Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Сведочење Шешеља
Иди на страну 1, 2, 3, 4  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Пет Авг 19, 2005 10:48 am    Наслов: Сведочење Шешеља Одговорити са цитатом

Сведочење Шешеља на суђењу Милошевићу можете гледати и слушати на адреси http://www.un.org/icty/bhs/frames/schedule.htm
(за оне који раде и не могу да гледају Б92)
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Пет Авг 19, 2005 1:20 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Slucajno sam imala vremena da odslusam celo svedocenje i mogu samo da kazem:
bilo je izvanredno!
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Пет Авг 19, 2005 8:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

У ком смислу изванредно? Одбране Милошевића или растурања предрсадуде о Србима као геноцидном народу?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Пет Авг 19, 2005 9:11 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac ::
У ком смислу изванредно? Одбране Милошевића или растурања предрсадуде о Србима као геноцидном народу?

Што се Милошевића тиче, њега нико није у стању да одбрани на том суду, јер да су хтели да га *ослобађају* не би га тамо ни доводили (мислим на Амере)
Што се пак тиче НЕКЕ предрасуда о Србима, западна администрација (укључујући и судије Трибунала) нема о нама никаквих предрасуда, јер је њима већ одавно све добро познато. Знају они одлично, ко је ко био кроз историју. То што преко медија говоре, нису предрасуде, већ свесне конструкције, којима желе да прикрију своје политичке потезе. Тако да се ни у том смислу ништа битније не мења.

Међутим оно што јесте било изванредно у уводном излагању Шешеља је то што је отворено разголитио потезе Америке, што медији можда неће пренети, АЛИ ће остати заувек записано у документу суђења, а то је битно јер је послао *камичак да се котрља* кроз време.
Све то једнога дана дође на своје, не брини.
Друга добра ствар је та што је задао (видећеш већ) огоман посао тужилаштву да све те КРУПНЕ изјаве мора да побија, чисто ради архиве која остаје за историју, а за то ће им бити потребно доста рада и новог материјала. Сама изјава да су многе хуманитарне организације, шпијунске, је већ наишла на њихову нервозу, јер знају да је то истина, али није им згодно да то остане забележено без *побијања*. Реакција судије је била тренутна, али неспретна и тек ће се на томе порадити да се Шешељев исказ демантује. О изјави да НАТО ради на уништавању Русије и да су Американци наоружавали УЦК, да и не говорим. Тако је он већ на почетку уздрмао и продрмао суд, а за сведока одбране је то више него довољно. Узимајући у обзир да је ово тек први дан од 14 дана који су за њега резервисани, може се очекивати још доста каменова за спотицање на рачун западних спонзора Трибунала. Тиме ће циљ који је Шешељ себи задао постигнут.
Ово суђење није битно за нас, савременике рата. Оно се води за историју и Шешељ управо у том смислу води одбрану. Из тог угла се све његове изјаве једино могу тумачити.

Осим тога, све што је Шешељ рекао данас иде само у корист Србије.
Нисам успела да региструјем ни једну реченицу која за нас није добра.
Ако ти јеси, наведи ми.
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пет Авг 19, 2005 10:20 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Због обавеза сам стигао да погледам само 15-ак минута на почетку. За то време су стално биле неке сметње, слика је нестајала итд. Да ли су то били неки технички проблеми или нешто друго Question Mad

Прекјуче су на Б92 пуштали и неке Шешељеве снимке, као нешто је раније претио новинарима. То је било као везано за причу о Вељи Илићу : није само Веља претио новинарима , него су то раније радили и други политичари, па пусте Шешеља. Дан пред сведочење, каква случајност. Rolling Eyes Mad
Назад на врх
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пет Авг 19, 2005 11:45 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ни Милошевића ни Шешеља сам процес као такав много не занима, с обзиром да знају (а поготово Милошевић) да ће бити осуђени. Обојицу занимају само две ствари, да уђу у историју (бар српску) и да преко директних преноса суђења малтретирају ове ДОСовце овде. Да је тако, видеће се и по Шешељевом сведочењу које је и почело петнаестоминутним монологом истог на тему "ја и моја улога у српској политици, од радних акција до Хашког трибунала".

За сада је регистрована само једна битна порука радикалима, а то је да уколико икада одустану од концепта Велике Србије боље и да се угасе као странка. Тек да се зна шта је став.

Примећена је и нескривена симпатија Милошевића према СРС. Што је такође нека врста поруке милошевићебцима за кога да гласају. Ови верујем суђење прате отворених уста и сузних очију.Уосталом сама чињеница да је звао Шешеља за сведока, како га гледа и како се смешка, довољна је порука социјалистичким бирачима за кога да гласа.

Да се закључити и да се Вуку не пише баш најбоље јер ће Шешељ очигледно инсистирати на његовој великосрпској политичкој прошлости, Српској гарди, Гишки и слично.

Што се саме улоге Шешеља као сведока тиче, изгледа да ће се она свести на његове тврдње како је само он био великосрбин док су Слоба и СПС одувек били миротворци и Југословени. Тиме се заиста може у очима јавности релативизовати утисак о Слоби као неком балканском Хитлеру, јер шта је онда Шешељ у тој причи као три пута радикалнији лидер.

Све у свему, за Шешеља је предвиђено 20 + 12 сати + додатно испитивање, што ће се вероватно продужити на три радне недеље. Ако буду вредни и у форми, Шешељ и Милошевић могу да мобилишу доста својих присталица. Ово се посебно односи на слобисте, којих има доста успаваних и слуђених.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Nemanja M
Гост

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 4:27 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Шешељ прича, прича, прича,... када заврши Слоба каже: "Врло добро господине Шешељ, идемо на следећи пасус." Cool
Као да полаже испит Laughing

Још када се сетим изјава како је Шекију лоша храна али му је било добро док је био на истом спрату са Слобом, јер Слоба кува Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Као да су индексовци у затвору а не прави Злоба и Шеки! Very Happy
Назад на врх
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 9:10 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Шешељево сведочење јесте, поред осталог, упућено домаћој јавности, али то није једина његова циљна група. Као што је већ и сам најавио, он се тиме ухватио у коштац са самим Трибуналом, а за заоштрене односе са њима има већ доста разлога. Ово се може видети и по великом броју поднесака којима заправо напада Трибунал и компликује им посао, а ти поднесци немају никакву другу улогу, собзиром да домаћа јавност и не зна за њих, нити су они предмет интересовања медија. То је чисто интерна ствар Суда и Шешеља.
Трећа циљна група је Западна администрација, која стоји иза *паравана*
свих суђења и интерес јој је да Трибунал буде писани докуменат правног карактера којим се они сами пред собом рехабилитују.
Да је то њима из мени до сада непознатих разлога потребно, поткрепићу примером:

* Скоро све НАТО државе, укључујући и Холандију (што сам имала прилике да детаљно пратим) су покренуле *кобајаги* процесе на својим Уставним судовима у којима једна наводно анти'НАТО групација ТУЖИ премијера и вијне министре (из времена бомбардовања СРЈ) за нелегалну (противзакониту) одлуку да се без дозволе УН бомбардује Југославија. И на свим тим процесима је по правилу домаћи Уставни суд све лепо саслушао и онда донео ОСОБАЋАЈУЋУ пресуду у којој на недовољно дефинисан начин ИПАК ослобађа конкретну државу од сваке кривице за нлегалност одлуке.
Познајем актере те комедије и зато знам да је фарса, али ми није баш јасно зашто су то радили и зашто им је потребан такав СУДСКИ докуменат да сами себе рехабилитују, собзиром да они доминирају целим светом и није ми јасно ко би их за то икада прозивао!!!!!
Из свега тога произилази идентична улога Трибунала, само на глобалном нивоу.
Шешељ је са тиме такође упознат и циљ му је да их на том пољу омета, колико је у његовој моћи.

Е сад што се тиче шаљивих примедби:

Nemanja M ::
Шешељ прича, прича, прича,... када заврши Слоба каже: "Врло добро господине Шешељ, идемо на следећи пасус." Cool
Као да полаже испит Laughing

Као што си и сам запазио истим речима *Врло добро г'Најс* се обраћа повремено и судији.... што значи да му је то ипак САМО лоша узречица

Nemanja M ::

Као да су индексовци у затвору а не прави Злоба и Шеки! Very Happy

Не бих баш људе на Трибуналу у апсани поредила са комендијашима, јер је неумесно и трагично, не толико за њих, колико за нас као народ, али зато могу да кажем да епитет ИНДЕКСОВО позориште одлично пристаје данашњој србској политичкој сцени са Вељом Илићем, смутним Коштуницом, некрштеним Лабусом (можда није тачан податак, али је помињан) који је одведен у Хилендар да чита Оче наш, док истовремено *пере нелегално укњижен новац* по светским крими'банкама, Тадићем и осталим маскама.....

Још бих само да подсетим да 90% оних ставова, које је Шешељ јуче рекао, може да се нађе у дискусијама овога форума, које смо ми сами поставили, почев од тога да су Хрвати, Срби католици, преко непостојања босанског језика, па све до геостратешких интереса НАТО'а, осим ако се нисмо у међувремену одрекли сопствених идеја....
Назад на врх
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 10:32 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Милошевић готово сваки пут каже: "Врло добро, Г-дине Робинсон!", чиме га по мени за..бава, јер та опаска подсећа на однос господара и робова. Нисам чуо да је Шешељу иједном тако обратио, а пратио сам пажљиво. Колико ја видим, њих двојица имају више него пријатељски однос. Милошевић је у пар наврата једва суздржавао да не прасне у смех од задовољства што је циркус почео.

По оценама адвоката који бране у Хагу, поменути циркус ће у правном смислу да штети Милошевићу. Али ако узмемо у обзир да је човек ирационалан (попут већине Срба) и да су му политички поени кудикамо важнији од сопствене судбине у овом процесу, верујем да ће на крају закључити да је у добитку.
Мислим, свима је јасно да Милошевић неће бити ослобођен, али је велика разлика за које дело ће бити осуђен и где ће издржавати казну.

Шешељ, на другој страни, верујем самом трибиналу није толико битан. Он је тамо само из разлога да не буде овде. Својим опструкцијама и понашањем туди се да постане толика кост у грлу да овима постане јефтиније и лакше да га уступе српском правосуђу.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 12:23 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Hristina ::
Сама изјава да су многе хуманитарне организације, шпијунске, је већ наишла на њихову нервозу, јер знају да је то истина, али није им згодно да то остане забележено без *побијања*.

Понекда се и баве хуманитарним послом.... али само понекад. Што и није тешко доказати.
Нису све шпијунске има и оних који се баве чистим профитерством јер се од хуманитарног посла добро живи. То знају и просјаци који раде на прометним улицама.
cilm
Члан

Придружио: 07 Авг 2005
Поруке: 131

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 12:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Познајем актере те комедије и зато знам да је фарса, али ми није баш јасно зашто су то радили и зашто им је потребан такав СУДСКИ докуменат да сами себе рехабилитују, собзиром да они доминирају целим светом и није ми јасно ко би их за то икада прозивао!!!!!

Лажну историју је потребно написати!?, а још важније да се поткрепи за лажним исфабрикованим документима!!, да би се њихова љага са тиме спрала!
Зашто си толико убеђена да ОНИ доминирају светом?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 1:34 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

cilm ::

Зашто си толико убеђена да ОНИ доминирају светом?

Не мислим у односу на Бога,
али у људској заједници мислим да доминирају.
Пример: бомбардују кога хоће. Рецимо да Кинези то не би могли....
Назад на врх
cilm
Члан

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 4:50 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Они бомбардују само онога кога могу,уствари ко се сложи са тиме!
Зашто мислиш да Кинези то не би могли?
Назад на врх
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 5:42 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Они бомбардују само онога кога могу ...

Znaci: ja bijem samo onoga koga mogu (ko je slabiji, jer jacega, ne smem)!!! I to je po tebi u redu.

уствари ко се сложи са тиме!

A kako je objavljeno to slaganje u nekom konkretnom primeru?
Kojim cinom, ili recima?
Назад на врх
cilm
Члан

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 8:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Прво морам да те питам; да ли ти размишљаш на логични начин или на политички начин у овом случају?
Логично:
да; али то није у раду.; међутим рекла си да они доминирају!??

зар ти заиста очекујеш да ће неко објавити слагање или неслагање???!

Политички:

велико је то питање ко је слабији а ко јачи; А које је значење термина у политици "у реду"- могу се књиге писати о томе.

Ово бомбардовање Србије је био бизнис рат између Милошевића и Запада, тако да су се поречкали једино око процента профита.
Јер кад је Америка послала 6-ту флоту у Јадран ради осматрања и заплашивања Србије, онда је требало потопити неколико бродова и бомбардовања неби било.
После првих надлетања од наших пилота! та СИЛНА!??? шеста флота је покупила пинкле и назад за Америку!!
И онда!! ко је дао наређење!??? да наши пилоти нису испалили неклико ракета на носач авиона да би га потопили, већ само надлетали да би их уплашили!!
Према томе!, Амери су само типична улична псета која јуре по свету лајајући на свакога!!, а кад им други покаже зубе!!, онда сва та њихова храброст се претвори у бежање са подвијеним репом!
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 8:21 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Cilm, много си бре конфузан. Има много нелогичности и произвољности у свему што пишеш.
Назад на врх
Hristina
Гост

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 8:23 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Не знам одакле ти све те војне информације? Ако се деле негде, реци да знамо, па да и ја нешто покупим... Wink

Ко теби гарантује да је све баш тако као у филму?
Када би Амери тако губили своје флоте, данас им ни дрвени чамци не би остали у морнарици. Cool

Значи Слоба је поручио једну туру бомбардовања из Пентагона,
па је наручио камере СНН да га сликају како губи власт 5'ог октобра
и на крају је наредио у врху Вашингтона да га пошаљу у Хаг
како би писао мемоаре...
и наравно, ослободио се жене вештице, без званичног развода брака....
Он то бре режира свој животни филм са собом у главној лози, а Амери му асистирају. Laughing
Назад на врх
cilm
Члан

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 9:37 pm    Наслов: nebi Одговорити са цитатом

Уреду!, без проблема, наведи ми у који и чему?
Назад на врх
cilm
Члан

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 9:50 pm    Наслов: Hristini Одговорити са цитатом

Ти са интелигенције, пређе на теорију "здраво за готово"! Very Happy

Пошто си поменула Пентагон, имам једамн предлог!; назови некога у пентагону ко је добро упућен по питању "Дефенса", и птај га да ли ја тачно говорим и да ли сам упућен у наоружање и програме Пентагона!?
Потом кад поразговараш, онда изнеси његово име и цитирај га који је одговор био!; ако он слаже ја ћу онда почети да говорим у ДЕТАЉЕ!!
Или још бољи предлог!; овим јавно позивам НЕКОГА из Пентагона да дође на овај форум и НЕК ДЕМАНТУЈЕ ОВО ШТО САМ РЕКАО!!!

Е па цурице! јел довољно са моје стране!?; зато мало мање гледај филмова да би одрасла у политичким водам и по питању Армије.

П.С. Није ми ниво да говорим о туђем приватном животу!, а такође ни о Милошевићевом!
Назад на врх
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Суб Авг 20, 2005 11:48 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Hristina ::

и наравно, ослободио се жене вештице, без званичног развода брака....

... ништа није искључено.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3, 4  Следећи
Страна 1 од 4

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму