Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Рангирање Србије у најпопуларнијим светским спортовима
Иди на страну Предходни  1, 2

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Сре Јан 19, 2011 12:18 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Једино што карате није олимпијски спорт Crying or Very sad
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Сре Јан 19, 2011 11:49 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Не бих сад нешто надугачко о каратеу, да не скрећемо са теме, али будући да сам га тренирао око 10 година (са паузама), морам ипак нешто да кажем: у каратеу је судијски фактор изузетно утицајан и чест је случај да домаћин неког првенства прође јако добро, много боље него што је раније пролазио, а да на следећем првенству већ не буде тако добар. Чист пример је 1997 и ЕП у БГ када смо узели леп број медаља, да би већ следеће године имали не више од две. Само дигресија.
Velizar
Члан

Придружио: 29 Јун 2010
Поруке: 180

ПорукаПослао: Чет Јан 20, 2011 2:37 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Хекторе све ређе примећујем да клинци тренирају борилачке спортове, на жалост. Ја сам се такође бавио борилачким спортом-рвањем и могу да кажем да је то један веома леп и изузетно тежак спорт. Некада смо били велика сила у боксу, рвању, џудоу и штета што се слабо тренирају јер ни један спорт не развија толико личност и самопоуздање као борилачки спорт. Постоји још неколико прелепих спортова који су такође запостављени: атлетика, гимнастика и веслање.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Ратник
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Чет Јан 20, 2011 11:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат: ...све ређе примећујем да клинци тренирају борилачке спортове...

Овде у Панчеву то није случај. Клуб у коме моја деца тренирају карате има преко стотину чланова и држи тренинге у четири основне школе, а није највећи клуб у граду. Џудо се такође масовно тренира...
Velizar
Члан

ПорукаПослао: Пет Јан 21, 2011 7:34 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Панчево је одувек имало сјајне рваче, долазили су у Београд често да тренирамо и спарингујемо и могу ти рећи да су били опасни, заиста опасни, нарочито у лакшим категоријама где су нас добијали у већини мечева, у осталим смо излазили на крај са њима али једва.
Назад на врх
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Пет Јан 21, 2011 11:25 am    Наслов: Одговорити са цитатом

И ја мислим да то са тренирањем бор. спортова није тачно. Чак бих рекао да је популарније него икад. Само је поента да се не тренирају олимп. спортови: бокс, рвање... А тајландски бокс, кик бокс, разне џиу џитсе, вештине за преживљавање и сл, то цвета.
slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Пет Јан 21, 2011 4:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ма сад су популарни спортови типа..мма или ови стриктно такмичарски спортови за славу.Ту где нема ни трунке духовности у њима.Набилдовани клинци на стероидима,пуни гордости,нарцисоидни који жуде за славољубљем.Све мање је ових борилачких спортова где има духовности у њима;типа кунг фу,где је јако присутна филозофија,или не знам система коју је као више мање за одбрану фамилије или отаџбине,или не знам филисофија самураја како у природи посматра трешњев цвет.(пример само)
А дана ови клинци,еј диго сам 120 бенђа,еј пипни ми руку,еј био сам најбољи на спарингу,све сам изломио,набилдован физички спреман дебил,без мозга..а да му причаш о духовности у борилачкој вештини гледа те као теле у нова врата.
Velizar
Члан

ПорукаПослао: Пет Јан 21, 2011 6:24 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Словенац, док сам се бавио рвањем још почетком деведестих тренери су ми били стари рвачи из шездесетих и седамдесетих када смо били велесила у том спорту. А ја сам их знао као педесет и кусур- годишњаке или шездесетогодишњаке, жилаве, издржљиве, храбре људе коју су нам објашњавали да је све у глави и срцу човека и да дух покреће, глава осмишљава а тело само спроводи у дело. Код физичког контакта са противником мораш да осетиш како дише, како се креће, каква му је равнотежа, чега се плаши, где му је слаба тачка, да га све време гледаш у очи, и да је све то са сопственим духом, срцем и психом твоје најјаче оружје, па тек после мишићи. Витештво је у овим спортовима пуно изражено, поклониш се противнику у знак поштовања, не користиш прљаве трикове, а његов пад на струњачу представља твоју попеду, победу као у рату, као у средњем или старом веку где још било части и витештва. На крају се рукујеш са њим и поздравиш га.
Имао сам два тренера, један је био мајор у специјалним јединицама а други инжењер пољопривреде (иначе велики познаваоци историје, књижевности и филозофије, задивили су нас много пута) и скоро сам срео сина овог другог који ми је врло слично причао као што си навео у тексту. Дошао клинац 16-17 година код њега, сав набилдован, ушао у салу без питања, без поздрава и поштовања рекао "ало матори ти си овде тренер јел. Еј ја хоћу оно мало да се шибам, оћу бијем неке смрадове, да их полупам, а, јер ћеш да ме учиш матори то". Човек га погледа и његовог другара (дошао је са истим таквим као што је он) па их лепо замоли да прво оду код секретара да се учлане, па да онда дођу да поразговарају шта хоће и да им објасни каква је ово вештина и да се полако крене са њима. Нису имали стрпљења а ни поштовања, па су се момци мало занели и почели да вређају. Чика Рођа (онај други) их још једном замоли да са смире али нису хтели и насрнули су на њега. Човек, иако у годинама, физички изузетно спреман и јак па је два ударца избегао али када је видео да враг односи шалу у року од 1 секунде оба момка су лежала на струњачама незнајући шта их је снашло. Није хтео да их повреди само их је побацао али они опет покушаше само што су овај пут мало горе прошли и ћопајући, стењући и кукајући напустише салу. Е још поразније је то што је сваки од четворице тренера то доживео бар два или три пута у последњих десетак година. Долазе клинци да пи постали "јаки", "опасни" а не знају да су борилачки спортови другачије конципирани, или су бар некада били.
Назад на врх
slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Пет Јан 21, 2011 6:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2
Страна 2 од 2

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму