Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Ako se neko zanima borilackim sportovima/vestinama
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Суб Феб 09, 2013 3:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Јавите ми кад закажете сусрет, хоћу да гледам... Twisted Evil
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Ратник
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Суб Феб 09, 2013 8:53 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Дођи код нас у Панчево, ми смо меки. Ови у Београду млого бију.
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Суб Феб 09, 2013 10:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ovo postaje ozbiljno..mislio sam da okacim rukavice o klin...ali vidim izazovi stizu sa svih strana.. Very Happy Pojacacu doze piva dok mi ne dodje stomak ko Rjabku , a onda pravac Pancevo...
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Нед Феб 10, 2013 12:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Постало је озбиљно, у праву си. Озбиљно кењаш.

Има једна фора са Системом, што је генерално и суштинска разлика вештина од спортова - то је да није прављења да лепо изгледа фотељашима. Суштина спорта је да има шта да се гледа, тако се и креирају и модификују правила. Да би потрајало, да би се примењивале само видљиве акције, да би се публика по фотељама забављала. То је ММА. Као и остали велики борилачки спортови, и ММА, бокс, и карате, и џудо, и рвање... претрпели су више измена правила кроз историју која су и практично променила те спортове (шта се вежба а шта не).

Тај поменути дебели Рјабко на ког си се окомио је одликовани ветеран са више ратишта укључујући и бившу СФРЈ, пензионисани пуковник Спецназ где је у оквиру СОБР чак и основао једну јединицу. Та јединица је имала најмање губитке у оквиру Спецназ током последњих 20 година постојања, у поређењу са осталима, и уџбеник за припрему спец-операција који је написао данас је један од најтраженијих. Е сад, истина је да је он дебео. Крупан човек, таквог га Бог направио. Притом је деда (буквално). Уз то има руку као моју ногу. А многи официри када оду у пензију, попут мог покојног оца, после година и година бријања док је још мрак и гладовања по теренима воле мало да се опусте. И заслужили су. Ја сам имао прилике да радим са (против) тог истог. Слободан напад, само је рекао "ајде браћа Срби, нападајте ме". Још двојица самном. Три пута за редом, сва три пута у исто место у браду ме погодио. После другог пута ме је већ болела глава. Веруј ми кад се тога сетим, задње што ми пада на памет је његов стомак. Који притом није од пива. Проричем да би се то и теби десило.

Елем, пошто ти је естетика битнија од суштине, ево неких са мањим стомацима у нади да ће задовољити твоје естетске норме

Владимир Васиљев
Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Константин Комаров и Сергеј Ожрељев

Вадим Добрин

Максим

Сони

Валентин Васиљев http://www.youtube.com/watch?v=xZzUCZyxXqQ

И наравно читава поставка млађих инструктора који нису ветерани, деде преко 55 и слично.

Е Сони је у Србији у априлу, држи семинар. Дођи покењај се нешто по њему молим те да се смејемо мало.
Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Нед Феб 10, 2013 6:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Posteno...ako si vec bio voljan da pojasnis i das linkove , moglo je to i odma , da ne moram da "kenjam"..ipak hvala...
Ратник
Ветеран

ПорукаПослао: Нед Феб 10, 2013 8:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Не видим чему тешке речи с обе стране, а ја сам се само зезао. Није никакав изазов, сем изазова да научиш нешто о Системи, ако те уопште интересује. Желео бих само да се надовежем на Спартакову реч о разлици између борилачких спортова и борилачких вештина. Свака права борилачка вештина би требала да се заснива на истим или јако сличним принципима као и Система, а то су непрекидно кретање, правилан положај тела, дисање (које је у тесној вези са покретом) и можда је најважнији од свих принципа, затим опуштеност (што не значи млитавост), склањање са линије напада, природност покрета итд. Зашто су се ови принципи изгубили у модерним борилачким вештинама има више разлога. Први је, свакако, лоше преношење знања од стране недоучених инструктора из друге или треће руке од њихових, такође, полуинформисаних учитеља (такозвани покварени телефони). Тако се дошло до "техничарских" вештина које уче несрећну децу да што лакше погину на улици тако што им уливају лажно самопоуздање. Е сад као шлаг на торту долазе спортске модификације борилачких вештина да би оне биле што пријемчивије публици жељној крви (гладијаторски синдром), што је Спартак већ описао боље него ја. Свако ко се озбиљно занима борилачким вештинама и проучава их морао је да примети овај проблем. Многи људи моје генерације су измењали гомилу различитих борилачких вештина, али су све напуштали после одређеног времена, јер им је неки унутрашњи глас говорио да то једноставно није то што траже (и ја сам један од таквих) а парадоксално је да ево и дан данас срећем клинце различитог узраста који пролазе то исто. Час су на кјокушину, час на хапкидоу, па мало теквандоа, а најновија зараза се зове ММА. Онда дођу на Систему и после само једног уводног тренинга сруши им се цео свет Mr. Green јер ми радимо све контра онога што су их учили у било којој другој борилачкој вештини (о тзв. борилачким спортовима не бих ни трошио речи). Они интелигентнији остају да тренирају, ови други нам нису ни потребни... нека иду на ММА или бокс да их лемају до бесвести. Ипак, људи које интересује ефикасна борилачка вештина су данас права реткост, што је уједно и разлог зашто тако мали број људи уопште изучава Систему. Много је више оних које покреће его, жеља за признањима, страх, новац и сијасет још негативних мотива. И на крају, да ти објасним зашто ти клипови које си гледао изгледају намештено. У питању је тзв. "soft work" где се намерно ради успорено и како ти рече театрално (то је намерно карикирање и пренаглашавање потеза) а све у циљу бољег учења, јер ко би могао било шта да научи ако би се радило у пуној брзини? И шта би било са учеником ако би му инструктор у пуној мери демонстрирао могућности једне смртоносне борилачке вештине?
Много сам се бре распричао, не личи ово на мене Embarassed
spartak
Ветеран

ПорукаПослао: Нед Феб 10, 2013 9:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Да. Хвала Ратниче.

Не може човек мирна срца да каже ово је добро, а оно је лоше, ово је боље оно је горе. Зависи од контекста то јест циља.

За симетричну борбу један на један, ММА је неприкосновен. Он је окосница модерног борења. Али не војног, али не полицијског, али не за службе безбедности. И за то "не" постоји разлог, а то је другачија употреба.

Клинци лутају па лутају. Ни то није лоше. Проблем је што неки касно схвате да оно што су гледали на ТВ не иде без анаболичких стереоида и допинга. Да јурење високих спортских резултата не пита за цену, а та цена је обично здравље... Нису бољи ни они који мисле да ће им покаже источњачке тајне дисања и нинџа цаке па неће бити потребе да се зноје, раде склекове и трче до исцрпљења...

Има ту пуно аргумената који су по мени на страни Системе. Опет, тренирајући Систему, нико неће узети УФЦ појас. Коме је то циљ, сигуран сам да му се неће допасти и треба да тренира нешто друго.
Kaiser Soze
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Феб 11, 2013 2:40 am    Наслов: Одговорити са цитатом

I tebi hvala Ratnice...sve je sada jasnije , i bez teskih rijeci...
Ратник
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Феб 11, 2013 10:23 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Велики мајстор Икеда, после сусрета са Системом.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Tdij4v4MPY8
slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Пон Феб 11, 2013 3:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Овде добро дође до изражаја, дисање и те неке "енергије"...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0Ef0xG70NMo
Дарко
Члан

Придружио: 04 Јул 2012
Поруке: 177

ПорукаПослао: Пон Феб 11, 2013 5:50 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мене поприлично интересује Аикидо, првенствено због филозофско-духовне позадине која га прати, али не верујем да бих се са својом висином баш снашао у летењу по струњачама Very Happy
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Ратник
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Феб 11, 2013 10:17 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Има и Система духовно-религиозно-филозофску подлогу која се зове Православље. Рјабко, Василијев, Таланов, Вајцл су људи који отворено тврде да Систему може да практикује свако, али је само православни хришћанин може разумети на дубљем, духовном нивоу. Површински гледано, што могу да разумеју и неправославни, принцип недеструкције тј. наношења минималне штете противнику, али такође и истог таквог односа према самом себи (својој души и телу) проистиче директно из наше вере.
Моја топла препорука теби Дарко и свима онима које интересује борилачка вештина и на овом нивоу, је да дођеш на тренинг Системе и пробаш. Немаш шта да изгубиш, а добићеш нешто непроцењиво.
spartak
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Феб 11, 2013 11:18 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ко жели а се упозна са филозовско-духовном позадином Руске Борилачке Вештине "СИСТЕМА" препоручујем да погледа филм "Сильна молящихся рука."

Има у њему дебелих, и мршавих, а и неких вама познатих чини ми се.

slovenac
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Феб 12, 2013 9:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ајде нека неко ово преведе, било би од велике користи....поготово да виде Срби да имамо и ми Православни своје борилачке вештине, ....а и због многих других ствари.
spartak
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Феб 13, 2013 11:15 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ако некога не мрзи да направи титл на српском ја могу оргинал то јест дивикс да му дотурим.
slovenac
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Феб 16, 2013 4:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.b92.net/sport/borilacki/boks.php?yyyy=2013&mm=02&dd=16&nav_id=687332
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Суб Феб 23, 2013 6:59 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

spartak
Ветеран

ПорукаПослао: Нед Феб 24, 2013 8:32 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мајор Коча, ни мањег човека ни опаснијег. Како тек гађа у трку и док се преврће, као Талични Том.
slovenac
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Мар 05, 2013 1:57 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

slovenac
Ветеран

ПорукаПослао: Нед Мар 10, 2013 11:49 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Брат Фјодора Јемељаненка постао искушеник на Светој Гори

http://radiosvetigora.wordpress.com/2013/03/07/%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82-%D1%84%D1%98%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%B0-%D1%98%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%99%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BE-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D1%83/
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следећи
Страна 10 од 12

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму