Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Tomislav Nikolic podneo ostavku na sve funkcije
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
stevand
Посланик

Придружио: 04 Јан 2003
Поруке: 803
Локација: xxx

ПорукаПослао: Сре Феб 24, 2010 10:21 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Procitao sam pre dva dana i moram da primetim da stvarno pogadja u centar vec duze vreme
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Сре Феб 24, 2010 10:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Морам да приметим да погађа у центар откад читам његове анализе (од 2001).
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4273
Локација: Београд

ПорукаПослао: Чет Јул 08, 2010 4:53 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

"Zahtevam od nadležnih da me ispitaju i utvrde da li sam na bilo koji način povezan sa informacijom o napadu na Nikolića", rekao je Vučić i naveo da će, kada, prema njegovim rečima, policija ustanovi da on nema ništa s tim, tražiti da se "saopšti koji je ministar tražio od monstruma", kako je na konferenciji za novinare nazvao Šešelja, da "pusti tu informaciju".

Šešelj je juče u Hagu negirao da je naručio ubistvo Nikolića i rekao da su takve tvrdnje "proizvod dogovora" Vučića sa advokatima uhapšenog člana "zemunskog klana" Miloša Simovića.

"Da izmisli to, monstrumu je pomogao jedan od ministara. Mi smo saznali koji i to ćemo tražiti da se ispita", izjavio je Vučić i dodao da "ovde nije problem u monstrumu, već u režimu koji misli da može da koristi monstruma u borbi protiv SNS".

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/197434/Vucic-trazi-da-ga-policija-ispita-o-navodima-o-atentatu

Гледао сам снимак конференције на ТВ-у. За непун минут је бар једно десет пута назвао Шешеља "Монструм из Хага".
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Чет Јул 08, 2010 7:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Au... Koja slina od covjeka
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Чет Јул 08, 2010 8:14 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја им ништа не верујем. Како је могуће да је слина, тако је могуће да су се све договорили. Да Шешељ испадне крезав и без подршке па га пусте, а ови га одмах васпоставе поново.
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514

ПорукаПослао: Пет Јул 09, 2010 12:02 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Спартак, не мислиш озбиљно да су било која три Србина способна за такву изведбу Rolling Eyes
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Пет Јул 09, 2010 6:16 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Пријатељу, ништа више не мислим озбиљно, али ни обрнуто. Углавном не верујем им. Зар се Шешељ није онолико "острвљивао" на Слобу, неких година, па му сваки пут сачува власт и радно место. А притом је монструм тада била блага реч за оно што је он користио.

Можда то и не буде изведба, можда сад љигави по руци која га је одхранила, али ако се деси да Шешељ дође у Србију и скочи му популарност? Дољигавили би му се назад гарант! Није ни он неотпоран на титрање.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Јул 12, 2010 4:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

"Moje kolega robijasi" Very Happy

Car Smile

Zanimljivo....
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Уто Јул 20, 2010 9:20 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

0. jul 2010. u 15.48

Srbija nema perspektivu ako ne bude članica Evropske unije (EU), izjavio je danas predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Tomislav Nikolić po povratku iz Brisela, gde je razgovarao sa evropskim komesarom za proširenje Štefanom Fileom.

Bez komentara...
stevand
Посланик

ПорукаПослао: Пон Окт 25, 2010 11:16 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/137818/Naprednja%C4%8Dki+utisci+iz+Japana.html
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Сре Окт 27, 2010 8:53 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/1/%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0/786202/%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%83%D0%BC+%D0%A1%D0%9D%D0%A1+%D0%B8+%D0%88%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%B8%D1%98%D0%B5.html
Нешто овде не штима. Или су Руси недовољно информисани о томе ко је тома, или смо ми. Зар ови немају исти споразум са дссом?
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Чет Окт 28, 2010 7:52 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Не чуди, с обзиром на ово: http://pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/138511/Bruka%3A+Vladaju%C4%87a+koalicija+sve+vi%C5%A1e+okre%C4%87e+le%C4%91a+Rusiji!.html
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Окт 28, 2010 8:07 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Вест да ови смрдоши и јавно почињу да се дистанцирају од Русије је заправо одлична. Међутим, проблем је што је напредни тома постао исто што и они и чека у резерви, а терен му се припрема у Србији да дође на власт да би наставио исту политику. Немогуће да Руси нису обавештени о томе? Ипак је ово путинова партија.
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Окт 28, 2010 10:13 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ма нема то везе. Руси су претходних година показали да неће озбиљно подржавати опозиционе партије у Србији, односно да неће да угрожавају односе са режимом. Ово је варијанта да су напредњаци отишли тамо, кукумавчили, а ови рекли "не може да шкоди" да са још једном партијом успоставимо партнерски однос. Ко год да овде доже на власт, ако озбиљно не угрожава руске економске интересе (а других и немају овде), биће погодан партнер.
Назад на врх
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Окт 28, 2010 11:01 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Они су подржали било кога из Србије ко им је отишао тамо, друга ствар је што ДС, ЛДП и слични никад и нису послали тамо неку страначку делегацију. И са актуелном власти и са опозицијом Србије имају више стрпљења него што то заслужују.
Што се тиче економских интереса, не знам како иду ове ствари око НИСа, Јужног тока и гаса... али прво велико улагање Руса је било преко Лукоила, које било буквално шиканирано у односу на разна шиптарска, хрватска и словеначка предузећа која су штићена као бјели медвједи.
Скоро је била прва руска војна делегација у нашој војсци за ових 10 година, док разне америчке и НАТО делегације дефилују на мјесечном па и седмичном нивоу.

Од пријатеља сам чуо да је у Русији Шешељ најпопуларнија личност из Србије, и код владајуће структуре и код упућенијих људи.
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Чет Окт 28, 2010 12:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Cara ::

Од пријатеља сам чуо да је у Русији Шешељ најпопуларнија личност из Србије, и код владајуће структуре и код упућенијих људи.

Сигурно не и на највишем државном нивоу. Човек који заговара Велику Србију у време када је то неизводљиво и незамисливо, који тупаво открива карте свим својим непријатељима, који од Русије тражи немогуће, оно што нам у историји никада није дала ни када је била неупоредиво моћнија, за озбиљне људе у Русији (сем пијаних Бабурина и трабаната) као и сентименталних романтичара не може бити ништа него неодговорни политичар који обећава шарене лаже.

Сам врх руске државе који се за све пита - Путин и његова околина, у политичком смислу никад неће подржати Шешељев јакобинизам и одсуство сваке реалности. Мени су људи блиски Лаврову ово рекли увијеним речима. Депутати, салонски романтичари и обичан народ увек ће на пуна уста да нас бодри или обећава, али они су политички битан фактор колико је овде Чеда националиста.
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Окт 28, 2010 7:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Пејкане ухватио си се ко пијан плота за то што су ти "људи блиски Лаврову" напричали. А требало би да знаш да је Лавров дипломата професионалац, километрима далеко од Путинове екипе. Он је наслеђени кадар из Јељцинове ере, неко кога је Путин ангажовао као дипломату и који само испуњава оно шта му се каже. Друго, то рекла казала је врло проблематична ствар. Много људи се прави да је важно, близу информација (малтене на самом извору), да има неке неслућено дубопке увиде.

Што се Шешеља тиче, ствари указују да је Русима бар донекле стало. Када је претило да умре услед шптрајка глађу, Руси су директно интервенисали. Тада је суд једном ослуком прихватио све Шешељеве захтеве. Радикали тврде да је интервенисано са самог врха. Логички посматрано, не видим ко би други на свету могао да интервенише у том правцу. При томе је врло приметно било да је сам Шешељ заиграо искључиво на ту карту, оним срцепарајућим ултра русофилским завештањем.
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Окт 28, 2010 9:37 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Пет Окт 29, 2010 12:36 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Vid ::
Пејкане ухватио си се ко пијан плота за то што су ти "људи блиски Лаврову" напричали. А требало би да знаш да је Лавров дипломата професионалац, километрима далеко од Путинове екипе. Он је наслеђени кадар из Јељцинове ере, неко кога је Путин ангажовао као дипломату и који само испуњава оно шта му се каже. Друго, то рекла казала је врло проблематична ствар. Много људи се прави да је важно, близу информација (малтене на самом извору), да има неке неслућено дубопке увиде.

Што се Шешеља тиче, ствари указују да је Русима бар донекле стало. Када је претило да умре услед шптрајка глађу, Руси су директно интервенисали. Тада је суд једном ослуком прихватио све Шешељеве захтеве. Радикали тврде да је интервенисано са самог врха. Логички посматрано, не видим ко би други на свету могао да интервенише у том правцу. При томе је врло приметно било да је сам Шешељ заиграо искључиво на ту карту, оним срцепарајућим ултра русофилским завештањем.

А ко од нас зна људе ближе Путину? Радикалски домет је руски амбасадор, Јелена Гускова и Бабурин. И не само њихов. Људи из дипломатске академије су барем за коју степеницу више.

Руси ће штитити свакога ко није отворени русофоб. Као што нису за многе потезе могли да истрпе Милошевића, дали су азил Мири Марковић и осталима. То уопште не значи да су се слагали са њиховом политиком у целини. Исто важи и за Шешеља. Чак и када се ради о њиховим правим штићеницима није реткост да Руси погрешно процене човека и штите онога ко је уистину против њих. Американци су у томе вазда били вештији.

Једноставно, његову реткорику и аматерску политику коју води, уз копи пејст књиге којима се хвали, Русија можда не би подржала ни да је данас далеко моћнија него што јесте. Нити у историји нити из онога што данас може да се наслути као руски став нема ама баш ничега што може да се поклопи са радикалским идејама, које су засноване на пуким фрустрацијама без имало поткованости у историји, реалполитици или геополитици. Те идеје су зановане на кафанској смеси псеудојакобинизма, мегаломаније и траума које су задесиле српски народ у 20. веку. Иако то може да буде сасвим разумљиво за обичног човека, један државник ни у лудили не би смео да пласира такве идеје.

Плус да себи дозволи право да се прозива за званичног русофила који има подршку Русије чиме подгрева лажне наде у народу и непрестано државу доводи у лошу позицију тиме што непријатељима открива карте унапред. Понекад се запитам да ли да ставим знак једнакости између онога што раде радикали и лдп када су у питању национални интереси. Иако ови први можда имају добре намере, али је оно што раде и говоре у истој равни са Чедом, када се направи сума добитака и губитака по нашу позицију.
stevand
Посланик

ПорукаПослао: Пет Окт 29, 2010 6:47 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат:

Понекад се запитам да ли да ставим знак једнакости између онога што раде радикали и лдп када су у питању национални интереси. Иако ови први можда имају добре намере, али је оно што раде и говоре у истој равни са Чедом, када се направи сума добитака и губитака по нашу позицију.

Цитат:

Једноставно, његову реткорику и аматерску политику коју води

Izvini Pejkane ali moram da ti kazem da ovo sto pricas deluje u najmanju ruku veoma cudno... lici mi na: 1. frustrirani stav nekog ko je odbacen od doticnih 2. promenjen stav jer se prihvatila realnost da se protiv sile ne moze
Mislim pored DS&co sa svojim antisrpskim stavovima, SPS koji se vrti ko ventilator po potrebi ali nekako uvek ka izdaji srpskih interesa, SNS kao nove MI6 stranke u Srbiji i povrh svega DSS kao trojanskog konja srpskih i ruskih interesa, kao najvece zlo u Srbiji ti napise ono gore... ili ces da napredujes negde ili se prikljucujes uniji regiona....Smile
Mislim neznam te bas dobro ali koliko sam te upoznao delujes prilicno ozbiljno pa mi nije bas jasno sta napisa....
Nemoj sada da galamis, nemam nameru da se raspravljam uostalom volim da cujem kako drugi razmisljaju nego jednostavno sam bio iznenadjen tvojim stavovima..
Odmah se ogradjujem od SRSa jer su trenutno bezidejni i bez snage - cisto da mi ne prikacis radikalski stav!
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 23, 24, 25  Следећи
Страна 24 од 25

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму