Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Ima li nekog realnog resenja za srpsku ekonomiju
Иди на страну Предходни  1, 2, 3

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4272
Локација: Београд

ПорукаПослао: Чет Окт 13, 2011 8:50 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Velizar ::
Има и то решење није ни компликовано нити скупо.
Спас је у:
1. Пољопривреди и пољопривредној механизацији,
2. Прехрамбеној индустрији,

Килограм српског купуса у Русији кошта 200 динара!!!!!

... а килограм броколија 250 динара !!!!

Ми само да извозимо купус, броколи и остало поврће у Русију, и имали би већу зараду него Кувајт од нафте.
Gavrilo44
Почетник

Придружио: 02 Јан 2012
Поруке: 2

ПорукаПослао: Пон Јан 02, 2012 12:37 am    Наслов: Наравно да има Одговорити са цитатом

Каже човек, треба да се отпусти једно пола милиона државних службеника и потом их запослити на имањима својих предака да гаје храну. У року од пар година би и народ и држава прогледали..

http://www.vaseljenska.com/vesti/mama-crni-labud-pliva-prema-nama/
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Velizar
Члан

Придружио: 29 Јун 2010
Поруке: 180

ПорукаПослао: Сре Јан 04, 2012 9:16 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево ме скоро 6 месеци како радим у централном Сибиру. До сада сам 2 пута био до локалног града по неке намирнице и запрепастио сам се када сам видео цене:

1. Јабуке (оне зелене - греен смит) = 320 динара,
2. Парадајз (у сезони) - 150 до 200 динара,
3. Паприка (у сезони) - 150 до 200 динара,
4. Сир најлошији - 800 - 900 динара,
5. Кобасице (најниже могуће класе - таквих код нас нема) - 700 до 800 динара,
6. Сланина (она која на несто личи и некако може да се једе) - 1250 - 2000 динара,
7. Суво месо није као насе него несто склепано и то нисам имао храбрости да пробам - не сећам се тачне цене али знам да сам добро гледао да ли су грешком нулу дописали јер астрономска цифра.
8. Грожђе (у сезони) - 250 - 400 динара,
9. Динје - 300 динара,
10. Краставци - 200 до 300 динара,
Велики је недостатак укиселјених краставаца (корнишона), феферона, парадајз у флаши (онај домаћи) не знају да постоји.
Још је интересантно и то да су им јако скупи блокови, цигле, керамичке плочице, прозори, врата - па зато зидају од дрвета али јако брзо пропадају.
Водоводни материјал је ужас од цене (најобичнији холендери од пола цола коштају и до 1500 динара по комаду.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Сре Јан 04, 2012 12:44 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

И Руси пате од исти болести као и ми, имају они довољно обрадивих површина само нема ко да ради. У Бјелорусији све ове цијене су десет пута мање, зато руска елита не мирише пуно Лукашенка јер даје неке примјере како може да функционише држава, привреда и социјална политика. Додуше и сами Бјелоруси су вриједан народ, тако да Лукашенку није тешко да буде то што јесте.

Покушава руска влада да стимулише развој сточарства и ратарства, буквално им поклања све што треба, краве, материјале, механизацију... Немају ни свијест ни радне навике а ни пољопривредну културу за тако нешто, јер оно што су за пар деценија уништиле разне комунистичке аграрне реформе, не може преко ноћи да се обнови. По мени можда је добро што су им толико велике цијене, можда их то растјера из великих градова.

Србија кад би само своју пољопривредну производњу сконцентрисала на Москву и Петерсбург, уз царинске олакшице које је дала руска влада, било би довољно за добар привредни замајац који би покренуо и друге гране.
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Сре Јан 04, 2012 7:14 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

У Белорусији је значајно јефтиније него код нас. У Минску у врло пристојном експрес ресторану, где доста младих једе, може да се одвали од клопе за 3-4 евра, укључујући пиће, палачинке за десерт итд. Био летос па знам.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3
Страна 3 од 3

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму