Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Завера свих завера: Земља је равна плоча!?
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Нед Дец 13, 2015 12:26 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ako Kuk vec nije nasao prolaz da oplovi Juzni Pol, kako ne dodje do neke ivice?
Ovo sa Zemljom i ispadanjem vode u slucaju da je lopta objasni se gravitacijom koja djeluje prema centru loptastog tjela, a koja gravitacija ili koja sila drzi vodu na disku? Pricamo o fizici koja se svuda oko nas primjenjuje i koja u svakodnevno zivotu moze da se provjeri, kao aksiom za komplikovanija racunanja. Pazi kad sam se zamislio nad vecinom teza i dokaza ovde da kad krenem da racunam ni jedna mi do sad ne pije vodu, pa mi je interesantno kako su tebi toliko ubjedljivi. Neke od stvari koji su ovde navedeni, da krenem od pretpostavke da su istinite morao bih da odbacim sve "istine" koje su mi prihvatljive iz znanja matematike i fizike, pocevsi od racunice obima kruga.

Dijasporac, ti si bio najblize ivici od nas ovde...

Mozda nije tema, jednom kad je Dunav zaledio prije par godina izgledalo mi je kao Apokalipsa, ako je vjerovati ovima koji navodno istrazuju Antartik to je kao najtoplije ljeto na obalama tog juznog kontintenta.

njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Нед Дец 13, 2015 10:59 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Мени је нпр. чудно да гравитација има толику силу да све те океане држи на површини земаљске кугле, чак ни Месец не може да јој се отме, а у исто време лептир лети без проблема, мува такође, птица... Рибе пливају у мору. Како то на њих не утиче па нису залепљени за површину? Како топао ваздух иде у вис? Или хелијум? Зар на њих гравитација не делује?

На диску не држи никаква гравитација, јер није потребна. Сви су са горње стране. Нико не "виси" наглавачке па да је потребна гравитација да га држи на површини. Све је у односу густине, као кад бациш тело у воду. Тешко тело иде на дно, а лагано плива на површини.

Таква "гравитација" делује и на равној Земљи. Оно што је лакше од ваздуха иде у вис, оно што је теже пада на површину. Просто ко пасуљ. Smile
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Нед Дец 13, 2015 1:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мапа равне Земље из 1892. године пронађена у Бостонској библиотеци.

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Бостонска библиотека
http://maps.bpl.org/id/15442
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Пон Дец 14, 2015 1:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

E ovu "gravitaciju" koja se bazira na gustini nisi bas najbolje objasnio..ali to je manje vazno. Sto drzi to "malo" Sunce iznad zemlje da na nju ne padne? Koliko je disk-Zemlja debeo i sto je na drugoj strani? Da li disk rotira uopste?
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пон Дец 14, 2015 6:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

1) Не знам.
2) Не знам, могуће ништа.
3) Не.
Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Дец 15, 2015 1:48 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Moram da priznam da je u domenu zavjerenistva i intelektualne gimnastike , ova tema bila interesantna... ipak , cini mi dolazimo do njenog apsurdnog corsokaka...
Солунац
Члан

Придружио: 05 Јан 2009
Поруке: 110

ПорукаПослао: Сре Дец 16, 2015 6:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

njemen ::
Мени је нпр. чудно да гравитација има толику силу да све те океане држи на површини земаљске кугле, чак ни Месец не може да јој се отме, а у исто време лептир лети без проблема, мува такође, птица... Рибе пливају у мору. Како то на њих не утиче па нису залепљени за површину? Како топао ваздух иде у вис? Или хелијум? Зар на њих гравитација не делује?

На диску не држи никаква гравитација, јер није потребна. Сви су са горње стране. Нико не "виси" наглавачке па да је потребна гравитација да га држи на површини. Све је у односу густине, као кад бациш тело у воду. Тешко тело иде на дно, а лагано плива на површини.

Њемене, немој се љутити, ти ово искрено питаш или си кренуо да нас лагано зезаш?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Сре Дец 16, 2015 8:07 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Искрено питам.
Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Дец 17, 2015 12:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Pa kad je iskreno , moras prvo da proucis Njutna , pa onda Anstajna , i na kraju malo kvantne mehanike , da bi se razumjela gravitacija..Koja , cak i "oni" priznaju ,ostaje jedina fundamentalna sila koja se ne uklapa u "Univerzalni model".
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Чет Дец 17, 2015 8:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Значи све се уклапа, све је савршено, само гравитација ради по својим правилима, како јој се хоће. Мени то више личи да човек своју машту у виду гравитације не може да уклопи у космички модел.

Али није гравитација то што ме највише буни. Кретање Земље око Сунца ми се не уклапа у логичко расуђивање. Пробао сам да нацртам свој проблем на доњој фотографији.

Узмимо да је почети положај Земље с десне стране Сунца. Тада Земљина ноћна страна гледа у сазвежђе 1. Шест месеци касније планета се налази са друге стране Сунца, а ноћна Земљина страна гледа на потпуно другу страну. Међутим, и поред тога видиљиво је сазвежђе 1 које се и даље налази на истом месту као и 6 месеци раније. Како?

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Чет Дец 17, 2015 8:34 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Иначе, Тесла баш и није имао неко мишљење о Анштајну и његовим теоријама.
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Чет Дец 17, 2015 9:56 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.heavens-above.com/skychart.aspx?SL=1&SN=1&lat=46.391&lng=16.441&loc=Cakovec&alt=168&tz=CET

Небо ипак није исто. Одатле и она астролошка бајања, рођен у знаку овна, у знаку рака и слично, јер сунце у различитиим добима године није у истом дијелу зодијака.
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Пет Дец 18, 2015 3:39 am    Наслов: Одговорити са цитатом

njemen ::
Иначе, Тесла баш и није имао неко мишљење о Анштајну и његовим теоријама.

Тесла је био генијални научник, а Ајнштајн одвратни преварант. Не мешају се уље и вода.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пет Дец 18, 2015 5:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

zero ::
http://www.heavens-above.com/skychart.aspx?SL=1&SN=1&lat=46.391&lng=16.441&loc=Cakovec&alt=168&tz=CET

Небо ипак није исто. Одатле и она астролошка бајања, рођен у знаку овна, у знаку рака и слично, јер сунце у различитиим добима године није у истом дијелу зодијака.

Нисам се прецизно изразио. Та сазвежђа не би била видљива са друге стране Сунца.
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Суб Дец 19, 2015 2:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сунце је сада мјесец дана у јарцу. То сазвежђе је сада на дневном небу и није видљиво по ноћи. Сунце у сваком знаку зодијака борави по мјесец дана. То значи да се свако сазвежђе мјесец дана налази иза сунца и нема га на ноћном небу. Ако је Сунце близу земље и врти се онако како је предочено, онда би се и одговарајуће сазвежђе зодијака морала кретати огромном брзином како би увијек било иза њега. Да не говоримо о још удаљенијим звијездама. Мислим да не би било проблем доказати да би брзине тих небеских тијела знатно премашиле брзину свјетлости под условом да је земља центар свемира.
Треба имати на уму да је Сунце у том знаку зодијака гледано са било које тачке земљине кугле односно плоче. Ако је Земља плоча па повучемо линију из рта Хорн кроз Сунце и са Генланда, добија се огромна површина коју треба да попуни једно сазвежђе зодијака. Ако је Земља мања и Сунце велико онда тог прблема нема.
Не знам јесам ли био довољно сликовит.
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Нед Дец 20, 2015 10:13 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Јасно.
Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Нед Дец 20, 2015 4:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Da je Tesla bio veliki naucnik i pronalazac , potpuno se slazem. Ali zasto je Anstajn "odvratni prevarant"?
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Нед Јан 10, 2016 2:12 am    Наслов: Одговорити са цитатом

https://www.youtube.com/watch?v=3gNkgj9h2oM
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пон Јан 11, 2016 6:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Теорија Равне Земље за почетнике

Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Јан 12, 2016 5:29 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Evo bas danas se po medijima sire glasine o mogucem senzacionalnom otkricu gravitacionih talasa..koje je Anstajn predvideo bez nade da ce ikada biti dokazani. Ekperiment se zove LIGO , potrazite po Internetu , a moze da pomogne i u ovoj diskusiji...
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи
Страна 3 од 4

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму