Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Obama-Nova Era?
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 4:58 am    Наслов: Obama-Nova Era? Одговорити са цитатом

Po svim informacijama, cini se da je pobjeda Obame i Demokrata u SAD, vise nego ubjedljiva. Mislim da izbore u Americi nijesmo pokrili na forumu ni sa jednom temom, a razvoj svjetskih dogadjaja, poslije ovakve "istorijske" pobjede , moze da bude vrlo interesantan...
Sto mislte?
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 7:24 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Сјаши курта да узјаши мурта.
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 7:39 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Управо то. Никакве промене не очекујем у вези било које од важнијих политичких одлука. Оно што ми је упало у око је да су републиканци номиновали овог маторог несретника који није по вољи ни републиканским ни (наравно) демократским гласачима. Исти случај је и са местом подпредседника. Као да нису хтели да имају мандат у следеће 4 године.
Tverdohljebov
Члан

Придружио: 06 Авг 2008
Поруке: 86

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 8:01 am    Наслов: Одговорити са цитатом

a crnci jadni misle da ce inm biti bolje!
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 8:34 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Obe partije su deo Sistema tako da nema veze ko je predsednik. Cim je neko i postao kandidat za bilo kakvu znacajniju politicku funkciju u SAD znaci da je prosao sve provere i da ce nastaviti utabanim stazama judeokratije.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 9:24 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Мени је жао што није победио Мекејн. Надао сам се да ће он завршити оно што је Буш започео (у том случају се Америма не би добро писало).
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 10:33 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ма исто им се пише. Нема тог председника који за 4 године може да реши хронични недостатак извора енергије и неконтролисано штампање новца. Ево мало коментара глупандера и наивчина са џу92, који су ме вратили у златно доба титине владавине и хистеричног честитања рођендана истом од стране разно разних наивних залуђеника, као и смрдљивих подрепних мува:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=327146
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 10:37 am    Наслов: Re: Obama-Nova Era? Одговорити са цитатом

Kaiser Soze ::
Po svim informacijama, cini se da je pobjeda Obame i Demokrata u SAD, vise nego ubjedljiva. Mislim da izbore u Americi nijesmo pokrili na forumu ni sa jednom temom, a razvoj svjetskih dogadjaja, poslije ovakve "istorijske" pobjede , moze da bude vrlo interesantan...
Sto mislte?
Разлог што их нисмо покрили на форуму је очигледан - велика већина нас је овде политички свесна, што само може да радује.
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 11:04 am    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac ::
Ма исто им се пише. Нема тог председника који за 4 године може да реши хронични недостатак извора енергије и неконтролисано штампање новца. Ево мало коментара глупандера и наивчина са џу92, који су ме вратили у златно доба титине владавине и хистеричног честитања рођендана истом од стране разно разних наивних залуђеника, као и смрдљивих подрепних мува:
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=327146

Ха ха ха, па ово је фантастично, много боље него што сам очекивао. Морам овде да пренесем неке од честитки са депоније:

Цитат:
Cestitam predsedniku Obami na velicanstvenoj pobedi i americkom narodu na mudroj odluci. Svet je upravo postao bolje mesto!

Цитат:
Sad je 11:13 pm CST ovde u Kanadi i Obama drzi govor i ja verujem da cela Amerika i Kanada ovo gledaju i ja cu zapamtiti trenutak i mesto kad sam cuo vest da je Obama pobedio .

Цитат:
Obama je novi predsednik SAD-a i lider slobodnog sveta!
Pozdrav svim slobodnim ljudima na planeti!

Цитат:
Cestitke predsednice Smile))))

Цитат:
Ovim cinom je Amerika dokazale da je najdemokratcinja zemlja svijeta

Цитат:
Bravo Africki prince, Srbija je nocas bila uz tebe, ti ces nastaviti onim putem na kome je bio i jedan covek pre cetrdeset pet godina kada su ga zaustavili oni koji su zabranjivali slobodu, sada je stafeta koja treba da upali plamen slobode u citavom svetu u tvojim rukama, zato napred africki prince bez straha sa osmehom kako ti umes u pobedu za ceo svet, za sve ljude koji zele samo mir i srecu na ovoj planeti.

Цитат:
Dobro jutro demokratijo, divan dan!!!

Цитат:
Hvala bogu.
God bless America a i Obamu!!!

Цитат:
Pravda pobedjuje! Amerika slavi. Svi slavimo!
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
drum
Ветеран

Придружио: 05 Мар 2008
Поруке: 1624
Локација: Солун

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 11:08 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Dobro jutro demokratijo, divan dan!!! За бомбардовање !!!

Joш кад би неко од тих болида могао да ми обијасни шта је ту добро.
Beli
Ветеран

Придружио: 23 Нов 2005
Поруке: 522

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 2:37 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Нова ера бомбардовања Србије највероватније. С обзиром на оно што је рекао Монтгомери:

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=05&nav_id=327148

нама се уопште не пише добро. Нарочито када се имају у виду ова 2 пасуса:

Цитат:
Zbog interesovanja senatora Bajdena za ovaj region, može se možda očekivati da će veća pažnja biti posvećena Balkanu, za razliku od Bušove administracije, koja je htela da napusti ovaj region i okrene se drugim pitanjima.

Veće interesovanje će biti, prema mišljenju Montgomerija, u smislu praćenja događaja u regionu, a ne prepuštanja da samo EU rešava ključna pitanja na Balkanu.

Бајден је иначе познати шиптарски лобиста, који се чини ми се залагао и за бомбардовање Србије!!!
drum
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 2:45 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

А ко ће да нас брани ако они нападну? Кључне позиције држе странке којима су гаће већ на поду а страначки лидери се гузе испред разних амбасада . Нису они наивни да се мешају кад и ови наши одлично одрађују посао.
Наћиће Обама себи нови рат.
mpkByk
Ветеран

Придружио: 09 Мар 2005
Поруке: 1731
Локација: Србистан

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 3:00 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Хусеин пресједник америке, готива, јбте обамоманија је савршен маркетиншки 3п усмјерен ка глупавој европи и остатку наивног свијета да се надају како ће ето и америка да се промијени. А сами Хусеин рече да је вријеме за нови дил, ето нама новог дила сас америма, а залуђени европљани опет ће да гурају американске интересе.
Марко Божић
Гост

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 3:08 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Поред чињенице да сам већ годину дана убеђен да је целокупан катастрофални двоструки мандат Буша намештен због Обаме, поред тога што мислим да је унутар-партијска кандидатска кампања по први пут сада испрактикована због Обаме, поред тога што мислим да је Клинтонкина кандидатура намерно сада исфурана, поред констатовања неоспорне чињенице да су сви велики медији у Америци отворено били на Обаминој страни и исмејавали све време и Клинтонку и МекКејна и Сару Пејлин, веома сам обрадован овом вешћу: ово је збиља почетак краја.

"Мислим" да је један од симптома распадања једне културе или цивилизације и када на престо доведе човека који је потпуно другог расног или етничког и културног порекла од оног који је ту културу или цивилизацију створио, без обзира да ли је то стварање урадио реално или виртуално (односно, да ли је заиста урадио, или само мисли да је то урадио, као што је делимично случај у Америци). Приговор да се то дешавало и у монархијској Европи, где су на престоле седали такође људи који су били различитог етничког порекла од својих поданика, не стоји, барем што се мене тиче, јер је европска корупција почела доста давно.

Премда се у последњих 100 година ово већ дешавало (више Јевреја је владало европским земљама, или и сада владају), што је и само симптом распадања, ово је први пут да један "црнац" победи у земљи која је доминантно "бела" (чини ми се, 75% Америке је европског порекла), и у земљи која је више него доминантно хришћанска победи човек чије је средње име Хусеин. Чини ми се да су зато у том смислу једини пандани овоме у историји, случај династије Север и Елагабала у древном Риму.
Назад на врх
drum
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 3:41 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја ипак мислим да се амерички гласачи више пале на холивудске бајке . Још ће да испадне да у америци увек побеђује демократија и да је све ово затаварање приче о робовима и робовласницима. Новац одавно незна за боју коже,нацију нити веру , али итекако добро познаје како најлакше доћи до профита и како се извући из буле без обзира на цену. Ако избор црног преседника смирује немире на улици, могуће штрајкове ,даје наду ,који то капиталиста није спреман да прихвати?
Марко Божић
Гост

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 4:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Па ја нисам говорио о мотивима оних који су Обаму довели до Беле Ку(г)ће, већ о стању у том друштву (између осталог и "демонија економије") и о стању ума оних који су га изабрали.
Назад на врх
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 4:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Америка се налази у фази позног Рима

Текст ће се Марку сигурно свидети Very Happy
drum
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 05, 2008 7:34 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Бушов опроштајни говор

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Tverdohljebov
Члан

Придружио: 06 Авг 2008
Поруке: 86

ПорукаПослао: Чет Нов 06, 2008 8:17 am    Наслов: Одговорити са цитатом

da ne popizde oni njihovio pa da Amerika i Engleska svarno budu zemlja proleterska.

E komika zamislite americhki kongres u kome se jedan drugome obracaju sa druzhe i uche ceo svet komunizmu i optuzhuju planetu da je u trulom kapitalizmu, Zhivot!!!
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Чет Нов 06, 2008 9:08 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Zbog dolaska Obame na celo SAD nisam mogao da gledam direktan prenos Partizanove kosarkaske utakmice, nego sam legao u pola tri, nakon odgledanog snimka. U medjuvremenu sam slusao izlapelog Den Tanu kako baljezga o interesima americke vojne industrije da ratuje po celom svetu, razne " analiticare" koji pravdaju americki intervencionizam i kretenoida u vidu Olivere Kovacevic kako nam objasnjava da ce Obamino upravljanje svetom bitno promeniti americku spoljnu i unutrasnju politiku. Ne pamtim od kraja 1988.godine ovakvo jednoumlje na TV-u. Mediji su poslednjih osam godina gori nego u doba najgore Miloseviceve diktatura( kraj devedesetih). Najgore je sto obican narod placa te kretene i za njih glasa na izborima umesto da ih obesi na prvoj banderi. Ljudi kao Olivera Kovacevic godinama kontaminiraju medijski prostor, a tu se nasao i idol, da i on doda koju umesto da su pustili kosarku.
Zivi bili pa videli...meni je drago sto na ovom sajtu niko nema iluzije o predsednickim izborima u SAD.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следећи
Страна 1 од 8

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму