Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Европско првенство у фудбалу 2012. године
Иди на страну 1, 2, 3  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4272
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Сеп 04, 2010 10:41 am    Наслов: Европско првенство у фудбалу 2012. године Одговорити са цитатом

Прва утакмица: Фарска Острва - Србија 0-3.
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Суб Сеп 04, 2010 12:18 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Bravo za Antaru i orlove, nase najbolje sportske ambasadore.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514

ПорукаПослао: Суб Сеп 04, 2010 12:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Опет је почлело добро, при чему пре свега мислим на победу Ираца у Словенији. Ако успемо некако да их и ми победимо у Београду, смеши нам се бар бараж.

Иначе, глупим Фаранима нико није метно три комада током претходних квалификација. Мислим чак и да смо их само ми победили с два разлике.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Суб Сеп 04, 2010 12:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Mi smo jos gluplji jer vise puta nismo u stanju da pobedimo raspale Poljake. O nasem fudbalu se moze pricati u pozitivnom tonu tek kada se kvalifikuju na neko veliko takmicenja i tamo prodju makar prvo kolo. Do tada treba da budu u misjoj rupi i ne daju " opasne" izjave jer su uvek bili i ostali smejurija od sportista. Ubedljivo najgluplji sportisti.
Назад на врх
stevand
Посланик

Придружио: 04 Јан 2003
Поруке: 803
Локација: xxx

ПорукаПослао: Нед Сеп 05, 2010 9:22 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Potpisujem gore navedeno
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил
Beli
Ветеран

Придружио: 23 Нов 2005
Поруке: 522

ПорукаПослао: Нед Сеп 05, 2010 2:29 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Вау победили смо фарска острва 3:0!!! Какав успех... Rolling Eyes

јбт њих би и Бежанија тукла са можда и већим резултатом... зајебанција се наставља у старом маниру, екипа која је шверцовала у квалификацијама и која се обрукала на СПу и даље јаше...

Стварно не знам кога овај Антић мисли да зајебава, само екстремно глуп или арогантан човек може да верује у губутничку екипу и да ништа не мења у истој, како по питању игре тако и пи питању играча.

До сада би ваљда и полуписменим посматрачима без теоретског знања фудбалске игре постало јасно да немамо средину терена, то јест да нема ко да пренесе лопту из одбране у напад... а да не причам о самим играчима од којих су 90% вишемилионски плаћене сека-персе које боли дупе за национални тим и које приде немају ама баш никакву намеру да се јаче ангажују у тиму јер се боје повреда што би им омело каријеру...

Па је према томе јасно да треба ангажовати младе и неафирмисане играче жељне борбе и славе из домаћег првенства, који су притом и доказали свој квалитет ономад против репрезентације Јапана, победивши 3:0 у пријатељском сусрету...
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 05, 2010 4:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Обавезно Мрђа да се стави у тим. Дечко коме је намештено пола голова у нашој лиги, који се и поред тога једва продао у швајцарску лигу и тамо на првој утакмици добио оцену нула (!).

Немам никакве илузије око квалитета наше репрезентације али је смешна прича да имамо неке боље играче (можда из ове распале младе репрезентације?) од ових. Ти други да су бољи не би играли по нашим ливадама.

Не слажем се ни да је успех само ово што Милош помиње. Наша фудбалска историја нам не даје право да се курчимо и имамо не знам какве домете. Фудбал се озбиљно игра у преко 100 земаља на свету. Није то ватерполо или рукомет, па да је успех само медаља. Рецимо, Румуни, Бугари, Мађари, Чеси, Украјинци, Хрвати... сви имају или јачу фудбалску традицију од нас или су постизали озбиљније резултате. Не видим зашто ниподаштавамо чињеницу да смо се први пут у историји пласирали на сва светска првенства заредом.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 05, 2010 5:14 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ta fraza da " svi igraju fudbal" mi se odavno popela na glavu. Kada je tako sto onda desetak reprezentacija uzimaju sve trofeje i igraju u svim finalima?
Sem Holandije, Nemacke, Spanije, Portugalije, Francuske, Italije, Svedske( svakih pedeset godina), Brazila, Argentine, Urugvaja( svakih cetrdeset godina), Engleske( ni svakih cetrdeset godina), koje to ekipe igraju za trofej ili u polufinalima?

Igraju svi, ali se ne naigraju svi. Isto kao i u nekim drugim sportovima. Znam da je fudbal najrasprostranjeniji i najforsiraniji sport na svetu, ali on nije nas nacionalni sport. Nije bio ni pre cetrdeset godina, nije ni sada. Uvek je kosarka bila nas nacionalni sport po popularnosti i po uspesima koji prate popularnost. Znam da se fudbal moze igrati na parkingu, metnes dve cigle na jednu i druge dve na drugu stranu i imas teren, medjutim, igra se i kosarka. Barem je kod mene u kraju kosarka uvek bila popularnija i svi smo je igrali.

Drugo, nikad u fudbalu nisam video toliko dramaticnih zavrsnica kao u drugim timskim sportovima, ali sam se nagledao previjanja, kradje vremena i ostale opstrukcije.

I taj invalid Mrdja, koji se reklamira kao ne znam kakav talenat je odlican primer. Koliko imamo vrhunskih trenera u fudbalu, a koliko u trofejnim sportovima? Koliko imamo vrhunskih igraca u fudbalu, a koliko u kosarci ili vaterpolu?
Za mene je skandal da vaterpolisti nemaju za EP gde idu kao sampioni sveta i viceprvaci Evrope.
Briga me sto vaterpolo igra manje nacija, meni je vazan rezultat i to koliko su radosti doneli vaterpolisti i za to zasluzuju pare, a ne da se novac odvaja za Kucu fudbala. Kakva Kuca fudbala, njima treba otvoriti neku stalu da mucu i grokcu iz nje jer za bolje nisu.
Ne zna se ko mi je odvratniji, Karadzic, Djoric, Zivadinovic s jedne strane, i Antara, pretplaceni demagog, sa druge.

Naravno da je rezultat jedino merilo. Prolazak u prvo kolo na nekom velikom takmicenju je makar nesto s cime bi se mogli pohvaliti, kad vec ne mogu da igraju cetvrtfinala ili polufinala. Do tada-medijski bojkot. Neka budu cetvrta vest u sportskoj rubrici jer im je tamo mesto. Iza kosarkasa, vaterpolista, odbojkasa, tenisera...

To sto smo se plasirali na dva uzastopna SP je uspeh obzirom kakav je savez i koji idioti igraju u reprezentaciji. Mi, na nesrecu, nemamo mnogo bolje igrace od ovih slepaca. Kada bi igrali ovi iz nase lige tek bi to bila tragedija, tako da moramo da trpimo Vidica koji se kao strina sklanja od lopte i pravi penale, pa se posle kezi. Zbog onih igranja rukoma, bez ikakvih razloga, u normalnim ekipama bi snosili sankcije. Nisam nesto video da se sklanja u Mancesteru nego grize kao terijer.

Isto vazi i za kljusinu Stankovica, za Lacio i Inter igra kao zmaj, a u reprezentaciji je kao strina.
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 05, 2010 5:41 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Па, рецимо да су поред побројаних у полуфиналима СП су не тако давно играли и Пољаци, Бугари, Румуни, Корејанци, Хрвати, Белгијанци... Данци су освојили ЕП, као и Грци, Чеси и Руси били у финалу... да не залазимо у даљу историју. Значи, није баш да само десетак земаља има успехе, а и да је тако, то је опет далеко више него у другим колективним спортовима, од којих само кошарка, и донекле одбојка, смеју себи да ставе предзнак глобални.

Кућу фудбала, чија изградња је наравно праћена корупцијом, не градимо од својих пара већ су оне наменски добијене од ФИФА.

фудбал од државе не добија никакве паре већ је ситуација обрнута, за разлику од свих других спортова. Није фудбал крив што, и овакав какав је, привуче више публике него сви остали спортови заједно. Као што ни не новине више не уређује некакав комитет, који ће да одлучи да ли читаоци више воле да читају о Раћи Петровићу него о (далеко успешнијем) Гојку Пијетловићу.

А кад смо код ватерпола, ипак не може да се пренебрегне чињеница да није исти успех у том спорту, којим се у свету нико не бави "озбиљно" сем нас на Балкан, или у неког од глобалних спортова (фудбал, одбојка, атлетика, пливање, тенис).

Купите италијанске или енглеске спортске дневнике, па ко нађе резултат наше репрезентације са актуелног СП у кошарци има пиће од мене. Потражите након двадесетак страница посвећених фудбалу и још толико о формули 1, тенису и атлетици.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 06, 2010 8:00 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Govorio sam o tome ko je osvajao titule, ne samo ko je jednom u par decenija igrao i izgubio u zavrsnici. Hrvatska ce tesko ponoviti uspeh iz Francuske, kao sto ce i Grci cekati na trofej ko zna koliko. Belgijanci i Poljaci su imali ozbiljne rezultate pre 30 godina. To je isto kao da kazes Madjari su pedesetih proslog veka bili velesila. Rumunima je problem da se kvalifikuju, tu su negde sa nama.

U kosarci je slicna situacija kada se raspodeljuju medalje, s tim sto je za mene kao coveka koji prati sportove daleko zanimljivije kada imamo reprezentaciju koja ima tradiciju osvajanja titula, a ne grupu paraplegicara.

Dobri su bazicni sportovi, atletika, gimnastika i plivanje, jedino sto ih kod nas niko ne prati pa je vaterpolo deset puta popularniji.

Ja ne ocekujem da ce Englezi da pisu o kosarci kad njihovu publiku taj sport ne zanima. Govorim vise o nama nego o njima jer se zna koji su nasi trofejni sportovi-kosarka, vaterpolo, od skora odbojka, nekada je bio i rukomet.

Po dinamicnosti i uzbudljivosti kosarka je ispred fudbala i o tome ne treba previse polemisati.
Назад на врх
Rabotnik
Члан

Придружио: 06 Сеп 2006
Поруке: 358
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Пон Сеп 06, 2010 10:37 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Као и у свему осталом ни у спорту ова држава не зна шта хоће или ако зна, не уме то да оствари.
У фудбалу се и данас врте велике паре и зато јесте на првим странама свих новина. Ми смо паре за Кућу фудбала добили од ФИФЕ, и пошто је реч о 11 милиона евра одмах се појавила и Г17% министарка да обиђе радове. За пласман на Светско првенство смо добили још 8-9 милиона и наравно да многи обигравају око фудбалског савеза. Писао сам и о пласману Партизана у Лигу шампиона, већ су кренули многи да праве "послове".
Ми немамо феноменалну репрезентацију, само понеког доброг играча. Од Пиксија на овамо немамо ни правог плејмејкера на средини терена који уме да дели лопте. Зато треба поштовати резултате које Антић остварује. Ако се пласирамо на Првенство Европе зарадићемо више пара него за пласман на Светско првенство јер је УЕФА богатија од ФИФЕ! Али уместо да те паре улажемо у развој фудбала и створимо новог Пиксија, мафијаши ће покупити паре а тзв "струком" ће и даље руководити Бата Ђора.Зато се слажем са Видом да не треба да се превише курчимо и да треба бити задовољан постигнутим.
Ово што Милош коментарише је, по мом мишљењу, оно што треба држава да потенцира и ради. Да рационално процени шта су наши најјачи потенцијали и да финансира максимално те спортове. Стрељаштво, пливање, ватерполо, одбојка, кошарка... И онда дати паре за инфраструктуру тих спортова, плаћати ДИФ, Институте, који ће пратити струку и помагати јој. Резултат неће изостати.
И ја много волим кошарку, али чак је и трансфер несретног Мрђе већи од било ког трансфера нашег репрезентативног кошаркаша (не рачунам Крстића који је у НБА). Sad
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Yahoo Messenger MSN Messenger
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 06, 2010 1:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ко уопште помиње државу у контексту развоја спорта је или необавештен или демагог. Пошто је очигледно да у догледно време нећемо бити суверена и социјалистичка држава, јасно је да мора да се донесе закон о приватизацији. Овако се о то мало пара што се одваја за спорт (у земљи у којој има милион и кусур незапослених и ко зна колико пензионера, болесних и гладних) гребе ко стигне. Држава првенствено мора да се бави спортском инфраструктуром. Ако може да обезбеди хале, базене, гимнастичарске и атлетске дворане, скијашке стазе и сл. То је база, а ко хоће и може да се бави врхунским спортом изаћиће на тржиште, пронаћи спонзора или пропасти.

Што се тиче фудбала и осталих спортова, ствар је у томе што је фуфбал тзв. прве селекције, односно у свету се најталентованија, најбржа и најмотивисанија деца прво селектирају за фудбал, па тек онда за остале спортове. Код нас одавно већ није баш тако јер много талената одлази и у друге екипне спортове, захваљујући постигнутим резултатима и традицији. Ја сам дубоко убећен да је рецимо већа квалитативна разлика између најбољих светских кошаркаша и наших репрезентативаца (који ће можда донети и медаљу), него низмеђу најбољих светских фудбалера и ових наших. Доказ томе је да ми немамо, нити смо икада имали, кошаркаша који је био носилац игре у најјачој лиги света (НБА), а имали смо и имамо играче који то раде у најјачим фудбалским клубовима. Може ли ко рецимо да замисли да је тим састављен од наших кошаркаша икада ушао у плеј-оф НБА лиге, да не помињем нешто више.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Уто Сеп 07, 2010 11:03 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Nasa ekipa iz 2002.godine je dobila NBA tim. Divac i Stojakovic su bili nosioci u Kingsima. Cim je Divac otisao ta ekipa se raspala.
Назад на врх
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Уто Сеп 07, 2010 11:15 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Крис Вебер је ипак био главни играч у Кингсима.
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Уто Сеп 07, 2010 11:33 am    Наслов: Одговорити са цитатом

On je nemali broj puta gusio ekipu.
Назад на врх
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Уто Сеп 07, 2010 12:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

То је тачно, али је ипак био главни играч. Мада би Кингси без Дивца и Стојаковића били незамисливи.
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Уто Сеп 07, 2010 5:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Европски играчи који су стварно нешто значили у НБА могу да се изброје на прсте две руке (Дивац, Кукоч, Новицки, Ђинобили, Сабонис, Паркер, Гасол). Сакраменто са Дивцем и Стојаковићем није дошао до финала ниједном, мада је истина и да је тих година финале Запада реално били финале НБА.
Назад на врх
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Уто Сеп 07, 2010 10:24 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Znacili bi da NBA ima takmicarski karakter lige gdje ima ispadanja i gubljenja ranga, generalno NBA vise lici na cirkus i kecere nego sto lici na sport. Oni se nekad vise trude da naprave atrakciju od utakmice da zabave debilni puk, nego sto ima istinski takmicarski karakter, i vise ih interesuju statistike ucinka pojedinih igraca nego sam ishod utakmice. Sjecam se price za Danilovica, kad se nadavao silnih trojki i izvede ga trener da ne bi oborio rekord kluba. Da nisu krajem 90ih poceli redom kupovati najbolje igrace iz Evrope, i dovodili ih tamo da sjede na klupama, sada bi Evroliga bila mnogo jace takmicenje od NBA.

Sto se tice Sakrementa, Divac - Stojakovic su bili glavni razlog senzacije tog kluba u tih par sezona. Kris Veber je bio glavna zvijezda, nesto je grdno placen, i sjecam dok je bio povrijedjen tokom one najbolje sezone, mislim da nisu imali nijednu izgubljenu utakmicu (ne sjecam se vise, ali mislim da su oborili rekord kluba u nizu valjda 14 ili 15 pobjeda). Kad se vratio, forsirali su ga da mi je islo na zivce. Stojakovic je bio masina, a Divac je bio motivator i pokretac cjelog tima, ima neku harizmu koju privlaci Amerikance i tad je u Sakrementu bila odlica atmosfera izmedju igraca.
Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Rekao bih da se i Onil slaze sa mnom, ovu zajebanciju nije namjenio Kris Veberu vec Divcu, koji im je bio tata u timu. E sad sjecam se cuvene serije protiv Lejkersa... da je bio iko od ovih poznaih evropskih trenera i vodio Sakremento, ni vezanih ociju ne bi izgubio tu seriju. Sudjenje je bilo najkriminalnije koje sam ikad vidio u zivotu. Tad sam i prestao da pratim tu ligu, jer mi vrijedja inteligenciju, Evroliga mi je zanimljivija.

NBA ima budzete mnogo vece od evropskih klubova, i kad su osjetili da evropska kosarka prijeti da im ugrozi monol nad tom igrom, poceli su da kupuju evropske igrace koji su vec bili kljucni igraci u evropi i tim istim igracima davali epizodne uloge u timovima, i tako igrace na vrhuncima karijera stavili na klupu, a s druge strane evropske lige su ostale oslabljene za dobar kvalitet i unazadjene.
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Сре Сеп 08, 2010 12:58 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Чаро, може теби или мени да се не свиђа НБА лига али је чињеница да тамо успешно може да игра тек десетак европских играча. Чак бих рекао да се претходних година разлика између НБА и Евролиге поново повећала у корист НБА. Ниједан еврпски клуб не би имао никакву шансу да приђе плеј-офу тамо.

Дивац и Стојаковић су у Кингсима играли одлично али немојмо претеривати. Они су били тек двојица од десетак одличних играча. Снага Сакрамента тих година је била у тимској игри и дугачкој клупи.

Што се Даниловића у НБА тиче, из прве руке знам да га је Крџалић нафиксао у том периоду када је монструозно играо (сипао тројке), али му ни то није било довољно када му је Џордан, као непосредном чувару, убацио 50 комада и при томе га послао по бурек, оном чувеном финтом коју пвај никада неће заборавити (а Даниловић му је пре меча као нешто претио).
Назад на врх
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Сре Сеп 08, 2010 8:08 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Та прича о НБА као циркусу је мало претерана. Тачно је да је лигашки део понекад више забавног карактера и да уме с времена на време да изгуби такмичарски жар, али је зато тотално друга прича у плеј офу. Али кошарка је у НБА много боља и мислим да о томе нема говора. Посебно кад су у питању индивидуални квалитети играча и по питању технике пре свега, па тек онда по питању физичких предизпозиција.

То што је Шек говорио о Дивцу није говорио о томе зато што је Дивац главни, него зато што је реално у то време Дивац једини могао да му парира (колико толико) и овај очигледно није остао мртав хладан на то.

Што се тиче Аделмана, тадашњег тренера Сакрамента, он је итекако био пљуван и по америчким новинама због својих лоших партија, тако да се не би могло рећи да јавност није била свесна његових недостатака.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3  Следећи
Страна 1 од 3

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму