Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Сајам књига
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пет Окт 29, 2010 7:23 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Био ја, купио пар књига. Нисам стигао све да обиђем. Планирам поново одлазак ради шуњања око штандова са старим књигама.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Нед Окт 31, 2010 11:11 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Сигурно си купио и нову књигу о "покојном Този" Smile са свог аватара.
Vid
Посланик

Поруке: 5514

ПорукаПослао: Нед Окт 31, 2010 3:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Јесам Wink
Назад на врх
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Нед Окт 31, 2010 4:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Био сам и ја, велики вашар, као и сваке године. Једино што ми лично вриједи што налетим на неке ћошкове и копим гомилу добрих књига за 100, 200 динара. gangsta
Rabotnik
Члан

Придружио: 06 Сеп 2006
Поруке: 358
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Пон Нов 01, 2010 12:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

И ја сам код Укроније купио књигу Барон Унгерн. Smile
Мој главни утисак је да поново има већи број продаваца антикварних књига у оном анексу изнад хале 4 а у који може да се уђе и са спрата хале 1. Само треба имати времена да се све то прегледа...
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Yahoo Messenger MSN Messenger
Kshatriya
Посланик

Поруке: 2686

ПорукаПослао: Уто Нов 02, 2010 11:13 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Јавите какав је Унгерн кад прочитате, Фуртула тврди да је био дегенерик и да се то види у књизи.
Назад на врх
Кртица
Члан

Придружио: 08 Феб 2008
Поруке: 86

ПорукаПослао: Уто Нов 02, 2010 10:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Био сам и ја на сајму. Најјачи утисак је - да се ОКУПАЦИЈА државе осећа све више. Централно место на сајму су заузели Фабрика књига и Самиздат. Једни су били са једне стране - када се силази у централни круг, а Б92 са све Гораном Матићем и оним Лудојковићем - са друге стране уласка на централни део...
Друго, више шљама на једном месту нисам никада видео... Спазио сам скоро целу поставу гостију емисије Пешчаник... Било ми је мука од оне Цеце Лукић, оног смрада Вегела...Ту је био наравно и Ћирилов, Вида Огњеновић...
И поред тога, књиге су за сада једно од ретких средстава борбе против окупатора...све док не заживи пројекат ''сигурна кућа за књиге''... Нису још почели са одузимањем...али ко зна.
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Уто Нов 02, 2010 10:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Oсјећа се већ 10 година, мислио сам да не вриједи коментарисати, е сад да ли више или мање ко ће знати.

Оно што ме је изненадило, претходних година нисам видио штанд издавача ФБиХ, ово оно геноцид, агресија, свети ратници АБиХ итд... Мислим, много смо толерантни, само још фале Шитари и УЧК издавачи да се појаве.
mpkByk
Ветеран

Придружио: 09 Мар 2005
Поруке: 1731
Локација: Србистан

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 12:28 am    Наслов: Одговорити са цитатом

некада сам ишао на сајам књиге скоро сваки дан, али ове године нисам ни пожељео... не знам дали сам пропустио шта , али... не волим дизниленд
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271

ПорукаПослао: Суб Дец 18, 2010 1:18 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Видех данас на киоску књигу Вандеја се буни Виктора Игоа. Знам да смо негде у некој теми разговарали о њој, па ако неког још увек интересује може да је купи. Ја сам је још летос прочитао. Није одлична, али је врло добра. Не бави се директно Француском револуцијом, нити побуном у Вандеји, већ кроз два главна лика маркиза Лантенанка, ројалисте и вође Вандејаца, и његовог братанца капетана Горвена заповедника републиканске казнене експедиције, приказује односе на зараћеним странама.

Занимљив је податак да је Виктору Игоу мајка била ројалисткиња, а отац републиканац, и да је као један од заповедника учествовао у гушењу побуне у Вандеји.

Такође сам летос прочитао и Капут Малапартеа, коју такође свима препоручујем.
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Суб Дец 18, 2010 9:21 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Интересантно је и то да је де Голова породица била дубоко католичка, монархистичка и аристократска. А жена му је била ултра ултра конзервативна, барем за француске оквире.
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Уто Нов 08, 2011 8:40 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Izdavacka kuca "Fabrika knjiga" proglasena je danas na beogradskom sajmu knjiga za izdavaca 2011. godine.

Glavni urednik "Fabrike knjiga" Dejan Ilic rekao je posle dobijanja priznanja da nagradu posvecuje Ivanu Colovicu i biblioteci "XX vek" koja danas proslavlja 40 godina postojanja i 200 objavljenih naslova.

Ziri je za najbolju decju knjigu u 2011. proglasio "Rusvaj" Igora Kolarova, u izdanju "Booklanda" iz Beograda, dok je za izdavacki poduhvat ove godine nagraden kriticki leksikon "Stripovi koje smo voleli", izdavaca Omnibusa iz Beograda.

Specijalno priznanje zirija pripalo je knjizi "Povijest gej i lezbijskog zivota i kulture" koji su zajednicki izdali "Red box" iz Beograda i "Sandorf" iz Zagreba, a priredio Robert Oldric.
Кртица
Члан

Придружио: 08 Феб 2008
Поруке: 86

ПорукаПослао: Сре Нов 09, 2011 10:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Већ годинама уназад, колико пратим, та Сорош-братија увек заузима онај централни део сајамске хале... Клио, Самиздат (ове године их није било??), Стубови културе, Фабрика књига (Пешчаник са њима...)
Фабрика књига је, иначе, промотер емисије Пешчаник... Прошле године је на њиховом штанду била она роспија Светлана Лукић...
Rabotnik
Члан

Придружио: 06 Сеп 2006
Поруке: 358

ПорукаПослао: Чет Нов 10, 2011 5:42 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Evo podrobnog objašnjenja:

http://www.standard.rs/vladimir-kecmanovic-vladaj-vladislava-ili-zasto-je-propao-sajam-knjiga.html
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Yahoo Messenger MSN Messenger
-Буђење-
Члан

Придружио: 09 Окт 2008
Поруке: 36
Локација: Српско Војводство

ПорукаПослао: Пон Нов 21, 2011 4:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ове године сам први пут посетио Београдски сајам књига и носим добре и лепе утиске. Пошто никад раније нисам био не знам да ли је овогодишњи сајам бољи или лошији у односу на претходне. Ја сам задовољан оним што сам тамо имао прилике да видим. Било је доста штандова са много интересантних издања а и цене су углавном биле повољне. Издвојио бих штанд Историјског пројекта Сребрница где сам за свега 500 динара купио две изузетно важне књиге: Масакр у Сребрници: докази, контекст, политика аутора Едварда Хермана и Сребрница: деконструкција једног виртуелног геноцида аутора Стефана Каргановића и Љубише Симића. Купио сам још: Душана Т. Батаковић, Нова историја српског народа; Слободан Јовановић, Културни Образац; Василије Крестић, Из историје Срба и српско-хрватских односа, Џереми Блек и Доналд М. Макрејлд, Изучавање историје.
Издвојио бих и штанд Укроније. На жалост нисам купио Јингеровог Радника због скромног буџета, а остала издања Укроније која су ми занимљива купио сам још раније. Било је занимљивих књига и на штанду листа Геополитика, Нове Искре, Двери, као и међу антикварним књигама мада су углавном биле доста скупе. Издвојио бих и један штанд, не знам ког издавача, можда Логос, где је било доста књига од Берђајева, Леонтјева и са православном тематиком.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Чет Јан 05, 2012 3:56 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Је ли још неко приметио да на Божићном сајму књига масони имају свој штанд "Истина"?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207

ПорукаПослао: Сре Феб 01, 2012 4:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Да не отварам нову тему. Да ли је неко чуо за ово или читао? http://sublimetruth.com/store/product/9-the-sublime-book-of-knowledge-2-volumes/
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Сре Феб 01, 2012 9:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Нисам нешто претерано упућен у ту тематику, али на полицама свих већих књижара у Београду има јако пуно књига о масонима, илуминатима, тајним друштвима, теоријама завере. Рецимо, био сам пре месец дана у књижари "Делфи" у СКЦ-у и тамо има буквално на десетине таквих књига разноразних аутора, и домаћих и страних, и са православног и са католичког и са атеистичког становишта. Не знам да ли се ова књига са линка по нечему значајније истиче.

VoiD ::
Је ли још неко приметио да на Божићном сајму књига масони имају свој штанд "Истина"?

Имали су штанд и на великом, октобарском Сајму књига, седела је једна млађа жена, црнка, с наочарима. Има и на јутјубу, како представља неку своју књигу, заборавих како се зове, мрзи ме да гуглам. Продавала је 5,6 својих књига, као и књига које је написао овај човек Николић, сам или са њом заједно (та издавачка кућа буквално издаје само књиге од њих двоје):
http://www.pravda.rs/2011/07/17/stevan-v-nikolic-i-cetnici-su-bili-masoni/
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271

ПорукаПослао: Суб Мар 17, 2012 11:59 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Кога интересује српска епска фантастика нека послуша ову емисију на Радио Београду. Мени је била занимљива.

http://www.rts.rs/page/radio/ci/story/27/Радио+Београд+1/1063406/Таласање+-+Пусти+причу.html
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пет Окт 26, 2012 11:18 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Да не спамујем ону тему пребацићу пост овде, уз мале измене, у вези наслова које могу интересовати форумаше, који иду на Сајам за викенд.

На штанду "Златног змаја" (на коме је јуче седео један од бивших, краткотрајних, чланова форума, адвокат Smile ) ова књига је 650 динара...
http://www.delfi.rs/ka1un11516/delfi_knjige_crno_sunce.html
На једном од штандова у самом центру има и биографија Лимонова (око 800 дин), а књига “Паганизам и хришћанство код Срба” на штанду Службеног гласника (за невероватних 200 динара!)
На штанду Двери пар занимљивих књига и часописа, али их нисам прелистао и не знам цене, јер је баш у том тренутку митрополит Амфилохије наишао са својом свитом и разговарао са Глишићем и екипом. На штанду “Орфеуса” има обимна књига о Езри Паунду (1500 дин) и зборници чланака Чавошког и Антонића (цена око 500). Антонић има и неку књигу о феминизму код другог издавача. Код Укроније Јингеров “Радник” и нова књига о најважнијим биткама из Америчког грађанског рата. Код Логоса нова је “Историја запорошких козака”. На штанду “Пешић и синови” распродаја њихових старијих издања за 100-200 динара. На штанду Досијеа за 200-ак динара књига проф. Лазе М. Костића о спорним територијама Срба и Хрвата. Милан Видојевић је такође објавио нову књигу, овај пут роман “Фантом и принц” (која је веома кратка па сам је узео) која прати судбине Ђорђа Карађорђевића, старијег брата краља Александра и братанца Милана Стојадиновића који су, по аутору, из политичких разлога затворени у Топоницу. За разлику од “Досије Омега” (једино његово што сам читао) која је у погледу стила написана јако лоше, јер је набацано више разноврсних тема са превише неких небитних информација која гуше читаоца (у фазону “само да угурам што више, није важно шта и како”), ово је један доста читак роман, изненађујућ за Видојевића, али помало недоречен, чиме битно квари утисак. Такође, удаљавајући се од главне теме, аутор средином романа чак и убацује Алистера Кроулија (!?) који посећује Ђорђа у лудници, а затим и сам Кроули има друге неке активности, али и он како је одједном ушао у причу, одједном и нестаје (он служи и као лик за изношење ауторових теоријскозаверних-езотеријских ставова, који се донекле понављају, а у одређеној мери су још фантастичнији и без икаквих доказа). После се опет враћа главној теми (односи у установи, уз побуну према управитељима који се над њима иживљавају, а све уочи немачке окупације 1941). Домаћи писац аутор књига о Kонсигнасу у којима користи доста српске митологије, је објавио још пар нових. На штанду Градца из Чачка књиге Еволе, Генона и Јингера. На штанду Танесија доста занимљиве јапанске литературе, од Мусашија и књига о самурајима, до Мишиме и др. Каргановић на свом малом штанду у једној од бочних "улица" у хали 4 продаје своје књиге о Сребреници. На више штандова Хамвашеве књиге. У хали 2 штанд Руског дома са бројним књигама на руском, од белетристике до науке. Доста црквених штандова у хали 4, ако неког интересује то.
Данас у “Печату” чланак Владимира Димитријевића у коме он препоручује књиге за читање, као и текст Небојше Јеврића - необичан сајамски извештај у његовом стилу.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следећи
Страна 8 од 9

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму