Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Парламентарни избори, март 2014.
Иди на страну 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Нед Феб 02, 2014 11:31 am    Наслов: Парламентарни избори, март 2014. Одговорити са цитатом

Већ пар дана размишљам како да започнем ову тему, и мислим да нема бољег начина него сликама са почетка предизборне кампање СНС-а.

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Дарко
Члан

Придружио: 04 Јул 2012
Поруке: 177

ПорукаПослао: Нед Феб 02, 2014 12:44 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Купи Ђиласове форе Very Happy

http://www.speedyshare.com/YwFUb/Supermen-u-Feketicu.wmv

Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Нед Феб 02, 2014 3:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Много добре фотке:
http://www.vaseljenska.com/misljenja/spasilac/
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Нед Феб 02, 2014 4:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Laughing
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Нед Феб 02, 2014 5:26 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

А шта ћемо са изборима... за кога да се гласа? За коју год од три странке које фигурирају као патриотске (а за разлику од свих осталих нису у стању да направе било какву коалицију) да се гласа, биће пар процената испод или изнад цензуса и без икаквог већег утицаја на политику.
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Нед Феб 02, 2014 7:07 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Двери. Тај линк је поделио Зоран Красић на свом Фејсбук профилу.

https://www.facebook.com/notes/svetu-treba-vikiliks-the-world-needs-wikileaks/da-li-je-patriotizam-isplativ-ko-finansira-milonske-aktivnosti-dveri-u-evrima/528638467175371
Дарко
Члан

Придружио: 04 Јул 2012
Поруке: 177

ПорукаПослао: Нед Феб 02, 2014 9:49 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Neba ::
А шта ћемо са изборима... за кога да се гласа? За коју год од три странке које фигурирају као патриотске (а за разлику од свих осталих нису у стању да направе било какву коалицију) да се гласа, биће пар процената испод или изнад цензуса и без икаквог већег утицаја на политику.

Онда за Вучића, он ће сигурно да добије!!! Laughing
Назад на врх
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Сре Феб 05, 2014 9:49 am    Наслов: Одговорити са цитатом

REKET: Dveri tražile 20.000 evra za mesto na listi

http://www.kurir-info.rs/reket-dveri-trazile-20000-evra-za-mesto-na-listi-clanak-1213899
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Сре Феб 05, 2014 9:50 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Занимљива је и евентуална улога дојучерашњег Министра Радуловића у изборима: http://www.nspm.rs/komentar-dana/zasto-sns-botovi-forsiraju-radulovica.html?alphabet=l
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Сре Феб 05, 2014 7:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Нема разлога да сумњам у ово:
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/q71/s720x720/1888473_10152193838728890_1858845380_n.jpg
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Сре Феб 05, 2014 9:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Радикали са Образом на изборе!!

http://www.vaseljenska.com/politika/radikali-sa-obrazom-na-izbore/
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Чет Феб 06, 2014 5:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Чет Феб 06, 2014 11:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цео алексиначки ЛДП отишао у СНС
http://www.aleksinac.net/vesti/politika/ceo-aleksinacki-ldp-otisao-u-sns.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+aleksinac+%28Aleksinac+Net%29
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Пет Феб 07, 2014 11:25 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Тадић толико отворено ради за СНС да то постаје смешно. Иначе, принцип напредњачког рада је врло ефикасан, идентична ствар као у Земуну- омогућити излазак на изборе огромном броју листа које циљају на противничко бирачко тело, уситнити их до испод цензуса и преузети те гласаче, по систему који је важећи.
Да ми је неко причао да ће Ђилас да буде брана диктатури... ххахахаах
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Суб Феб 08, 2014 5:02 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ма какав Ђилас... ако је он сада прихватљив, онда ће сутра бити и Вук Драшковић, Чеда, Чанак, било ко, само ако је против Вучића. Једино што заиста желим и ДС-у и Тадићевон новом ДС-у је да потпуно пропадну у сваком погледу, а да поред политичке одговорности, што више из њихових редова и кривично правно одговара за све учињено у последњих 13 година. Исто као и вучићевци, кад једног дана падну. Нема међу њима свима неке превелике разлике око основних питања (ЕУ по сваку цену, отписивање Косова итд.), осим што су једни на власти, а други нису и хтели би опет да се ту врате. Њихов проблем.

Што се тиче избора, штета је што СРС, ДСС и Двери неће ићи заједно, јер би простим збиром њиховим гласова освојили скоро 15%, а сигурно би заједничким наступом мотивисали и друге национално орјентисане гласаче, па би верујем и до 20% дошли и били друга по снази политичка групација у земљи. Нажалост и ко зна каквих све разлога, само они (за разлику од буквално свих осталих странака у Србији) нису у стању да се окупе и направе неки национални блок. Мислим да ће ДСС сигурно ући у парламент, али једва, а у зависности од броја изашлих бирача и са понеким појачањем можда се деси неко чудо, па радикали (поготово после стављања Наших и Образа на листу - што је више добар маркетиншко-психолошки потез него што ће њихово "бројно" чланство много допринети) и Двери дођу до 5% У сваком случају, као и увек, гласаћу. Пошто верујем да ће ДСС ући у скупштину, гласаћу за једну од ове друге две странке, видећу још за коју.
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Феб 08, 2014 6:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

ДСС није ушао у коалицију са Дверима јер жели да води "војно неутралну" политику, док се Двери залажу за савез са Русијом. Такође, ДСС се нада да ће бити део нове власти после избора. Такав одговор су из ДСС послали Дверима, а то сам чуо у емисији коју води Марко Јанковић на СН.
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514

ПорукаПослао: Суб Феб 08, 2014 8:50 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Коалиција ДСС и Двери се показала као технички лоша јер заједно не добијају ни приближно колико одвојено. Релано и није много битно да ли ће ДСС имати 8 или 10%.

На другој страни, коалиција СРС/Образ је логична јер ове преостале СРС бираче ништа неће одвратити од изласка. Ова листа има шансу уколико излазност буде баш мала.

Иако ће другосрбијанци ићи са три различите листе, међусобно супротстављене, врло је вероватно да ће сви прећи сензус. За сада ту виси Динкић, иако не сумњам да ће се већ углавити у неку од те три коалиције. Од тога је једино Ђилас опозиција Вучићу док су Тадић и Чеда нескривене удаваче.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Нед Феб 09, 2014 2:37 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Велико изненађење за мене је чињеница да ДСС наступа са Сашом Дујовићем и његовим покретом ветерана. Није искључено да моји бивши пријатељи Земунци имају везе са тим, пошто се Дујовић стално мотао туда, а они су аванзовали до највиших страначких позиција на републичком нивоу.
Један од људи који су у ДСС потиснути до изопштења, који је био на мојој листи у фрци коју сам имао са бандом која је остала, је врстан правник и специјалност му је борачко инвалидска заштита. Не желим да пренесем овде шта ми је, још онда, испричао о Дујовићу, његовој инвалидској пензији и додацима од више стотина хиљада динара и врстама његових "повреда". Дујовић је тада био посланик на листи СПС. Када додамо да је Синиша Ковачевић и, још раније, Милош Јовановић отишао одатле, сва је прилика да ДСС стварно постаје олош партија. Искрен да будем, није морало тако.
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Уто Феб 11, 2014 4:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Да ли је трећа србија двери дверима, или неком другом?
http://trecasrbija.rs/
Солунац
Члан

Придружио: 05 Јан 2009
Поруке: 110

ПорукаПослао: Чет Феб 13, 2014 2:04 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Да и ја кажем нешто за Дневник. 2010. у Лондону, а 2011. у Отави, грађани су протествовали против изборног система. Нису били обични грађани, пошто на протестима зна бити свако (уличари, средњошколци, студенти, криминалчићи, људи са тржнице, разни профили, свако уништен на свој начин), већ високо-образовани људи. Протести, у ствари и нису били протести, него да се званично, некако, бар дигне глас -- можда ће неко чути. Да се дигне глас, бар због будућих покољења.

Основу за протесте чине сљедећи резултати, зачуђујуће не толико познати академској јавности:
- Arrow's impossibility theorem
- Gibbard–Satterthwaite theorem

Једна грубља интерпретација ових резултата је да демократије нема, колективног одлучивања (осим референдумског) нема, нити је могуће под здраворазумским претпоставкама, тј. да глас појединца нешто заиста значи. Могућа је само диктатура, тј. да глас појединца ништа не значи (осим ако је у питању диктатор), па било да је диктатура јавна, тајна, или да диктатор ни не зна да је он Он, ма колико то чудно звучало. Све остало је обмана, односно играње са здраворазумским претпоставкама које има сваки човјек који жели да његов глас нешто значи. Добро, ово јесте, можда, било мало грубље интерпретирање, ал` сад...Smile
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Следећи
Страна 1 од 13

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму