Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Кошаркашка репрезентација
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... 29, 30, 31

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Rabotnik
Члан

Придружио: 06 Сеп 2006
Поруке: 358
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Пон Јул 11, 2011 12:17 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Одличан резултат, али најважније је да се види да ће ова репрезентација дати неколико одличних играча.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Yahoo Messenger MSN Messenger
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Нед Сеп 11, 2011 3:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Јебо им ја матер, и Теодосићу, и судијама, и мурату и турцима.
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Пет Сеп 16, 2011 6:16 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Јел` има неко коментар? Пошто већ можемо да подвлачимо црту...

Мислим да бисмо прошли боље са Новицом, и здравим бековима, али и то што нам превагу односе Рашић и Тепић говори колико смо ми уствари "танка" репрезентација. Људи бацају дрвље и камење на Теа, али не мислим да је он кривац, једноставно је превише споља ствари пало на њега.

А то што наш најбољи бек никад није играо за ниједан велики српски клуб, то само говори колико нам је развој бекова пропао... За ово је по мени највише одговоран Партизан (који није дао маштовитог бека већ 10 година), па онда други клубови у Србији.

Отприлике, слажем се са овим оценама овде, датим још пре 2 године:

http://www.sportal.rs/news.php?id=14285
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Сеп 17, 2011 12:55 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Дуда Ивковић је уз свеопшту подршку кошаркашке јавности пре три године кренуо у пројекат "Лондон 2012", с основном идејом да тим не чини 12 најбољих и да ћемо на сваком такмичењу да будемо бар 20% спремнији од осталих. Кренуло нас је феноменално са сребрном медаљом на ЕП у Пољској, што ће бојим се још дуго бити једина кошаркашка медаља за Србију. Прошле године смо такође добро играли на СП у Турској, да би се ове године, када је реално и ило најважније због ОИ, све распало у парампарчад.

Узрока је ко зна колико али једини који сноси одговорност је селектор, будући да се определио за концепт какав не примењује ниједна друга озбиљна репрезентација. Дакле, сви други у селекцију зову најбоље играче и не малтретирају их са 90 дана припрема. То им зачудо не смета да буду припремљенији и мотивисанији.
Моје мишљење је да се Дуда погубио и да није укапирао да овај тим није исти онај од пре три године. У међувремену се много тога променило. Тео, Тепић, Кешељ, Бјелица, Перовић, Новица, Марковић, Трипковић, Мачван, Савановић... играју у најјачим европским екипама и имају високе плате. Пре три године већина њих је играча за кикирики у нашој лиги. Дркати их сада 90 дана по неким вукојебинама није реално, као што није реално очекивати да ће преко потребни Миличић са 30 милиона у џепу да им се прикључи.
Све то, а и ко зна шта све још, узроковало је да после таквих припрема ми најмање трчимо и наслабије скачемо на ЕП, да нам је пет, шест играча повређено (читај: неприпремљено), да су сморени до јаја.

Што се тиче саме селекције, упада у очи да Дуда малтене ништа није променио ове три године, што говори у прилог томе да се више уздао у тим него у појединачни квалитет. По мени, једина велика грешка у оквиру те приче је изостављање Радуљице са претходног СП што је проузроковало да он ове године одбије позив (вадио се на повреду мада сви знају да се избедачио прошле године). А реч је о једином врхунском центру уз Крстића и Миличића.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 19, 2011 10:12 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Нисам читао блог, већ само налетео на њега:

http://reprezentacija-srbije.blogspot.com/

Можда некоме буде интересантно...
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3179

ПорукаПослао: Сре Окт 05, 2011 11:43 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ivkovic se pogubio, to je jasno kao dan. Sa Milicicem, Rakocevicem, Jaricem, Raduljicom, bez Paunica i Markovica (koji ne mogu da pogode bazen, a ne kos) ovaj tim bi imao snagu da ide na zlato. Nama je i u Poljskoj Gasol radio sta je hteo, a da ne govorim koliko smo ove godine bili " fizicki pripremljeni". Nadskakao nas je ko je hteo, a pik smo branili kao kreteni.

Teodosicu je dato previse ovlascenja, te je ove godine direktan krivac za poraz od Rusije i kasniji raspad. Njegovih 10-15 izgubljenih lopti u tom mecu su direktan uzrok poraza. Da su Rasic i Tepic bili zdravi, mi bi verovatno dobili Rusiju, kao sto smo je dobijali proteklih godina i potpuno bi se druga prica pricala o EP u Litvaniji. Ovako je Ivkovic morao da trpi divljaka Teodosica da pravi greske jer sa Markovicem i Paunicem imamo igrace manje u petorci kada je rec o napadu. Njih " cuvaju" sa dva metra razdaljine jer se zna da ne smeju da sutnu, a i ako sutiraju to je neka cigla.

Koncept priprema od 90 dana trcanja po planinama, drkanja po vukojebinama, odavno je prevazidjen. To ne znaci da ekipa treba da se okupi dve nedelje pre prvenstva i igra basket( kao SAD pre turnira gde su ih isprasili). Ovo EP i neodlazak na Olimpijadu je veliki korak unazad u odnosu na sve sto je ucinjeno protekle tri godine.

Nasi selektori vec odavno ne mogu da se pomire da nismo bivsa Jugoslavija i da ne mozemo da se olako odricemo usluga najboljih igraca. Jednostavno, nemamo vise toliko kvalitetnih igraca da bi kalkulisali i ne treba se inatiti.

Mi smo zavrsili iza Francuske, Makedonije, Rusije, Grcke, Litvanije i Slovenije. Sve te ekipe nisu dominantne u odnosu na nas ukoliko igramo musku kosarku sa dosta skokova, tucom i dobrom odbranom. Dobijali smo Spaniju koja dominira zadnjih pet godina, tako da je ovde problem u selekciji i vodjenju ekipe.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Сре Окт 12, 2011 11:45 am    Наслов: Одговорити са цитатом

" Ljudi, mi moramo da se organizujemo pod hitno, jer nam selektor ima 68 godina! Ja licno zelim da nas on trenira jos dugo, ali realno vreme neumitno leti, a surova priroda se poigrala sa tim da sa tim vremenom i nase, odnosno selektorovo telo stari. Tako da moramo delovati brzi i energicno.
Ja sam licno proveo mnoge besane noci od momenta naseg poraza od Grka, jer sam znao da ce pljuvaci odmah stupiti u akciju i pokazalo se da sam bio u pravu. Verujte mi, kao i svima vama, taj poraz mi je veoma tesko pao, pre svega zbog soka i neverice, jer smo svi delili misljenje da nas Duda vodi do zlata.
Ali, avaj, povrede, losa sreca i sramotna organizacija ovog turnira od FIBE su na zalost napravile kosmarni vrtlog nemilih dogadjaja, kojima ni Ivkovic, perjanica kosarkaske trenerske struke, nije mogao da se suprotstavi. Ali ja ne gubim nadu, jer znam da ce nas Duda voditi do zlata na 2 Eurobasketa, na SP 2014 i konacno na Olimpijadi 2016. Mnogi kazu da ce biti prestar, ja se ne slazem i delim sa vama predlog, koji sam smislio tokom tih besanih noci:
Imam samo 2 reci KRIOGENA KOMORA. Plan je sledeci: Momentalno zaledimo Dudu posto KSS ozvanici novi cetvorogodisnji ugovor. To je manje vise gotova stvar, posto su skoro svi Dudina struja. Potom ga odledimo 2013. 2 meseca pred Eurobasket, jer Duda voli jake pripreme, potom cim osvojimo zlato i prodje slavlje, docek na balkonu... odmah pod let ponovo, potom dolazi SP 2014. Ponovo ga odledjujemo 2 meseca pred SP, jer treba odraditi pripreme, rad na kondiciji, fizickoj spremi, da se nabiju statistike u ergotestovima... Uz takav rad naravno je neminovno da ponovo dominiramo i kao svetski sampioni uzmemo zlato i tu. Sto je najvaznije sa tim zlatom se plasiramo direktno na Olimpijadu!!! jao kako sam uzbudjen zbog toga.
Potom slavlj, balkon i ponovo pod led. Onda dolazi kvalifikacioni Euro, svi ce misliti da smo dosli da se zezamo, ali ne, ponovo 2 meseca ranije da se odrade bazicne pripreme, jer zelimo ponovo da budemo najspremniji, to je uvek Dudin cilj, potom sve deremo, Turcima vracamo za 2010. Spancima za sve ovo godine, ne pobedjujemo ih sa 50 razlike samo zato sto i dalje ne priznaju Kosovo i naravno ponovo osvajamo zlato. Sada vise nema vremena za docek i sl, nego odmah pod led, jer sledece takmicenje je OI. Sada kruna mog genijalnog plana:
Za OI idemo na pripreme od 3 meseca, jer zelimo da budemo super-najspremniji, iako su ostali boranija za nas, ipak su tu Ameri, koji dovode Drema Team (tim snova), a svi znaju da su to nadopingovane NBA zvezdice, ali tada dolazi do zaokruzivanja celokupnog rada, jer se cela ova generacija koju je Duda uveo u sistem sada nalazi na vrhuncu i jedva cekam da cujem tada kriticare sta ce reci, jer: Paunic postaje najbolji defanzivac na svetu, Teodosic najbolji plej Evrope, ne ne jos bolje, Markovic najbolji plej Evrope, a Teodosic je najbolji plej sveta, Macvan je MVP NBA finala, uzima prsten sa Clippersima 2 godine zaredom, ma bajka, Perovic kida pod obrucima, Marijanovic sa njim cini najubitacniji tandem na prvenstvu... 2 kolosa, sta reci. Elem, tu pobedjujemo Amere jos u prvoj cetvrtini jer im damo 34 poena, a oni nama samo 8 i to bude nezapamcena blamaza za Amerikance... da im vratimo za kradju u Atlanti!!!

E sada, znam koliko ste svi uzbudjeni zbog ovog plana i ja sam bio, ali ono sto je najbolje jeste da DUDA na ovaj nacin moze da nas vodi na 15 velikih takmicenja u narednih 30 godina, a ostarice samo 2,5-3 godine, sto prakticno znaci da ce tek nasa deca da dozive da vide ko je novi selektor, jer ja zelim da odem na onaj svet spokojan u saznanju da Orlove predvodi najveci poznavalac kosarke u poznatim okvirima vaseljene Dusan Duda Ivkovic!!!
(racerx, 23. septembar 2011 01:14) "
Назад на врх
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Сре Окт 12, 2011 12:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Маштовито, али мало превише. Шта ти мислиш, ко би могао бити нови селектор, а да може да уради нешто добро?
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Чет Окт 13, 2011 11:12 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ima vise kandidata, medjutim, preovladavaju iskusniji strucnjaci, produkti starog sistema. Cini mi se da nismo izbacili dovoljan broj vrhunskih, mladjih trenera. Pesic, Vujosevic, Obradovic, Maljkovic, Ivkovic....treneri su koje je iznedrila liga bivse SFRJ.

Ne treba prelamati preko kolena, da nije bilo povreda Velickovica, Tepica i Rasica, verovatno bi osvojili medalju. Ovako se osmo mesto smatra neuspehom, sto i jeste, jer sem Spanije, ne vidim da su ostali timovi mnogo bolji od nas.
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Уто Сеп 16, 2014 12:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Читам извештаје о синоћњем дочеку кошаркаша испред градске скупштине и малтене нико, ни државни ни приватни медији (а сви суштински прозападни) не спомињу да се синоћ узвикивало "Косово је срце Србије", да су се пуно пута и то гласно понављале погрдне пароле против Американаца, као и да су најгласнији били повици (иначе ови последњи ми се и не свиђају нарочито): "ко не скаче, тај је Шиптар". Ето, ко није био, видео и слушао, читајући малтене било које новине не би могао да сазна колико је публика, у огромној већини омладина, изражавала и на овај начин национална осећања (поред стандардних "Србија, Србија", певања химне и свега осталог, уобичајеног).
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Сре Сеп 17, 2014 2:00 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Svaka cast momcima za osvojeno srebro..samo mi ona igra u finalu nije bas najjasnija. Ili su Ameri bili hiper(drogirani , motivisani, vanzemaljci ..itd) pa nije imalo smisla..ili im je falila borbenost? Kad se sjetim onog ludaka Gurovica i trojki iz muda, mozda je tako trebalo odigarati za casniji poraz..
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Сре Сеп 17, 2014 2:20 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ne može se porediti ovaj tim sa onim iz Indijanopolisa, ni po kvalitetu ni po atleticizmu. Da ne pominjem koliko je tek klupa kraća kad na njoj sede tipovi koji nisu bili ni na širem spisku od 29 imena i kojima sam, kao vatreni zvezdaš, jedva čekao da vidim leđa ili se pak sav narogušim kad se pomenu kao eventualna pojačanja.
Na drugoj strani, bez obzira na rejting, ovaj američki tim je jači i daleko pripremljeniji i bolje vođen od ondašnjeg.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 29, 2014 7:22 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Bolje su se Amerikanci pripremili nego onda, a i ova njihova ekipa je dosla da grize. Ne pamtim od 1992 i 1994 godine da je neka njihova ekipa ovako superiorno osvojila zlato. Oni kada naprave selekciju sutera i skakaca i kada se ozbiljno pripreme nema ko da ih pobedi. Ne verujem da bi im Spanija napravila problem, bilo bi kao sa Turskom u finalu pre cetiri godine. Ne vidim ko u buducnosti moze da im se suprotstavi u borbi za zlato-Argentici su se povukli, za njima se povlaci i ova spanska generacija, Francuska nema taj kvalitet, Rusija se raspala i nemaju mlade zvezde... Mi bi trebali da se borimo za medalje na svakom takmicenju, a sada da li ce to biti dovoljno, zavisi i od drugih timova. Medjutim, SAD su, na moju veliku zalost, prejake za ostatak kosarkaskog sveta.
Назад на врх
slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Сре Дец 10, 2014 12:38 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Дан када је умро Владе Дивац.....
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Сре Дец 10, 2014 1:21 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Вредност овог дружења је та што за некога, пре него што уради овакву ствар, сазнамо да је гмазина. Онда овакве ствари само дођу као потврда.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... 29, 30, 31
Страна 31 од 31

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму