Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Завера свих завера: Земља је равна плоча!?
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Чет Окт 15, 2015 7:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Солунац ::

njemen ::
Такође, бродови виде светионике на великој удаљености, и до 150 миља, што не би било могуће да је земља кугла.

Ово је претпостављам нека шала. Има свјетионика који су постављени на брду и они се заиста могу из далека видјети. С друге стране, они који су постављени на омањим и јако ниским острвима се не виде са велике удаљености. То управо потврђује супротну тезу. Даље, је ли неко рачунао колико изађе 150 миља? Може ли да ми каже гдје се налази тај свјетионик. Мислим, због чега се градио? Треба га спазити са скоро 300км??? Па какве су то воде, мајко мила?!Smile Могуће је да је неко тако нешто изградио, али треба све околности узети у обзир. Људи су свакакве глупости правили и градили, а за неке чак и имали разлог.Smile

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Солунац
Члан

Придружио: 05 Јан 2009
Поруке: 110

ПорукаПослао: Нед Окт 25, 2015 2:03 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Такође, бродови виде светионике на великој удаљености, и до 150 миља, што не би било могуће да је земља кугла.

Ово је претпостављам нека шала. Има свјетионика који су постављени на брду и они се заиста могу из далека видјети. С друге стране, они који су постављени на омањим и јако ниским острвима се не виде са велике удаљености. То управо потврђује супротну тезу. Даље, је ли неко рачунао колико изађе 150 миља? Може ли да ми каже гдје се налази тај свјетионик. Мислим, због чега се градио? Треба га спазити са скоро 300км??? Па какве су то воде, мајко мила?!Smile Могуће је да је неко тако нешто изградио, али треба све околности узети у обзир. Људи су свакакве глупости правили и градили, а за неке чак и имали разлог.Smile

Претпостављам да ниси провјеравао њихове податке? Ово што су они изнијели просто нема смисла. Узми и сам израчунај и погледај да ли се подаци слажу, ако постоји икаква правилност. Талесова теорема, као и подударност и сличност троуглова ће да важе без обзира на то каквог је облика Земља.

Даље, зашто се не види „ватра” са удаљености од 500 км??? Заиста, зашто? Није потребан неки скуп експеримент. Иначе, зар већ нисам објаснио да је у неким ситуацијама могућ и ефекат огледала? Зашто се не може увијек видјети пламен са Статуе слободе на највећој икада опаженој удаљености? Има дана и кад облака нема (ноћу, наравно), и то почесто, а опет се свјетлост не види са тако велике удаљености. Шта ћемо с тим? Глобус се растеже? Плоча се скупља и криви?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Окт 31, 2015 10:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Иначе, зар већ нисам објаснио да је у неким ситуацијама могућ и ефекат огледала? Зашто се не може увијек видјети пламен са Статуе слободе на највећој икада опаженој удаљености? Има дана и кад облака нема (ноћу, наравно), и то почесто, а опет се свјетлост не види са тако велике удаљености. Шта ћемо с тим? Глобус се растеже? Плоча се скупља и криви?

Ако је Земља у облику лопте, статуа не би могла да се види зато што би била испод хоризонта.

Када се деси ефекат огледала, слика је наопачке, а често и делује као да је у питању испарење.

Мало дужи клип и објашњење ове појаве.

Последњи изменио njemen дана Чет Дец 10, 2015 8:45 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Пон Нов 02, 2015 1:03 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Dobro , a sto bi s onim eksperimentalnim balonon od 28-og septembra? Kamera na 50km koja treba da dokaze "ravnost"..jesu ista javili?
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пон Нов 02, 2015 9:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Тражио сам тај клип, али не могу да га нађем на јутјубу. Наводно су имали неки технички проблем. Приказали су како полеће балон, како га после слетања траже уз помоћ гпс-а, али је снимак из ваздуха трајао једва пар минута и то све један те исти кадар.

Док не нађем тај клип ево једног занимљивог снимљеног из путничког авиона. И ту је хоризонт раван, али ми је много интересантнији одблесак сунца у облацима (од 24 секунде). Мислим да тако нешто не би било могуће да је сунце удаљено 93 милиона километара.

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Уто Нов 03, 2015 11:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Снимак 18 миља изнад Кавказа.

Солунац
Члан

ПорукаПослао: Пон Нов 09, 2015 9:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Иначе, зар већ нисам објаснио да је у неким ситуацијама могућ и ефекат огледала? Зашто се не може увијек видјети пламен са Статуе слободе на највећој икада опаженој удаљености? Има дана и кад облака нема (ноћу, наравно), и то почесто, а опет се свјетлост не види са тако велике удаљености. Шта ћемо с тим? Глобус се растеже? Плоча се скупља и криви?

Ако је Земља у облику лопте, статуа не би могла да се види зато што би била испод хоризонта.

Када се деси ефекат огледала, слика је наопачке, а често и делује као да је у питању испарење.

Мало дужи клип и објашњење ове појаве.

Јој, Њемену драги, па не види се статуа, него се примијети пламен. Човјек не може да разазна да ли је он наопачке постављен или није, схваташ?

Но, због чега се некад види, а некад не? Ето, зашто се не одговори на то питање?

Иначе, зар ти мислиш да неко пропагира да је закривљеност толико јака, тј. да је пречник Земље толико мален да се објекти морају губити из видокруга послије 1.6 км??? Тако изгледа на твојој сличици. Неко намјерно фалсификује податке, или не познаје математику. Лијепо сам рекао, узмеш оловку и папир и сам кренеш да рачунаш.

Зашто се увијек прво виде врхови зграда Њујорка? Нека ми неко нађе довољно јак дурбин који ће увијек моћи да спази подножја њујоршких небодера.

Ефекат огледала је помало колоквијалан назив. Иако је горњи мираж више зачуђујући и занимљивији човјеку, доњи мираш и сличне појаве настају рефракцијом (преламањем) зрака, а не рефлексијом (одбијањем).

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/Fada_morgana_graphnn.JPG

Што се тиче неких слика у којима је хоризонт раван, шта ћемо са фотографијама на којима хоризонт није такав, већ је закривљен? Значи, треба узети у обзир какв је прозор, окулар, колики је угао захваћен, и каква је уопште клима тог подручја које се снима.

Последњи изменио Солунац дана Пон Нов 09, 2015 9:44 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх
Солунац
Члан

ПорукаПослао: Пон Нов 09, 2015 9:42 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Тражио сам тај клип, али не могу да га нађем на јутјубу. Наводно су имали неки технички проблем. Приказали су како полеће балон, како га после слетања траже уз помоћ гпс-а, али је снимак из ваздуха трајао једва пар минута и то све један те исти кадар.

Док не нађем тај клип ево једног занимљивог снимљеног из путничког авиона. И ту је хоризонт раван, али ми је много интересантнији одблесак сунца у облацима (од 24 секунде). Мислим да тако нешто не би било могуће да је сунце удаљено 93 милиона километара.

Овдје управо можеш видјети да је хоризонт благо закривљен. Треба знати гледати. Хајде да окренем ћурак на другу страну. Зар ниси примијетио како је хоризонг штавише удубљен? А? И да је лијева страна снимка хоризонта некако пуна магле? Мало боље погледај снимак.

Даље, зашто не би био могућ одбљесак? Па имаш одбљесак сунца у малој бари, или на хауби аутомобила, а не на густим облацима.
Назад на врх
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Нед Нов 15, 2015 9:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево за предах мало музике инспирисане питањем из ове теме.

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Дец 05, 2015 5:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Но, због чега се некад види, а некад не? Ето, зашто се не одговори на то питање?

Tо зависи од атмосферских прилика изнад воде. Да је у питању закривљеност, онда би статуа била увек испод хоризонта и невидљива са велике удаљености.

Цитат:
Овдје управо можеш видјети да је хоризонт благо закривљен. Треба знати гледати. Хајде да окренем ћурак на другу страну. Зар ниси примијетио како је хоризонг штавише удубљен? А? И да је лијева страна снимка хоризонта некако пуна магле? Мало боље погледај снимак.

Вероватно је то због стакла на прозору које закривљује слику. А и овако закривљена слика хоризонта није ни приближна оној слици коју нам сервира НАСА и сличне организације.

Ево једног графичког приказа како би хоризонт изгледао да је Земља сфера, а како да је равна плоча. Мени се чини да је десни приказ оно што видимо пред својим очима.

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Нед Дец 06, 2015 8:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат:
Иначе, зар ти мислиш да неко пропагира да је закривљеност толико јака, тј. да је пречник Земље толико мален да се објекти морају губити из видокруга послије 1.6 км??? Тако изгледа на твојој сличици. Неко намјерно фалсификује податке, или не познаје математику. Лијепо сам рекао, узмеш оловку и папир и сам кренеш да рачунаш.

Ево нађох ове мере закривљености Земље. На 30 миља објекат је 600 фита, односно око 183 метра испод хоризонта.

http://www.asknumbers.com/MetersToFeetConversion.aspx
Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Дец 07, 2015 4:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Pade mi na pamet..Putanje balistickih raketa , lansiranih sa kopna ili s mora , bi bile ozbiljno poremecene usled "ravnosti " ili "zakrivljenosti" planete.( Da ne pominjem uticaj gravitacije) A tu su osim velikih sila -konspiratora , i manji igraci koji povremeno lansiraju (S.Koreja , Pakistan, Iran , Indija..)...Mogu li oni ista da pogode na 1000+km ili i oni propagiraju zavjeru?
Солунац
Члан

ПорукаПослао: Уто Дец 08, 2015 12:25 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Чекај, знаш ли ти колико је 30 миља, а колико је 1.6 километара? 30 миља је скоро 50 километара.

Иначе, статуа некад на великим, а некад на малим удаљеностима није видљива. У реду. Тачно, због атмосферских прилика. Но, сад то стави у одговарајући контекст. Зашто увијек није видљива? Зашто није видљива из Европе? Колики је то потребан дурбин/телескоп, с каквим увећањем, да види статуу и њујоршке небодере?

И NASA користи слике из кабине у којој може да дође до мало већег савијања хоризонта због стакла, а и због тога што су неке слике начињене на много, много већој висини.
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Сре Дец 09, 2015 1:29 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Зезања ради да уђем у ову дискусију. Ако је земља равна плоча, како је могуће из нпр Владивостока стићи на Аљаску за пар сати? Зар не би тај пут трајао 2 дана, јер мора да се пређе цела плоча?
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Сре Дец 09, 2015 5:25 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Зашто би трајао два дана?

dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Дец 09, 2015 9:29 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Реци ми дал се зајебаваш или озбиљно мислиш да овако изгледа свет.
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Чет Дец 10, 2015 4:42 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac ::
Реци ми дал се зајебаваш или озбиљно мислиш да овако изгледа свет.

На основу расположивих доказа које сам сакупио претходних годину дана, ово је једини логичан одговор.
Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Дец 11, 2015 2:06 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Dijasporac , mapa fino pokazuje : da bi oplovio oko S.pola treba ti preci oko par hiljada km, ali zato oko Juznog , jedno 42000km..Takodje , niko jos nije pitao sto se nalazi sa druge strane ploce-diska...Da ne kazem B-strani..
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Дец 11, 2015 12:25 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мени ово изгледа као да је правио неки надувани у фотошопу. А како вода не исцури са обода ове плоче? Мисим ел имају можда неки зидови као у базену? Можда је читав овај свет само један велики ријалити шоу за ваземаљце? Има онај филм са џим керијем где је читав његов живот ријалити шоу. На крају он дође до ивице са бродом и провали истину. Ма мени бре сваки дан све сумњиво, само виђам неке исте фаце око себе и на тву (посебо неки пичкоусти који је гарант један од тих ванземаљаца). Јес да сам прелетео и препловио пола света, али, можда сам само ишао у круг?!?
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пет Дец 11, 2015 5:01 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac ::
Мени ово изгледа као да је правио неки надувани у фотошопу. А како вода не исцури са обода ове плоче? Мисим ел имају можда неки зидови као у базену?

И јесте фотошоп. То је само скица како би свет изгледао на равној плочи. Праву слику нема ни НАСА.

Још је боље питање како вода не исцури са Земље облика лопте?

На моделу Земље као равне плоче постоји ледени зид који је окружује и не дозвољава да вода исцури преко ивице.

Чињеница је да нико никада није опловио Земљу са севера ка југу, и назад ка северу са друге стране лопте. На интернету могу да се пронађу само штуре информације о истраживању Антарктика. Наводно су руски морепловци Белингсхаузен и Лазарев још 1820. открили копно, док су раније експедиције стизале само до острва. Негде сам налетео да је Лазарев нашао пролаз и опловио Јужни пол, али то је описано у само једној реченици без навођења бродског дневника. Ево сад гледам на Википедији, нема нигде ни спомена таквом подухвату.

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%B5%D0%B4_%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%9B%D0%B0_%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0%D0%BD_%D0%93%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B8%D0%B1_%D1%84%D0%BE%D0%BD_%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%81%D1%85%D0%B0%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%BD
https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB_%D0%9B%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B2

Са друге стране, за капетана Кука који је такође истраживао Јужни пол, могу се наћи исечци из бродског дневника (не тврдим да су тачни, можда их је неко фалсификовао) у којима се тврди да је 3 године истраживао и пловио по ободу Антарктика, али нигде није успео да пронађе пролаз и оплови Јужни пол.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи
Страна 2 од 4

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму