Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Домаћа музика
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> ТВ Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Суб Авг 29, 2009 1:29 pm    Наслов: Домаћа музика Одговорити са цитатом

На каналу Домаћа музика тренутно се врти 125 спотова.

Шта бисте још желели да чујете?

Последњи пут изменио VoiD дана Уто Сеп 15, 2009 9:20 pm. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Суб Авг 29, 2009 2:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Vasilisa - Gora, i par jos njenih kosovskih.
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 3:07 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Овде нема списка спотова који се врте.
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 5:55 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Како видим углавном су рок и поп песме... Штета што нема квалитетне родољубиве народне музике, рецимо ''Видовдан'' од Гоце Лазаревић и друге песме, шта томе фали? Не може се ''домаћа музика'' тако уско одредити...
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 6:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Народњака има сасвим довољно на класичним ТВ каналима, нема потребе да их буде и овде.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 6:37 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Има Парног Ваљка а да нема нека родољубива народна... Ајде добро и народна, али има гомила етно музике која је исто добра, Балканика, Бибер, Бреговић,... Испаде да је ово екс ју рок и поп канал.
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 6:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Знао сам да ће се неко побунити због Парног ваљка (иако имају само две песме), то сам ставио за своју душу.
Немој тако Чара, канал Домаћа музика је пун к'о око патриотских песама, само што нису народне. Тога заиста има сасвим довољно на свим другим местима. Има и етно музике, ту су Јован Маљоковић, Точак, Врело, Мадам Пиано...
Назад на врх
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 6:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам такође против народњака.
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 7:00 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Хвала Њемен! Wink
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 8:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Не видим никакву логику да, ако је реч о каналу са домаћом музиком буде Парни ваљак, јер то није домаћа музика. Те песме можда јесу лепе, али једноставно не спадају у домаћу музику. Ипак, треба и неке народне. Можда неко то не воли, али нису све новокомпоноване родољубиве фолк песме неквалитетне и има их више веома лепих (као нпр. већ споменути ''Видовдан'' или рецимо ''Божић је'' од Баје Малог Книнџе, чије песме и не волим превише, али ово је једна заиста лепа песма).
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 9:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја немам ништа против народне музике, чак напротив, радо је слушам. Али мислим да на самом почетку морамо да будемо колико-толико оригинални. Да понудимо нешто ново, колико је то могуће. Као што рече Воид, има гомила сајтова са народном музиком, и већина делује прилично тугаљиво и јадно, па не би било баш најбоље да неко ко дође први пут на сајт, да нас поистовети са таквима. Нека наредних неколико месеци иде овако, да видимо да ли ће људи ово прихватити, па ћемо тамо негде у децембру или јануару размишљати и о народњацима.

Кад кажем "народњаци", мислим пре свега на народну музику која се снимала до тамо негде 1990-91. Надам се да нико не очекује да се на сајту врти Сека Алексић и co.
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 10:26 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Коме је до народњака нек иде у липов лад да их слуша, ово је фина телевизија. Ако се и отвара тако нешто, можда само етно и изворна, као нпр:
"Davala sam momcima imena:
ponedeljak,utorak,petak.
Ali ti nisi kao drugi
ti si izuzetak."

U mom siru i kajmaku
kupac spazi dlaku,
pa mi kaze to mu smeta,
ima cudnog sveta.

da si moja iz olova djuko
ja bi tebe ko kobilu tuk'o

dje si sada moja miro
na tebi sam diplomiro
dje si sada moja miro
tu je mali magistriro

otiso u tudji svijet
snaso se za pet
samo fali poslje rucka
jedna piva banjalucka
oj zemljace za volanom
samo ceraj desnom stranom
svako jutro pijem tablete za glavu
nidje brata srbina da odemo na kavu

pjevao bi baja al mu crijeva krce
gladan ovan na ovce ne mrce

pamtim njenu kucu pred kojom je lezo
jedan stari cuko i pokvaren pezo

kad popijem ja zapjevam roso
necu kuci, necu ni na poso

govorio meni tata
mani se sine aparata
pratila me nije sreca
mjesto manje uvjek veca

kad sam bio mali svi su me dirali
ja sam bio zadnja rupa na svirali

mislio sam da ga zovem rakiju smo pekli
NEMOJ NEMOJ odma su mi rekli

opet sam se probudio brate
u krevetu zene nepoznate

gotov je gotov je ubice ga zena
us'o je u treci karton hajnekena
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 11:18 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Чак и да су истинити све ти смешни цитати и да заиста постоје све такве песме опет је реч о потпуној зајебанцији: и онај који је писао се зезао, и онај ко пева зна да је то потпуна зајебанција, а наравно и слушаоци. Често се претерује у том погледу па кад неко не воли народњаке наводи такве стихове (не мислим само на Дијапорца, него и иначе) попут '' куче лаје, а ја мислим ти си, отиш'о си сарму проб'о ниси'' (ти су најпознатији) у фазону ''зар то до слушам, да се спуштам на тај ниво'', али једноставно таквих је песама у народној новокомпонованој музици ипак врло мало. Има и у рок музици, и у другим музичким правцима, много глупавих стихова (и не само глупих, него често и морбидних, психопатских итд.) па се не може цео музички правац отписати због тога. Наравно, о укусима не треба расправљати, некоме једноставно не лежи та музика, не воли такве мелодије.

Генерално, слабо слушам народњаке, али има добрих песама... Мени је ово лепа песма (и текст и музика су су добри):
Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 11:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

VoiD ::
Знао сам да ће се неко побунити због Парног ваљка (иако имају само две песме), то сам ставио за своју душу.

Ја се уопште нисам побунио, само дао приједлог, већина пјесама је ок, знам да је почетак, па сам хтио да то подржим својим доприносом не би ли друге охрабрио да исто учине. Побунио бих се за "Курцем у чело" да сам одмах спазио ту пјесму.

Има само за Ђурђеве ступове десетине лијепих спотова коју су урађени за Васкрс, Божић и остало. Споменуо сам и ту етно музику обично је праћена и лијепим кадровима Србије и предложио Василису с добрим разлогом али ме искулира.

Дај Дијаспорац јбт, не мислим да је Неба ретард да предложи турбо фолк народну. Ок, не одговара концепту домаћих пјесама, готова прича.
Гост

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 11:44 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Gleduckam pomalo, dosta je tu muzike koju sam nekad slusao. Iako sam nekad slusao "wartburg limuzinu", nije joj mjesto ovdje, najezio sam se kada je Boga opsovao. I moraju da se ubace Stupovi, etno muzika, itd, pa makar kao posebna rubrika.
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2009 11:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Уууу види ал бране народњаке, ко зеницу ока свог. Искарикирао сам мало, чисто да докажем поенту да би и на тв Коментару као и на форуму требао да се скупља одређени профил људи. Ако сте за омасовљење, пустите порниће и јужноамеричке серије. Етно и изворне би биле прихватљиве, све остало би суновратило читаву идеју право на ниво гранд параде.
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Уто Сеп 01, 2009 12:05 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Vidi, kako sam uspio da prodjem gao "Gost"??? Da sam htio ne bih uspio.
Dakle protiv "Wartburga" i za "Stupove" i slicno.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Сеп 01, 2009 12:24 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Дијаспорац, не бих ти ништа рекао, али нас плетеш без разлога и подмећеш нешто што ни ја ни Неба нисмо рекли. Не знам шта ти подразумјеваш под народном музиком, није турбо фолк само народна музика, вјероватно да ти почнем набрајати наслове пјесама који се тренутно мени врте у глави би и ти бранио као зјеницу ока, или се можда варам? У сваком случају небитно.

Ево етно музике која није само ствар укуса већ и квалитета, и ово нису предлози, не интересује ме шта ће бити качено, већ само да не останем недоречен и да "нацртам" на шта сам мислио:

http://www.youtube.com/watch?v=8qJppER0G8w
http://www.youtube.com/watch?v=iuczNQonTXQ
http://www.youtube.com/watch?v=KwZmQuocsDA
http://www.youtube.com/watch?v=1EvF6EKb1BA
http://www.youtube.com/watch?v=-ZOxRyGQzJE
http://www.youtube.com/watch?v=vkh5jFBn5C0
http://www.youtube.com/watch?v=MINHmhgT3RA
http://www.youtube.com/watch?v=VP0xKd3Xw4s
http://www.youtube.com/watch?v=RB-I0AyT7As
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Сеп 01, 2009 7:37 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Опуштено. Боље да се "нацрта" него да се остави за интерпретацију. Иначе, ова музика је оно што и ја волим да слушам.
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Уто Сеп 01, 2009 8:26 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Чаро бре, што се одмах љутиш, нисам те искулирао већ ем немам времена све да постигнем, ем чекам да се накупи предлога па да видимо шта ћемо и како ћемо. Ја стварно не могу да додајем садржаје на дневној бази.

Зеро, у праву си, Варбург лимзина лети напоље.

Можемо да убацимо етно и изворне, али као посебан канал, не иде да се на истом каналу врте хард кор, рок, реп, џез, поп, етно и изворна, ко би то слушао. Уосталом, синоћ сам баш на РТС-у видео емисију "Једна песма једна жеља", па ко то воли може да слуша до миле воље.

Курцем у чело је ту као зајебанција на рачун Хрвата и њихове светице Северине.

Људи, схватите, тек смо кренули, није било нимало лако ни ово направити у задатом року. Како год да смо направили неко би био незадовољан. Нека ради мало овако, нека се ухода, нека стекне сталне посетиоце. У међувремену ћемо се договарати шта и како може да се побољша, па ћемо га унапређивати. Немојте одмах да се љутите и свађате.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> ТВ Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следећи
Страна 1 од 6

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму