Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Политичко стање у Српској
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 12:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Постоји пар особина српског народа које су одвајкада сметале колонизаторима и окупаторима (јунаштво, жртва и слободарски дух). Да би се оне потиснуле и сатрле, окупатори, домаћи издајници и бескичмењаци су редовно и плански измишљали овакве гадости усмерене према доста оних међу нама који су успели да се издигну. На жалост, план им ових дана улази у суперфиниш са овим смрдом вучићем и његовом екипом конвертита који су коначно у већини народа прихваћени као патриоте и јунаци.
Дарко
Члан

Придружио: 04 Јул 2012
Поруке: 177

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 1:12 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сармат ::
Пашић, иако пореклом Цинцар, је био један од највећих српских политичара. Иако је правио грешке, ни једна није довољно велика да се и једно ружно слово напише о њему.

"Тако је могло да се деси да и Никола Пашић, који је у политику ушао као пуки сиромашак, пријави ратну штету од тадашњих милион и по динара, а да му се цела имовина у 1921. години процењује на 30.000.000 динара. То је била седмина буџета Краљевине Србије за 1914. годину, када је ушла у рат."

http://politikin-zabavnik.rs/pz/tekstovi/profesi%D1%98-%E2%80%93
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Сармат
Ветеран

Придружио: 28 Јан 2007
Поруке: 967
Локација: SARMATIA EUROPAEA ET ASIATICA

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 6:08 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Још је Макијавели раздвојио приватну и јавну сферу. Сферу политике и морала. Колико год било добро и пожељно да етика и политика иду заједно, у реалности то није тако. У том смислу, ако оцењујемо учинке нечије политике, то не треба да мешамо са личним особинама и приватним животом дате особе.

То да ли је Апис педер, или није, је сасвим небитно уколико он то јавно није пропагирао. Његова историјска улога је везана за његова дела у јавној сфери.

Исто тако, Никола Пашић је творац јужнословенског царства, творац радикалне идеје у Срба, један од твораца модерне српске државности. То да ли је имао сина битангу (а јесте) не умањује његов политички и историјски значај.
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 7:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Апис јесте био педерчина, као и Петар Живковић (он је баш био познат, чуди ме да га ови ЛГБТ нису узели за неку маскоту), али то није суштина онога због чега наглашавам ту њихову особину. Суштина је да су педери, из неког разлога, јако конспиративни, везе у њиховим организацијама су много чврсте и има их у многим заверама (убиство Григорија Распутина, краља Александра Обреновића, ево и Франца Фердинанда...). И увек су на страни једне, да тако кажем силе, коју можемо називати како хоћемо, али јој је основна одлика да представља све оно што ми нисмо и хоће да уништи све што јесмо.
Нисам сигуран да смемо да дозволимо себи да нас емоције или неки навијачки наступ омете да ову расправу водимо аргументовано. Ту пре свих мислим на тебе, Дијаспорац. Чини ми се да си успео да напишеш скоро савршен пост- без иједног аргумента, искључиво набијен паролама. Томе стварно не могу да парирам.
Што се Пашића тиче, мислим да је далеко од позитивног лика. Склоност ка пљачки, карактеристична за народ коме припада, није нешто што можемо игнорисати, нарочито када је сиромашна Србија у питању. Ако се добро сећам, до радикала, којима су Обреновићи тврдо забрањивали озбиљнији уплив у политичке воде, Србија није имала спољни дуг. За врло кратко време радикалске власти, тај дуг је достигао милионске цифре.
Пашићеве дипломатске способности значајно доводи у питање споразум са Бугарима, где је он направио низ озбиљних пропуста, те смо морали накнадно да ратујемо, али да не дубим, паметнији од мене знају боље да објасне.
За Гаврила Принципа заиста не бих смео да кажем да има било какве везе са светим косовским јунацима- он је управо све супротно од тога, несретни, изманипулисани клинац. Црна рука је стајала иза атентата, чак је Апис послао пиштољ из Србије, како би се, након атентата, Србија директно повезала са истим и добио се разлог за напад.
Аустроугарска можда јесте имала план за уништење Србије. Међутим, управо највећа сметња том плану јесте био покојни Франц Фердинанд- омражен од аустроугарске клике, заговорник чвршћег савеза са Русијом, противник непријатељства према Србији, чак је размишљао и о званичном увођењу трећег, словенског елемента у двојну монархију. Јасно је да је морао бити убијен, а колико је то згодно било за оне који су му хтели смрт, да исту искористе као повод за све оно против чега је он био, можемо сами да закључимо.
Назад на врх
Сармат
Ветеран

Придружио: 28 Јан 2007
Поруке: 967
Локација: SARMATIA EUROPAEA ET ASIATICA

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 10:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Спартијати на термопилима су у добром броју били бар бисексуални, па их нико по томе не памти. А за Аписа би требало дати неке доказе. Било како било, у мајском преврату главну улогу игра Генчић, а не Апис. Да ли је и Генчић хомосексуални завереник или је просто хтео да преузме контролу над концесијама за руднике..?

Споразум са Бугарима је био неопходан. Наша алавост око Македоније је била претерана, док је са друге стране германски утицај био пресудан за Бугарску спољну политику. Гарант споразума је била Русија и арбитар у случају спора. Не знам који су Пашићеви озбиљни пропусти.., поготово ако имамо у виду да је Бугарска до 1913. важила за највећу војну силу на Балкану.

Србија за време Обреновића није ратовала, па није ни морала да се задужује осим за Миланове фрајле...

Црна Рука није стајала иза атентата и Апис није дао пиштољ Гаврилу, нити за то постоје било какве индиције, а камо ли докази. Као што сам рекао, постоје докази и то је историјска чињеница да је Апис послао једног четника у Босну да разоружа клинце. Гаврило је свесно жртвовао себе у удару на окупатора. За слободу српског и свих остлих јужнословенских народа. Саможртвовање за опстанак колектива је суштина косовског мита.

Франц Фердинанд је био омражен јер је оженио грађанку, а не жену племенитог порекла. Његов став поводом напада на Србију је варирао. Једно време, заиста није припадао оним круговима који су се оштро залагали за то, али је пред своју смрт ипак и сам постао део таквих кругова.

Теза о трећој, словенској јединици Аустро-Угарске за коју се наводно залагао Фердинанд је делимично тачна. Идеја за трећи словенски елемент је постојала, али само за Словене католике (Чехе, Хрвате, Словенце...). Православне Србе је требало уништити. И то су историјске чињенице. Ово последње је опасно понављати јер је то уобичајена заблуда која суштински може да промени наш поглед на Први светски рат.
bane001
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 11:07 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Наравно, нисам ни помислио да је као трећи народ хтео да уведе православне Србе, али сама чињеница да је о томе размишљао морала је опасно забринути Мађаре.
Што се осталог тиче, рекох, неко паметнији од мене би мој став боље бранио, па да не улазим превише, јер моје историјско образовање није баш за дискусију са неким коме је то струка. Међутим, могу да идем логиком- ако нас је то ослобођење јужних Словена коштало милионе живота у првом, па милионе у другом, па хиљаде деведесетих, не могу то да прихватим као нешто што је било потребно Србији.
Препоручио бих вам свима једну књигу која ми се чини интересантном. Не знам колика јој је историографска (ако се тако каже) вредност.

http://www.kupindo.com/Istorija/11083465_UBICE-NARODA-SRPSKOG-major-Dobrivoje-R-Lazarevic

Може да се даунлодује негде на нету, али да се убијем не могу сада да нађем линк.
Назад на врх
bane001
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Јул 01, 2014 11:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево сад сам на Фејсбуку видео, Пејкан га је написао онако, баш што се каже, у центар. Све оно што ја замуцкујем овде већ пар порука.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Сре Јул 02, 2014 12:46 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Човек који је био граничар, заборавио сам му име, је припадао Народној одбрани (подружница Црне Руке то је историјска чињеница) и он је СВЕСНО пустио Принципа и остале усијане главе да прегазе Дрину, иако је знао да су наоружани и са којим поводом иду тамо.

Апис је могао и да пошаље некога са циљем да одглуми Пашићу како ето он (Апис) то жели да спречи и како не треба у њега (Аписа) упирати прст сутра када дође до хаоса.

Али, то уопште није битно да ли је он лично или неко други из Црне Руке наручио атентат. Једна суверена држава не сме да дозволи да има државу у држави која је у стању да има инфилтриране своје људе на границама који пропуштају атентаторе. То једноставно озбиљна држава не сме себи да дозволи.

Као што сам написао на фејсу, Србија би могла да се обрачуна са Црном Руком, само у случају руско-германског савеза који је уништен кобном грешком Русије да 1907. створи Антанту. Апис је ликвидаран од српске државе тек 1917. када је на помолу био прекид рата између Француске, АУ, Русије и Немачке, јер сви су били уморни од борби и желели су сепаратни мир, осим Енглеза који су наговорили преко својих банкарских кругова САД да уђу у рат и тако сјебу мировне напоре, али је за Аписа било доцкан. Аустрија је тражила само један услов да склопи статус кво анте беллум са Србијом, а то је уништење Црне Руке. Очигледно, не без разлога.
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Сре Јул 02, 2014 8:51 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Бане, устручавам се да као аргументе користим непроверене полуистине покупљене са интернета од особа које из ко зна којих разлога шире дезинформације, па да чекам да се неко са већом количином звучно убедљивијих информација јави па да вичем: "Ето, ел сам вам рекао!" Радије се држим универзалних истина које сам научио кроз животно искуство. Аргументи могу да буду врло варљива категорија, и њихова веродостојност у многоме зависи од циљева и афинитета оног који их изговара. Код тебе примећујем да са врло јаким емоцијама нападаш бунтовнике, а браниш оне који су савијали кичму. Овај твој принципејлни став је извор енергије за све твоје аргументе, без обзира о којој особи је реч, и да ли је браниш или нападаш. Због ове чињенице ти једноставно не можеш спадати у објективне саговорнике.
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Сре Јул 02, 2014 9:26 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Сармат ::
Још је Макијавели раздвојио приватну и јавну сферу. Сферу политике и морала. Колико год било добро и пожељно да етика и политика иду заједно, у реалности то није тако. У том смислу, ако оцењујемо учинке нечије политике, то не треба да мешамо са личним особинама и приватним животом дате особе.

Исто тако, Никола Пашић је творац јужнословенског царства, творац радикалне идеје у Срба, један од твораца модерне српске државности. То да ли је имао сина битангу (а јесте) не умањује његов политички и историјски значај.

Замисли, творци јужнословенског царства нису сви они Срби који дадоше своје животе, удове и крв за стварање тог царства, нису ни западне силе које су у старту убиле могућност спровођења Лондонског уговора и стварања Велике Србије, није ни Краљ Александар са својим масонским везама, него је творац јужнословенског царства баш лопина Пашић који није могао ни сопственог сина да васпита, али је зато могао да увећа своју имовину до седмине буџета Краљевине Србије Rolling Eyes

Дакле ти оправдаваш коришћење свог политичког положаја, и највеће муке и несреће народа, а то је рат, да би се баснословно богатио, под изговором "раздвајања приватне и јавне сфере"? Rolling Eyes

Ето одличног оправдања и за ове данас...
Назад на врх
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Сре Јул 02, 2014 8:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.nedeljnik.co.rs/sr/2014/06/26/dnevni-magazin/zaljubljeni-franc-koji-je-srbe-zvao-one-svinje
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Јул 02, 2014 10:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

То шта неко мисли или изјављује о Србима је у међународној политици потпуно небитно. Државе су као мафијашке породице у Њујорку. Мафијашке породице могу изврсно да кохабитирају на обострану корист, а сви знамо да једне о другима мисле све најгоре и да свашта увредљиво причају једни за друге. Да је Фердинанд успео да којим чудом утиче на Русе да се врате традиционално доброј руској прогерманској политици, чиме би се Србија сачувала и у погледу популације и као проширена држава након Балканских ратова, што се нас Срба тиче, могао је да мисли о нама шта хоће. Заболе нас за његово приватно мишљење о нама.

У овој Србији се политика сматра врло аматерски - јао, мама па неки Немци причају да смо ми ђубрад, а ено Французи нас на сва звона хвале, дај да сарађујемо са Французима. Смешно, али и језиво.
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 12:15 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ferdinand nije mogao ni svoju glavu na ramenima da sačuva a kamoli da utiče na politiku Rusije. Pri tome ne treba podsećati da mu se država bukvalno raspala u svoj svojoj truleži, što naravno nije šteta jer je reč o tvorevini koja ozbiljno konkuriše za najodvratniju u istoriji.

Žao mi je vas što verujete u bajke i utopije o mogućnosti koegzistencije s Vatikanom i katoličkim faktorom na Balkanu i u Miteleuropi. Bilo danas bilo pre sto godina. Nama je od strane tog faktora, a Nemačka je tu često čak i udarna igla, namenjena uloga remetilačkog faktora. I nikakvo puzanje i samoponižavanje to neće promeniti.

Nego, biste li pristali na ukidanje Republike Srpske zarad savezništva s Nemačkom. Otprilike se takve dileme postavljaju pred aktuelne gmizavce na vlasti.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 1:07 am    Наслов: Одговорити са цитатом

А мени је још више жао оних који верују да би требало да будемо енглеска или француска предстража у обуздавању Немачке и да се исцрпљујемо за њихов рачун, и нешто мање оних који мисле да нам је само Русија довољна и све је решено. Ми никада нисмо били Русима важни колико им је то Украјина, па чак ни Бугарска или Дарданели на пример. Само што ја не видим ништа лоше у томе, потпуно је нормално да Русија тако размишља.

Руско-немачки кондоминијум на Балкану је најмање штетна опција за нас. Тако и у вези РС. Ако Немци желе да је укину, ми останемо чврсти и не попуштамо и тражимо од Руса да притисну Немце око тога. Истовремено, дајемо у Србији и РС Немцима уступке на другим пољима. Попустиће они, није им у интересу да се вечито исцрпљују ако виде да им то штети стабилности или економији на дуже стазе.

Једино Амери и Енглези овде немају шта да изгубе па су спремни на да нас притискају до краја, једноставно може им се. Или мислиш да би требало да се окренемо њима како би се осветили Немцима???
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 1:49 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Možemo mi da iskočimo iz svoje kože, da glasamo za Đinđića i Vučića, ali Nemačka (a posebno bavarski, katolički činilac) nikada neće prihvatiti jaku Srbiju. Ista stvar je i sa Englezima jer ni jedni ni drugi ne žele ruski uticaj na Balkanu. Sve ostalo je samozavaravanje. Gledaju nas kao vukove u jagnjećoj koži. Mi imamo šansu samo u okvirima rusko-nemačkih ili rusko-engleskih kompromisa.

Ono što je tužno to je istorijski revizionizam po kom Princip postaje izmanipulisano derište a degenerik Ferdinand državnik sa vizijom.
Назад на врх
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 10:10 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Немачка је више пута у току претходног века мењала своју политику према Србији, па чак и у самом току рата (Нојбахер), па није нереално очекивати да буду спремни да то ураде поново.

Наравно, да би се тако нешто заиста и остварило, потребно је да овде на власти буду способни и агилни политичари, који ће знати од њих да извуку неку реалну корист за нас, а не марионете које ће без поговора слушати њихове заповести, или обратно, неко ко ће им "чисто ради реда" терати инат, јер они врло добро знају какву политику треба да воде и са првима и са другима.

Нама је потребан неко ко заиста зна шта су како краткорочни, тако и дугорочни интереси Србије, и ко зна како да наше интересе уклопи у интересе великих сила. Све остало, а ту укључујем и идеје искључивог везивања за силе које су нам удаљене 3000км на уштрб свега другог су неозбиљне и потенцијално врло штетне.
Назад на врх
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3179

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 10:58 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Tankosic je naoruzao zaverenike, a pitanje je i koliko je i sam Dimitrijevic bio za to da se u tom momentu izvede atentat. No, Voja Tankosic je cesto radio na svoju ruku, kao kada je sa svojom jedinicom samostalno, bez znanja Vrhovne komande, krenuo u oslobadjanje Kosova i Stare Srbije 1912.godine.

Veoma je naivno verovati da ce Vatikan prema Srbima biti blagonaklon, a Austro-Ugarska je bila bastion papizma. Austro-Ugarska politika je kreirala tzv. bosnjacku nacija a sa kraja XIX veka datira akcija pohrvacenja svih balkanskih rimokatolika cije posledice vrlo dobro znamo.

Princip i mladobosanci su bili za stvaranje Jugoslavije, ali je za to bio i vladika Nikolajl i mnogi drugi koji su u toj tvorevini videli konacno ujedinjenje.

Teza o Principu teroristi, ludaku, napujdanom klincu plasira se sa tendencijom osujecivanja bilo kakvog otpora okupatoru i obesmisljavanja srpske oslobodilacke tradicije. Ta teza dolazi iz kuhinje nasih razlicitih neprijatelja i cudi me sto i medju srpskim nacionalistima ima onih koji nasedaju.

A sto se tice Pasica, i njemu je kao i crnorukcima doakao Viteski kralj...
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 1:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Дарко, ако си читао Нојбахера могао си да видиш да и најдобронамернији Немац не може много да помогне када се суочи са традиционалним немачким погледом на Србе. А тај поглед није узрокован никаквом ирационалном мржњом, која иначе врло често постоји према словенским народима, већ историјском и геополитичком анализом. Нема трика да било који рационални немачки државник на Балкану стратешки одигра на српску карту а да занемари интересе Хрвата и муслиманског живља.

Иначе, оно што ме посебно нервира је лажна теза да мали народи који се везују за Немце боље историјски пролазе. Баш бих волео да о томе питамо ове њихове историјске савезнике. У крајњем случају, ни данашња Немачка се не може оценити прелазном оценом када је реч о сувереној политици и независности од газде у Вашингтону, а камоли да иста представља неки бастион слободе или гарант било чега.
Назад на врх
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 2:18 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мислим да је главни фактор Нојбахеровог неуспеха у Србији то што опет ми, тј. Југословенска војска није хтела с њима (што је и логично након свега што се догодило пре Нојбахеровог доласка), а не што Нојбахер није био у стању да помогне. Он свакако не би могао да интензивно тражи контакте са официрима Југословенске војске, па и са самим Михаиловићем, преко трећих лица, да није имао опуномоћење за то дато са виших инстанци.

Његово постављање на место изасланика министарства иностраних послова Немачке за Балкан, августа 1943. се поклапа са неким врло важним догађајима тог периода, као што је капитулација Италије, када Немачка, осим Италије, полако почиње да губи и своје "традиционалне" Балканске савезнике, Хрвате и муслимане који све више почињу да се окрећу и да прелазе у партизане. У том периоду, Немци су поубијали далеко више Хрватских и муслиманских цивила, него Српских.

А што се тиче историјске и геополитичке анализе, постоје многе индиције које јасно говоре да ми Немцима те 1941. нисмо били мета, и да су хтели првенствено дипломатским путем да нас неутралишу, као и многе око нас и тако осигурају бок. Али, кад се десило оно што се десило, наравно да су играли на карту да нас униште уз помоћ својих савезника, као што рекох, све до те 1943. када су "савезници" почели да их напуштају.

Слажем се да Немачка још увек није на том нивоу да може да води независну и суверену политику, али она константно економски јача и у сваком погледу поново влада Европом, па макар и у име прекоатлантског савезника, што ће јој свакако једног дана, у будућности омогућити да у кључном тренутку има ту слободу да може да промени савезника, и да се евентуално окрене Русији. Ове скорашње афере са шпијунирањем само подгревају читаву ствар.

А што се тиче тога како ко пролази, историја нам показује да боље пролазе они који се воде начелом опортунитета, тј. они који се окрећу "како ветар дува", као и они који успешно седе на две столице, него они који воде принципијелну и непрагматичну политику. Хрвати су пре рата сваки унутрашњи проблем брже боље интернационализовали код Енглеза, који су им увек излазили у сусрет, док смо ми предлог Италије да поделимо Хрватску, а да нама остане Босна (чиме би ефективно решили све несугласице са Италијанима које смо имали од самог стварања Југославије, а самим тим и боље прошли у каснијем току догађаја) одбили у корист нашег имагинарног "савезништва" са Енглезима. Када су нас Немци напали, Хрвати су им моментално постали савезник бр. 1 на овим просторима, а када су исти кренули у суноврат, Хрвати су брже-боље прешли у партизане, и решили се оног тврдог крила Немачких савезника међу собом, да би и даље остали Енглески савезници, а ови су их заузврат спасили српске освете после рата постављајући Броза на власт. Бугари су верно служили Немцима све док Совјети нису наишли, а онда су се накратко повукли из Србије, да би се само који дан касније напрасно појавили у Србији, овога пута са петокракама на главама. Резултат? 20 000 погинулих Бугара током целог рата. Нас? Преко милион. Милион у првом, милион у другом, и није ни чудо што смо Косово изгубили на наталитет и бројност. Од најбројнијег народа Балкану, данас се боримо за пуки биолошки опстанак. Популациони потенцијал је нешто што, ако се не чува, врло се лако губи, а врло тешко обнавља, и његов губитак има далекосежне последице.
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Јул 03, 2014 8:49 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ja ne vidim ko je to od tih oportunista više od nas profitirao tokom 20. veka.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следећи
Страна 5 од 6

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму