Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Сведочење Шешеља
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Нед Авг 21, 2005 12:29 am    Наслов: Re: Hristini Одговорити са цитатом

cilm ::
Пошто си поменула Пентагон, имам једамн предлог!; назови некога у пентагону ко је добро упућен по питању "Дефенса", и птај га да ли ја тачно говорим и да ли сам упућен у наоружање и програме Пентагона!?
Потом кад поразговараш, онда изнеси његово име и цитирај га који је одговор био!; ако он слаже ја ћу онда почети да говорим у ДЕТАЉЕ!!
Или још бољи предлог!; овим јавно позивам НЕКОГА из Пентагона да дође на овај форум и НЕК ДЕМАНТУЈЕ ОВО ШТО САМ РЕКАО!!!

Нисам све баш најбоље разумио zbunjenost? Јеси ли ти назвао Пентагон, па су ти они то све рекли или имаш неки други извор, а Христину упућујеш да она назове њих како би се увјерила у то што ти знаш из тог првог или тог другог извора. Или си то сам закључио и самоувјерено тврдиш да је то тако, а Христина треба да зове телефоном некога у Пентагону кога ти знаш, а ти ћеш јој дати број телефона, или постоји неки офис за комуникацију и за давање информација о стратегијама одбране САД чији телефон се лако сазанаје, или и то знаш па ћеш дати Христини? Shocked Shocked Shocked zbunjenost
cilm
Члан

Придружио: 07 Авг 2005
Поруке: 131

ПорукаПослао: Нед Авг 21, 2005 12:54 am    Наслов: Cari Одговорити са цитатом

Надам се да си разумео да нисам писао о филозофији или некаквим заврзламама!?, већ обичним простопроширеним реченицама сам дао предлог Христини шта да уради да би се уверила да њена пијачна наклапања и убеђења би мало спласнула.
Али без дискусије!, она је веома интересантни саговорник!! Very Happy
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Нед Авг 21, 2005 9:03 am    Наслов: Re: Hristini Одговорити са цитатом

cilm ::

Пошто си поменула Пентагон, имам једамн предлог!; назови некога у пентагону ко је добро упућен по питању "Дефенса", и птај га да ли ја тачно говорим и да ли сам упућен у наоружање и програме Пентагона!?

Ееее, брате, па што не рече да се ти подучаваш из америчких извора!
Настави ти само тим путем и обавештавај нас повремено шта има.
Није сад потребно да и ми остали зовемо Пентагон... да досађујемо људима и смарамо их... помислиће још да смо ми Срби некоординирани.
Боље је овако: једна контакт особа за све нас!
Назад на врх
cilm
Члан

Придружио: 07 Авг 2005
Поруке: 131

ПорукаПослао: Нед Авг 21, 2005 12:53 pm    Наслов: Hristini Одговорити са цитатом

Људи обично површно мисле због својих нарцисоидних убеђења, што је последица да слепо трче грлом у јагоде, а онда обично......

Зато си опет направила веома велику грешку!!, ја се не подучавам!, већ су они желели да ја њих (ако могу тако да кажем) "подучим са нечим својим"!
Али пошто сам Достојанствени Србин!!, нисам пристао, а нити ћу пристати да ме Амери или било ко други купује за новац,(као неке!! Србе у Србији и широм света), јер нисам марва на сточној пијаци !!
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Пон Авг 22, 2005 6:14 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Brana Crncevic

NE DA VOJA DA MU ZAŠIJU ŠLIC NA PANTALONAMA

".....Razgovori Milošević- Šešelj pred Haškim tribunalom biće žestoka kritika globalističke konfekcije koja je već uzela meru svim državama i narodima, negde još kroji, a negde već štroji, ne bi li čučeći položaj neposlušnih država postao in. Gospođa Ljiljana Smajlović, dobar poznavalac haških prilika i srpskih neprilika, veruje da će svedočenje Vojislava Šešelja najviše koristiti Haškom tribunalu. E, neće. Šešelj je, otkako sam ga poslednji put video, fizički izgubio, a politički dobio na težini. To mu, izgleda, prija. Najzabrinutiji domaći demokratori već su dobili igle za prišivanje dugmića na odelo u koje će biti odevena Srbija, a Voja im pred Tribunalom kida konce....
.... Ako ne bude smetnji na vezama između B92 i Haga, Slobodan Milošević i Vojislav Šešelj će se, baš onako srpski, narazgovarati. Biće to uteha Srbima koji su razumeli da se u globalističkom svetu ne kroji robijaško odelo za nekolicinu Srba, već da je to ruho koju bi Srbija, bude li neoprezna, mogla pola veka nositi....."
Назад на врх
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пон Авг 22, 2005 8:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Hristina ::
Brana Crncevic

".....Razgovori Milošević- Šešelj pred Haškim tribunalom biće žestoka kritika globalističke konfekcije koja je već uzela meru svim državama i narodima, negde još kroji, a negde već štroji, ne bi li čučeći položaj neposlušnih država postao in. Gospođa Ljiljana Smajlović, dobar poznavalac haških prilika i srpskih neprilika, veruje da će svedočenje Vojislava Šešelja najviše koristiti Haškom tribunalu. E, neće. Šešelj je, otkako sam ga poslednji put video, fizički izgubio, a politički dobio na težini. To mu, izgleda, prija. Najzabrinutiji domaći demokratori već su dobili igle za prišivanje dugmića na odelo u koje će biti odevena Srbija, a Voja im pred Tribunalom kida konce....
.... Ako ne bude smetnji na vezama između B92 i Haga, Slobodan Milošević i Vojislav Šešelj će se, baš onako srpski, narazgovarati. Biće to uteha Srbima koji su razumeli da se u globalističkom svetu ne kroji robijaško odelo za nekolicinu Srba, već da je to ruho koju bi Srbija, bude li neoprezna, mogla pola veka nositi....."

Фино речено, наслов је прави. Добар је Брана...

Знам да ће се одмах наћи неко коме се он недопада (као и о било коме када се овде расправља), и одмах унапријед му кажем... о'лади.
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Пон Авг 22, 2005 9:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат:

Miloševići kupuju stan u Hagu

Slobodan Milošević se svojim prijateljima nedavno požalio da mu sve teže pada razdvojenost od porodice. Milošević je, kako piše londonski „Indipendent“, izrazio želju da mu porodica bude bliže. Otuda, a posle ukidanja poternica, Miloševići su, kako se priča u Požarevcu i Beogradu, krenuli u ozbiljnu akciju - prodaju imovinu u Srbiji kako bi kupili nekretnine u Hagu.

Seobu porodice Milošević u Hag najviše podržava Mirjana Marković, Miloševićeva supruga.

- Mira želi da što pre bude bliže Slobi. Ona je teško podnela ove godine razdvojenosti. Oni su 40 godina u braku i ovo im je prvi put da su razdvojeni. Mira je već dala instrukcije prijateljima u Srbiji da potraže kupce za deo imovine kako bi što pre preselila u Hag - kaže jedan od bivših bliskih saradnika Mire Marković iz JUL-a.

Inače, ukupna vrednost kuća koje Miloševići poseduju, u Beogradu i u Požarevcu, procenjuje se na četiri miliona i dvesta hiljada evra. Prostim poređenjem cene kvadrata na Dedinju, gde u Tolstojevoj Miloševići imaju velelepnu vilu, i cene nekretnina u Hagu, za preseljenje im je dovoljna prodaja samo jedne kuće. Primera radi, stambeni kvadrat u gradu Hagu košta između dve i četiri hiljade evra, i to u luksuznijim kvartovima. Ako Miloševići ostanu dosledni stilu života iz Srbije, pa se odluče za kupovinu stana na pet minuta od mora, u neposrednoj blizini Ševeningena i na sedam kilometara od haške gradske vreve, za oko sto kvadrata izdvojiće 192.500 evra. Ukoliko im prohtevi budu veći i odluče se za kupovinu luksuzne porodične kuće, sa pet velikih soba, nadomak poznatog haškog zatvora, moraće da izdvoje 800.000 evra. Tokom ove nedelje, kako je obećao premijer Vojislav Koštunica, vladajuća koalicija raspravljaće o povlačenju optužnice protiv Marka Miloševića.

Христина, пошто си националиста, а и чврстог си убеђења да слоба брани васколико спрство у хагу, мислим да би требала да понудиш сину и другарици мири да живе код тебе на гајби. Онда ће се слоба баш онако лепо емоционално опустити, па ће на миру моћи да се сконцентрише на своју Богом-дану мисију. Мислим, било би стварно труба да распродају то мало сиротиње што имају по Србији, или не дај Боже да мали марко мора и по холандији да вуче гајбице не би ли се скупила нека цркавица...
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Пон Авг 22, 2005 11:32 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Cara ::
Brana Crncevic

Фино речено, наслов је прави. Добар је Брана...

Знам да ће се одмах наћи неко коме се он недопада (као и о било коме када се овде расправља), и одмах унапријед му кажем... о'лади.
Ма јел` могуће да је ово написала иста особа која је Тита бранила са аргументом "да је једноумље лоше и да води у застрањивање" (можда сам парафризао, али је смисао остао исти) када смо Титу сви остали пљували Laughing
Мени је Брана баш кул лик. Десет пута је безобразнији од својих противника у емисијама, а да је лајавији, то му нико не може оспорити и увек их остави без текста. Само му никад не бих дао политичку позицију, али би га увек звао у емисију, да се свађа са оном кокоши Laughing

За Дијаспорца: ти знаш колико сам ја против Милошевића (ако се сећаш неких расправа које смо пре водили), али мислим да ако осуде Милошевића, нама не гине отплаћивање неке велике ратне отштете, које ће и моји унуци (дај Боже да имам и децу и унуке) отплаћивати. И то је баш морални патос наше ситуације - брани нас човек који нам је начинио толико зла да га је требало неколико пута осудити на смртну казну. Изручивањем смо само пружили прилику Западу да опере руке од свег зла које је урадио и у којем је и Милошевић учествовао на њиховој страни. А то нам је коштуњави приредио! Сад смо ту где смо, и нема нам друге него да Слоби држимо шипке.
Сад, што неки мисле да је Слоба "десничар", јер је ето, јадан, заглавио у Хаг и што га пљују ови које ми не волимо (Б92, НВО и ко зна ко још), то је друга ствар. Можда ствар биполарног виђења света, можда и немања конкретног става (већ обичног оријентисања у односу на противнике ) итд. Ко ће га знати ...
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 4:00 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Hektor ::
Ма јел` могуће да је ово написала иста особа која је Тита бранила са аргументом "да је једноумље лоше и да води у застрањивање" (можда сам парафризао, али је смисао остао исти) када смо Титу сви остали пљували Laughing

Да сте сви бранили Тита ја бих га нападао,... Wink Шалим се, али некада раправе личе на расправе "глувог и слијепог". Не браним га ни ја, али не треба бити искључив и ићи из једне у другу крајност.

Цитат:

За Дијаспорца: ти знаш колико сам ја против Милошевића (ако се сећаш неких расправа које смо пре водили), али мислим да ако осуде Милошевића, нама не гине отплаћивање неке велике ратне отштете, које ће и моји унуци (дај Боже да имам и децу и унуке) отплаћивати. И то је баш морални патос наше ситуације - брани нас човек који нам је начинио толико зла да га је требало неколико пута осудити на смртну казну. Изручивањем смо само пружили прилику Западу да опере руке од свег зла које је урадио и у којем је и Милошевић учествовао на њиховој страни. А то нам је коштуњави приредио! Сад смо ту где смо, и нема нам друге него да Слоби држимо шипке.
Сад, што неки мисле да је Слоба "десничар", јер је ето, јадан, заглавио у Хаг и што га пљују ови које ми не волимо (Б92, НВО и ко зна ко још), то је друга ствар. Можда ствар биполарног виђења света, можда и немања конкретног става (већ обичног оријентисања у односу на противнике ) итд. Ко ће га знати ...

Нико није безгрешан, али постоји у хришћанству нешто што се зове опрост (без обзира да ли се неко осјећа хришћанином или не). Човјек је у затвору, кроз њега се суди свему за шта се наш народ борио. Можда је његов садашњи понижени положај казна за неки предходни период када се охоло понашао. Кроз испаштање човјек спира своје гријехе и душа се оплемењује. Може се лако десити да човјек изађе(али не и из Шевенингена) много чистији од оних који га оптужују, не само од ових у Хагу.
Кад год имам прилику слушам то суђење, и сваки пут осјетим неки понос у себи, што не могу рећи ни за једну другу ситуацију када су у питању нека национална дешавања ако изузмем спорт. Просто осјетим неки борбени дух у себи и примјетим да доста људи осјећа исто... Препричавају се анегдоте са суђења када је Слоба спустио Меју/Робинсону/Најсу/НН Шиптару... као закуцавање Даниловића преко Сабониса и не знам ти шта још. Можда је то дим, можда је то забава за масе, али је опет боље него да се ни то не чује.

Можда сам слаба личност, па ме је Слоба својим шармом завео, али ето такав сам има нас и таквих. Кад видим човјека који се бори као рањени лав просто мора да побере моје симпатије. (Узгред речено, волим филмове Акира Куросаве)

Вјероватно и без тог суђења они могу да нам наметну да плаћамо одштете, што није први пут ни у нашој а поготово у свјетској историји, звало се то ратна одштета, данак, порез... Ми плаћамо већ одавно својом слободом и срамотом.

Љубитељи Марка, Мире, Бамбиленда, "гајби"... станите у ред, пуно вас је.
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 7:43 am    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac ::

Христина, пошто си националиста, а и чврстог си убеђења да слоба брани васколико спрство у хагу, мислим да би требала да понудиш сину и другарици мири да живе код тебе на гајби.

Хајд сад опет Јово наново!!!!
Ово је уједно и последњи пут да објашњавам познато.
Види овако:
Слобу нити подржавам, нити сам то икада чинила. На првом месту сам била наклоњена Карађићу, а на другом Шешељу. Са слобом немам никаквих додирних тачака ни политичких, ни карактерних, ни идеолошких. Значи да то једном завршимо!!!!!
Овде се говори о Шешељу и цео текст је намењен њему!
Не знам одакле сада ти Слобу извуче на сунце дана, када цела тема није о њему.
Друга ствар: и да ми Шекијева породица дође, не би им уступила стан, јер ја нисам КОМУНИСТА, већ сам заговорник ПРИВАТНЕ својине до најситнијих ствари и зашто бих онда некоме по том твом колхозном систему уступала стан. Ја на такве идеје, које ти имаш небих ни у фантазијама дошла, па ме чуди да је неко у стању уопште и да смисли, макар из духовитости, такве глупости. Што би човек доказао да није против некога априори, тиме што би га пустио у своју кућу????? Какве везе имају собе са политичким идејама и интересима???? То је баш детињарија, а често чујем да се користи у неким кафанским расправама и никада ми није била до краја јасна.
Назад на врх
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 9:02 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Нико није безгрешан, али постоји у хришћанству нешто што се зове опрост (без обзира да ли се неко осјећа хришћанином или не). Човјек је у затвору, кроз њега се суди свему за шта се наш народ борио. Можда је његов садашњи понижени положај казна за неки предходни период када се охоло понашао. Кроз испаштање човјек спира своје гријехе и душа се оплемењује. Може се лако десити да човјек изађе(али не и из Шевенингена) много чистији од оних који га оптужују, не само од ових у Хагу.

Стварно постоји опрост? Немој да причаш, први пут чујем, мени се чини да је то нешто ново, нешто јеретички Laughing

Постоји опрост особи која је теби нешто урадила, али не знам како да опростим некоме који је скоро целој нацији згрешио. Када бих му то урадио, осећао бих се ко овца, а не ко хришћанин. То је грешка коју ми Срби нон стоп правимо, праштамо у име својих сународника, глумимо Бога и имамо јако кратко памћење.

Друга ствар која је овде такође религиозне природе, а то је да очишћење од грехова долази кроз покајање за своје грехове, па затим пост, молитву, а не кроз Хашки процес. Онај ко "религиозно" мисли да било ко може да се "очисти" кроз Хашки процес, је у најмању руку горд, јер хоће да замени улогу владике који разрешава грехове када му неко долази на исповест. Ми хришћани немамо право на то да мислимо да се Слоба "чисти" Хашким процесом.

Кад год имам прилику слушам то суђење, и сваки пут осјетим неки понос у себи, што не могу рећи ни за једну другу ситуацију када су у питању нека национална дешавања ако изузмем спорт. Просто осјетим неки борбени дух у себи и примјетим да доста људи осјећа исто... Препричавају се анегдоте са суђења када је Слоба спустио Меју/Робинсону/Најсу/НН Шиптару... као закуцавање Даниловића преко Сабониса и не знам ти шта још. Можда је то дим, можда је то забава за масе, али је опет боље него да се ни то не чује.

То што осетиш понос за Слобина закуцавања у Хагу (а било их је заиста) је зато што много волиш инат и ту те делимично разумем, сад нам ништа друго и не преостаје него да осећамо инат. Додуше, има оних који воле инат више него леба да једу (или да мисле конструктивно) и он им је убедљиво најважнији (да не кажем једна од главних одредница понашања), али не кажем да си ти такав, не познајем те.

Можда сам слаба личност, па ме је Слоба својим шармом завео, али ето такав сам има нас и таквих. Кад видим човјека који се бори као рањени лав просто мора да побере моје симпатије. (Узгред речено, волим филмове Акира Куросаве)

Слоба је својим шармом заводио и деведесетих, чисто да те подсетим Laughing

Вјероватно и без тог суђења они могу да нам наметну да плаћамо одштете, што није први пут ни у нашој а поготово у свјетској историји, звало се то ратна одштета, данак, порез... Ми плаћамо већ одавно својом слободом и срамотом.
Без тог суђења наметање ратне одштете не би могло да прође, не могу они тек тако да нам га наметну, они морају да "фризирају" ситуацију и створе макар неки "имагинарни" правни основ да би ми плаћали, тако да без овог процеса имају мало шта што би могли да прикаче целој нацији. Евентуално процеси Караџићу и Младићу, али сумњам да би и то могло да се накачи целој Србији.

А што се Куросаве тиче, ако се неко бори као рањени лав који је пре тога појео неколико деце па су кренули да га лове, уопште нема моје симпатије. Ја немам кратко памћење!
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 12:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

То што осетиш понос за Слобина закуцавања у Хагу (а било их је заиста) је зато што много волиш инат и ту те делимично разумем, сад нам ништа друго и не преостаје него да осећамо инат.

Nije osecaj zadovoljstva kada neko nadgovori neprijatelja uvek samo rezultat oseja INATA... ima tu i drugih osecanja: osecaj za pravdu, osecaj za pobedu nad jacim, nagomilan jed, ili borbenost, nacionalni ponos, licni ponos, koji je bio ugozen potezima neprijatelja, pa moze biti i mrznja u pitanju, netrpeljivost, ali i povredjenost... itd. Danas je i u Srbiji stigla ta uvezena zapadna mas-psihologija, koja stvari pojednostavljuje, kako bi dresirala narod na socijalno podobne i nepodobne "gradjane" .
Назад на врх
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 1:26 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

А што се Куросаве тиче, ако се неко бори као рањени лав који је пре тога појео неколико деце па су кренули да га лове, уопште нема моје симпатије. Ја немам кратко памћење!

Не сјећам се када је дјецу јео, то му још нису приписали. Шалим се, знам да парафразираш, али ми је интересантно како нису. Лав је зато што је човјек у незавидној ситуацији, а бори се храбро.

Немам ја кратко памћење, али ја нисам гутао све за шта су човјека оптуживали. Вјероватно није био безгрешан, али да је то човјек који је највише зла донио овом народу не вјерујем.

А то за ратну одштету, шта их је спречава?

Цитат:
Друга ствар која је овде такође религиозне природе, а то је да очишћење од грехова долази кроз покајање за своје грехове, па затим пост, молитву, а не кроз Хашки процес. Онај ко "религиозно" мисли да било ко може да се "очисти" кроз Хашки процес, је у најмању руку горд, јер хоће да замени улогу владике који разрешава грехове када му неко долази на исповест. Ми хришћани немамо право на то да мислимо да се Слоба "чисти" Хашким процесом.

Смо бих те замолио да ми не изврћеш ријечи, нисам рекао да се неко чисти кроз Хашки процес, већ кроз невољу и патњу. То је велика разлика.
Такав сам ја ГОРД, ако хоћеш да кажеш. Добро, али бар нисам лицемјер. Ја сам хришћанин, сва моја породица је хришћанска, православна, и ето мене су тако васпитали. А и то што сам хришћанин не значи да сам светац.
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 2:02 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

То што осетиш понос за Слобина закуцавања у Хагу (а било их је заиста) је зато што много волиш инат и ту те делимично разумем, сад нам ништа друго и не преостаје него да осећамо инат.

Nije osecaj zadovoljstva kada neko nadgovori neprijatelja uvek samo rezultat oseja INATA... ima tu i drugih osecanja: osecaj za pravdu, osecaj za pobedu nad jacim, nagomilan jed, ili borbenost, nacionalni ponos, licni ponos, koji je bio ugozen potezima neprijatelja, pa moze biti i mrznja u pitanju, netrpeljivost, ali i povredjenost... itd. Danas je i u Srbiji stigla ta uvezena zapadna mas-psihologija, koja stvari pojednostavljuje, kako bi dresirala narod na socijalno podobne i nepodobne "gradjane" .
У праву си, поједноставио сам ствар доста, све сам свео на инат, иако сам у реченици коју си цитирала поменуо понос, све је ипак превише поједностављено. Ипак, изем ти ја тај мој понос када треба да ми га буди неко ко је добрано кумовао томе да дођемо у ову позицију. А и то што ми понос буди тај смрад говори само у каквој сам емотивно инфериорној позицији. Мени је некако испод части да ми он буди понос, али ово је већ јако субјективно. За мене, Слоба само брани своју гузицу, а то што су се наши интереси и интереси његове гузице поклопили, мислим да то за њега не представља битан податак. Ово је само моје мишљење.

Само, није ми јасна последња реченица у твом коментару, хоћеш да кажеш да је моје размишљање производ мас психологије (како се ту онда формирају "подобни" и "неподобни" грађани, по ком принципу? Хоћу рећи који су у овој причи подобни, а који неподобни?) или је то била само дигресија?

Па по ком основу да нам прикаче ратну одштету ако нисмо агресори, џелати, геноцидан народ итд? Да би све то могли да нам прикаче, тј да нас тако окарактеришу, морају да осуде Слобу за све могуће и немогуће.

Смо бих те замолио да ми не изврћеш ријечи, нисам рекао да се неко чисти кроз Хашки процес, већ кроз невољу и патњу. То је велика разлика.
Е сад ово за извртање речи, питање је. Слобина патња је Хашки процес, јел` тако? Па, ако се по тој твојој теорији (на коју ћу се вратити касније) неко чисти кроз невољу и патњу, онда се Слоба чисти Хашким процесом, као својом патњом, или грешим негде у размишљању? Исправи ме, јер ме нервира када мени неко изврће речи, па не бих волео ја то да радим другима.

Што се "чишћења" тиче:

Човек се не "чисти" својом патњом, него покајањем, дакле оде код духовника на исповест, па можда добије и епитимију (зависно од грехова), пости, моли се итд. Значи важно је ПОКАЈАЊЕ, а не патња, која прати то покајање. Имаш ти неких људи који су доживотно патили због ствари у које су веровали или чинили, а нису се за њих покајали, а нису били у праву. Јесу се очистили? Ја бих рекао да нису, али то Бог одлучује, а не ти и ја (опет да се присетимо оног мог спомињања гордости, није на одмет). Нешто не знам да се Слоба покајао.
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 3:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

За мене, Слоба само брани своју гузицу, а то што су се наши интереси и интереси његове гузице поклопили, мислим да то за њега не представља битан податак. Ово је само моје мишљење.

И ја тако мислим!

Само, није ми јасна последња реченица у твом коментару.....или је то била само дигресија?

То је била дигресија и није имало везе са твојим коментаром.
Рекла сам то зато што би та мас'психологија одмах поистоветила понос због *пркоса* Трибуналу са инатом, да би деградирала то осећање као негативно. Али тај понос може бити изазван и негативним и позитивним разлозима и не мора увек бити одлика ината.... То сам хтела да кажем.
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 3:56 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ја мислим да Милошевић не брани само своју задњицу. Пре свега, није он дебил ,па да не зна да оданде никад неће изаћи.. Да брани своје дупе може само неко ко има шансе да не буде осуђен, ко се бори да не заврши у затвору,ко се нада да ће бити на слободи, а не у ћелији до краја живота, а Милошевић је унапред осуђен.

Ако замислимо да је то праведан суд и да он није унапред осуђен, Милошевић би онда признао тај суд и узео најбоље адвокате да га бране и спасу му гузицу, а не би он радио ово што ради.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 4:13 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Милошевић се не брани пред судом,
он се брани пред народом (србским) и пред историјом.
Он брани своје име да не остане укаљано.
А то му ни један адвокат не би одрадио, зато их није ни узео.
Шешељ не брани ни себе, ни свој углед, он једноставно види Трибунал као шаховску таблу и игра са противником до победе, или пораза.
Шешељу је интелект најбитнији, јер у томе је доминантан.
Назад на врх
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 4:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

неко изврће речи, па не бих волео ја то да радим другима.

Што се "чишћења" тиче:

Човек се не "чисти" својом патњом, него покајањем, дакле оде код духовника на исповест, па можда добије и епитимију (зависно од грехова), пости, моли се итд. Значи важно је ПОКАЈАЊЕ, а не патња, која прати то покајање. Имаш ти неких људи који су доживотно патили због ствари у које су веровали или чинили, а нису се за њих покајали, а нису били у праву. Јесу се очистили? Ја бих рекао да нису, али то Бог одлучује, а не ти и ја (опет да се присетимо оног мог спомињања гордости, није на одмет). Нешто не знам да се Слоба покајао.

Управу си што се тиче покајања, али ме ниси разумио шта сам хтио да кажем. Можда ни сам нисам био довољно прецизан, јер немам толико времена слободног да све морам до детаља да образлажем. Једном је то Митрополит Амфилохије у некој емисији објашњава, узгред објашњавајући шта значи ријеч "криза"(не могу све да препричавам). Да скратим, кроз патњу и понижење човјек може(а и не мора) да спозна боље себе и своје прошле поступке и то може да доведе и до покајања. Само увиђање својих грешака је покајање, јер признати да је нешто погрешно што сте урадили значи да неби то исто урадили да се налазите у опет истој ситуацији.
Да додам везано за ту "кризу", или када човјек дође у неку невољу треба да пита да ли је то казна (Божија) за нешто што је радио у прошлости. Неки кажу да је и Божији благослов када се то деси, јер је то прилика (КРОЗ ПАТЊУ) да сагледамо гдје смо гријешили. Има она, "чудни су путеви Божији".
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 5:21 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ово сам заборавио да одговорим.
Па по ком основу да нам прикаче ратну одштету ако нисмо агресори, џелати, геноцидан народ итд? Да би све то могли да нам прикаче, тј да нас тако окарактеришу, морају да осуде Слобу за све могуће и немогуће.

По истом основу по коме раде све остало...

Можда им треба нешто као "медијски изговор", нека фарса,... Свјесни су они да је мног ефикасније да убједе масе да је то добро што раде да би имали што мањи отпор за то што раде. То убјеђење је најаче оружије. Ова Слобина борба је добра јер он је добрим дјелом испао мученик и да наш народ испадне такав (а он и јесте) у очима других, то је најаче оружије које можемо имати. И нема то пуно везе (али опет има) са наплатом евентуалне ратне одштете. Одштету ми плаћамо на разне начине и већ смо платили и преплатили, отимање државне имовине(приватизација), природних богастава, а народ у радну снагу(робове),...............(сто пута по три тачке).
Hektor
Посланик

ПорукаПослао: Уто Авг 23, 2005 6:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Управу си што се тиче покајања, али ме ниси разумио шта сам хтио да кажем. Можда ни сам нисам био довољно прецизан, јер немам толико времена слободног да све морам до детаља да образлажем. Једном је то Митрополит Амфилохије у некој емисији објашњава, узгред објашњавајући шта значи ријеч "криза"(не могу све да препричавам). Да скратим, кроз патњу и понижење човјек може(а и не мора) да спозна боље себе и своје прошле поступке и то може да доведе и до покајања. Само увиђање својих грешака је покајање, јер признати да је нешто погрешно што сте урадили значи да неби то исто урадили да се налазите у опет истој ситуацији.
Да додам везано за ту "кризу", или када човјек дође у неку невољу треба да пита да ли је то казна (Божија) за нешто што је радио у прошлости. Неки кажу да је и Божији благослов када се то деси, јер је то прилика (КРОЗ ПАТЊУ) да сагледамо гдје смо гријешили. Има она, "чудни су путеви Божији".
И ти сада мени хоћеш да кажеш да знаш да се Слоба том својом кризом "очистио" ? Мислим, тотално си се дао у објашњавање те приче о покајању, па си Слобу скроз заборавио. Јел` озбиљно покушаваш да ми кажеш да знаш да се Слоба покајао, макар мислио на то "у себи" покајање? Јер ако то покушаваш да кажеш, то ми изгледа као да неком свом супер хероју додајеш неке особине које би ти хтео да он има, јер ти се ето свиђа, иако то нема пуно везе с мозгом. Слоба је као увидео своје грешке и покајао се? Покајао се, рецимо, због тога што је заједно својима из СПС-а узео паре од зајма за Србију, да не набрајам даље? Да се покајао, вратио би паре. Немој да се шалимо па причамо о покајању и тако правимо од разговора лакрдију.
По ком су основу раде све остало...

Можда им треба нешто као "медијски изговор", нека фарса,... Свјесни су они да је мног ефикасније да убједе масе да је то добро што раде да би имали што мањи отпор за то што раде. То убјеђење је најаче оружије. Ова Слобина борба је добра јер он је добрим дјелом испао мученик и да наш народ испадне такав (а он и јесте) у очима других, то је најаче оружије које можемо имати. И нема то пуно везе (али опет има) са наплатом евентуалне ратне одштете. Одштету ми плаћамо на разне начине и већ смо платили и преплатили, отимање државне имовине(приватизација), природних богастава, а народ у радну снагу(робове),...............(сто пута по три тачке).
Таквима никад није доста, па зашто нам не би, ако су у могућности, накачили још неки дуг од 200-300 милијарди због којег ћемо за вјеки вјекова остати њихова колонија (и овако смо већ њихова колонија, али са тим дугом све би било забетонирано). Сви ти процеси које си описао (приватизација, јефтина радна снага) су колико толико легални, дакле нису они банули са својим трупама и наредили, е даћете нам те ваше фирме итд. Дакле, имали су неку (колико толико ) правну залеђину, да не би испали у очима своје опозиције (и обичног народа у својим државама) обични разбојници. Зато им треба овај судски процес. Приватизација није део ратне одштете, то знамо и ми који нисмо правници или економисти, то су бабе и жабе.

Слоба уопште није испао мученик, не знам одакле ти та идеја. Испао је мученик искључиво у очима оних који су га волели (не бих да се сада осетиш претерано прозваним Wink ).
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4  Следећи
Страна 2 од 4

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму