Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Музика са Запада
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> ТВ Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Сре Нов 25, 2009 6:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

drum ::
Ја бих највише волео да рецимо на музику Рејџа видео буде о бомбардовању, убијању Срба на Косову, али нисам у стању да тако нешто одрадим.

Одлична идеја!
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Суб Дец 05, 2009 11:50 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Додато је 17 нових спотова (укључујући Хектору омиљени Tool).
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
drum
Ветеран

Придружио: 05 Мар 2008
Поруке: 1624
Локација: Солун

ПорукаПослао: Суб Дец 05, 2009 9:20 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

И ако је за вајду, пошто број људи не расте већ стагнира, позовите пријатеље да се прикључе.
mpkByk
Ветеран

Придружио: 09 Мар 2005
Поруке: 1731
Локација: Србистан

ПорукаПослао: Нед Дец 06, 2009 7:53 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.youtube.com/watch?v=lC1wFfN9YQM&feature=related
сепултура
http://www.youtube.com/watch?v=VkQ2Dbt0HfQ

рамштајн је тито
http://www.youtube.com/watch?v=NlPhAmaFtVE
http://www.youtube.com/watch?v=9P7Zd-x2QXw&feature=fvw
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Пон Дец 07, 2009 10:39 am    Наслов: Одговорити са цитатом

VoiD ::
Додато је 17 нових спотова (укључујући Хектору омиљени Tool).
Мичи ми тај Tool, покушавам да се скинем са њега Smile Барем да га не слушам за време поста. Саблазан.

О позадини рок музике, убедљиво најбољи документарац је направио Владимир Димитријевић "Утицај музике на човека". Верујем да може ДВД да се набави по црквеним радњама, ја сам га купио у једном манастиру. ДВД је заиста одличан, око 3 сата видео занимљиво испричаног видео материјала.

Ко опет није у ситуацији, може да прочита "Пут за нигдину" од истог аутора: http://svetosavlje.org/biblioteka/Izazovi/PutZaNigdinu/PutZaNigdinu00.htm

Или, много краћа верзија од истог аутора:

http://borbazaveru.info/content/view/1713/1/ (Окултни бунт).

Али чисто да не мислите како трубим стално да је нешто неправославно, аутор наводи на ДВД-у и неке предхришћанске мислиоце који су писали и говорили да треба бежати од народа чија је музика са јаким ритмовима и сл. Ко може, нек погледа ДВД.

А мислим да је јако лоше да сваштаримо са музиком да би привукли људе. Почињемо да резонујемо ко ТВ станице. Шта је следеће, Милан тарот или шпанске серије? Извештаји са трачевима? Ја сам за тотално укидање ове рубрике "Музика са Запада".

drum ::
И ако је за вајду, пошто број људи не расте већ стагнира, позовите пријатеље да се прикључе.
Ко да фејсбук читам.
drum
Ветеран

Придружио: 05 Мар 2008
Поруке: 1624
Локација: Солун

ПорукаПослао: Пон Дец 07, 2009 6:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Shocked
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Пон Дец 07, 2009 8:05 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Surprised Crying or Very sad
Назад на врх
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Пон Окт 25, 2010 2:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Нед Мар 04, 2012 11:14 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Већ неко време капирам да је једино што је остало нама на КиМ стратегија Ираца и ИРЕ у Северној Ирској. Запањен сам количином пркоса, храбрости и неприкосновености коју су ови обесправљени и сиромашни људи показали у борби са подлим Енглезима. Дали су лекцију читавом свету како се мора борити када вам непријатељ пређе црвене линије. Мислим да би могло да се размотри да ТВ коментар убаци у то име пар оваквих сјајних песама ИРЕ у репертоар:

slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 12:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Зашто сам на ким, то треба по целој Србији , Србија је пуна енглеских шпијуна, могао би сад из главе 5 страница да ти изпишем.
Али треба то финасирати, не знам ко је ИРУ финансирао, једино да молимо Кину или Русе за неку финансијску помоћ.
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 5:09 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Па какви су то шпијуни који се тако лако дају открити. Ко зна који је то ешалон који је на њиховом платном списку.

Уосталом, шпијуни су немоћни ако становништво покаже одлучност на жртву у тој мери да су спреми сви одреда да дају живот за своју слободу тако што ће дизати у ваздух шиптарска и кфоровска возила и пуцати на њихову полицију и војску - терористички наравно.

Докле год не доживим да су локални Срби спремни да постану прави мушкарци нећу ни да чујем како се боримо да повратимо већ признато КиМ. Колико заостајемо за Ирцима види се по томе што у Србији и Курта и Мурта само нешто трућају и паметују без икакве акције - гибаничаре и дембеле патриоте уопште не помињем.

Када у Митровици од бомби и снајпера десетак Шитара и Кфороваца у униформама буду изгубили главе тад ће имати смисла да причамо о реинтеграцији КиМ. Дотле, само ћу да кажем тутањ ономе ко ми буде просипао причу о издаји, борби за Косово, итд... остале баљезгарије...
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 5:26 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Некако ми нисмо из те терористичке приче, мислим као народ. Увек смо решавали ствари у биткама, часно. Мада, по мени, стоји све што си написао. Али оно што мени стоји, углавном увек има неку фалинку... Confused
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 5:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ако је тачно да до сада нисмо били са чиме се слажем сада је крајње време. Народ коме у том степену раде о глави, ако није спреман на такав корак да би се сачувао не треба ни да постоји. Не само да не треба него и неће постојати како нас историја учи. И то је важило за све народе у свету - од Ираца до Палестинаца. Наравно, не долази у обзир таргетирање цивила, јер бисмо тиме себе убили као народ такође. Искључиво непријатељска војска и полиција.
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 6:08 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Zar Hajduci i Uskoci nisu bili teroristi? Smile
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 6:09 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Па јесу, али где су ти хајдуци и ускоци данас који нам фале? Neutral
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 6:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

U Uscu i Delta sitiju cuce i cekaju pravi tenutak Smile
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 8:11 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Хајдучија је пре била избор појединаца него одлика целог народа. Без обзира што су хајдучке дружине биле основа око које су покренути устанци против Турака. Иначе, знао сам да ће да их неко помене и био сам скоро сигуран да ћеш то да будеш ти. Very Happy
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Уто Мар 06, 2012 11:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Само ми се, ипак, чини да кад би неко од Срба почео да спроводи организоване терористичке акције, одмах би било Тадићу наређено са Запада (а можда и не би било потребе за тим, него би самоиницијативно реаговали) и он би послао српске специјалне јединице које би саме похапсиле (ако не и ликвидирале) те Србе који то раде. А кад би то било недовољно, као казну за овакву непослушност на КиМ, био би омогућен и приређен неки нови 17-18. март и погроми и протеривања од стране Шиптара, уз нереаговање (а сигурно и асистенцију) КФОР-а и држање званичне београдске власти по страни, без икакве реакције (осим можда неке протестне ноте), а све уз медијско-аналитичарска закључивања да смо сами криви за све то. Од овакве власти која шаље Жандармерију да уклања српске блокаде и затвара Србима са КиМ алтернативне прелазе, терајући их да иду преко Тачијевих, која је буквало признала независност "Косова" на сто начина, а то представља као успех и непризнавање, не може се пуно доброг очекивати. А питање је колико су малобројни Срби окружени непријатељима, окупаторском страном војском и државом-маћехом која их одбацује од себе, заиста способни за тако нешто и шта би, без наде за ичијом помоћи (укључујући и своју државу) тиме добили, а шта изгубили. Нисам у њиховој позицији, па глупо да превише паметујем у туђе име, али свакако је паклено тешка.
Пејкан
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Мар 07, 2012 12:31 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Одакле ти Небо толика потреба за схоластиком и софистицирањем?

Сада је ствар тамо кристално јасна. Нема више оправдања, трућања, планирања, изговора. Добро проучи како се ИРА обрачунавала са Ирцима који су радили против ирског интереса. Паметноме доста.

Када ти на кућу закуцају крволоци ту престају све фантазме и жалопојке. Када би се нама у Београду то сутра десило исто бисмо имали две оцпије - или да нестанемо или да кренемо да играмо на све или ништа. И то је то. Тачка. Нема више филозофирања.

Ако би рецимо тада Срби у Новом Саду били у аналогном положају каквом смо ми данас у односу на Србе на северу Косова једино што бисмо могли да очекујемо јесте логистика и материјална помоћ. Људство - ако може добро је, ако не ником ништа, па сигурно нећу да тражим некога са Лимана да изгине за мене или нас, а нас има подоста за то. Исто као у северној Ирској.
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Чет Мар 08, 2012 12:43 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам писао само о Србима са КиМ и евентуалним њиховим таквим активностима и ни о чему другом. Нити кога осуђујем нити предлажем ишта ,само размишљам наглас. Они просто лебде у ваздуху, окружени непријатељима са свих страна, а без икакве битније (а камоли оружане) помоћи државе Србије. Не знам довољно историју Северне Ирске, али да ли је њима, без обзира на те акције ИРА, претило да буду у 20. или ево већ и 21. веку у једном дану комплетно избрисани и протерани са свог вековног огњишта? Некако ми се чини да није. Ето само о томе сам ја размишљао. Имали смо и Блесак и Олују у 18. март 2004. године и то се глатко одиграло, а да се тако нешто поново дозволи, нико не би мрдно прстом, а сав српски живаљ би почишћен. И кад би се онда вратили тамо? Има она изрека, која се спомене у тешким временима: "Бог високо, а Русија далеко", која значи да смо као народ остављни сами, без икаквог савезника. Богами, за Србе са КиМ може и "Бог високо, Русија далеко, а Београд буђав" или тако некако. Ето, то сам мислио.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> ТВ Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи
Страна 2 од 4

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму