Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

NBA vs. svet
Иди на страну Предходни  1, 2

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Пон Сеп 13, 2010 10:12 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ivanovic se pokazao u reprezentaciji i nije bitno sto je standardan u svom klubu. Pritom, nije sigurno najbolji odbrambeni igrac na svetu. Mogu da ti nabrojim bar pet koji su bolji na njegovoj poziciji. A porediti Kolarova sa Velickovicem i Teodosicem je blasfemija.

Kazi mi sta je to Krasic uradio pa da ga smatras najboljim ofanzivnim veznim u Evropi, kao sto je Teo vec dve godine uzastopno najbolji plej? Valjda sto je promasio prazan gol protiv Australije?

Nase vajne veziste je nadigrala raspala Francuska s igracem manje.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
drum
Ветеран

Придружио: 05 Мар 2008
Поруке: 1624
Локација: Солун

ПорукаПослао: Пон Сеп 13, 2010 10:41 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ivanovic moze da igra i beka i u centru odbrane. Da moze recimo kao Esijen da pokrije jos jednu poziciju bio bi crnac. Mr. Green Krasic jeste medju potencijalno najboljim ali previse davi loptu za moj ukus. Uzmite preimer Jovanovica u Liverpulu . Za sad igra ko da ima motku u zadnjici , postoji valjda neki strah koji ga sprecava da igra kako zna.
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Уто Сеп 14, 2010 12:10 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Красића и Коларова сам навео као пример репрезентативаца просечног квалитета. Није ми ни пало на памет да кажем да је Красић најбољи десни везни у Европи или на свету, али рецимо да ћу на сваког бољег којег наведеш да ти наведем два боља крилна центра од Величковића (који, да подсетим, нема места ни у петорци распалог Реала, а заслужено игра у петорци репрезентације).

Кажеш да су фудбалери изгубили од Француске а не помињеш да су кошаркаши изгубили од најраспалије Немачке, а да су претходних година губили од кога год су стигли. При томе, изгубити на великом такмичењу од Новог Зеланда у кошарци не може да се пореди било којим фудбалским поразом (можда од Ватикана).
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Пет Окт 08, 2010 12:06 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://sport.blic.rs/Kosarka/Svetska-kosarka/185880/Barselona-srusila-Lejkerse-Amerikanci-bez-trojke

Evropski prvaci su prvoj četvrtini držali šampione NBA lige pod kontrolom zahvaljujući rapoloženom Navaru, a zatim su na startu drugog dela trojka Viktora Sade, četiri vezana poena Koste Perovića i polaganje Lakoviča odveli Barsu do vođstva 30:26.

gangsta

Толико о томе...
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Пет Окт 08, 2010 12:37 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Изгуби и Манчестер од трећелигаша у купу па нико не тврди да је друга дивизија јача од Премијер лиге. Губили су НБА тимови још током 70-их од европских екипа. Главни разлог је што црначку стоку баш заболе да игра озбиљну кошарку у припремном периоду. Па Кобе Брајант је само прошле недеље виђен на пар фудбалских утакмица широм Европе. Ко зна шта остали раде.
Прошле године је Партизан на турнеји по САД пар пута попио по 110 комада, а познато је да је реч о можда најчвршћој одбрани у Европи, којој је ретко ко давао 70 комада. Може и то да буде мерило.
Назад на врх
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Окт 08, 2010 2:56 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Да тачно, и Фарска острва одиграју са најјачим репрезентацијама неријешено. Рибарско село, наспрам великих фудбалских репрезентација чији шири списак репрезентације надмашује све људе који су икад играли фудбал у тој смјешној острвској земљи. То је фудбал али у кошарци то је мало теже.

Тачно је да их заболе за озбиљну кошарку у припремном периоду, мој став је раније био да њих заболе већи дио њиховог првенства. Smile У сваком случају ово је и за Барселону пријатељска утакмица и са једне стране је стајао шампион НБА. То је једини начин да се ова два клуба сретну и одмјере снаге, у пријатељским уткамицама у припремном период. Ја ни сад не тврдим да је Барселона бољи тим од Лејкерса, али чињеница је да су их добили. Да је доминација толика могли би и пијани да дођу и побједе Барсу.

Партизан, без обзира на успјех и пласман на фајнал фор, је најсиромашнији клуб у ЕЛ, чији су циљеви увијек око пласмана у други круг, и прошле године је отишао са потпуно новим тимом на припреме и ако је и имао најчвршћу одбрану у Евролиги (не знам чиме то мјере, пошто је по просјеку примљених кошева био у просјеку лиге) није је могао имати тада, јер су практично тек почели да уигравају тај тим.

Да не улазимо у неку дубљу расправу и да се не цитирам... горе је болдовано, лијепо пише, да ли је била тврда или мека лопта Лејкерсима, стварно не бих улазио у ту причу.

gangsta
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Пет Окт 08, 2010 9:51 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Мени инсистирање на оваквим стварима почиње да делује као неки комплекс ниже вредности.

Коби у Лондону нпр није ни играо, овде се испромашивао итд. Види се да нису у форми. Док је већина ових играча из Барсе само продужила после СП.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Окт 08, 2010 4:24 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мени твој комнетар личи на вријеђање саговорника.

Морам се цитирати.

Cara ::
Ја ни сад не тврдим да је Барселона бољи тим од Лејкерса, али чињеница је да су их добили. Да је доминација толика могли би и пијани да дођу и побједе Барсу.

Milos
Посланик

ПорукаПослао: Пет Окт 08, 2010 6:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Vid ::
Красића и Коларова сам навео као пример репрезентативаца просечног квалитета. Није ми ни пало на памет да кажем да је Красић најбољи десни везни у Европи или на свету, али рецимо да ћу на сваког бољег којег наведеш да ти наведем два боља крилна центра од Величковића (који, да подсетим, нема места ни у петорци распалог Реала, а заслужено игра у петорци репрезентације).

Кажеш да су фудбалери изгубили од Француске а не помињеш да су кошаркаши изгубили од најраспалије Немачке, а да су претходних година губили од кога год су стигли. При томе, изгубити на великом такмичењу од Новог Зеланда у кошарци не може да се пореди било којим фудбалским поразом (можда од Ватикана).

Velickovic ne igra u Realu jer Mesina nezasluzeno forsira Garbahosu i Rejesa, pritom je vec sada dao vise nasem sportu od Kolarova i Krasica.

Kosarkasi su izgubili od raspale Nemacke, ali su igrali za finale i da nije bilo nevidjene kradje uzeli bi srebro na SP sto je misaona imenica za fudbalere od Sekija i Dzaje, do ovih danasnjih invalida i raspada.

Novi Zeland je bio cetvrti 2002.godine i nisu uopste losa kosarkaska reprezentacija. Sigurno su Novi Zeland, Kina, Francuska, Spanija, Grcka, Turska, Litvanija u kosarci jaci od Azerbejdzana i Kazahstana, Finske i Australije.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Пет Окт 08, 2010 6:32 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Vid ::
Изгуби и Манчестер од трећелигаша у купу па нико не тврди да је друга дивизија јача од Премијер лиге. Губили су НБА тимови још током 70-их од европских екипа. Главни разлог је што црначку стоку баш заболе да игра озбиљну кошарку у припремном периоду. Па Кобе Брајант је само прошле недеље виђен на пар фудбалских утакмица широм Европе. Ко зна шта остали раде.
Прошле године је Партизан на турнеји по САД пар пута попио по 110 комада, а познато је да је реч о можда најчвршћој одбрани у Европи, којој је ретко ко давао 70 комада. Може и то да буде мерило.

Ne kazem da je Barselona jaca od Lejkersa, da se igra u seriji na cetiri dobijena meca u finalu plejofa, ovi bi dobili 4:1, najvise 4:2. No to je sve daleko od predjasnje dominacije. 1988.godine Jugoslavija je na turniru u Madridu igrala sa Seltiksima i izgubila valjda 30 plus razlike. Tolika je onda bila razlika izmedju vrhunskih NBA ekipa i ostatka sveta.
Razloga za priblizavanje evropske kosarke ima vise. Jedan je pad kvaliteta NBA timova. Ekipe koje su harale osamdesetih i devedesetih imale su citav tim sjajnih individualaca koji su igrali i kao tim. Recimo, kad je SRJ igrala finale Olimpijskih igara 1996.godine protiv sebe je imala Olajdzuvona, O'Nila, Robinsona, Pejtona, Redzi Milera, Pipena, Barklija, Stoktona, Melouna, Hila, Hardaveja.....Ne zna se gde su bili jaci. Dok nas je isao sut bili smo u egalu, a kad su se ovi uozbiljili, a Divac dobio petu, zgazili su nas 26 razlike u zadnjih osam minuta.

Poslednje SP je pokazalo njihovu snagu jer su u podmladjenom sastavu odigrali odlicno i bez previse problema osvojili zlato. Ipak, neke ekipe nisu igrale kompletne. Spaniji su falili Kalderon i Gasol, Argentini Djinobili i Nocioni, nama Milicic i Tripkovic, Rusima Kirilenko, Holdejn i Hrijapa, Francuskoj gomila igraca....

Oni jesu jos uvek bolji i imaju najveci broj vrhunskih igraca, ali mogu da izgube ako ne igraju ozbiljno. Njihove ekipe godinama gube od Makabija, CSKA i Barselone.

Partizan s pocetka prosle sezone nije ista ekipa s kraja. Oni su tada igrali bez nekoliko kljucnih igraca koji su se kasnije prikljucivali i bili su u fazi uigravanja, tako da tih 110 poena nije realno.

Drugo, Partizan nije najjaci tim u EL. Mozda bi bili da imaju Tripkovica, Tepica, Velickovica, Pekovica, Marica, Mekkejleba i ostale koje su prodavali proteklih sezona. S najboljih 12 od tih igraca koji su prodefilovali proteklih 4 sezona mislim da bi bili veoma ozbiljan kandidat za osvajanje EL.
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Суб Окт 09, 2010 2:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Чекај Милоше, немој мешати бабе и жабе. Прича се о томе где се игра најјача кошарка на свету а не да ли су САД јаче од Шпаније и другиј европских екипа. Готово сви ови кошаркаши које си набројао да су недостајали на СП играју у НБА. Може да прича ко шта хоће, али По Гасол и Новицки су најбољи европски играчи, Пеђа Стојаковић је и овако килав бољи играч и шутер од Марка Кешеља или Трипковића, Кириленко за две класе одскаче од остатка руског тима...

Чаро, све и да је Барса јача од Лејкерса (по мени у плеј офу не би могли ниједном да победе па све да не знам шта урада, ал ајде), то не доказује да је Евролига конкурентна НБА лиги. У Европи можда има четири, пет екипа које рецимо да не би биле много смешне у окршајима са НБА тимовима. Остале су далеко, далеко испод тог нивоа. Замислимо само шта би било да нека Олимпија или Цибона играју НБА.

Да подсетим, ова прича је почела око тога да ли су највишим светским дометима у конкретном спорту ближи наши кошаркаши или фудбалери. Мој став је да у најјачим светским екипама своје стандардно место може да заузме већи број наших фудбалера него кошаркаша. При томе сам пошао од тога да је светски врх у фудбалу ЛШ, Премијер лига, Примера... а у кошарци НБА. Ми реално немамо петорку кошаркаша која може да игра стандардно у НБА, односно тренутно немамо ниједног који може да носи игру неке од НБА екипа које се боре за прстен. Имали смо некад Дивца и Пеђу, сада немамо.

Све ово што причам не мења чињеницу да су кошаркаши далеко успешнији од фудбалера. Ствар је у томе што је фудбал ипак једини баш глобални спорт у коме Луксембург или Лихтенштајн освајају бодове у такмичарским утакмицама. Такође, од 100 најбољих кошаркаша на свету бар половина су Американци.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Суб Окт 09, 2010 7:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Najjaca kosarka se sigurno ne igra u ACB ligi ili NLB ligi, vec u NBA i to dobrim delom i zbog evropskih igraca koji su tamo odavno najvece zvezde.

Pre 20 godina Drazen Petrovic, najbolji neamericki bek svih vremena, nije mogao da se izbori za vecu minutazu u Portlandu zato sto je kvalitet ondasnjih americkih igraca bio veci nego danas. Zbog toga poslednjih deset godina, od Sidneja, ne mogu da posalju bilo koju ekipu i ne mogu da se ponasaju kao na izletu. Kada dodju nedelju dana pre prvenstva onda prodju kao 2002.godine, 2004.godine i 2006.godine. I tada su na papiru imali jace ekipe od timova koji su ih porazili.

Gasol i Novicki su na svojim pozicijama dominantni u odnosu na evropske igrace. Mozda ce Pekovic jos napredovati pa ce i on biti dominantan kao sto je bio u Evropi. On ima odlicne fizicke predispozicije i igru ledjima. Tu je i Milicic od koga ne treba dici ruke.

Zasto mislis da Barselona ne bi mogla da pobedi makar jednu utakmicu u seriji protiv Lejkersa? Ovaj mec je pokazao da s njima mogu da se nose.

Evropske ekipe koje ne bi bile smesne su Barselona, CSKA, Olimpijakos, mozda Panatinaikos i Makabi, a ni Partizan ne bi bio los kad bi bio u stanju da zadrzi najbolje i da s njima igra pet-sest sezona. Sigurno ne bi imali samo jednu titulu prvaka Evrope da ne rasprodaju po celu petorku svake godine.

Slazem se s paralelom kosarka-fudbal, s tim sto ne treba potencirati navodnu konkurentnost fudbala jer i u njemu desetak ekipa ozbiljno pretenduje na prvo mesto.
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Суб Окт 09, 2010 10:55 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мислим да овај меч Брселоне с Лејкерсима не може ништа посебно да покаже јер је ревијалан. Још током '70-их су врхунске НБА екипе знале да изгубе на турнеји по Европи, а тада је разлика баш била драстична.

Праву слику бисмо рецимо видели да наша репрезентација, као друга у Европи, одигра значајан такмичарски меч против неке добро припремљене и добро вођене репрезентације састављене искључиво од врхунских НБА играча (не мора да буде САД, мада не видим која би друга могла да састави такав тим). И још да не игра Крстић. Онда бисмо видели где су наши у односу на светски врх. Убеђен сам да уз сву тактику и борбеност не бисмо могли да добијемо ниједан такав меч, а да би највероватније било 15 или 20 разлике.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Нед Окт 10, 2010 12:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

70-tih je bio uspeh da Jugoslavija na turneji po SAD dobije par koledz ekipa, a NBA timovi su bili toliko bolji da se nisu usudjivali igrati s njima.
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Нед Феб 19, 2012 10:34 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Љубитељи кошарке, шта мислите о новој НБА-кинеској звезду Џереми Лину? Даде и једним Лејкерсима 38 поена. Није обична америчка сировина, интелигентан је, игра некако "европски", у најбољем смислу те речи, добар је играч.

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

едит (недеља увече)> Не знам да ли је неко гледао вечерас Њујорк-Далас, Никси опет добили, сад и шампионе, а Лин опет јако добар: 28 поена и чак 14 асистенција. Ипак, грешио је, доста почетничких грешака је правио, губио лопте... али разумљиво је, још је млад играч, такорећи почетник у овој изузетно јакој лиги.

Јесте аутсајдер који се, сплетом околности, добио прилику за својих пет минута и искористио их је, итекако. Видећемо шта ће бити кад се у тим врате поврђени Мајк Биби и Берон Дејвис, чије одсуство са терена му је и омогућило да на брзака стекне славу и популарност.

п.с. И Пековић се разгоропадио у последње време у Минесоти. Играње у Партизану у првом делу сезоне (и повреда Миличића који игра на истој позицији) су му итекако помогли. Јуче дао чак 30 поена!
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Суб Феб 25, 2012 12:47 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Za Pekovica sam i pre dve godine tvrdio da moze da moze da ima odlicnu NBA karijeru jer je veoma jak a zna da koristi snagu. Na EP u Litvaniji je jos i najgore igrao.
Sto se tice Lija, vreme ce pokazati, za sada je odlicnan.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2
Страна 2 од 2

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму