Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Tomislav Nikolic podneo ostavku na sve funkcije
Иди на страну 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 2:42 pm    Наслов: Tomislav Nikolic podneo ostavku na sve funkcije Одговорити са цитатом

Ууууупс!

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=55878

Последњи изменио spartak дана Суб Сеп 06, 2008 4:06 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 3:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Готово! Све што је лепо има крај... Пропаде задња (у ствари, једина) шанса да од радикала буде нешто...
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Beli
Ветеран

Придружио: 23 Нов 2005
Поруке: 522

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 3:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Занимљиво у свему је да су ту вест прво објавила сва могућа грађанска гласила...
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 3:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Dobro je sto su u vrhu SRS odbili da izglasaju ratifikaciju sporazuma sa EU. EU doklegod postoji uvek ce raditi protiv nasih nacionalnih i drzavnih interesa. Sa druge strane, ovi tutubani koji bacaju kletve sa skupstinske govornice tesko da mogu da vode MO a ne da budu poslanici.
Назад на врх
Марко Божић
Гост

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 6:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Не знам зашто би ово била катастрофа за Радикале.

Томислав Николић је показао да није дорастао задатку. Како је могао и да помисли да подржава ССП? Где му је била памет? Шта му вреди то што је скупио толике гласове за себе и странку, када је применом истог бескичмењачког приступа којим их је и скупио, констатно на своје "поразе" реаговао као онај флегматични сељак на оном чувеном клипу, који лежерно посматра ауто који се преврће у позадини и наставља да трућа своју причу као да се ништа није десило. Уместо да гребе и урла након последњих парламентарних избора, он се понашао као сеоска млада. Уместо да каже да је ДС финансирао кампању СПС, и да су те две странке имале коалициони споразум још пре избора (што је мени скептично саопштио локални ДС-овац близак овима у градском врху странке, свега пар дана после избора кад се ништа није знало о коалицијама и кад се чинило да се Жути Кмери понижавају шлихтањем), он није рекао ништа.

Е сад, да ли ту има неког ко задатку јесте дорастао, друго је питање. Вјерица Радета свакако није, али не зато што баца клетве. То је особа која оставља утисак прождрљиве и неумерене, полуобразоване особе. Проблем Радикала је, мислим, увек и био тај што се Шешељ окруживао њему инфериорним људима. Смешно је, што се то могло чути и у Хагу на суђењу Шешељу, у пресретнутом разговору између Маје Гојковић и заборавих-кога, где је она баш то рекла, онако успут. Сада та лоша селекција избија на видело.

Видећемо шта ће од свега овога испасти. Али, тешко да може да буде горе од овог стања, које нит' смрди нит' мирише. Недостаје им Шешељева ватреност и фанатизам. Недостаје им подршка истински радикалних група међу националистима. Сумњам да до ње може да дође, док год заступају овај шешељевски национализам, у коме су Срби и сви они који су током векова посрнули. За мене је то катастрафално погрешан приступ који екстремизује и онако лошу селекцију коју смо имали за последњих 150 година.

У сваком случају, биће веома занимљиво видети како ће се ствари одвијати у СРС.
И кадровски, али и идеолошки. Увек сам и оптимиста и песимиста Very Happy
Назад на врх
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 6:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Марко Божић ::
Недостаје им Шешељева ватреност и фанатизам.

Не треба нам фанатизам, већ мудрост, а Николић је за мене оличење мудрог политичара. СРС се дефинитивно вратила у деведесете и у томе не видим ничег доброг.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
демагог
Ветеран

Придружио: 31 Окт 2006
Поруке: 496
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 6:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја не видим мудрост у изгласавању ССП-а, са изговором да је власт прихватила (иначе безначајан) амандман.

Како год, сигурно никада нећу пљувати по Томи, сувише дуго сам га подржавао и гласао за њега, да бих преко ноћи почео да га сматрам противником.

Питање је ко ће преузети вођење СРС, ја мислим да је тој функцији једини дорастао Вучић, али сумњам да он има такве амбиције. Уколико би странку преузеле ово клетвобацачице, то би био крај.
Назад на врх
lancelot
Члан

Придружио: 03 Феб 2008
Поруке: 341
Локација: Bgd

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 6:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Stranku će pruzeti od BIA izabran.
Назад на врх
Ратник
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 6:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ако су се растали због ССП-а, онда је и боље тако... не схватам како неко може себе да назива националистом и да подржава ССП. А да им треба неко продорнији да их води, тачно је, само ја не видим никог довољно виспреног и продорног међу њима.
Марко Божић
Гост

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 8:01 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Не бих ни ја да пљујем Николића, али њему је дефинитивно нешто недостајало током времена које је провео водећи странку. То што му је недостајало, или што ја мислим да му је недостајало сам већ навео. Његов приступ је по мени био бескичмен.

Буни ме место Вучића овде. Где је он? Са које је стране?

Цитат:
“Blic” je kao najljuće protivnike Tomislava Nikolića i dosledne prenosioce Šešeljevih ideja i naloga u stranci i u parlamentu označio Natašu Jovanović, Dragana Todorovića, Gordanu Pop-Lazić, Zorana Krasića i Vjericu Radetu.

Оно што ми је заиста сјајно је то, што је Николић за све одрођене протуве наше "јавности" постао одједном један узоран политичар, са којим се могло причати, да је он био реформска снага у Радикалима, да је хтео да раскрсти са прошлошћу, и томе слично.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 8:33 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Шешељ не трпи личности око себе него само полтроне, а Тома је морао да предложи резерву на ССП, а не неку безвредну интерпретацију уз закон.
jugasanja
Почетник

Придружио: 13 Феб 2008
Поруке: 4

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 11:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Tomo osnivaj stranku sa Majom i Vucicem!!!
Назад на врх
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514

ПорукаПослао: Суб Сеп 06, 2008 11:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Екипа око Шешеља је дно дна, то је истина, али овај последњи политички потез Томислава Николића представља његов потпуни морални дебакл. Да је зимус предложио потписивање ССП-а, па да то прогутамо, али након све ове кампање и значаја који је и код нас и у ЕУ дат ратификацији тог документа, глас за ССП представља признање независности КиМ, Ахтисаријевог плана и мисије ЕУлекс. Што је најцрње, Тома то врло добро зна.

СРС нема шанси да се из ове кризе извуче. Шешељ је у Хагу и очигледно је изгубио разум када су му главни пулени Мирчић и Радета. Тома је пуко и ако остане у политици може само да се удружи с Мајом и постане прирепак Тадићевом ДС-у. Вучић се изгледа такође не сналази у овој немогућој ситуацији. Он ће вероватно формално бити на челу странке али, будући да није у скупштини и да је ментално бар три хемисфере удаљен од Наташе, Радете, Мирчића и осталих, нема изгледа да ће се ту дуго задржати.

Криза ће вероватно потрајати годинама и условити формирање нове странке на десници. Искуство нам каже да су далеко веће шансе да то успе Служби него каквим патриотама.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 07, 2008 12:19 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Vid ::
Екипа око Шешеља је дно дна, то је истина, али овај последњи политички потез Томислава Николића представља његов потпуни морални дебакл. Да је зимус предложио потписивање ССП-а, па да то прогутамо, али након све ове кампање и значаја који је и код нас и у ЕУ дат ратификацији тог документа, глас за ССП представља признање независности КиМ, Ахтисаријевог плана и мисије ЕУлекс. Што је најцрње, Тома то врло добро зна.

Слажем се да су потписивање и ратификација ССП штетни, знате добро да сам против уласка Србије у ЕУ, али ово што је Николић гурао протекле недеље није ништа ново. Испада да је након састанка са Тадићем окренуо ћурак и малтене издао СРС и српске интересе, али погледајте ово:
Цитат:

Nikolić: Bez poništavanja SSP-a
29.Maj.2008, Izvor: B92

Zamenik predsednika radikala Tomislav Nikolić rekao je, posle sastanaka sa socijalistima i narodnjacima, da neće biti "nekog grubog, brutalnog poništavanja" SSP-a. Nikolić je na konferenciji za novinare rekao da će nova vlada pregovarati o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom i tražiti da se ubaci amandman sa rečenicom da je Kosovo u Srbiji.
http://www.vesti.rs/Politika/Nikolic-Bez-ponistavanja-SSP-a.html
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 07, 2008 12:39 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Знам ја добро шта је Тома изјављивао у кампањи (мада никада није рекао да ће СРС гласати за ратификацију) али цела прича око ССП се свела на то хоћемо ли га прихватити и тиме признати Ахтисаријев план или нећемо. Тако се то бар тумачи у Бриселу и Тома то добро зна. Гласањем за ССП радикали би такође онемогућили било какву даљу сарадњу са народњацима и фактички допринели даљем јачању Тадићеве тираније (а и овако ће да изађе на исто). Истовремено, то би била и аболиција СПС-а, обзиром да би се у потпуности дошло на њихове позиције.
Назад на врх
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 07, 2008 12:44 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Не видим везу између ССП и Ахтисаријевог плана, објасни ми је.
Назад на врх
Горан
Члан

Придружио: 03 Апр 2006
Поруке: 99

ПорукаПослао: Нед Сеп 07, 2008 1:31 am    Наслов: Одговорити са цитатом

jugasanja ::
Tomo osnivaj stranku sa Majom i Vucicem!!!

Тома остаје веран члан странке, не напушта странку.Није Тома Маја Гојковић.
Назад на врх
lancelot
Члан

Придружио: 03 Феб 2008
Поруке: 341
Локација: Bgd

ПорукаПослао: Нед Сеп 07, 2008 2:55 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Sad je jasnije i Tomino munjevito, defetističko priznanje Tadićeve "pobede" na predsedničkim izborima. Kako je sve to jadno. Niko ne sme ni da pisne. Ćute kao p.... . Služba/e su ih postavile, Služba/e ih i skidaju.
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 07, 2008 10:53 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Веза између ССП и Ахтисаријевог плана је успостављена током предизборне кампање, обзиром да нам је ЕУ (изненада и без најаве) понудила споразум а истовремено на КиМ послала мисију ЕУЛЕКС. Та мисија је иначе први и основни елемент Ахтисаријевог плана, који недвосмислено предвиђа стварање тзв. државе Косово, а који ни ми ни Савет безбедности УН нисмо прихватили.
Елем, та коинциденција је условила политичку димензију ССП-а јер смо и ми (пре свега ДСС, НС, СРС и СПС) а и велики део држава ЕУ почели да новонасталу ситуацију тумачимо тако да потпис на ССП фактички значи прихватање независности КиМ. Потпис се и не може другачије тумачити јер су (ваљда) 24 чланице ЕУ признале Косово као незавинсу државу а њиме Србија истиче кандидатуру за чланство у такву заједницу. За пријем нам је, и то треба знати, потребна сагласност свих чланица и сасвим је очекивано да ће све оне које су признале Косово захтевати да то учинимо и ми.
Назад на врх
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Нед Сеп 07, 2008 11:00 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Добро, те паралеле су ми јасне од самог почетка, мислио сам на непосредну везу. Колико знам, Ахтисаријев план се ни на који начин не спомиње у ССП. ЕУЛЕКС јесте та спона, ту си у праву.
Како било, Николићева оставка свакако није последица само његовог става око потписивања ССП (става који највероватније јесте погрешан, мада ово не можемо децидирано тврдити, пошто не знамо све детаље и договоре). Николић није желео да СРС делује као деведесетих, сматрао је такво деловање превазиђеним и контрапродуктивним (и био у праву), а када се испоставило да је убедљиво у мањини и да неће моћи да изгура своју причу, одлучио је да се повуче. То је суштина приче и због тога је за мене одрицање СРС од Николића и његове приче крајње жалосно (па макар овај и не био у праву око ССП). Да подсетим, председнички колегијум СРС је Николићеву оставку прихватио једногласно, нису ни покушали да га задрже.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3 ... 23, 24, 25  Следећи
Страна 1 од 25

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму