Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Ватерполо
Иди на страну 1, 2  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Lightoller
Посланик

Придружио: 03 Јан 2003
Поруке: 330

ПорукаПослао: Пет Јул 29, 2005 4:53 pm    Наслов: Ватерполо Одговорити са цитатом

Ето нас у финалу, након тешке али заслужене победе над Хрватском. Противник као по традицији, је Мађарска. Нисам помно пратио њихове игре до сада али видим да су се намучили против Грка(најпријатније изненеађење шампионата) у полуфиналу. Надам се да ћемо играти мало боље него против Хрвата и наплатити Мађарима дуг са Олимпијаде.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3179

ПорукаПослао: Суб Јул 30, 2005 9:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Dug naplacen, Madjari savladani, zlato nase posle cetrnaest godina. Mogu da ti .....Denise, Denise, Deniseeee!!!!
Grcka je vec godinama u samom vrhu, narocito od kada ju je preuzeo Sandro Kampanja. Na SP u Barseloni cetvrti, na OI cetvrti, sada bronzani.
Madjari, veliki rivali, casni i u pobedi i u porazu. Uvek su bili jaki u vaterpolu. Ono sto je Brazil u fudbalu, to je Madjarska u vaterpolu. Ipak, kada se gledaju svetska prvenstva tu smo neprikosnoveni sa tri zlata....
Mogu da ti ..... Denise, Denise, Deniseee!!!
Назад на врх
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Јул 30, 2005 10:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Cestitke nasim vaterpolistima na fantasticnoj igri i fantasticnom rezultatu! Smile
Lightoller
Посланик

Придружио: 03 Јан 2003
Поруке: 330

ПорукаПослао: Суб Јул 30, 2005 11:46 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ууууухххх, било је напето до краја, као и увек са Мађарима. Између нас и њих разлике у квалитету практично и нема, одлучује тренутна инспирација или расположени појединац а то је вечерас био Дача Икодиновић! skocko
Назад на врх
Vladan
Гост

ПорукаПослао: Суб Јул 30, 2005 11:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ма свака им част. Феноменални су. slavlje Very Happy
Назад на врх
pop
Члан

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 245
Локација: мајка Србија

ПорукаПослао: Пон Авг 01, 2005 1:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Vecina reprezentativaca su sa primorja i vecina njih se izjasnila kao Srbi, zbog toga je ugasen Primorac, pa i Jadran je bio par meseci , jednostavno vlast nije htela ulagati u klub. Sad Jadran opstaje zahvaljujuci donacijama, dok Milo sve pare daje na odbojku.

http://www.najjaci.zoomshare.com/
Назад на врх
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пон Авг 01, 2005 4:03 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Чуо сам јуче на тв-у да је црногорски председнк Филип Вујановић похвалио играче из Црне Горе ( све их је поменице споменуо), као и селектора Поробића који тренира клуб из Црне Горе (не знам који, не пратим пуно ватерполо),уз жељу да следеће године буду прваци Европе као репрезентативци (независне, самосталне итд.) Црне Горе. Rolling Eyes

Добро је да у Монтреалу на трининама нису били Тадић и његов прилепак Ђилас да избаксузирају ''плаве''.
Назад на врх
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514

ПорукаПослао: Пон Авг 01, 2005 7:23 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Није Вујановић него прешједник скуштине Кривокапић (СДП).
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
udaj
Члан

Придружио: 10 Апр 2005
Поруке: 117

ПорукаПослао: Сре Авг 03, 2005 4:25 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

komentator RTCG je na kraju utakmice rekao se nada da cje jednog dana prenositi utakmice reprezentacije Crne Gore. inache najbolji crnogorski klub Jadran je iz Herceg Novog koji je pretezhno srpski grad. Krivokapicj i je ustasha a njegova stranka (takozvana "reno 4" stranka, jer svi njeni birachi mogu da stanu taj automobil) je najtuzhnija organizacija u istoriji Crne Gore.
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 11, 2006 5:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Свака част ватерполистима Србије! Европски прваци трећи пут заредом! ziveli

Назад на врх
Ратник
Ветеран

Придружио: 25 Сеп 2005
Поруке: 1562

ПорукаПослао: Пон Сеп 11, 2006 7:04 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Приликом певања химне на победничком постољу наши момци су листом грмнули "... Боже спаси, Боже храни српског краља, српски род..." те тако поклопили несрећног тадића коме се са усана могло прочитати да пева "... српске земље..." Mr. Green .
General
Члан

Придружио: 05 Апр 2006
Поруке: 161

ПорукаПослао: Пон Сеп 11, 2006 7:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Sinoc na ulicama opsti haos, slavilo se do kasno u noc.Bilo je preko deset hiljada ljudi.Pevale su se srpske pesme a skandiralo se i Kosovu kao i Mladicu i Karadzicu.

Jel ima neko slike sa slavlja na Trgu?
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 11, 2006 10:21 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

General ::

Jel ima neko slike sa slavlja na Trgu?

Једини део сајта б92 који посећујем, има пуно слика: http://www.b92.net/info/galerija/

п.с. Било је и публици доста ''Боже брани...'' али добро,нема везе, научиће се... А и ја бих певао и певаћу ''српске земље'' (како је и сад званично у химни). Кад/ако будемо монархија (а пре свега нашли неког достојног за краља) и ја ћу певати ''краља'', али кад сада дође до стиха са краљем у песми, а ја помислим да је то намењено Аци принцу - не могу да певам. Он за мене није краљ.
Назад на врх
bal eryr
Члан

Придружио: 11 Окт 2004
Поруке: 284

ПорукаПослао: Пон Сеп 11, 2006 11:29 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ратник ::
Приликом певања химне на победничком постољу наши момци су листом грмнули "... Боже спаси, Боже храни српског краља, српски род..." те тако поклопили несрећног тадића коме се са усана могло прочитати да пева "... српске земље..." Mr. Green .

Neba ::
А и ја бих певао и певаћу ''српске земље'' (како је и сад званично у химни). Кад/ако будемо монархија (а пре свега нашли неког достојног за краља) и ја ћу певати ''краља'', али кад сада дође до стиха са краљем у песми, а ја помислим да је то намењено Аци принцу - не могу да певам. Он за мене није краљ.

Јел', Небо, а шта помислиш кад Руси певају "Боже, цара храни..."? Коме је то намењено?

Наша је химна (као уосталом и царска у Русији) својеврсна молитва којом се молимо за србског Краља, - ни за кога лично, а норичито не специјално за једнога принца, који узгред и није једини претендент на престо. Дакле, молимо се за србски род и будућег србског Краља, ма ко то по вољи Божијој буде постао.

Ми јесмо тренутно република и нажалост немамо Краља, али имамо Круну и зато не треба преправљати химну да би се удовољило представницима и "фановима" од комуниста нам наметнуте републиканске институције председника. Зато се надам да ће и други спортисти (као и навијачи) следити пример наших ватерполиста.
Kshatriya
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 2686
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Уто Сеп 12, 2006 7:26 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Колико се ја сећам, скоро је неки клинац на додели медаља певао Хеј Словени, јер организатор није имао Боже правде да пусти. Нисам запамтио који је спорт у питању.
Назад на врх
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Уто Сеп 12, 2006 8:31 am    Наслов: Одговорити са цитатом

А и ја бих певао и певаћу ''српске земље'' (како је и сад званично у химни). Кад/ако будемо монархија (а пре свега нашли неког достојног за краља) и ја ћу певати ''краља'', али кад сада дође до стиха са краљем у песми, а ја помислим да је то намењено Аци принцу - не могу да певам. Он за мене није краљ.

А јел' помислиш на аутора тих стихова, коме је химна искасапљена, а да притом никога нису ни питали да ли то смеју да раде? Не могу за себе да кажем да сам монархиста (индиферентан сам по том питању, ма колико то страшно звучало некима овде), али сам певао и певаћу "...српског краља, српски род...".
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Уто Сеп 12, 2006 8:33 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Kshatriya ::
Колико се ја сећам, скоро је неки клинац на додели медаља певао Хеј Словени, јер организатор није имао Боже правде да пусти. Нисам запамтио који је спорт у питању.

Спорт је пливање, а клинац се зове Иван Ленђер и 1990. је годиште. Лепо сам се осећао кад сам прочитао ту вест...
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271

ПорукаПослао: Уто Сеп 12, 2006 5:06 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

VoiD ::

А јел' помислиш на аутора тих стихова, коме је химна искасапљена, а да притом никога нису ни питали да ли то смеју да раде? Не могу за себе да кажем да сам монархиста (индиферентан сам по том питању, ма колико то страшно звучало некима овде), али сам певао и певаћу "...српског краља, српски род...".

А и химна је донета противуставно. Ја певам и даље "Хеј Словени".
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Уто Сеп 12, 2006 6:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево баш сте убедили ... Rolling Eyes Mr. Green , али само делимично... Кад дође до дела са краљем/земљама промумалаћу ''мххмхм'' или тако нешто, као наши фудбалери док певају било коју химну, а не знају текст ниједне, па мрсе нешто себи у браду и сагињу главу да их камера не сними, јер не знају текст. Razz

Воиде, колико је мени познато химна је више пута мењана, па ово није први пут да је тако нешто учињено. То не значи да је то неко оправдање, али ако је аутор мртав већ толико година, његово дело постаје ''опште добро'' и ако је ''у државном интересу'' (или је просто адекватније ситуацији јер нисмо краљевина)да се измени једна реч ја немам ништа против да се мења.И кога да питају за промену (једне речи), кад је аутор одавно покојан? Мени се лично овако више свиђа, јер у нашој националној химни спомињемо СРПСКЕ ЗЕМЉЕ, значи не само Србију, него и друге српске земље и тако их се на неки симболичан начин не одричемо (што је по мени много битније од тога да ли ћемо у скорије време постати монархија). Ја то тако доживљавам

Бал ерир, твоја теза коју стално понављаш да аца није једини претендент на престо је стварно смешна. Он јесте претендент, скоро све монархистичке странке и групације њега виде као будућег (евентуалног) краља, и он себе види на том положајау, у свим медијима се он наводи као ''престолонаследник'', само он има Крунски савет, кад би на улици спровео анкету ко је претендент на српски престо било би 100% да је то Аца (не мислим на подршку њему него на мишљење народа ко ''заузима'', односно има неко право на то место) итд. нема другог претендента. нико други не јури на то место. можда би неко волео да другог види на том месту, али ти други немају шансе. нажалост тако је. а ја човека који не зна српски (а полуписмени фудбалери за неколико сезона у иностранству научи 2-3 перфектно), који позива Караџића и Младића да се предају хашком суду и који је уопшта карикатуралан (чуди ме да га таблоиди још нису растргли) не видим као достојног потомка великог Карађорђа нити као неког ко заслужује да седи на престолу на коме су седели славни Немањићи. Боље да је престо до даљњег упражњен него да недостојни енглески масон седи на њему. Никад нећу певати ''српског краља'' док је он у било којој варијанти актуелан. Ви како желите, као и свако други из народа.
Ако и већина буде певала ''краља'' (а много је ''тешко'' масу напалити на нешто Rolling Eyes )ја нећу, јер не желим да се повинујем нечем што је већински став, ако је супротно ономе што ја мислим и осећам.

А и јесте противуставно, тј незаконито. Wink Први пут је званично запевано на инаугурацији тадића иако није донет ниакав закон о државним обележјима. Ако хоћемо да идемо у детаље и правне смицалице. Mr. Green
Назад на врх
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Уто Сеп 12, 2006 7:25 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Он јесте претендент, скоро све монархистичке странке и групације њега виде као будућег (евентуалног) краља, и он себе види на том положајау, у свим медијима се он наводи као ''престолонаследник'', само он има Крунски савет, кад би на улици спровео анкету ко је претендент на српски престо било би 100% да је то Аца

Ако и већина буде певала ''краља'' (а много је ''тешко'' масу напалити на нешто )ја нећу, јер не желим да се повинујем нечем што је већински став, ако је супротно ономе што

.. је истина. А ако су Батић и Драшковић представници тих монархиста које помињеш, онда Rolling Eyes . Мада, без обзира на такве "монархисте" и ја певам краљу и роду и нисам присталица мењања текста химне.
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Спорт Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2  Следећи
Страна 1 од 2

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму