Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

У здравом телу здрав дух :)
Иди на страну Предходни  1, 2, 3  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Ledeni
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 691

ПорукаПослао: Сре Авг 30, 2006 8:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Milos ::
Necu da se hvalisem, u poslednje vreme radim sa tezinama izmedju 160 i 170 kg( doduse, s manje ponavljanja). Najbolje se osecam kada izbacim 145 kg u seriji od 10-12 ponavljanja, bez varanja i pomoci sa strane.

Брате јак си ко бик бре, с'обзиром да си сув, тј. без хемије.
Ево пре неки дан пробах и избацих 165 кг, у серијама радим 130 кг 6-8 понављања...

Наравно ортак ради 220, али хемија је чудо!
Ратник
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Сре Авг 30, 2006 9:53 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Брука жива шта се направи од те деце. Ја у теретану не залазим али сам сваки дан на справама (вратило и паралелни разбој) поред трим стазе у локалном спортском центру који има, како ми кажу, одличну теретану. С времена на време дођу клинци из теретане да раде згибове и пропадања и прво што ме питају је: шта узимаш? Кукала им мајка, скоро нико од њих не може да уради ни пет згибова, а камоли да прати мој темпо а изгледају ко Серђо Олива. Још ми рече ортак да у теретани смрди на лекове од њиховог зноја. Реци ми Милоше, молим те, да ли је то могуће или ме ортак пали?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Сре Авг 30, 2006 11:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

СВАКА ЧАСТ ОБОЈИЦИ!

Значи у животу нисам бацио преко 100 + осигурачи. Значи не вежбао него бацио пар пута.

То ми је некако био трип кад сам био клинац. Стотка! Онда ми је досадило да бројим од 1-8 (у просеку) сатима па тако сваки други дан. Личило ми на неку мантру, мозак ми одбија.

По мени нормалан човек треба да изгледа као Хемфри Богарт, са све бркчићима. Кад већ питаш.

Ја ти опет кажем да све што можеш радити са теговима можеш и са сопственом тежином, а да то притом буде мање агресивно за срце, зглобове и слично.
Kshatriya
Посланик

Поруке: 2686

ПорукаПослао: Чет Авг 31, 2006 8:56 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ратник ::
а изгледају ко Серђо Олива.

Де се њега сети. Laughing Laughing Laughing
Ау, ал смо матори.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Vid
Посланик

Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Чет Авг 31, 2006 12:11 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Поред редовног вежбања са теговима, две подједнако битне ствари су исхрана и одмор, за шта је, сложићете се, поред добре воље потребно и слободно време и добра организације. За некога ко је запослен, ожењен и игра два до четири фудбала и неколико тениса недељно, јако је тешко да се организује у правцу бодибилдинга. А није да не би волео да ме има мало више меса и снаге.

Када је реч о тежинама, ово што се спомиње је за мене научна фантастика. Природно нисам нека снага, али и када сам континуирано вежбао по четири месеца нисам могао да избацим више од 95 кг из бенџа. Јесте да сам радио с више понављања и нисам тежио (личним) рекордима, али је разлика између тога и овога с чиме раде Ледени и Милош галактичка.
Још кад се сетим да сам у тим периодима мислио да сам јак, па сам једва чекао да се закачим с неким Rolling Eyes Ко зна шта би радио да дижем 160 кг. Вероватно би био "казнена експедиција" по граду.

Иначе, већ годину дана одлажем опремање подрума с клупама и теговима. Уколико се то ипак оствари, ко зна, можда се следеће или оне тамо године и ја похвалим са неком тежином преко 100.
Назад на врх
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3179

ПорукаПослао: Чет Авг 31, 2006 2:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Sad sam sa 112 kg pao na 103 kg, sto mi odgovara za kosarku i fudbal gde trebam da trcim kontre( kad igram na celom terenu). U principu je potrebno napraviti dobar balans. Poslednja dva meseca svaki( bukvalno) dan igram kosarku po minimum sat i po( to je u hali, na celom terenu, dvaput nedeljno), dok sam na ulicnom basketu od cetiri do pet sati( bio bih i duze, ali je od 10 do 17 casova 45-50 stepeni na suncu).
Sta reci nego: " Treninzi, masovni treninzi....hiljade sklekova, hiljade trbusnjaka..."
Ostalo cu prokomentarisati sutra. Iz mog iskustva znam da je mnogima posao najveci problem da bi redovno vezbali. Jedno vreme sam i sam bio prinudjen da redukujem aktivnosti samo na teretanu, posto mi je posao uzimao nekih 12-15 casova.

Po meni, Spartace, " normalan" covek treba da izgleda kao Skorcijanitis, da se od njega odbijaju protivnicki igraci kao od zida. Naravno, salim se. Smatram da svako treba da odluci sta je za njega normalan izgled i da na tome radi predano. Neki ljudi su neupadljivi, ali su zato opasni kao struja.
Назад на врх
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207

ПорукаПослао: Чет Авг 31, 2006 3:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Амин!

ВЗЗЗ, ВЗЗЗ, ВЗЗЗУУУУУУУЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ

(Турирам виљушкар ал онај на струју. Спремам се да дигнем 400кг и још чувам околину јер не рабим дизел.)
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Пет Сеп 01, 2006 2:02 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

За Ратника:

Друг те вероватно не пали јер се преко коже избацују материје које смо претходно унели. Алкохол, никотин и лук( црни и бели) излучују се знојем. Исто важи и за супстанце које ти момци редовно узимају.
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Пет Сеп 15, 2006 12:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

Назад на врх
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Пет Сеп 15, 2006 1:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Кад смо већ код Пајтоноваца, многи не знају да је реч "спам" проистекла и ушла у употребу као компјутерски термин управо од њиховог чувеног скеча:

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

The phenomenon, some years later, of marketers drowning out discourse by flooding Usenet newsgroups and individuals' email with junk mail advertising messages was named spamming, recounting the repetitive and unwanted presence of Spam in the Monty Python's sketch.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Суб Сеп 16, 2006 11:12 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Иначе, spam је месни нарезак од свињетине, који су енглези почели да праве при крају другог светског рата...
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Сре Апр 11, 2007 7:53 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

У следећу суботу је Београдски маратон. Да ли је неко до сада можда трчао полумаратон или маратон? Ја ћу, ако будем у граду, истрчати 5 км.
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Чет Апр 12, 2007 7:56 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам се 1994. године спремао за полумаратон и сигурно бих га истрчао да се дан раније нисам разболео. Уместо мене је отишао кум (овде познатији као BlackGeorge) и за опкладу по јакој киши и без икакве припреме успео да извуче 21 км (додуше за три и по сата, уместо 2 колико сам ја планирао да трчим ову деоницу).
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Апр 12, 2007 8:52 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Планирао си два сата? Па ти си се ономад добро спремио. Ево ове године је 16. на Првеству Србије у полумаратону трчао 1:48, а седмопласирана жена 1:54.

А БлекЏорџ је просечно трчао 5,7 км/х, што најбоље говори о томе колико је и то брзо за марш о коме причамо у оној другој теми.
Назад на врх
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Чет Апр 12, 2007 9:09 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Vid ::
Планирао си два сата? Па ти си се ономад добро спремио.

Циљ ми је био да полумаратон истрчим брже од најбржег маратонца. Вероватно бих успео, десетак дана пре тога сам на "тренингу" трчао 2:15, а трчећи у конкуренцији са другим такмичарима бих био сигурно много бржи.
Два месеца пре маратона (кад сам био тек на половини припрема) сам око Савског језера (7,9 км) трчао за четрдесет минута. За успомену ми је остала диплома која то доказује. Smile

Ево ове године је 16. на Првеству Србије у полумаратону трчао 1:48, а седмопласирана жена 1:54.

А БлекЏорџ је просечно трчао 5,7 км/х, што најбоље говори о томе колико је и то брзо за марш о коме причамо у оној другој теми.

Мислим да си нешто побркао. Профи полумаратонци трче 1:00 до 1:10. Додуше, то можда јесте резултат шеснаестог на Првенству Србије, али тај резултат је чисто аматерски, да не кажем смешан.
Назад на врх
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Чет Апр 12, 2007 9:15 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево ове године је 16. на Првеству Србије у полумаратону трчао 1:48, а седмопласирана жена 1:54.

Малопре погледах те резултате, виде ли ти ону Стојанку Сокол која у четрдесет петој години трчи 1:33. Скидам јој капу...
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Чет Апр 12, 2007 1:08 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Стварно си имао добре резултате, с обзиром да си био рекреативац.
Назад на врх
Milos
Посланик

ПорукаПослао: Суб Апр 14, 2007 4:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Mozda ne bi bilo lose ako bi se ponovo aktivirao obzirom na godine.
Назад на врх
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271

ПорукаПослао: Суб Апр 14, 2007 4:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам учествовао на другом Београдском маратону, у трци задовољства. То ми је био први, и највероватније, последњи маратон. Не могу никако себе да мотивишем да трчим дуже од 5 минута. Исти проблем имам и са пливањем.

Разумем када играм фудбал, лопта одлети лево, ја за лоптом. Она оде десно и ја десно. Одлети напред, ја напред за њом. Али сам са собом да трчим, да 2 сата гледам само у асфалт и у патике, мислим да то не бих могао ни за какве паре. Иначе немам ништа против маратона и маратонаца, само кажем да је то за мене немогућ спорт.
VoiD
Посланик

ПорукаПослао: Суб Апр 14, 2007 5:34 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Milos ::
Mozda ne bi bilo lose ako bi se ponovo aktivirao obzirom na godine.

Тешко, сад имам слабија плућа и колена, а и мање слободног времена. Мада, ко зна, можда једног дана и остварим свој сан...
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3  Следећи
Страна 2 од 3

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму