Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Светске кинематографије (осим руске)
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Уто Јун 19, 2012 1:36 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Одличан филм.
Kaiser Soze
Ветеран

Придружио: 08 Окт 2005
Поруке: 515
Локација: Atlantis

ПорукаПослао: Уто Јун 19, 2012 2:26 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

"Je li jasno, prijatelju?"

Hrvatski "Shawshank redemption".Tema-zatvorski film , kaznionica stare "juge" pred sam raspad. Film kakav je odavno i kod nas trebalo napraviti, da nije...autocenzure?
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Уто Јул 03, 2012 12:23 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.imdb.com/title/tt1675434/

Za svaku preporuku.
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пон Јул 16, 2012 3:11 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

slovenac
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Авг 02, 2012 5:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.imdb.com/title/tt1590024/
http://www.extracafe.rs/publ/filmovi_uzivo_za_gledanje/strani_filmovi/eu_cand_vreau_sa_fluier_fluier_2010/18-1-0-21541
slovenac
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Сеп 07, 2012 4:24 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Много добар филм, јест да је јеврејска пропаганда али ту се види јеврејска љубав до своје земље.
http://www.imdb.com/title/tt0408306/
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 10, 2012 4:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

The Ghost Writer (2010)
http://www.imdb.com/title/tt11393

Солидан филм. Препорука. 8/10
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Уто Сеп 11, 2012 4:01 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

njemen ::
The Ghost Writer (2010)
http://www.imdb.com/title/tt11393

Солидан филм. Препорука. 8/10

??? линк је на неки филм са штрумфовима, лидерштрумф или тако нешто. Very Happy
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Уто Сеп 11, 2012 7:23 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Гле стварно!! Ево га на овом линку: http://www.imdb.com/title/tt1139328/combined
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Сре Нов 28, 2012 10:38 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Коначно су успели да у једну серију стрпају све најболесније аспекте хорор филмова, као и људске психопатологије. Први серијал о уклетој кући нисам гледао, азил има 6 епизода на торентићу за сада (излази редовно).
http://www.imdb.com/title/tt1844624/episodes?year=2012
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Сре Нов 28, 2012 4:33 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac ::
Коначно су успели да у једну серију стрпају све најболесније аспекте хорор филмова, као и људске психопатологије. Први серијал о уклетој кући нисам гледао, азил има 6 епизода на торентићу за сада (излази редовно).

Јел то препорука за серију, или само коментар? Нисам баш љубитељ хорора, али ако је препорука, да погледам, можда ми се допадне.

Иначе, ја препоручујем сасвим солидну серију Отаџбина (2011- ). Тренутно се приказује друга сезона. Прича прати америчког наредника, снајперисту специјалних јединица, који се после седам година заточеништва у терористичком затвору, а после ослобођења од стране америчке војске, враћа у САД као херој нације. У исто време ЦИА добија поверљиву информацију да терористи покушавају да убаце свог човека на територију САД. Наредник долази кући, приређује му се дочек, слика се са председником, држи говоре, али један агент сумња да је баш он тај терориста убачен да изврши нови терористички напад.

http://www.imdb.com/title/tt1796960/combined
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Сре Нов 28, 2012 5:05 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Послије гомиле америчког смећа што сам покушао да погледам у задње вријеме ови шведски филмови су за мене били право освежење:
http://www.imdb.com/find?q=Annika+Bengtzon&s=all
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Сре Нов 28, 2012 6:57 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Најреалнији хорор филм свих времена (забрањен у више земаља, јер има и правих убистава). Наравно на јутјубу нису ставили 4-5 најгорих минута, али и даље запрепашћујуће ефектан и сурово реалан. Наслов је потпуно глупав, није налик америчким треш хорорима типа типа "Тексашки масакр". Практично, авантуристички филм снимљен у амазонским прашумама са бројних хорор елементима, толико реалан да делује повремено чак као да је документарац. Они са блажим стомаком нека обавезно прескоче...

Од серија гледам Breaking Bad. Мирни професор хемије, уклопљен у друштвене калупе и који никад није имао проблема са законом, након што оболева од рака удружује се са ситним дилером како би правили и продавали дрогу, како би зарадио новац који му је потребан за лечење. Шурак му је пандур, породица (трудна жена и син делимично ометен у развоју) види промене у понашању, нарко кланови не воле нове "играче", тако да мора бити веома опрезан... временом се сви они мењају, услед разних околности. Веома занимљива серија.

А за оне који су волели досије Икс, одлична је СФ серија Fringe, која ми је боља од Молдер-Скали и више је у фазону полицијских серија, где кроз тимски рад истражују разне паранормалне случајеве и, из епизоде у епизоду, полако назиру и откривају заверу светских размера.
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 28, 2012 8:05 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

njemen ::
dijasporac ::

Јел то препорука за серију, или само коментар? Нисам баш љубитељ хорора, али ако је препорука, да погледам, можда ми се допадне

Види има свега и свачега, од канибализма и некрофилије, до истеривања демона и настраног секса. Главну часну сестру и управницу игра џесика ланг а психотичног доктора џејмс кромвел (који је изгледа био нациста и радио експерименте за време 2 св. рата, типа менгеле), и обоје фантастично носе своје улоге. Има ту доста хек енд слеш срања (крви до колена) чији нисам љубитељ, али како пролазе епизоде ликови постају занимљивији, и заплет занимљивији и компликованији. У сваком случају, не очекуј достојевског.
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Дец 07, 2012 1:10 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.imdb.com/title/tt1601913/?ref_=fn_al_tt_2
Препорука. Осим пар нелогичности у понашању преживелих и неколико цмиздравих сцена којима по мени није место у оваквој причи, филм је изузетно реалистичан и има крај који је атипичан за тај жанр. Одлична сцена и разјашњење у задњем минуту филма.
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пет Дец 07, 2012 5:50 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Zelena soja (1973)
http://www.imdb.com/title/tt0070723/combined

Овај филм сам синоћ гледао. Није баш превише квалитетан, али с обзиром да је снимљен још 1973. године, делује прилично пророчки.

Радња се одвија у будућности, у 2022. години. Њујорк има 40 милиона становника, а такви су и други градови јер сво становништво живи у њима. Забрањено је живети ван града, а обрадиве површине и фарме су окружене бодљикавом жицом као војна утврђења. Ваздух и вода су загађени. На тржишту постоји само 2-3 врсте хране, а најраспрострањенија је „зелена соја“ коју производи SOYLENT GREEN, мултинационална компанија која контролише преко 50% светске производње хране. Према речима политичара и власника компаније, „зелена соја“ се производи од алги и плодова мора. Убиство једног од власника SOYLENT GREEN-а покреће полицијску истрагу која ће детектива Торна одвести у само срце компаније. Тамо ће Торн схватити у каквом се ужасу налази човечанство. „Зелена соја“ се не прави од зелених алги већ од људских лешева, јер је и у морима одавно престао било какав живот.
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пет Феб 22, 2013 1:13 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Погледао сам нову „Ану Карењину“ и могу рећи да ми се филм свиђа. Као прво, треба пре гледања филма заборавити, колико је то могуће, свој лични утисак створен од читања књиге. Код гледања филма машта слабије ради, јер су ликови, радња, сценографија и др. дати, док код књиге ми сами сликамо слику и причу коју нам писац приказује, у глави градимо цео један свет и ликове бојимо неком својом бојом, па су зато и књиге које волимо и у већој мери него код филма „наше“, јер имају у нама записан неки наш лични отисак . Зато је врло често филмска адаптација најбољих књига готово увек некако недовољна, најчешће „није то то“, јер често руши ту нашу слику, коју макар несвесно некако очекујемо да се поклопи са оним приказаним. Тако да сам се некако трудио да филм гледам што је више могуће „новим очима“, не очекујући то поклапање са мојом представом, јер бих се у супротном вероватно разочарао – некако сам дао филму шансу, приступио му отворен, да видим шта има да покаже. Стара, црно-бела верзија са Вивијен Ли ме некако није „погодила“, из више разлога (али да не ширим причу), док оне са Гретом Гарбо и Жаклин Бизе нисам гледао, па не могу вршити поређење и са та два филма.
Овај филм је доста „модеран“ на неки начин. Костими, сценографија... све делује Русија 19.века, али камера није нимало статична, режија није „класична“, има "брзине" у представљању дела, тако да и модерни гледалац (склон брзом падању у досаду) може да се идентификује са старом (деветнаестовековном), али опет и вечном љубавном и животном причом и њеним јунацима. Овај филм није оживљавање мртве прошлости (какво би било постигнуто сувопарном режијом и сценаријем који би потпуно одсликавао роман), него савремено приказан живот, какав је био некад и какав мора увек бити . Филм је динамичан, у сталном кретању, не успављује. Два сата и десет минута врло брзо пролете, нема сувишних кадрова, има доста музике, има покрета, сценографија је некад реалан простор (нпр. поље или улица) а некад је све као у позоришту, као испред кулиса за једну причу (животну представу) која се понавља (сетих се Црњанског са почетка „Романа о Лондону“ који каже да је цео наш живот једна представа – попнемо се на бину, одиграмо неке улоге и онда сиђемо са ње, заувек), а некад се реално окружење и позоришно у филму мешају. Суштина књиге је доста веродостојно пренесена, осим рецимо једног детаља од пред крај филма, пре трагичне смрти, где (ако се добро сећам књиге) је нешто мало додато, а нешто изостављено (везано за Вронског). Али добро... прогледаћу им кроз прсте. Такође, за разлику од филма из 40-их, већа пажња је дата и лику Љевина. У књизи су он (пре свега његов сложен унутрашњи свет) и Ана равноправни ликови и Толстој им обема посвећује једнаку пажњу, обоје (иако веома различити) су трагаоци за љубављу, са различитим коначним исходом. И овде је две трећине филма посвећено Ани и Вронском, али су и Љевин и Кити добили барем четвртину, па је, за разлику од филма са Вивијен Ли, радња дилма ближа књижевном оригиналу (иако је наравно немогуће да све буде исто). У сваком случају, нећу сад спомињати мане (нечија глума је долична, нечија није, али и ти слабији су дали све од себе), јер је генерално, утисак позитиван. Ко што рече Куста недавно: и у овом новом, комерцијалном Холивуду се задеси да понекад направе веома добар филм. Мислим да је ово један од тих.
slovenac
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Мар 02, 2013 5:57 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Два скопљанска филма
Освета (Одмазда) 2001

Илузија 2004

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пон Апр 22, 2013 8:16 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Мај 11, 2013 5:33 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.movie2k.to/The-Place-Beyond-the-Pines-watch-movie-2918544.html
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Следећи
Страна 15 од 16

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму