Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Културни рат у Србији
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Rabotnik
Члан

Придружио: 06 Сеп 2006
Поруке: 358
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Сре Јан 09, 2013 11:16 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Интересантно, чак је и Политика објавила Вучинићев поглед на овај напад на Ћосића:

http://www.politika.rs/rubrike/ostali-komentari/Ima-li-Dobrica-Cosic-pravo-na-slobodu-govora.sr.html
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Yahoo Messenger MSN Messenger
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Суб Феб 09, 2013 9:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Nocas je na RTS 2 bila emisija Antisemitizam i Srbi. Nisam mogao gledati koliko su slozno popljuvali Svetog Nikolaja Zickog. Gamad...
Кртица
Члан

Придружио: 08 Феб 2008
Поруке: 86

ПорукаПослао: Уто Феб 12, 2013 2:17 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Да није Јован Бајфорд био један од "тих"?
zero
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Феб 12, 2013 4:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Кртица ::
Да није Јован Бајфорд био један од "тих"?

Нисам им упамтио имена, сем Мирка Ђорђевића који је као неки црквени аналитичар, а други су углавном били јевреји. Ја сам попиздио што је уопште та емисија дата на РТС-у.
Ратник
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Уто Феб 12, 2013 5:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://borbazaveru.info/content/view/5481/1/
Дарко
Члан

Придружио: 04 Јул 2012
Поруке: 177

ПорукаПослао: Уто Феб 12, 2013 5:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Добар интервју, само се види да професор Антонић није баш добар познавалац других Евроазијских религија, сем хришћанства Wink
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Уто Феб 12, 2013 11:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Осуда Мамона је у реду. Али, проблем је у томе што Мамоново друштво будућности има да буде управо до бескраја регулисани социјализам или комунизам (како су сањали сви мондијалисти и заговорници светске владе од фабијанаца до данас), иако га можда нико неће називати тим именом, али ће свако моћи да га препозна по степену регулације у друштвеном животу, а не слободно и анархично тржиште (какво је великим делом постојало у Византији).

Што се тиче комунизма који је штитио православље, није га штитио комунизам, јер је он и створен са намером да омогући светску владу, него они који су га заправо издали и за шта су троцкисти исправно кудили стаљинисте.
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Сре Феб 13, 2013 4:03 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Mislim da je profesor htio da kaze da je komunizam , metodima svoje "mehanicke" prinude , manje ostetio pravoslavlje nego mamonizam koji zadire u samu srz hriscanske koncepcije. Nije mi upalo u oci da ne poznaje ostale evroazijske religije, jer se samo ovlas osvrnuo...
Ратник
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Феб 13, 2013 9:40 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Употребио је израз "конзервирао" а не штитио. Мислим да су му увиди на месту, прочитајте интервју пажљивије.
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Сре Феб 13, 2013 12:02 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Професор Антонић, а и многи други аналитичари сличног мишљења постављају земље Источног Хришћанства, пре свега Русију као јединог и неприкосновеног супарника и пружаоца отпора светској капиталистичкој империји.

Није ми јасно како је то могуће с обзром да и у тим истим земљама Источног Хришћанства такође влада капитализам, и то у много суровијем облику него у једној Скандинавији, на пример, а црквени великодостојници аминују такав поредак.
Назад на врх
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Сре Феб 13, 2013 3:05 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Не постоји никаква механичка природа комунизма. Да Стаљин није издао комунистички интернационализам (читај направио са Рузвелтом светску владу) од православља би остали само шумарци по Сибиру.

Социјализам и комунизам су створени да униште појединца и његову савест (самим тим и било коју религију). Капитализам ти нуди слободу избора и нико други не може да ти буде крив ако ти одлучиш да се препијаш, преждераваш, блудничиш, крадеш итд, до ти сам. Проблем је са њим што је овај ''капитализам'' данас толико регулисан капитализам и препун монопола да се тешко може назвати слободним тржиштем, него управо неким обликом социјализма (а сасвим сигурно државне интервенције) и који ће се сигурно сам кретати ка ономе што су фабијанци описивали и на шта се лоши цела Западна елита: једна влада, једни прописи, пуна запосленост, једна култура, један језик, све ће бити укалупљено и без девијација. Ако нећеш да будеш запослен ићи ћеш у затвор. Ако покушаш нешто на своју руку да радиш (рецимо сам да окопаваш башту за себе) исто ћеш ићи у затвор. Имаћеш све социјалистички, али ћеш бити роб. Или остраковано лице.
Дарко
Члан

ПорукаПослао: Сре Феб 13, 2013 4:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Kaiser Soze ::
Mislim da je profesor htio da kaze da je komunizam , metodima svoje "mehanicke" prinude , manje ostetio pravoslavlje nego mamonizam koji zadire u samu srz hriscanske koncepcije. Nije mi upalo u oci da ne poznaje ostale evroazijske religije, jer se samo ovlas osvrnuo...

Док је комунизам тежио да замени религију, и да своју идеологију постави на њену раван, модерни капитализам може мирно да коегзистира поред ње, како на западу тако и на истоку, зато што су њихове сфере утицаја тотално различите. Религија је посвећена оном свету, док је капитализам посвећен овом. Пред малог човека је постављен избор - да ли ће улагати целокупно своје биће у системски уоквирену религију која му обећава спасење и вечни живот, одакле се нико није вратио да то и потврди, или ће улагати у овде и сада, што се своди на задовољење материјалних потреба.

Без добре алтернативе, победе над капитализмом не може бити. Хришћанство у овом облику који постоји данас, не улази у домен друштвеног социјално-економског уређења.

Тако да се циљеви постојања у модерном свету не разликују пуно. Неки људи улажу у добре куће на овом свету, а неки улажу за добру кућу на небу.
Назад на врх
zero
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Феб 13, 2013 7:16 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Пејкан ::
Не постоји никаква механичка природа комунизма. Да Стаљин није издао комунистички интернационализам (читај направио са Рузвелтом светску владу) од православља би остали само шумарци по Сибиру.

Социјализам и комунизам су створени да униште појединца и његову савест (самим тим и било коју религију). Капитализам ти нуди слободу избора и нико други не може да ти буде крив ако ти одлучиш да се препијаш, преждераваш, блудничиш, крадеш итд, до ти сам. Проблем је са њим што је овај ''капитализам'' данас толико регулисан капитализам и препун монопола да се тешко може назвати слободним тржиштем, него управо неким обликом социјализма (а сасвим сигурно државне интервенције) и који ће се сигурно сам кретати ка ономе што су фабијанци описивали и на шта се лоши цела Западна елита: једна влада, једни прописи, пуна запосленост, једна култура, један језик, све ће бити укалупљено и без девијација. Ако нећеш да будеш запослен ићи ћеш у затвор. Ако покушаш нешто на своју руку да радиш (рецимо сам да окопаваш башту за себе) исто ћеш ићи у затвор. Имаћеш све социјалистички, али ћеш бити роб. Или остраковано лице.

На жалост мислим да си у праву... Нај....и смо.
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Чет Феб 14, 2013 6:32 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.vaseljenska.com/drustvo/toma-nikolic-odlikovao-verana-matica/

Чак је и Веран Матић одликован.
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пет Апр 19, 2013 4:56 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ако сам добро разумео, РРА је донела одлуку о забрани радио Фокуса, једине радио станице у Србији где је могла како тако да се изнесе критика на рачун власти.
Ратник
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Апр 19, 2013 5:25 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Зато нису забранили фарму, великог брата и остале директне преносе из Содоме и Гоморе... А на челу им је епископ СПЦ, сачувај нас Боже.
Ратник
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Апр 29, 2013 7:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://facebookreporter.org/%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B-%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D1%88%D1%82%D0%B5%D0%BC-%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8/
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Уто Мај 06, 2014 1:03 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.standard.rs/index.php/kultura/29072-%D0%BE%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80-%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%83-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%B8%D1%9B%D1%83-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D1%82
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Нед Јун 08, 2014 11:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://andrej.fajgelj.com/dvoazbucnost-zasto-je-hrvati-nece-a-srbi-hoce/
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пон Јун 09, 2014 12:38 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Добра мисао, вреди је цитирати:

Цитат:
Да, то сматрам лицемерјем: да они који би да забране другачија мишљења, наступају као борци за слободу говора и мишљења. Да они који штите само себе и своје политичке пријатеље, претендују да штите слободу као универзалну вредност.

http://www.politika.rs/rubrike/Sta-da-se-radi/Odgovor-Vesni-Pesic.sr.html

П.С. Наравно, увек волим да прочитам "сахрањивање" Весне Пешић и сл. ликова.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Следећи
Страна 10 од 11

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму