Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Pandemija gripa – biznis preko mrtvih
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Апр 16, 2016 4:59 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Апр 16, 2016 5:01 am    Наслов: Одговорити са цитатом

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Апр 16, 2016 5:02 am    Наслов: Одговорити са цитатом

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Апр 16, 2016 5:06 am    Наслов: Одговорити са цитатом

zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Чет Јул 28, 2016 7:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево и у Србији закона о донирању органа:
http://www.vaseljenska.com/misljenja/protestno-pismo-protiv-najave-mandatornog-doniranja-organa-gradjana-srbije/
Одлично писмо, писац добро познаје право и гађа у срж проблема. Правилно повезује овај закон и закон о обавезној вакцинацији, јер очигледно долазе из исте кухиње. Оно што сам ја натуцао он правилно објашњава:
"Други проблем се састоји у томе што се од јавности успешно крије чињеница да се органи за трансплантацију узимају од још живих донора, који имају дисање, крвоток, рад срца и све остале животне функције, али не могу да се бране јер су у несвести, или у коми, или су у сврху експлантације (вађења) органа релаксирани својеврсним медикаментима који их паралишу. Због тога су несавесни „стручњаци“ накнадно осмислили појам „мождане смрти“ како би на тај начин правно регулисали чин убиства над немоћним донорима. Експлоатација појма „мождане смрти“ служи томе да се смрт прогласи пре стварне смрти, како би органи могли бити „легално“ отуђени од таквих донора."
zero
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Јул 28, 2016 7:21 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево и мог размишљања на ту тему:
“Појединац се не може жртвовати за остваривање друштвених циљева. Овај принцип се јасно сагледава кроз забрану експериментисањем људским бићем ради остваривања користи за друге друштвене циљеве што није морално оправдано, нарочито против воље и пристанка тог појединца, како је наведено у Хелсиншкој декларацији из 1964. године. Значи, човек појединац је мера свега, тј. себи циљ и не може бити средство за постизање социјалних циљева.“
Ово људско право је унесено и у највиша правна акта. Тако на примјер у Уставу Црне Горе стоји у члану 27: „Јамчи се право човијека и достојанство људског бића у погледу примјене биологије и медицине. „ и даље „Забрањено је на људском бићу, без његове дозволе, вршити медицинске и друге огледе.“
На жалост иако су ова људска права јасно одређена међународним правним актима као и највишим правним актом Црне Горе, то није сметало Скупштини Црне Горе да донесе закон о обавезној вакцинацији којим је над свим грађанима Црне Горе противправно дозволила да се врше медицински експерименти са несагледивим здравственим посљедицама. Међутим посланици Црне Горе се нису зауставили на овоме, што је било и за очекивати, јер кад неко не познаје материју и не жели ни да се информише о могућој погубности својих одлука које директно погађају не само тамо неку аморфну масу грађана, већ погађају и самог тог посланика и његову породицу, родбину, комшије и колеге, тада је са њим лако манипулисати и потурити му да потпише било шта, па и најновије чудо од закона којим се сви грађани Црне Горе претварају одреда у недобровљне даваоце органа. Хтјели ми то или не, сада смо сви, што би неки рекли, „ходајући фрижидери“, који носимо органе за онога ко је спреман да плати за њих. Новим законом је предвиђено да су сви грађани Црне Горе у обавези да донирају органе након смрти, осим ако током живота не потпишу изјаву да се противе том поступку. Овим се потврђује да су демократска друштва прије свега тоталитарна друштва јер законодавна тијела у доношењу закона ограничава само скупштинска већина, и уздижу се изнад свих осталих закона, било неписаних, моралних, било писаних попут Устава и других међународних правних аката.
Овај акт тираније је дозволио тренутној скупштинској већини да оствари власништво над нашим органима, нашим тијелима, сводећи човјека на животињу, на предмет трговине – у овом случају трговине органима. Сваки грађанин Црне Горе је постао роба, попут полутке у месари, коју може продати надлежни љекар кад хоће и како хоће. Једини предуслов је да будемо „довољно“ мртви како би бирократија могла да оправда черечење нашег тијела. Наравно, да се Власи не би досјетили, постоји и клаузула у закону да се за живота можемо изјаснити да не желимо да након наше смрти наши органи буду предмет оваквог наопаког „бизниса“. Ту постоје више проблема. Прво, постоје људи који нису упознати са постојањем овог закона и они вјероватно неће дати ову изјаву, те ће се њихови органи по смрти моћи користити и мимо њихове воље. Друго, имамо дјецу која пошто нису пунољетна не могу да дају ову изјаву и самим тим су сви одреда недобровољни даваоци органа. Такође и пунољетне особе које из разних разлога, попут на примјер деменције, да не наводимо све, нису у стању да дају ову изјаву па и оне нису у могућности да себе заштите од овог садизма. И наравно, чак и онима који буду дали ову изјаву ко гарантује да ће се у часу њихове смрти моћи пронаћи та изјава. Хоће ли љекар који испред себе има тијело на хируршком столу тражити могућу изјаву, или ће се одлучити да вади органе док су још „свјежи“?
Овдје се заборавља још један битан моменат. А то је да ли љекар може 100% поуздано да утврди смрт пацијента? Да ли су престанак рада срца или мозга довољан показатељ престанка живота? Постоји ли шанса да се такав пацијент реанимацијом врати у живот? Или се љекару дају одрјешене руке да сам одлучи да је пацијент мртав и да му може узимати органе и што би се народски рекло на такав начин га „овјери“ тако да ће након овог третмана засигурно бити мртав? И ту је питање интереса, шта се више исплати, борити се за живот пацијента и тако трошити државне паре, или га пустити да умре (ако треба и припомогнути мало) како би се остварио профит, све у складу са демократским тековинама, нашим опредељењем за Европску унију и наравно НАТО. Не, не шалим се, управо се као разлог доношења овог закона наводи да је то услов како би Црна Гора постала члан Еуротранспланта. Усудићу се да одговорим на ова постављена питања: Не, љекари нису у стању да стопостотно утврде смрт пацијента. Да, врло често се клинички мртав пацијент може реанимацијом вратити у живот. Досадашња пракса показује да љекари знају да се одлуче радије да ваде органе него да се боре за живот пацијента. Познат је случај Колин С. Бернс из Њујорка. Она се нагутала таблета у жељи да се убије. Љекари су закључили да је мозак мртав и одлучили да је сјеку не обазирући се на то што је медицинска сестра тврдила да Колин реагује на неуролошки тест који је извела. Тад је жена на операционом столу отворила очи па су преплашени љекари прекинули операцију. Питање је колико пута они то нису урадили и нису сачували живот, а могли су?
И на крају, али не и последње. Запитајмо се колико стварно та трансплатација органа може помоћи болесницима и колико им може продужити живот. Суме које се издвајају за такве операције су астрономске, чак и милионске, али нико не даје гаранцију да ће то пацијенту помоћи и значајно продужити живот. И кад операција успије, пацијент је присиљен да до краја живота пије велике количине антибиотика како би спријечио свој организам да одбаци страно тијело – пресађени орган. У већини случајева такве операције не продужавају драстично живот пацијенту. Сви смо недавно читали да су америчком мултимилијардеру, Дејвиду Рокфелеру, шести пут пресадили туђе срце. Ако прескочимо саму ту вампирску пројаву да неко шест пута узима туђе срце како би себи продужио живот, морамо се упитати: Зашто шест пута? Зар није било довољно једном , човјек има болесно срце, нађу донатора са здравим, пресаде га и ријеше проблем? Али зар то мора да се ради шест пута? Одговор је очигледан, пресађивањем органа се не ријешава проблем, а агонија се продужава све док пацијент има пара да финансира ове екстремно скупе операције. Или док не умре...
Лично нисам очекивао да ће се нека јавна личност, или НВО, побунити против овог закона, али сам барем од Цркве очекивао да подигне глас против овог законског регулисања злочина над човијеком. Како сам наиван био. Недавно се поводом овог закона огласио и митрополит црногорски г.Амфилохије овим ријечима: “Чуо сам за Закон који је усвојен у Скупштини Црне Горе о, како ја волим да кажем, даривању органа, и о завјештању оних који су спремни да се усагласе са тим Законом, да дозволе да након њиховог упокојења на прописан начин дарују своје органе за здравље и за живот других. Има и других добрих закона које доноси наша Скупштина, али морам да кажем да је то један од најбољих закона који је донијела Скупштина Црне Горе“. И даље: “Одмах ћу да вам кажем да Митрополит црногорско-приморски Амфилохије завјештава своје органе, ако неком буду потребни његови остарали органи. Може мирне душе да, и мој неки орган узме, да и од Митрополита црногорско-приморског има неке вајде“. И шта сад? Ваљда би неко ко је прочитао Свето Јеванђеље више од једном требао да зна да су живот и смрт у рукама Божијим. Ко год да је прочитао у Јеванђељу о Лазару четвородневном и ко вјерује да га је Христос васкрсао, зна да и то што је мртвац почео да смрди, није довољан разлог да му се почну вадити органи. По митрополиту вађење бубрега (сиц!) Светом Лазару би било у духу изворних јевађелских правила? Обашка што митрополит у старту мјења тезе, и даје закону атрибуте које он нема као што су даривање органа или добровољно завјештање истих. Закон, напротив, одбацује добровољност и све нас проглашава за недобровољне даваоце органа. И даље митрополит наставља да ће и сам постати добровољни даваоц. Није му доста што је по аутоматизму даваоц, него ће још бити и добровољни. А не размишља како ћемо, ако му узму све органе, након његове смрти моћи да утврдимо је ли свет или није. Јер ако нема органа, нема ни моштију. Шалу на страну, вађење органа је убитство, добровољно завјештање органа је самоубитство. У многим случајевима нико жив не може да утврди да је смрт наступила, а и кад је то очигледно треба имати на уму ријечи Господње: „Што је људима немогуће, Богу је могуће.“ Зато је ова митрополитова изјава опасна јер ће многе довести у заблуду, и многи ризикују да изгубе живот вјечни, вјерујући свом епископу. Човијек је грешан, гријеши и каје се, али јавна саблазан тражи јавно покајање. „А који саблазни једног од ових малих који верују мене, боље би му било да се обеси камен воденични о врату његовом, и да потоне у дубину морску .“
zero
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2016 10:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Nisam imao živaca da sve gledam, ali negdje od 14 minuta se spominje novi zakon o zdravstvenom osiguranju gdje je predviđena obavezna kontrola žena (i muškaraca?) od 50-te do 69-te godine na rak:
https://www.youtube.com/watch?v=yr_dGfwzCUA
Dakle, ako ja dobro kontam,na redu je obavezno izlaganje radioaktivom zračenju.
zero
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Јан 23, 2017 10:40 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево једног изузетног рада којег сам нашао на сајту "Борбе за вјеру":
http://borbazaveru.info/content/view/9320/1/
а онда сам потражио податке о аутору и ево шта сам нашао:
http://www.fpnbl.org/images/stories/profesori/ndjukic/ndjukic_biografija_2016.pdf
Дакле има још Срба који су спремни да се боре за Истину. Онај Светосавски и Косовски ген још увијек није истребљен, упркос невиђеном труду свих оних сплачина који покушавају да управљају нашим животима данас.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Страна 9 од 9

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму