Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Сајам књига
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пон Окт 24, 2005 3:18 pm    Наслов: Сајам књига Одговорити са цитатом

Сутра у Београду почиње 50. Сајам књига (отворен 25.-31.октобра). Цена улазнице је 150 динара, а групно(преко 20 људи) 100 динара.
www.beogradskisajamknjiga.com

Да ли неко има да препоручи неку књигу? Ако неког интересује књига из неке области, али не зна која је најбоља или не може да се одлучи или има било коју дилему или питање у вези било које књиге може овде да упита. Они који буду ишли на сајам првих дана могу да олакшају потрагу за неком одређеном књигом онима који иду за викенд тако што могу да запамте где су је видели, а ако је неко при парама може и да колеги са форума купи књигу итд. О свему у вези сајма и конкретних књига можемо овде дискутовати.

Ја сам пре 20-ак дана поставио питање Редакцији Коментара, али ни Воид ни други нису одговорили. Питао сам:
1.Да ли планирате да ступите у контакт са неки од излагача ради продаје књиге ''Глас деснице'' на њиховом штанду? У том случају је требало то истаћи раније на форуму да би заинтересовани посетиоци сајта могли лакше да дођу до књиге.
Пошто то вероватно није учињено, остаје друго питање:
2.Да ли ће књига '' Глас деснице'' моћи да се купи на сајму, где (на пр. ''Нова искра'', ''НиколаПашић''...) и по којој цени?

п.с. Какав је зборник текстова покрета Светозар Милетић '' Отаџбинско изнад партијског''? Да ли је ''онако'' или заиста вреди имати?
Иначе,изашла је књига француског генерала Галоаа ''Срби народ који је увек рекао НЕ''
Реч је о 5-6 његових тектова посвећених распаду Југославије, лажима и медисјким манипулација и сатанизацији српског народа, о злочинима нас Србима, о НАТО бомбардовању'99 , о кршењу међународног права итд. Прелистао сам књигу и вероватно ћу је купити. Добро је што су тих 5-6 текстова дати на српском, енглеском, француском и руском (у истој књизи), тако да је погодна да се поклони странцима пријатељима (што ћу такође учинити) Издавач је '' Нова''.

Виде, какве су књиге Ралфа Еперсона?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Vladan
Гост

ПорукаПослао: Пон Окт 24, 2005 6:16 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Кад школарци иду на Сајам, да избегнем њихову гужву?
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Окт 24, 2005 6:40 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Vladan ::
Кад школарци иду на Сајам, да избегнем њихову гужву?

Викендом нема наставе у школама са које треба побећи по сваку цену, тако да верујем да клинчурија неће бити толико бројна за викенд (мада има и радних субота Confused ) , али зато тада стижу они који због посла нису могли да дођу радним данима. Гужва је у сваком случају неизбежна. Боље пожури да дођеш до петка ако тражиш нешто конкретно. .
Назад на врх
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Уто Окт 25, 2005 8:03 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Школарци долазе организовано у четвртак.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Уто Окт 25, 2005 6:52 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

На штанду ИП "Никола Пашић" може да се купи Упориште Драгоша Калајића. Додуше књига се продаје у старом издању, не баш најбоље повезано (купуса се), што не мења чињеницу да књигу свакако ваља имати.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Nemanja M
Гост

ПорукаПослао: Сре Окт 26, 2005 2:08 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.czipm.org/predstavljanje.html

На cајму књига - ову књигу можете наћи на штанду ''Нове искре''!
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Сре Окт 26, 2005 9:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Био сам на сајму. Позитивно је да се и ове године може доста тога интересантног наћи међу половним књигама по цени од 100-250 динара. Наравно, може се наћи и добар део литературе из лепљиве теме.
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 1:20 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Шта сте пазарили на сајму књига?
Да ли је неко купио нову књигу Милорада Улемека – ''Легионар''?
Како је ишла продаја зборника ''Глас деснице''?
Kshatriya
Посланик

Поруке: 2686
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 9:36 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам пазарио Фрејзерову "Златну грану" за невероватних 900 динџи и Осендовског "Звери, богови и људи" (350дин) у издању Укроније.

Иначе јако су ретки штандови на којима нема књиге Света Крв, Свети Грал. Ваљда је циљ да свака србска кућа има по једну ову анти-Библију.
Назад на врх
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 10:21 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам пазарио 19 наслова, тако да је списак мало подужи Laughing
Сабрана дела Марка Миљанова, Густав Ле Бон "Психологија гомиле", Ниче "Воља за моћ", Карл Шмит "3 врсте правнонаучног мишљења", Владимир Волков "Дезинформација", 3 романа Станислава Кракова, Евола "Размишљања о врховима", Богдан Радица "Агонија Европе", Дантеова "Монархија", збирка песама Диса "Нирвана", Ђоко Слијепчевић "Југославија уочи и за време 2. светског рата", Николај Фјодоров "Филозофија заједничког дела", Макијавели "Владалац".

Поред тога, купио сам часопис "Српске двери", број који сам већ дуго тражио, а то је "Прећутани Црњански" и стварно је добар, тренутно га читам. У њему су објављени чланци који су излазили у "Идејама" Црњанског, као и неке полемике са неистомишљеницима. Има шта да се прочита.

Тражио сам и Александра дел Вала, Конрада Лоренца, Данилевског, Жорж Валоа, али нигде нисам нашао. Такође ни Стакића. У књижари "Никола Пашић" су ми рекли да су Стакићеву књигу морали да врате издавачу ("Јелић"), због неког петљања са порезом, али су ми дали телефон на који се може директно од издавача наручити књига. Телефон је:011-615-064 (ако неком треба да купи књигу).
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 3:02 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

VoiD ::
Никако. Нова искра и Никола Пашић књигу нису ни изложили (од самог почетка узимају 30-35% рабата, а понашају се као да ми чине услугу), а на штанду Задужбине Андрејевић је продат само један примерак (претпостављам да људи нису очекивали да на таквом штанду може да се нађе таква литература).

Па наравно кад нисте рекламирали. Требало је бар 2 недеље пре сајма да стави лепљива тема ''Глас деснице на Сајму књига'' и кад прође сајам да се уклони. Тако раде на ''погледима''. Кад је нешто актуелно (као гостовање оног њиховог М. Самарџића код Бјелице)онда се истакне на време. Требало је рећи и цену - код Задужбине Андрејевић свега 350 динара.
Кад се неке трећеразреден књиге продају само због рекламе, ова изузетна књига би морала да се рекламира бар минимално, макар на овом форуму.

Хекторе, ко је издао Шмитову књигу?
Назад на врх
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 4:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Хектор је лепо и квалитетно пазарио. Машала!
Назад на врх
Vladan
Гост

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 6:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам скромнији од Хектора. (ово скрoмнији би требало под наводнике Smile )

1. На дверима вечности - Свети Лаврентије Черниговски
2. Земаљски анђео Небески човек - Свети Нектарије Егински
3. Сузе за свет - старац Тихон, старац Порфирије, старац Пајсије
4. Милан Недић - Петар Мартиновић- Бајица
5. Знаменити Срби о Хрватима – Василије Крестић
6. СДК у служби народа и отаџбине – Б. Карапанџић
7. Ко су били добровољци 1941-1945 (књижица)
8. „27. март 1941“ (критички осврт на књигу Живана Л. Кнежевића) – Илија М. Павловић
9 . Истина о Крагујевачкој трагедији – Б. Карапанџић
10. Разговори са Кафком – G. Janouh

(1?) 2.3. штанд „Образ Светачки“
4.5.6. штанд „Никола Пашић“
7.8.9. штанд „Нова Искра“
Назад на врх
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 8:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Хвала, успео сам да "скројим" неки мало значајнији буџет за сајам, али од куповина књига нема ништа до следећег сајма, јер није да новчаник није осетио, а и ово прво хоћу да прочитам.

Небо, Шмитову књигу је издао "Досије", Београд. Случајно имам и њихову визит карту. Адреса им је Булевар Краља Александра 67, Правни факултет (Анекс 19). Дакле, то је на твом факултету колико капирам. А књига је заиста јефтина, 90 динара. Они су издали и Данилевског, само га нису на имали на сајму.
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 9:34 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам пазарио све и свашта без неког посебног реда.Хтео сам да купим што више књига из лепљиве теме, али сам загудбио цедуљу са списком па сам тај "план" одложио за нека друга времена.Ако је неко пронашао цедуљу, молим да ми се врати Wink

Ево мојих књига:

1. Ноам Чомски - Шта то хоће Америка
2. Други косовски бој - Милован Дрецун (са посветом Smile )
3. Хамвашев бревијар
4. Браћа Карамазови - Достојевски
5. Русија у провалији - А.Солжењицин
6. Јевреји и Руси, два века заједно - А. Солжењицин
7. Стаљин - Е.Радзински (одлична књига!)
8. Легија проклетих - С.Хасел
9. Монте Касино - С. Хасел
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 10:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сад сам се сетио једне ствари, а у вези "ко је издао књигу". На сајму је у ходнику који спаја две хале био компјутер са електронским каталогом Народне библиотеке Србије (то је био штанд МЦ Мост). Ту се лако може сазнати који издавач је штампао коју књигу што знатно олакшава посао налажења неке књиге. Исто се може урадити и од куће преко овог линка:
http://vbs.nbs.bg.ac.yu/scripts/cobiss?ukaz=GETID&lang=win&lani=sr

Из искуства знам да је Народна библиотека Србије боље снабдевена од Библиотеке Матице Српске па је паметније ту претраживати.
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Пет Нов 04, 2005 10:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Видим подржавају претрагу на босанском и на хрватском језику Rolling Eyes
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Суб Нов 05, 2005 12:21 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја сам релативно слабо пазарио:
1. Велика шаховска табла, Збигњев Бжежински
2. Европа или Америка, зборник у издању Службеног листа СЦГ
3. Упориште, Драгош Калајић
4. Легионар, Милорад Улемек
5. Српско-српски речник, Радован Дамјановић
6. Чујте, Срби! Арчибалд Рајс
+ нешто мало белетристике

Како сам милсио да нећу само једном посетити сајам, пропустио сам да купим сабрана дела краља Николе и Марка Миљанова, у издању ЦИД-а, што планиран већ пар година. Такође, никако да одвојим паре и за Кисинџерову Дипломатију (у три тома).

Њемен, када смо код Стаљина, много је квалитетнијабографија коју је написао Исак Дојчер под насловом "Стаљин". То кажем јер имам обе, и ту и ону од Радзинског. Дојчлер је иначе био функцонер Коминтерне, Стаљинов политички противник, што га није спречило да прилично објективно као историчар посматра Стаљина.
Назад на врх
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Уто Нов 08, 2005 10:33 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат:
Њемен, када смо код Стаљина, много је квалитетнијабографија коју је написао Исак Дојчер под насловом "Стаљин". То кажем јер имам обе, и ту и ону од Радзинског. Дојчлер је иначе био функцонер Коминтерне, Стаљинов политички противник, што га није спречило да прилично објективно као историчар посматра Стаљина.

Пробаћу да нађем и ту другу биографију.Нешто ми се задњих година усладило да читам о Руској револуцији.

Него, колико си платио "Велику шаховску таблу" и на ком штанду си је купио, собзиром да сам је и ја тражио али је нисам пронашао.
Vid
Посланик

ПорукаПослао: Уто Нов 08, 2005 10:53 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

То је издао подгорички ЦИД, исти они који су издали библиографска издања Његоша, Миљанова, краља Николе, те Божанствену комедију и још неке класике... Сигурно си запазио тај штанд.
Књига је коштала 850 динара.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следећи
Страна 1 од 9

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму