Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

О вери, религији, Цркви...
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Нед Јан 31, 2010 1:19 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Баш хтедох да кажем јутрос: "Каква перфидна (зло)употреба зарад крађе саобраћаја"
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Нед Јан 31, 2010 1:55 am    Наслов: Одговорити са цитатом

И то ајде да си рекламирао нешто паметно, већ показатељ сопственог цинизма, незрелости и слабости. Тенденција да играш додоле можда и може да ти се опрости, али чињеница да си пасивно агресивни циник не. Овде си био колико толико фин, али човек покаже право лице кад му се да власт- што ти очигледно имаш на сопственој грдоби од сајта коју називаш својим форумом. Можда би требало да се негде другде бориш за демократију и слободу мисли.
Vukovi sa planine
Члан

Придружио: 21 Авг 2009
Поруке: 55

ПорукаПослао: Нед Јан 31, 2010 5:49 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Онда да мало "рекламирам" Самарџићев сајт
http://www.pogledi.rs/nedic_ljotic/5.php
(чак и не познајем господина историчара, једном-два пута гледао сам га на ТВ)

Самарџић је вредно прекопао архиве, описао љотићевце објективно, какви су стварно били и свака му част на томе.

Ја сам само отишао корак даље, тврдећи да љотићевци нису били такви случајно, стицајем историјских околности, него су баш били вођени својим накарадним вредносним системом. Односно да су их њихове идеолошке поставке отерале у загрљај окупатора.

Имам гомилу материјала који недвосмислено показује да су неољотићевци (Образ, Двери, 1389) националне штеточине.
Не може се нација ограничавати само на цркву и језик.
Такво дефинисање нације је као да сечеш грану на којој седиш.
Нација без митова - нестаје.

А како видим, нико озбиљно не може да оспори моју тврдњу. А волео бих да неко макар покуша. Јер се кроз полемику најбоље искристалише да ли су нечије поставке исправне. Зато сам и дошао овде јер сам одавно приметио да се Вид и Воид (нек се не наљуте други, али њих сам запазио) разумеју у идеологије и да су начитани. Нажалост, још увек ме нису удостојили критике/коментара.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Нед Јан 31, 2010 10:52 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја нит се разумем у идеологије, нит сам (нажалост) начитан. На оваквим темама готово никада не учествујем у расправи, јер овде постоји бар 10 људи који су за то компетентнији. Читам и учим.
Међутим, током свих ових година стекао сам непогрешив сензор за провокаторе. Вукови, близу си избацивања...
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Vukovi sa planine
Члан

ПорукаПослао: Нед Јан 31, 2010 12:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Донекле си у праву, циљ ми је да испровоцирам реакцију, расправу, сукоб идеја...
Најлакше је да се сви међусобно тапшемо по рамену, али није и најпаметније.

Али поштујем упозорење - као сваки добар гост - повиноваћу се жељама домаћина. Збогом и здрави били!
Назад на врх
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Нед Јан 31, 2010 3:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

VoiD ::
Ја нит се разумем у идеологије, нит сам (нажалост) начитан. .

Али, пошто си администратор на овом сајту онда си и начитан и паметан и висок и плав и леп и јак и млад и спортиста и имаш одређене делове тела асиметрично увећане и т. сл. Потпуно очекивана реакција од некога ко покушава нешто да постигне својим боравком овде. И већ виђена.
Назад на врх
Vukovi sa planine
Члан

ПорукаПослао: Пон Феб 01, 2010 1:22 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Опште је познато да никад, али никад, и ни по коју цену не клечим пред вишим чиновима.
Само на форуму српских националиста банован сам једно 10 пута због пркошења администратору. (пркошења на културан начин)

Али боље је да кажеш нешто о мојим идеолошким поставкама. Ако умеш.

Поготову је нечасно да ме прозиваш по личној основи ако сам већ рекао да нећу даље узимати учешће у расправама. Али слободно ме прозивај по политичкој основи, такве коментаре са задовољством читам, ма колико били оштри.

Ето толико.
Назад на врх
Солунац
Члан

Придружио: 05 Јан 2009
Поруке: 110

ПорукаПослао: Пон Феб 01, 2010 11:52 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Вукови са планине ::
Баш ме занима да ли ће грмети на овогодишњег Светог Саву !?
Имам неки осећај да хоће. Крајње је време.

Него, Вукови са планине, да се ми вратимо нечему конкретнијем... Је ли загрмило на св. Саву? Smile
Назад на врх
Dunav
Члан

Придружио: 22 Дец 2009
Поруке: 222

ПорукаПослао: Пон Феб 01, 2010 1:07 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Вукови: "...Самарџић је вредно прекопао архиве, описао љотићевце објективно, какви су стварно били и свака му част на томе.
Ја сам само отишао корак даље, тврдећи да љотићевци нису били такви случајно, стицајем историјских околности, ..."

Чек, чек Вукови...

Није фора у томе да ми причамо о љотићу, ја по гов.има немам разлога
да џарам. Из прича деце изданих и побијених од стране љотића, о том
гов.ету све је јасно...
Фора је у томе што ти уместо да одговориш на аргументе о Вери,
религији, Цркви - рекламираш свој сајт са темама о љотићу?!

А аргументе које ти други наводе, ти једноставно ИГНОРИШЕШ, па
треба онда по СТО пута да ти неко прича исто - смешно, ...кварно...

Или, 1389, Двери... бла, бла...
Какве то везе има са темом?
То ме тренутно не занима...

Вукови: "...Ја сам само отишао корак даље, тврдећи да љотићевци нису били такви случајно, стицајем историјских околности, него су баш били вођени својим накарадним вредносним системом. Односно да су их њихове идеолошке поставке отерале у загрљај окупатора."

Ево ја ти тврдим, твој накарадни вредносни систем, ће те (ако се не
преломиш - за правду) ОТЕРАТИ у загрљај окупатора - 100%.
Исто сам сигуран 100%, да ти "ниси" њихов, али гомиле заблуда које
имаш чине од тебе њихово несвесно оруђе...

Вукови: "...Не може се нација ограничавати само на цркву и језик.
Такво дефинисање нације је као да сечеш грану на којој седиш.
Нација без митова - нестаје.
А како видим, нико озбиљно не може да оспори моју тврдњу..."

А шта то да се оспорава - озбиљно?
Ко је ограничио нацију на Цркву и језик?
Ти сечеш грану на којој седиш, па дал си нормалан да од Срба
одвајаш Православну Цркву и Византију, па ми би били 00, да нам они
избаце из памћења (нпр):
- Светог Саву, Светог Петра Цетињског, Свету Петку,...,...
- Свете Династије
- Свете ратове и подвиге
Па да их избаце, или окаљају то им је и циљ, шта су Срби без тога???
Какви митови, земо ми имамо ДОГАЂАЈЕ из историје НАШИХ СВЕТИХ!!!

Вукови: "...Опште је познато да никад, али никад, и ни по коју цену не клечим пред вишим чиновима..."

Небуди смешан Вукови, овако и "јеховини сведоци" - односно најгори
криминални олош који се тако представља, прича бабама како говоре
истину! А чим им бабе препишу паре, бабе убију и ћао! А да не они,
него плате "јарцу" да бабу отрује, удари штанглом, или гурне са
терасе...
Причај брате мало зрелије, молим те.

Поздрав!
Назад на врх
Снага Воље
Члан

Придружио: 13 Окт 2007
Поруке: 63

ПорукаПослао: Сре Феб 17, 2010 9:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ратник ::
А где се деде снага воље? Је'л банован или је изгубио снагу воље?

Ево само да вам се јавим Very Happy И да признам да нисам најбоље разумео материју о којој сам расправљао... Embarassed

Читам вас редовно, ал ми се нешто не мере да се упуштам у дискусије... Wink

Поздрав СИПовци!
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Сре Феб 17, 2010 10:02 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Здрав био јуначе!
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Суб Феб 27, 2010 12:37 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Cara ::
Nije jako uporiste, vec odatle Voodoo potice, zombiji i ta cuda dolaze sa Haitija. Citao sam i ranije, dizanje iz mrtvih nije naucna fantastika ima dosta zabiljezenih i dokumentovanih primjera gdje su opisani slucajevi zombija na Haitiju. Tamo je Crna Magija dio folklora.

http://en.wikipedia.org/wiki/Haitian_Vodou

Један документарац о вудуу на Хаитију, (ипак мало недоречен и збрзан):

http://www.movieshare.org/movie/white-darkness-2002-richard-stanley/154849/
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Сре Дец 08, 2010 8:00 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Срео сам данас, на улици, једног познаника из детињства, после 20 година. Он је ментално ретардиран, (ментално заостао) и водила га је мајка у шетњу. Ишли смо заједно у први разред основне, који је он понављао, али после тога су га у школи пуштали и са следећом генерацијом је успео да заврши основну, не знам ни сам како. Не знам шта је са њим било после. Огроман је, крупан човек, као џиновско, незрело дете. Никад неће бити способан за самосталан живот, никад се неће ниједна девојка заљубити у њега, никад неће моћи да живи као други. Дете, које су његови родитељи, очекивали да се роди, са пуно зебње, нада и очекивања, и да му пруже пуно љубави и радости, се родило такво, болесно. Могу само да замислим њихову тугу и недаће кроз које су пролазили и пролазе. Никад неће оженити сина, никад неће моћи да се похвале и осете поносним због многих ситних радости које деца пружају родитељима. Туга ме обузе кад помислим на све то... Страшно је то, потресе ме кад помислим на те ствари... Сретенем понекад и мајку једног друга, који је пре 7-8 година одједном оболео, позлило му и умро је док је хитна помоћ стигла. А био јој је син јединац. Коме су скривили ти људи и зашто су кажњени? А поготово деца и млади људи, које је зла судбина задесила, неке од рођења и оставила их да се злопате цео живот, без радости доступних другима... Кад помислим на то избедачим се и губим веру и у доброг Бога и у правду на овом свету. Можда тога има на оном свету, али овде је толико неправде и незаслужене патње, да се запитам: како неко буде без оправданог разлога награђен, а неко кажњен и који је циљ свега тога? Или је све случајно, као на лотоу, па се нечији бројеви извуку, а неки не, како коме западне, без реда и смисла.
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Сре Дец 08, 2010 8:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Шта ти мислиш?
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4273
Локација: Београд

ПорукаПослао: Сре Дец 08, 2010 9:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

На то питање ни Достојевски није могао да да одговор, па тако не могу ни ја. Тужно је то што се догађа, али је тако.
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Сре Дец 08, 2010 9:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

На то питање је најбоље одговорио мој духовник: "Дијете моје, ја се бојим за оне који никакве проблеме немају." И управо је ту одговор. Знаш ли некога да нема проблеме? Ја имам аутистично дијете, рођено здраво и нормално послије велике борбе, жена ми је чудом остала жива. И онда са годину дана прими ммр вакцину која му је спржила мозак. Сада има четири године и није у стању да прича, не може да комуницира са околином... И колико још несрећних знам из ових или оних разлога. И онда гледам оне здраве што или неће да се жене или неће да рађају дјецу. Бог им даде да могу, а они неће. Нико не зна шта је здравље док га не изгуби. И не можеш знати колики је благослов имати здраво дијете док ти се не разболи. Али да се вратим на мог духовника. Након смрти наступа вјечност, стање које се послије Страшног суда више не може ничим промијенити. Нема те земаљске муке и несреће која се може мјерити са оном вјечном. Зато треба да благодаримо Богу на свему, јер је кога Бог кара тога и воли. Неки дан моја жена је гледала слике дјеце болесне од рака и одмах јој сину како има оних којима је много теже него нама. Гледам
Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

и срце ми се цијепа.
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Чет Дец 09, 2010 8:35 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Патријарх Кирил прича ко су били Словени
Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Чет Дец 09, 2010 10:32 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја бих само другачије реко ово што је реко зеро, а све се слажем с њим. Кад се прича о правди и Богу не треба размишљати о земаљској правди, већ о оној надземаљској. Нпр, код старца Пајсија често може да се сретне неки мотив где он каже да је Господ душе оних који су ментално хендикепирани "сачувао за онај свет" (наводим по сећању). У смислу, да ће они на Страшном Суду имати велико оправдање, док ми здрави нећемо. Ко гледа само задовољства и правду у равни овога света, никада му ово објашњење неће бити довољно. А ко је почео (или бар покушава) да живи за за Небеску Домовину, том је ово више него доста.

Некако чудно поклапање, баш ових дана читам текст св. Игњатија Брјанчанинова "Судови Божији" Very Happy

Можда ти помогне Very Happy
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Чет Дец 09, 2010 10:18 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Па ја сам и причао о земаљској (не)правди... Правда је кад неко добије како је и заслужио. Дете које с годину-две године оболи од рака или се роди с неизлечивом болешћу сигурно ничим није то заслужило, јер није ни имало времена да згреши. Компензација за то у загробном животу (небеска правда) можда и јесте једина идеја која може да оправда толику земаљску неправду. Шта ће бити после смрти - видећемо сви једног дана... о томе постоје различите теорије, веровања, па и сведочења оних који су доживели нешто налик умирању (клиничка смрт и др.) Као што и у земаљском животу важе за све неки закони, тако је сигурно и на другом свету, а то је вероватно независно од тога како ми то замишљамо да ће све то изгледати или би волели да буде (можда је тако како би смо хтели, али можда и није).

Њемен, о томе су и Аљоша и Иван расправљали. Wink
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Чет Дец 09, 2010 10:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Расправљали, али не дођоше до одговора. Neutral
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Следећи
Страна 16 од 17

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму