?????? ???????? ????????? Форуми ?????? ???????? ?????????

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Jel' cita neko Ernsta Jingera?
Иди на страну 1, 2  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    ?????? ???????? ????????? Форуми -> ?????????
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
SvetlostVostoka
????

Придружио: 26 Сеп 2006
Поруке: 153

ПорукаПослао: Уто Феб 13, 2007 3:43 pm    Наслов: Jel' cita neko Ernsta Jingera? Одговорити са цитатом

Jel' cita neko Ernsta Jingera i ako cita, sta misli o njemu kao coveku i piscu i sta misli o njegovim delima?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Kshatriya
????????

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 2686
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Уто Феб 13, 2007 5:45 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

?????? ?? ????? ?? ??????????? ???????? ????????????? ??????????. ??????? ?? ? "????????" ????? ??????? ???????????? ? ???????? ??????? ???????? ?? ? ????????? ?? ?????????.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
SvetlostVostoka
????

ПорукаПослао: Уто Феб 13, 2007 6:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Citam i ja Ernsta Jingera, nego me zanimaju misljenja o njemu i njegovom delu.
Назад на врх
SvetlostVostoka
????

ПорукаПослао: Уто Феб 13, 2007 6:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ja sam citao:

- "Ernst Jinger", knjiga u vidu zbornika koju je izdao "Gradac", Cacak
- "Odmetnik"
- "Na mermernim liticama"
- "Vatra i krv"
- "Prvi pariski dnevnik"
- "Kavkaski zapisi"
Назад на врх
medić mladen
????

Придружио: 10 Јан 2006
Поруке: 296

ПорукаПослао: Уто Феб 13, 2007 8:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

?????? ??,??? ?? ????,????? ?? ??????.?? ?????? ????? ?? ?????? ????? ??? ??? ????????:

-"????? ? ???"
-"????????"
?????? ????? ?????
Назад на врх
Milos
????????

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Сре Феб 14, 2007 8:26 am    Наслов: Одговорити са цитатом

?????, ???????. ???? ?? ?? ???? ???? ??????? ? ????, ?????? ????????? ?? ????????, ? ??????????? ???????? ????????????? ? ???????, ??????? ????????? ???? ?????????.
Назад на врх
Kshatriya
????????

ПорукаПослао: Сре Феб 14, 2007 10:14 am    Наслов: Одговорити са цитатом

SvetlostVostoka ::
Citam i ja Ernsta Jingera, nego me zanimaju misljenja o njemu i njegovom delu.

????? ?? ???????? ?????????? ????? ???? ?? ????, ??? ?? ?? ????? ?? ????? ????? ??????? ? ???????.
Назад на врх
SvetlostVostoka
????

ПорукаПослао: Сре Феб 14, 2007 11:43 am    Наслов: Одговорити са цитатом

U redu. Ernst Jinger je za mene najveci mislilac 20.-og veka u Zapadnoj Evropi. Kako neko lepo rece u tom zborniku o Ernstu Jingeru, koji je izdao cacanski "Gradac", on je bio - RATNIK i ANARH.

Zaista, kada sam prvi put citao o Ernstu Jingeru i izvode iz njegovih dela, osetio sam veliku energiju koja izbija iz njegovih reci. Ja mislim da je Ernst Jinger vrhunac dokle jedan zapadnjak moze da dodje, a da, ipak, ostane zapadnjak. Ernst Jinger, zajedno sa Martinom Hajdegerom i Karlom Smitom, spada u udarnu trojku nemacke konzervativne revolucije. Inace, sva trojica su bili savremenici. Ernst Jinger se druzio sa Karlom Smitom, a poznavao je i Martina Hajdegera. Inace, zena Karla Smita je bila Srbkinja. Sto se tice dela Ernsta Jingera, poseban utisak na mene je ostavio roman "Na mermernim liticama". Veliko delo.

Cekamo da se neko u Srbiji seti da izda sabrana dela Ernsta Jingera. Smile
Назад на врх
Hektor
????????

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: ???? ???

ПорукаПослао: Сре Феб 14, 2007 12:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

??? ?? ? ???? ????? "?? ????????? ????????" (??? ? "????? ? ???" ? "????????") ? ???? ??? ????? ?? ?? ???????? ????? ?? "?? ????????? ????????" ?????? ????. ??????? ?? ???????? ? ???????????? ?????? ???? ?? ?????? ????? ????????? ? ?????????, ??? ?? ?????????? ????? ?? ?? ???? ?????? ????. ??? ?? ??????? ???? ????? ?? ?? ???????? Smile
SvetlostVostoka
????

ПорукаПослао: Сре Феб 14, 2007 12:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ja mislim da nije tu samo metafora o totalitarizmu, vec i neke druge stvari. Na primer, ideja o preuzimanju odgovornosti za spas zajednice, zrtvovanje u borbi protiv silnika i poslednja, gotovo apokalipticna scena grada koji gori, ako se dobro secam.
Назад на врх
SvetlostVostoka
????

ПорукаПослао: Сре Феб 14, 2007 7:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Takodje, nikada do sada nisam procitao roman kao sto je "Na mermernim liticama". To je za mene veoma cudan roman. Sam stil pisanja mi je cudan. I veoma sam ga brzo procitao. Ima jedan deo kada je, valjda glavni junak ranjen u borbi i kada Ernst Jinger pise u stilu da pravi ratnik i kada ranjen i na ivici snaga lezi na bojistu, kada zacuje zvuk trube koja poziva u boj, on ustaje i krece napred. To je za mene jako veliko. Jako, jako veliko.
Назад на врх
Kshatriya
????????

ПорукаПослао: Чет Феб 15, 2007 8:32 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Kako neko lepo rece u tom zborniku o Ernstu Jingeru, koji je izdao cacanski "Gradac", on je bio - RATNIK i ANARH.

??? ????? ????? ?????? ?? ??? ?? ??????? ?? ????? ?????.

?? ?? ?? ????? ?????????? ?? ?? ?? ??? ?????????? ?????????? ???????????? ??????? ????????? ?????????? ?????? ?????????? - ?????????
Назад на врх
SvetlostVostoka
????

ПорукаПослао: Чет Феб 15, 2007 12:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Da. To je zanimljivo pitanje. Mislim da je tamo receno da je anarh za anarhiju, ono sto je monarh za monarhiju. Ali, pogledacu taj esej da vidim ko je to napisao za Jingera i potrudicu se da dam taj citat ovde.
Назад на врх
Vid
????????

Поруке: 5514
Локација: ???????

ПорукаПослао: Суб Феб 17, 2007 10:40 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат:
?? ?????? ? ???????? ? ?????? ?? ?????? ???? ?????? ?????????. ?????? ? ????? ????????. ???? ????? ?? ?? ?????? ??????? ???????????? ????. ???? ???????????, ???? ???? ?? ???????????? ? ???????? ? ??????????? ????????, ??????????? ?????? ??? ?????? ?????. ????, ???? ?? ?????? ??? ?????????? ? ????????? ???????????, ?????? ?? ?? ?????????? ? ??????? ?????? ???????? ???????, ? ??? ???? ??????? ??? ?? ??? dominion ????????? ???????????. ????? ????? ?? ????: ??? ??? ?????? ? ??????? ????????????? ? ??????, ?? ?? ???????????? ???-???????? ? ???????. ?? ?????? ??????? ??????, ??????? ?????? ????, ????, ???????. ?????? ?????? ? ????? ?? ?? ????? ?????????. ???? ?? ???? ???????? ? ?????? ???????? ?? ????????????. ?? ???? ??????????, ??????????? ? ????????????? ??????? ???????, ? ???? ????? ?? ???????? ????? ?????????? ???????. ???????, ?? ?????? ?? ????? ???? ??? ???? ????????. ???????? ???? ??????????? ???????. ?? ?????? ??????????? ??????. ?? ?????? ???????? ???? ?????. ??? ??????? ?? ??????????? ????: ?? ????? ???????? ??????. ??? ?????????? ?????? ??????? ????????? ? ?????? ??????, ???? ????? ???? ?? ???? ?? ??????????? ??????, ?? ???? ?????? ???? ??? ?????? ??????? ????? ?????, ? ?? ???? ???? ?????????.
(????? ??????, ??????????, 1949.)

Назад на врх
SvetlostVostoka
????

ПорукаПослао: Суб Феб 17, 2007 10:54 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Dobar citat. Ernst Jinger je veliki pisac.
Назад на врх
Neba
????????

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: ??????

ПорукаПослао: Суб Феб 17, 2007 11:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

????, ?? ?? ?? ''??????????'' ???????? ?? ??????? ????????????? ?? ????, ??? ?? ???? ? ?-???????? ??????? ?????????? ??????.
Vid
????????

Поруке: 5514
Локација: ???????

ПорукаПослао: Нед Феб 18, 2007 1:20 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Neba ::
????, ?? ?? ?? ''??????????'' ???????? ?? ??????? ????????????? ?? ????, ??? ?? ???? ? ?-???????? ??????? ?????????? ??????.

????.
Назад на врх
Vitez_BG
????

Придружио: 16 Мар 2006
Поруке: 380

ПорукаПослао: Пон Феб 19, 2007 10:42 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

????? ?? ????? ????????????? ?????? ???????.
???????? ??? ?????? ???, ???????? ? ???? ??????? ???????...
???????? ?? ??????? ??????? ?????? ?? ????. ??? ?? ?? ??? ?? ???? ??? ?? ???????? ? ????????. Smile
??????? ?? ???? ??? ???? ?? ????? ????? ?? ?? ?? ?????? ??? ??? ?????????, ?? ????????? ?????????.
???? ???? ?? ?? ??????
?????? ???? ?? ?? ??????
???? ?? ?????? ??? ???....
Назад на врх
Kshatriya
????????

ПорукаПослао: Пон Феб 26, 2007 8:12 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Kshatriya ::
Kako neko lepo rece u tom zborniku o Ernstu Jingeru, koji je izdao cacanski "Gradac", on je bio - RATNIK i ANARH.

??? ????? ????? ?????? ?? ??? ?? ??????? ?? ????? ?????.

?? ?? ?? ????? ?????????? ?? ?? ?? ??? ?????????? ?????????? ???????????? ??????? ????????? ?????????? ?????? ?????????? - ?????????

?????, ???????? ?????????, ??? ??????? ??????? ?????? ? ????? ??????? ??, ???? ?????? ??????????? ?? ??????? ??. ?? ?? ??????? ???? ?????? ? ????? ???? ? ?????????????? ?????????, ???? ??? ??????? ???????? ????? ?????? ????? ?? ????? ????? ???? ? ??? ????????? ????????. ?? ??????? ?? ?? ???? ???????????? ?? ????????? ??????? ??????? ??? ???????? ?? ?? ???? ? ????????.

???????? ????????? ???? ???? ???? ???? ?? ???? ??? ????, ??? ?? ?? ????????? ???????????? ?????? ??? ????????? ??????, ??? ?? ?? ???? ???? ?? ??????? ?? ???? ????? ?????? ?????? ?????????? ????????? ?????????? ??? ????????. ? ?? ?????? ???? ?? ?????? ?? ????? ??????, ??????? ???? ? ???? ?? ?? ??????? ?????? ??????????? ???????? ?? ?????????? ??????, ??? ???????? ?????? ??? ???? ?? ?????? ??? ??????.

????? ??, ?????, ?????????? ? ????????? ??????? ???? ??????? ????? ?? ???? ? ??????? ?? ?????? ??????, ??? ? ??????? ?? ????????? ? ???? ???????? "?????????".
Назад на врх
Theranda
????????

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 610
Локација: ????????? ?????? ??????

ПорукаПослао: Пон Феб 26, 2007 12:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.thule-italia.net/fascismoinglese.html
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    ?????? ???????? ????????? Форуми -> ????????? Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2  Следећи
Страна 1 од 2

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму