Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Чудне светлосне појаве на небу изнад Србије
Иди на страну 1, 2  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Дарко
Члан

Придружио: 04 Јул 2012
Поруке: 177

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 12:31 am    Наслов: Чудне светлосне појаве на небу изнад Србије Одговорити са цитатом

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Вечерас, око 10 људи јављају да су приметили више десетина ових летећих светала на небу изнад града.

Да ли неко зна шта би ово могло да буде?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 8:27 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Светлећи балони. Постала је мода зајебавања на тај начин.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 8:28 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:387517-Zajecar-Svetleci-leteci-objekti-uznemirili-gradjane

Međutim, ubrzo se ispostavilo da su NLO, zapravo, bili svetleći baloni, koje je društvo iz jednog noćnog kluba u Zaječaru, koje je svom prijatelju napravilo rođendansku žurku, pustilo u vazduh i ne sluteći šta će time izazvati.

- Reč je o svetlećim balonima koje smo pustili u razmaku od pola sata – objašnjava Miloš Đuričić, organizator rođendanskog slavlja. – To su baloni koji menjaju boju, tako da su, najpre, bili crveni, a potom narandžasti.

Đuričić kaže da su baloni odleteli u pravcu ''Kraljevice'', a nedugo potom i do društva u tom noćnom klubu je stigao aber da su se iznad Zaječara pojavili NLO.

- Kada smo izašli da vidimo šta se dešava, bili smo zgranuti jer smo odmah shvatili da je reč o našim balonima koje smo pustili – dodaje Đuričić. – Nije nam, zaista, bila namera da ikoga uplašimo, već samo da ulepšamo događaj našoj prijateljici, koja je slavila 18. rođendan.
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 9:55 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја виђам редовно свако вече (али тек после 1, 2 сати после поноћи) у правцу истока било облачно ил не две идентичне кугле само што сијају можда још јаче и можда су мало веће, али се не крећу него стоје у месту. То дефинитивно не могу да буду балони које је неко са жураје пустио.
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 9:58 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Интересантно је да их сви али сви виђају у правцу истока. Такође како констатује и овај лик у клипу, брзина кретања им је веома интересантна.

Дејство ветра?
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 10:11 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Нормално да се крећу, јер сва небеска тела круже по небеском своду. На ноћном небу се могу опазити разне планете, звезде и разноразни сателити (што у употреби, што они који су ван функције и као неки крш круже наоколо), само људи не обраћају толико пажње и немају много знања о томе (као што ни ја немам нека). Пре пар месеци сам из викендице дигиталним фотоапаратом снимио ноћу разноразна небеска тела и деловало је веома необично, а онда ми је човек који се разуме у астрономију, објаснио да су два сјајна небеска тела која сам снимио и која су се могла видети (и која су се такође кретала) на западу у пару била Јупитер (који је био огроман, у неким тренуцима, као огромна небеска бела сијалица, са црвеним нијансама) и Венера (ниже од њега, пратећи га), затим оно мало црвено отпилике на западу је био Марс, а на јужном делу неба најсјајнија звезда је била Сиријус, а недалеко од ње појас Ориона (три звезде поређане у линији, као повучене лењиром). И тако даље...
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 10:16 am    Наслов: Одговорити са цитатом

А како сам ја онда могао да видим барем два пута Јупитер и Марс када је било веома облачно и других звезда на небу уопште није било?

И како је могуће да небеско тело углавном сјаји врло јако, а онда пригуши своју светлост а потом поново букне?

@Дарко

Ове моје се нису кретале као те на клипу.
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 10:25 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Лапсус сам направио, Венера је била сјајнија од Јупитера. Зашто не би могао да их видиш, иако је облачно? Кад сам ја снимио Венеру, још није био ни пао мрак, није било ни једне једине звезде. А и после је било мало звезда на небу, али је опет сијала, као да је неко подигао сијалицу са оближње бандере, веома јако је светлела и кретала се, доста споро, по небу. То је била Венера. Има облака, Пејкане и од тога зависи и од ко зна чега још да ли ће сијати неко време овако неко време онако, више или јаче пригушено. Али, ко што рекох, нисам неки екперт...
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 10:31 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Па шта би, јел светлећи балон или небеско тело? Very Happy

Марко, ни ове синоћ нису, како људи причају, само су се груписале, а било их је доста, општа паника на улици Very Happy

Било је мањих и већих и све до једне су се саме од себе угасиле.

Могуће да неко прави тешку спрдачину са тим светлећим балонима, не знам, нисам имао прилике да их видим, нити ми је познато на којој висини лете. Знам само да емитују врло јаку светлост.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 11:59 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Neba ::
Лапсус сам направио, Венера је била сјајнија од Јупитера. Зашто не би могао да их видиш, иако је облачно? Кад сам ја снимио Венеру, још није био ни пао мрак, није било ни једне једине звезде. А и после је било мало звезда на небу, али је опет сијала, као да је неко подигао сијалицу са оближње бандере, веома јако је светлела и кретала се, доста споро, по небу. То је била Венера. Има облака, Пејкане и од тога зависи и од ко зна чега још да ли ће сијати неко време овако неко време онако, више или јаче пригушено. Али, ко што рекох, нисам неки екперт...

Ја причам о ономе што сам и када сам видео. А то је била мркла ноћ, око 2 сата ноћу, било је облачно то вече је падала киша, ниједна се друга звезда није могла назрети, а ово је деловало јакко близу и врло јако је бљештало, никад у животу нисам видео да нека тачка на небу толико јако бљешти.

И не разумем каква ти је то констатација да се Јупитер може видети када је заита облачно? Ниједно небеско тело се не може видети ни телескопом када је облачно а камоли голим оком.
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 12:01 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Дарко ::

Марко, ни ове синоћ нису, како људи причају, само су се груписале, а било их је доста, општа паника на улици Very Happy

Јел било на локалним вестима или новинама неки извештај о томе? Smile
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Пет Јул 27, 2012 12:17 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ништа.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Јул 28, 2012 8:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Синоћ су опет примећене на истом месту у исто време. Нисам успео да их добро усликам.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Јул 28, 2012 10:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Опет неко слави рођендан?
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Јул 28, 2012 11:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Рођендан? Ове стоје у месту тако да нема говора ни о балонима ни о ватромету.
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Сре Авг 08, 2012 10:50 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево мог малог, аматерског, доприноса овој теми (али без летећих тањУра и необјашњивих појава Smile )... Пролетос су се неко време, из планинских предела поготово, могле видети на ноћном небу истовремено чак три планете: Јупитер, Венера и Марс. С обзиром да имам доста слаб фото-апарат снимак није ништа нарочито, али ипак се планете јасно виде. Јупитер и Венера отприлике на западу, Марс на истоку-југоистоку, а на југу се могла видети и најсјајнија звезда у том делу неба, Сиријус (и недалеко од ње појас Ориона, који није сјајио изразитије од других звезда, па нисам могао да га „ухватим“). Колико су ова небеска тела тада била сјајна и видљива на небу (поготово Венера) се види и по томе што су снимци направљени у ранији и познији сумрак, кад још није био ни пао мрак и кад се није могла видети ниједна једина звезда на небу, (осим Сиријуса који се појавио тек касније при јачем сумраку, а и током ноћи био најсјајнија звезда на јужном небу), а иначе,чак и кад је мркли мрак и кад бих хтео да снимим/усликам небо на снимку би било све црно, јер једноставно мој апарат не може то да постигне. Такође, на снимцима је и Месец, па се у односу на њега може видети колико је поготово Венера била велика и видљива.

На првом снимку: Месец-Јупитер-Венера http://imageshack.us/clip/my-videos/840/3mdzchsylhiodijlyclnwe.mp4/

На другом (снимљено 10-15 минута касније): Месец-Јупитер-Венера-Сиријус-Марс http://imageshack.us/clip/my-videos/855/k98mmcxxpdhjwiesgkxthl.mp4/

На трећем (једини ноћни снимак, снимано зумирано и из руке, без сталка, као и претходна два, па се мало мрда): Марс

http://imageshack.us/clip/my-videos/853/vmiz.mp4/

Имам и фотографија (неке делују помало необично, кад се увећају)...
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Сре Авг 08, 2012 12:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Vidim po stampi se dosta pise o HAARP-u kod Barajeva. Ima li iko uvida o cemu se tu radi? Ko je dozvolio gradnju tih instalacija i zasto?
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Сре Авг 08, 2012 1:07 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Небо, да ли је нормална појава да се светлост које рефлектују ове планете или емитују звезде напрасно угаси?
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Сре Авг 08, 2012 6:33 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Можда су онда вимане у питању? amigo Wink

Дарко ::
Небо, да ли је нормална појава да се светлост које рефлектују ове планете или емитују звезде напрасно угаси?

Да. Наиђе облак и заклони извор светлости на небу, па кад прође облак, оно опет сјаји.

Али, погледах, ипак, овај почетни снимак из прве поруке и ту, наравно, није реч о томе, а не верујем ни о балонима који мењају боју, јер се ово креће, мења брзо положај. Делује веома необично, нисам никад видео тако нешто... Ти летећи објекти са снимка нису били много удаљени и да неко са солидним апаратом то услика и увећа могло би се лако утврдити о каквом је објекту реч. Очекујем да Пејкан сними то што често виђа на истоку. Дотле сам више у фазону Скали, него Молдера (мада у неким, ретким епизодама серије и она посумња). Smile
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Сре Авг 08, 2012 8:29 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

А да ли је могуће да их буде двадесетак, груписаних?
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2  Следећи
Страна 1 од 2

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму