Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Дуци Симоновић
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
dzonson
Члан

Придружио: 30 Авг 2007
Поруке: 56
Локација: Bor

ПорукаПослао: Уто Нов 13, 2007 10:59 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Pogledao sam na snimak,ovo je snimljeno: 05.02.2006.
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Суб Дец 15, 2007 8:51 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ovo što ćete sada gledati je Ducijev intervju televiziji "Jesenjin" u emisiji "Kontranapad".

http://ljubodragsimonovic.wordpress.com/category/video/
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3179

ПорукаПослао: Суб Дец 15, 2007 4:05 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ducijeve istupe treba posebno da prate oni koji na ovom forumu nekriticki brane navijace-imbecile koji jedni druge ubijaju i osakacuju da bi plutokratija mlatila pare i zabavljala ih vrhunskim sportom, umesto da energiju usmere protiv svojih eksploatatora.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Дец 15, 2007 9:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

"Врхунски спорт" Exclamation Question Причаш о Меридијан СУПЕР лиги? Ниси ваљда и ти прешао на халуциогене дроге.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Нед Дец 16, 2007 9:15 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ako neko koristi droge to su organizovani navijaci koji u nedostatku kvalitetnog sporta zabavljaju sebe zakazanim tucama i demoliranjem svega sto im se nadje na putu. Nemoj da branis neodbranjivo. Vrhunski sport je zvaka za mase da bi svoju energiju usmeravali jedni na druge.
Назад на врх
Vid
Посланик

Поруке: 5514

ПорукаПослао: Нед Дец 16, 2007 12:18 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

У САД и ЕУ сигурно, али код нас врхунског спорта у том смислу није било никад. Евентуално да тим имају везе бројни директни преноси европских лига, али навијачи с тим немају везе.
Али ако је твоја теза тачна, ако је агресија навијача нешто што је провоцирано од стране плутократије, значи ли то да су ДСС и ДС овом акцијом против насиља на трибинама (реално против навијача на трибинама) суштински устале протв НСП-а и Система. Хоћемо ли за неку годину Чегеварине слике заменити портретима Обијача Трафика.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Нед Дец 16, 2007 3:17 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ajde, znas i sam na sta mislim. Sigurno da su Obijac Trafike i ljudi koji personifikuju Sistem kod nas ozbiljniji problem od uduvanih i pijanih klinaca, ali su i oni krivi sto dopustaju da budu izmanipulisani time da su im klubovi zamena i za naciju i za veru i za porodicu.
Назад на врх
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Уто Дец 25, 2007 3:12 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Danas je na redu Ducijev film "Olimpijski plamen".
http://ljubodragsimonovic.wordpress.com/category/video/
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Суб Дец 29, 2007 1:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Postavljam ovde i "Olimpijski plamen" u verziji na Engleskom jeziku iz razloga da možda ne bi bilo loše da linkujete film ako je neko od vas član nekog inostranog foruma.

http://ljubodragsimonovic.wordpress.com/category/video-in-english/
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Суб Јан 12, 2008 1:45 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ovo je najnoviju Ducijev članak...
Manifest egzistencijalnog humanizma
Kshatriya
Посланик

Поруке: 2686
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Пон Јан 14, 2008 3:41 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Дуци има изузетну критичку анализу капитализма, али је јако танак у предлозима за решење проблема. Ту и тамо промуца нешто о класној борби и дискредитованој левици, али ништа јасно и конкретно. Или сам можда ја нешто пропустио?
Назад на врх
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Пон Јан 14, 2008 5:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ovaj gore tekst o egzistencijalnom humanizmu mogao bi da bude početak razrađivanja nove ideje,novog pravca.Nije samo Duci u pitanju i drugi intelektualci treba da se pridruže sa idejama...
No,prvo treba spasiti čoveka i planetu od pomahnitalog,"umirućeg",ali i razarajućeg kapitalizma.On će nestati,ali gledaće da u samrtnom ropcu razori sve što može.
Ili će nestati surovi kapitalizam,ili će nestati čovečanstvo,planeta,život,trećeg nema...
No,naravno intelektalci treba da razrađuju novu ideju budućeg humanog društva,da je uobličuiju.
Ali,bez uporedog rada čoveka na samome sebi i duhovnog svesnog sazrevanja,teško da će se bilo koja ideja humanog društva sprovesti kako treba...
To se lepo vidi iz sprovođenja marksizma i komunizma kao polazne ideje pokretača humanog i solidarnog društva.Ne da političari to nisu sproveli u delo,nego su te ideje iskoristili kao"mamac" za naivne mase koje će se stalno nešto nadati da će se jednom to sprovesti,da će se stvoriti humano društvo,a ustvari prevedeni su "žedni preko vode" uz milionske nepotrebne žrtve isključivo zbog svesne zloupotrene masa putem tih komunističkih ideja.

Recimo,ljudi karaktera poput Ducija,da su na vlasti,mogli bi da sprovedu ideje humanog društva,ali je poenta u tome da ti ljudi gotovo da nikada ne mogu ni da "pomirišu" vlast,a kamoli da dođu na sam vrh,ne zato što to ne mogu,mogu,mogu oni to,mogu da se prodaju i uzmu "fotelju",ali im moral,odgovornost i viisoka svest za čoveka i čovečanstvo to ne dozvoljava.
Kshatriya
Посланик

Поруке: 2686
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Уто Јан 15, 2008 1:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Нисам баш сигуран шта се подразумева под појмом "хумано друштво", као што ни сам назив "егзистенцијални хуманизам" Дуци није баш довољно разрадио.

Ако концепт хуманизма подразумева антропоцентрично друштво, онда ће и најбољи људи из најбољих намера омогућити поновну деструкцију, попут ове капиталистичке. Управо стављање човека у центар, настало прекидањем метафизичке вертикале у Француској буржоаској револуцији, коју Дуци сматра нужном основом за борбу, омогућило је чисто материјално схватање света и човека. То стављање Човека у центар је избацило је Центар изван човека и сместило га у материјални свет. То је философска суштина капитализма.
Назад на врх
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Уто Јан 15, 2008 1:23 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Da,u pravu si za to antopocentrično društvo,i to je "najopasnija" stvar kad pod karizmom zaista dobronamernih ljudi društvo polako,ali "sigurno" srlja u propast.I posle se ljudi čude:"šta to bi !?".. ne uviđajući da ta duhovna,ili metafizička vertikala koju ti pominješ nedostaje, i da čovek ponovo stavio sebe u centar svega.Tek kad čovek shvati koliko je u odnosu na Kosmos ili neki kažu Bog,zaista "mali", tek će onda postati veliki i veličanstven i "plivaće" u zajedništvu sa celom univerzalnom kreacijom ,a time i sa samim sobom.

Dok čovek duhovno,mentalno i psihički ne sazri, možda bi bilo dobro da se u sisatemima tih humanih društva ugradi neki mehanizam koji bi zapravo spasio ljude "od samih sebe" i antropocentričnog pogleda na svet.
Zbog savega ovoga što pričam,propada svaka humana ideja...
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Нед Јан 27, 2008 11:42 am    Наслов: Одговорити са цитатом

U Maju 2006-te Duci je bio gost na televiziji "Palma Plus" i dao je intervju Oliveri Miletović u njenoj emisiji "Pitanja i odgovori".
Ovo je, po meni, nešto najtemeljnije što se moglo čuti na ovim prostorima u smislu duhovnog i kulturnog oporavka našeg naroda i građana.
Pogledajte...
http://ljubodragsimonovic.wordpress.com/2008/01/19/ducijev-nastup-na-tv-palma-plus/
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Сре Феб 20, 2008 9:56 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ovo je Ducijeva verzija intervjua titlovana na Engleskom jeziku.
Zamolio bih sve koji su možda članovi nekog inostranog političkog foruma,da ako mogu postave u okviru adekvatne teme ovaj video.

njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271

ПорукаПослао: Нед Мар 23, 2008 9:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Пошто има све више Руса на форуму, препоручујем им следећу књигу, која је, као што се види, преведена на руски.

dzonson
Члан

ПорукаПослао: Пон Мар 24, 2008 12:23 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Dobro je da se Ducuijeva dela prevode na razne jezike.
Evo,ovo je na Engleskom prevedeno,to je za forumaše sa Engleskog govornog područja...
The Manifesto of Existential Humanism
A ne bi bilo loše da se neko od vas učlani na ovom USA forumu,tamo sam "KingLazar" i dao sam već dve teme,jedna je sa Ducijevim video klipom sa titlom na Engleskom, a u dugoj temi imam dva klipa pod nazivom:
Yugoslavia: The Avoidable War Part 1
Yugoslavia: The Avoidable War Part 2

Ovo su teme koje sam otvorio tamo i ne bi bilo loše da se neko učlani tamo,neki su već na tom forumu počeli da mi odgovaraju..

Ex Yugoslavia: The Avoidable War-video
Ljubodrag Simonovic on New World Order, Chomsky, Kosovo,Middle East…
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Уто Апр 22, 2008 9:29 pm    Наслов: Дуци Симоновић поново гост на ТВ Јесењин Одговорити са цитатом

Дуци Симоновић поново гост на ТВ Јесењин

U većem delu emisije Duci je pičao o prljavoj političkoj kampanji Zapadnih svetskih moćnika protiv sve snažnije Kine i korišćenju predstojećih Olimpijskih igara u Kini,za svoju prljavu i orkestriranu političku kampanju protiv Kine u pokušaju da je razbije iznutra,kad već ne može u ekonomskom i vojnom smislu,i tako pokuša da omete nabujali ekonomski napredak i razvoj Kine.
Kao i obično,predvodnik te prljave i dirigovane kampanje je Amerika,koja se odjednom “zabrinula” za ljudska prava Tibetanaca i njihovih duhovnih vrednosti,osuđuje,baš sada,nekadašnje Kineske zločine na Tjenanmenu,dok ona sama čini svakodnevne zločine ubijajući hiljade Arapa u Iraku,a da ne pričamo o koncentracionim logorima koje drže po Evropi i otetom delu Kube Guantanamo,i to je sve upavo u toku…!

Amerika i kapitalizam sigurno tonu,sve dublje i dublje,recesija,pad berze i naduvanog finansijskog balona,na sve to Duci ukazuje…

Osvrće se i na domaću scenu,izdvaja sportistu Čavića kao primer hrabrog mladog čoveka koji brani naš slobodarski princip,za razliku od ovog DOS-ovog neviđenog slugerajskog režima kapitalističkim moćnicima, i tako do krajnjih granica ponižavaju naš narod,što pada teže od samog siromaštva,ubijaju te u pojam…

Ovim intervjuom,Duci još više otvara oči našem narodu,da povrati svoje samopoštovanje i dostojanstvo i da se 11-og Maja reši zauvek slugerajskog DOS režima,da nađemo svoj put,uz pomoć svojih prijatelja i u sklopu obostrano zajedničkih interesa…

Ljubodrag Duci Simonović ponovo gost na TV Jesenjin
Link ka video klipu na google video servisu
download
dzonson
Члан

ПорукаПослао: Пон Јун 02, 2008 3:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ekstrakovani audio klipovi iz Ducijevih TV nastupa

Izvuko sam adio zapise iz Ducijevih nastupa na TV Jesenjinu i TV Palma plus i sve to konvertovao u popularne mp3 formate koji se mogu implementirati u mobilnim telefonima i Mp3 plejerima,jer nemaju mnogo megabajta.
To će moći da se skida (download), narezuje na disk i da se, kao što sam rekao, kopira u mobilne telefone i tako će Ducijevi govori biti dostupniji širim masama,jer nema ko danas nema mobilni telefon…

Ducijevo gostovanje na TV Jesenjin - 1
Link za preslušavanje i download
Direktan download (12,6 mb.)

Ducijevo gostovanje na TV Jesenjin - 2
Direktan download (13mb.)

Ducijev nastup na TV Palma Plus
Direktan download (8,4mb.)
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5  Следећи
Страна 3 од 5

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму