Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Руска продавница
Иди на страну Предходни  1, 2

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум српско-руског пријатељства – Форум русско-сербской дружбы
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Сре Дец 18, 2013 4:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја пијем БИП-ов током лета, али бих волео да пробам и оригинални. Надам се да је мање сладак и газиран.
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Чет Дец 19, 2013 12:45 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

У БИП-ов, за разлику од оригиналног, додају лимунску киселину, што се мени свиђа, а Русима вероватно не.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пет Феб 14, 2014 7:34 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Одличан је овај "Ледени квас" са воћним укусима! Има у већини продавница, цена око 60 динара.

Milan K
Члан

Придружио: 17 Мај 2010
Поруке: 35
Локација: Србија, Нови Сад

ПорукаПослао: Пет Јун 27, 2014 12:17 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Поздрав пријатељи.

Ако неко зна где има да се купи нека мајица/дукс са руским мотивима нека јави.
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Јун 30, 2014 1:44 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Има сваког лета у робној кући Београд на Тргу Републике у Београду руско-српски сајам и ту се могу купити разне мајице са руским и совјетским мотивима (као и разни други производи), али не знам тачно када се одржава (траје недељу-две).

A и чика Гугл даје одговор на твоје питање: https://www.google.rs/search?newwindow=1&client=firefox-a&hs=Xgc&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=sb&q=ruske+majice&oq=ruske+majice&gs_l=serp.3..0j0i22i30l3.25231.28544.0.28879.12.10.0.0.0.0.271.1048.0j4j2.6.0....0...1c.1.48.serp..6.6.1036.qwz96HN_gkg

Иначе, у Идеи тренутно снижење "Леденог кваса" - цена лименке само 50 динара!
Milan K
Члан

Придружио: 17 Мај 2010
Поруке: 35
Локација: Србија, Нови Сад

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 10:50 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Хвала за инфо. Већ сам гледао преко гугла али ми ништа није деловало интересантно, па рекох можда неко зна из прве руке...

А ИДЕА-у не посећујем. Треба чувати менталну хигијену.
Ратник
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Сре Јул 02, 2014 5:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Небо, тај квас, који ти се толико свиђа, није уопште квас, већ најобичнији газирани бућкуриш (што и пише на лименци). Једини прави квас који код нас праве је БиП-ов, а разлику ћеш осетити чим га пробаш. Вероватно је оригинални руски квас још бољи, али нисам имао прилике да га пробам.
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Сре Јул 02, 2014 10:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Нисам стручњак, можда "Ледени квас" није 100% прави квас, него је само квасолик, али га ипак много волим! Smile БИП-ов ми је некако пресладак, много сладуњав, не освежава ме кад га попијем. Овај у браон лименци је налик БИП-овом, али нема ту претерану сладуњавост, а ови остали су мешавина са различитим воћним укусима, при чему се ипак не губи укус напитка од житарица, који остаје присутан у свакој варијанти. Није лош ни да "гаси" уз домаћу ракију, одговара. У сваком случају, ово је неки "модернизовани", измењени квас, али ипак некакав квас.
А видећу ових дана да узмем и прави руски квас у Руској продавници у Белвилу, па да ипак видим како изгледа у изворном облику.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум српско-руског пријатељства – Форум русско-сербской дружбы Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2
Страна 2 од 2

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму