Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Путин, Руски препород
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Velizar
Члан

Придружио: 29 Јун 2010
Поруке: 180

ПорукаПослао: Сре Окт 30, 2013 10:08 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Има истине у томе „Cara“. Лично сам се уверио у неке ствари док сам радио за њих горе. Сарађивао сам са њиховим инжењерима, техничарима и мајсторима и све и свашта видео. Сретао сам праве генијалце каквих овде нема одавно, или уопште их није ни било, а сретао сам инжењере који су завршили факултете питај Бога где, и шта, и немају много појма о својој струци. Ти старији инжињери имају сјајну примену теорије у практичним условима и прилагођавју се тренутној ситуацији на терену фантастично. Свестрани су, јако широког образовања и склони су научном приступу свакој ствари и проблему. Можда су мало спорији за мој укус али су јако темељни и солидно организовани. Радио сам горе још са Немцима, Финцима и Пољацима и најјачи утисак на мене оставили су Финци. Било је ту доста машинских, електро инжињера и инжињера електронике. Могу слободно да кажем да су прави мајстори свог посла, веома, веома квалитетни стручњаци. На жалост најмлађи инжењер има 57 година, а најстарији 70, нема подмладка.Пољаци су такође одлични. Немци су добри али сам мало више од њих очекивао, додуше пројекте им је водио наш човек Станко.
Када сам са Русима причао о струци, машинство, код њих постоје 3 врхунска факултета: Москва, Петроград и Томск, 4-5 добрих и остало је прилично лоше. Од 1992 на овамо су их поотварали на гомиле нарочито менаџмент, права, маркетинг и сл. И њих је ухватила та мондијалистичка манија. Инжењерске плате су им фантастичне али све мање људи то студира. Од ових који заврше факс и нешто вреде мало остане у класичној привреди јер их покупе велике енергетске компаније за добре плате или крену у приватан посао, јурцају само за новцем, а посла тамо има бесконачно и тржиште је гладно тих услуга. И ја за мало да останем горе и опробам се у приватним водама.
Тако да све више верујем у ту причу, коју сам и сам доживео горе, да имају проблема са кадровима, производним капацитетима и организацијом, која је иначе нама Словенима озбиљна бољка.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Сре Нов 13, 2013 2:41 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://newvesti.info/kak-shojgu-poluchil-masonskij-orden/
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Сре Нов 13, 2013 3:33 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Bogami ne valja ako se vise i ne kriju...
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 9:52 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=12&dd=12&nav_id=788563
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 11:44 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја уопште немам поверења у њега.
Назад на врх
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 12:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Човек већ 14 година води Русију. Мислиш да је све ово време прикривени издајник? Wink
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 1:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Онај кога нападају амерички и европски левичари, а то су сви мејнстрим политичари било да по етикети припадају левим или десним партијама, тај мора да ваља за Русију. Историја показала сто пута до сада.
Дарко
Члан

Придружио: 04 Јул 2012
Поруке: 177

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 1:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Основни проблем је што Русија и даље, након 14 година Путинове власти, живи од продаје енергената. А енергенти нису вечни.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 2:09 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Нису вечни, али ће трајати још 50 година барем. Са друге стране, ако се у ЕУ и САД наставе ови трендови раста инфлације, јавног дуга, дефицита, јавне потрошње и комунистички високих пореза, њихова економија ће доживети врло брзи крах то је јасна економска рачуница.

Из те банкарске и кејнзијанистичке будалаштине ће моћи да их извуче једино глобални рат и командна мобилизација економије и људи или ће да прсну па да крену од нуле.

Трећег нема.
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 2:33 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Очигледно да се они управо за то и спремају, померајући фигуре на табли пред коначни обрачун, трудећи се да што више приђу Русији и да је што више окруже пред тај дан, надајући се и улагајући све у то да ће им трула и пренапрегнута економија издржати до тада.

По ономе што сам читао научници предвиђају да ће захваљујући порасту броја становника, климатским променама и загађењу, већ 2020. доћи до осетног недостатка пијаће воде. До 2100. се предвиђа пресушивање већине стратешких ресурса као што су угаљ и нафта, стога није чудно очекивати Вагнеровски götterdämmerung негде у том периоду.

Иначе Амери, иако им Тексас практично лежи на нафти, мудро чувају сопствене ресурсе, избегавајући да уопште отварају нафтне бушотине на сопственој територији, уместо тога користе и пљачкају туђе изворе, док се у Русији не зна шта је чије, а нафтни извори се између осталог користе као средство богаћења појединаца Confused
Назад на врх
bane001
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Дец 13, 2013 2:54 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Поновићу да немам поверења у њега. Руси који му опонирају указују на проблем олигарха, проблем пљачке, криминала, а нарочито имиграције.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Дец 14, 2013 2:14 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Дарко, тачно. Али, рат ће бити неизвестан за све стране. Много тога ће зависити ко ће с ким склапати савезе и да ли ће бити коришћења нуклеарног оружја.

Бане, економски показатељи показују да Русија од 2000. до данас има какав-такав економски раст, стабилне јавне финансије, јача наталитет, нема више проблема са Чеченијом. Ти Руси који пребацују Путину су утописти, као да руски вођа мора и може да буде идеалан. Не може. Али, алтернативе ја враћање у епоху Јељцина. Шта кажеш на то?
bane001
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Дец 14, 2013 2:30 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Сви ти показатељи су исти и за Србију, за тај период. Чак нема више ни проблем са Косовом.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Дец 14, 2013 2:36 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Уф колико је то нетачно. Нпр, наш дуг после Коштунице је дуплиран и сада износи око 65%, руски је око 15%, Русија има суфицит буџета или јако мали дефицит, а ми -7%, Русија има за 15% мању јавне потрошње од наше, мање порезе и економски раст 3-5%, а ми смо на нули. Наталитет јој јача, а наш константно опада.

И главно, ми немамо проблем са Косовом, али оно више није у Србији. Русија нема проблем са Чечнијом, али је она саставни део Русије.
bane001
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Дец 14, 2013 2:51 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Додај енергенте на то, и видећеш колико су наши показатељи, у ствари, бољи.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Дец 14, 2013 3:30 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Аргумент ти не пије воду, јер је Русија енергенте имала и за време СССР и за време Јељцина. А тада су сви ови показатељи били катастрофални.
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Суб Дец 14, 2013 9:32 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Нема сумње да је Путин као владар 10-15 пута бољи од свог претходника. Међутим не треба много мудрости нити организације да извадиш енергент или руду из земље и да је некоме продаш, купаца увек има.

С друге стране и Руски државни и народни проблеми нису тако наивни и плитки, већ трају више од једног века. Руси прво нису начисто ни са појавама о сопственој прошлости а камоли да су кренули да решавају проблеме проистекле из те прошлости.
Назад на врх
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Пон Дец 16, 2013 9:50 am    Наслов: Одговорити са цитатом

bane001 ::
Поновићу да немам поверења у њега. Руси који му опонирају указују на проблем олигарха, проблем пљачке, криминала, а нарочито имиграције.

Sve su to očigledni problemi, ali zar zaista misliš da onolika zemlja može funkcionisati bez problema. Mnogo veće i opasnije probleme taj čovek je u međuvremenu rešio...
Назад на врх
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пон Дец 16, 2013 8:21 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ко зна како би пролазили амерички, француски или енглески председници и премијери кад би се нашли под лупом форумаша Smile

Мој утисак о Путину је позитиван. Пре свега, као што рече Пејкан, константна пљувачина антируса и антисрба је врло снажан аргумент. Као што је, такође, снажан аргумент одушевљење истих тих према Вучићу. Ми можемо да погрешимо јер судимо на основу утисака, емоција и паушално али они никада не греше јер се опредељују према налозима и трендовима противника Русије и Србије.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Дец 17, 2013 1:19 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Путин мора да активније крене са припремама за повратак руске монархије или царизма. По томе ћу у будућности процењивати његов рад. Наравно, и по томе како буде наставио да води политику стабилних јавних финансија и ниских пореза.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следећи
Страна 7 од 8

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму