Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Умро Драгош Калајић
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Нед Авг 07, 2005 9:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Mada to ne bi bilo strasno samo po sebi, ja svakako nisam Sasa Corluka. Jos manje sam na ovom forumu nesto ruzno pisao o Dragoslavu Bokanu. Cak bih mogao da ukazem na to da sam u vise navrata afirmativno pisao o njegovoj knjizi Ognjeni Ljiljani (izmedju ostalog deleci isto odusevljenje Belom Hamvasem), ostalim clanovima SIP/a poklanjao ili davao na citanje Nove i Nase ideje (VoiD me upravo cima da kopira prvi broj Novih), prepricavao neponovnljivi TV duel sa Koracem na Politici i slicno.
Sada se javljam sa mora, iz Turske, iz Internet kafea na cijim racunarima nema instaliranog srpskog fonta. Ne mogu da verujem sta citam u porukama Dragoslava Bokana. Jeste njegova sujeta i do sada bila i fizicki opipljiva, ali ovo je vec preterano. Posebno je zalosna reakcija sa zahtevom da obrisemo njegove tekstove.

Moram da kazem samo jednu stvar. Gospodine Bokan, ovde je dopusteno da s eprica maltene sve, ali obratite paznju kada pretite. Ovo je forum desnicara, a ne zena u crnom, tako da mozete debelo da se prevarite i preracunate.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Пон Авг 08, 2005 12:38 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Одговарам само на делове који ме се тичу.

Мене не занима какву сте политичку комбинацију имали у " Иницијативи за лепшу Србију", већ шта се појавило у медијима и како (ни)си реаговао на текстове да си подржао Бориса Тадића. Као што си био експресно брз да нас осудиш за " увреду лика и дела", тако си требао пре годину дана да демантујеш писање да си стао иза " ватерполисте". Треба ли неко да гледа у боб какви су односи између вас у " Иницијативи за лепшу Србију" и ко подржава " Кена", а ко је индиферентан?

Мени је јасно зашто 2002.године или 2005.године не можеш да штампаш часопис као што су били бројеви " Нових идеја" и " Наших идеја". Штавише, немам ништа ни против часописа необавезнијег садржаја као што је " Лепа Србија". Идеја о школи за даме( а и дамце, ха, ха) је такође, на месту. Свуда у свету постоје школе за елиту које имају друге програме од школа за " пук". Зар америчко школство није најбољи пример -на једним факултетима уче мање надарени, а на другим богатији и талентованији.

О " Нашим идејама " мени не мораш ништа да објашњаваш.

Сигурно не мрзим људе попут тебе. Било би глупо мрзети неког ко није у стању да држи реч, ко је вероломан и егоцентричан. Такве људе могу само да презирем из дна душе. Никада никога нисам мрзео, али гњиде, моралне имбециле и јавне кловнове сматрам нижим животињским врстама од амеба, без обзира на ерудицију и елоквенцију, јер управо њихова ерудиција, елоквенција и тобожњи идеали, служе као антитеза свињском понашању. Такве креатуре су веома опасне за омладину која се лепи на њихове слаткоречиве приче. Зато их треба разоткрити на време, да други не би понављали туђе грешке.

Немогуће је да потпуно различити људи, особе које се међусобно не познају, имају идентично или веома слично мишљење о неком појединцу. Уколико је то тако ( макар по Платону) онда нешто не функционише када је та особа у питању, односно, суд већине која се међусобно не дружи је исправан.

Што мислиш да Жарко Кораћ не добија довољно велики багаж увреда? Треба ли да организујемо интерно такмичење кога ћемо више увредити?

Ни у једној земљи света нису могући политички лупинзи као у Србији те смо зато ту где смо, на дну. Непријатељи нам пљују у лице, а дични Срби " држе банку".

Не судим олако, већ на основу личног искуства које ме је прескупо коштало. Мисли мало о томе!

Ти бркаш две потпуно различите ствари-мржњу и презир. Оне не иду руку по руку, већ човек или мрзи или презире. Теби се може чинити да те мрзим, али те више жалим, какав си морални кепец. Да си, пре толико година, само учинио минимални, људски гест, о теби бих имао позитиван став, овако, био бих кретен кад бих ти прогледао кроз прсте.

И за крај, уместо што идеш( бежиш) са форума, на који си фуриозно долетео, било би боље да саслушаш " најновију генерацију српских десничара" или да своје недоумице , ако их имаш , поделиш путем приватних порука.

Толико за сада.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Nemanja M
Гост

ПорукаПослао: Пон Авг 08, 2005 1:05 am    Наслов: Одговорити са цитатом

bal eryr ::
Господине Бокан,

Надам се да се нећете љутити што Вам се обраћам јавно, обзиром да сте рекли да је порука горе Ваше последње јављање на СИП форуму. Желим Вам само рећи да могу да разумем Вашу љутњу, али не могу да разумем Ваше разочарење у, како кажете, "најновију генерацију српских десничара". Зар заиста мислите да једну генерацију могу да представљају десетак-двадесет учесника овог или било ког другог форума? Зар заиста мислите да имате право да због нас овде, на овом форуму, отпишете целу једну генерацију, коју исто тако чине и многи узорни млади националисти, којих иначе на форумима нема. Многи од њих ће ускоро постати (или су већ постали) истински србски домаћини, свештеници, калуђери, војници... А неки ће се од њих, уз Божију помоћ, једнога дана можда уздићи и постати велики национални мислиоци и борци, какав је, на пример, био покојни Небојша М. Крстић, Царство му Небеско. Колико год Вас неистина, увреда и клевета болела - а свако ће се "својим речима оправдати, и својим речима осудити" - имајте поштовања и поверења у оне Србе, којих на форумима нема и оне којих има, а "који ће тек доћи и испунити Завет до краја".

Свако добро од Господа.

А ту је и Небин коментар:

Neba ::
Ја се надам да ово није Боканова последња порука и да ће још долазити. Слажем се са bal eryrom скоро од речи до речи. Нити смо ми овде пресек нове српске младе генерације, нити сви мислимо исто.

Добро, сазнали смо да нисте подржали Тадића. Чему толика бука око тога? Нисте подржали, у реду и крај приче.

Можда сте, Бокане, мало превише патетични. Ако мислите да вас неко намерно вређа и провоцира,не морате с њим дискутовати. Ако идете, то ја опет ваша ствар. Ја мислим да нема потребе за толиком патетиком и љутњом и да кад се мало охладите, би сте могли да се вратите и да водимо нормалан дијалог. Овај форум не прате само нас 20-30 редовних посетилаца, него стотине и стотине младих који ''ћутећи'' прате наше виртуалне разговоре. Оваквим порукама '' разочарења'' не верујем да ће те постићи било шта да евентуално неког гласача Б. Тадића или Чеде Ј. уразумите и уверите зашто је такав њихов избор погрешани и зашто се треба борити за Србију у сваком погледу. Мало размислите о овоме, па уместо увређености и излива озлојеђености,напишите нешто боље и вредније. Можда нисам све добро формулисао, али мислим да сте разумели. Мање љутње, молим. Ту је г. Познановић, видим да се и г. Максимовић регистровао, ајде урадите нешто корисно. Млади не читају данас пуно књиге, али прате форуме, искористите прилику.

Уосталом, Србија се налази ''на сред пута'', биће овде још свега и свачега, а онда ће се на делу познати јунаци. На неке будуће јунаке ће можда утицати ваши чланци од пре 10-15 година, али овакве поруке свакако не.

Ποτπисујем Exclamation
Назад на врх
VoiD
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 4795

ПорукаПослао: Пон Авг 08, 2005 1:59 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Као што неко рече, нисам био у Београду, тако да до данас нисам ни могао да одговорим на све ово што у претходних неколико дана овде написаше Драгослав Бокан, Жељко Познановић и Владимир Максимовић. Пошто знам за ред, одговорићу сваком појединачно, уз уздржавање од епитета којима су нас они овде частили. Могу само да кажем да ме је количина бахатости и сујете коју су овде испољили још једном уверила у разлоге због којих генерација са почетка деведесетих, која је могла и морала све, није урадила ништа.

Бокане, пошто сте већ одлучили да ме овде прозивате именом и презименом, могли сте прво да проверите под којим именом овде наступам (што зна већина сталних учесника форума, пошто то никада није била тајна), а не да ми у уста стављате ствари које нисам никада ни рекао ни написао. Дакле, ја нисам Вид, него ВоиД. Сада можете слободно поново да прођете кроз теме уназад неколико година, које сте колико видим већ пажљиво прочешљали и прочитате шта је Ћорлука, тј. ВоиД овде писао о вама. Ако нађете неку личну увреду или било какав коментар из вашег приватног (а не јавног!) живота, ја ћу вам се лично извинити на насловној страни сајта. Осим тога, могли сте да ми пошаљете приватну поруку или да ме позовете телефоном, па да неспоразуме (ако их има) решимо на људски начин. Овако, пошто сте пред свима изнели своју "запањеност" и "неверицу", мораћу и ја јавно да вам одговорим. Трудићу се (пошто на Интернету одувек држим до своје и туђе приватности) да не изнесем било шта што би могло да повреди или увреди вас или било кога другог.
Пошто сте овде изрекли много тога ружног и нетачног, кренимо редом, уз цитате ваших речи.

Dragoslav Bokan ::
Slucajno sam pogledao ovde, na Forum Srpskog Internet Parlamenta i zapanjio se.

...Koji uz to uredjuje Sasa Corluka...

Као прво, не постоји нешто што се зове "Форум Српског Интернет парламента". Постоје Српски Интернет парламент (затворени део сајта у који приступ има двадесетак чланова који се међусобно познају и друже) за који могу да одговарам и форум Информационог центра Коментар који је форум као и сваки други на Интернету и за који нити могу, нити желим да сносим одговорност. Форум има близу 500 чланова и било би заиста сулудо да један човек (ја или било ко други) одговара за све што они напишу или да им сакати текстове, јер су у њима изрекли нешто негативно о пријатељу или познанику (бившем или садашњем) покретача сајта или његових администратора.

Koji uz to uredjuje Sasa Corluka za koga sam mislio da smo prijatelji (dolazak kod njega kuci, sretanje na Sajmu Knjiga)...

О томе да ли смо, какви смо и (најважније) зашто смо били пријатељи боље да не говоримо, јер су у питању приватне ствари, а ако бих написао било шта из тог периода, опет бисте ме оптужили како вас вређам, клевећем и лажем (јер вам истина никако не би одговарала). Врло добро знате (баш као и ја и неко ко ми је близак) зашто сте ми долазили у кућу и зашто су ти доласци напрасно прекинути. Што се сусрета на Сајму књига тиче, треба ли да вас подсетим да сте тада поред мене прошли као поред турског гробља, након чега (након што сам вас јурио и стигао кроз гужву) нисте хтели ни на два минута да свратите до штанда на који сам вас позвао, а који се налазио на десетак метара удаљености од места на којем смо разговарали. А све што сам желео било је да вам поклоним примерак Гласа деснице, који сам вам малтене на силу утрапио. Од тада (октобар 2004.) се нисмо ни видели, ни чули, јер нисте нашли за сходно да ми се јавите да се захвалите или макар да ми кажете своје мишљење о књизи. За сада толико о нашем "пријатељству".

U uvredama posebno prednjace VoiD, Kshatrija ("idiot"?!, "smrda:?!...), nesrecni Stevica iz Vrsca (u cijoj sam kuci bio gost), Njemen...

Слажем се да су Кшатријине речи биле непримерене, али он вам је (ако се не варам) због њих већ понудио извињење. Хоћете ли бити љубазни да наведете увреде које смо изрекли Њемен и ја? Можда сам нешто пропустио?
Што се тиче "несрећног Стевице из Вршца", тачно је да сте били гост и у његовој кући. Хоћете ли да вас подсетим којим сте епитетима њега частили у једном од наших разговора? Хоћете ли да вас подсећам шта сте иза леђа причали о још неким нашим заједничким познаницима? Претпостављам да ни њима о мени нисте причали ништа лепше, тако ваљда говорите о свима у чијој кући гостујете...

A, uz to, ako vas bas zanima, bezdusni moji procenitelji, upravo mi umire otac od raka...

Веома ми је жао што вам је отац тешко болестан, али патетично је да то користите као аргумент у расправи. И у мојој породици се пре недељу дана појавила тешка болест, али то не значи да због тога постајем недодирљив и да из саосећања нико не сме да ме прозове на Интернет форуму. Напротив, нико не треба ни да зна да се тако нешто дешава у мом приватном животу.

Bog ce vas sve kazniti po zasluzi.

Шта рећи после оваквих речи... Како неко може да очекује уважавање ако се понаша као нека баба која около проклиње сваког ко јој се замери или не свиди...

A i ja cu se potruditi da se sretnem makar sa Kshatrijom, pa da mu objasnim kako se to vredja jedan srpski ratni komandant! I da mu proverim njegov "ratnicki" nick!

Вид већ рече да вам ми нисмо жене у црном и да сличне претње не пролазе. Ја само могу да додам да сам више пута чуо сведочења о томе како се понашате у сличним ситуацијама (рецимо од Д. Ђинђића о сусрету у "Београдском излогу"), па вам такође не бих препоручио да физичким обрачуном претите људима са форума. Зар заиста мислите да можете да нам упаднете у кућу (јер ово јесте наш заједнички виртуелни дом) и понашате се на овакав начин? Могу само да се сетим ваших речи од пре неколико година, да је главни недостатак Срба неизмерна бахатост и да се сложим са вама.

Zato vas molim da izbacite, pod hitno, baner sa mojim prezimenom sa vaseg sajta (reklama za knjigu u vasem izdanju) i sve moje tekstove iz sadrzaja.

Нема проблема, биће избачени. Ионако има мало смисла на сајту држати текстове у којима се говори о врлинама којих се њихов аутор не придржава.

Da je Aleksandar Corluka cojstven, on bi izbrisao makar otvorene uvrede ili makar reagovao na njih.

Једини "грех" који могу да прихватим је то што нису избисане Кшатријине увреде, али нисам ни могао да их обришем, пошто сам тек синоћ "сишао са планине" (допутовао са мини одмора).

Vidim da se ovde stalno vrti nekakva moja navodna "podrska" Borisu Tadicu, sto je obicna laz. Naime, citav taj Forum ste pokrenuli Vidovom (Corlukinom) izjavom da je u "Evropi" izasla prica o tome da ce se, navodno, osnovati nekakva "Inicijativa za Lepsu Srbiju", u kojoj cu ja, opet navodno, biti nekakav predsednik, da se to finansira iz inostranstva i slicne gluposti.

Изјава јесте Видова, али није Ћорлукина, а коментарисање онога што се појави у штампи је потпуно нормална ствар. Што рече Милош, нисмо ми Клеопатра или Видовита Зорка, па да знамо у каквим сте ви међусобним односима.

Od tada, od tog trenutka pocinje kontinuirano vredjanje mene i mog rada, kad god to nekom pada na pamet: od Lepe Srbije, preko Skole za devojcice (u kojoj radim besplatno, kao predavac Srpske bastine, kod svoje drugarice koja je otvorila tu skolu, po uzoru na predratne beogradske skole i devojacke institute). Takva ista skola postoji i u Petrogradu, pa to tamo izaziva samo simpatije.

О тој школи је овде говорено са симпатијама. Зато се поруке и не бришу, да би свако могао у било ком тренутку да погледа шта је ко говорио и писао на форуму.

Pa kako neko moze da se potpise sa "Dogodine u Pristini" ili prizrenu, a da besramno vredja nekog ko je nesto, koliko je mogao i umeo, ipak uradio za srpsku stvar.

О томе ко је шта урадио за српску ствар (или против ње) могло би да се расправља, али чему говорити некоме ко не уме да слуша. Тачније не жели, јер мисли да је месија и да му остатак Српства није ни до колена.
Потписиваћу се како хоћу и како сматрам да је потребно, а то што кажете да "бесрамно вређам" је само по себи увреда, јер је потпуно неистинито. Никада у животу никога нисам бесрамно вређао. Можда сам и требао, али на жалост не умем то да радим.

Ledeni, ti gledas emisiju U trendu Sneze Dakic i na osnovu toga zakljucujes kakav je moj stvarni odnos parema srpskoj borbi, dobrovoljcima i Belim Orlovima. Jer ti nije palo na pamet da nisam zeleo da odgovaram na sitnu provokaciju voditeljke koja je zelela da ja sad pricam o Belim Orlovima u emisiji o modi, kulturi, gradskim stvarima...

Не би био проблем да јој нисте одговорили, али ви јесте одговорили и то са "Бели орлови? Шта то беше?" и тиме пљунули не само на добар део своје биографије, већ и на све оне који су се у РС борили или су у ту борбу веровали. Нисам гледао ту емисију (пошто је и иначе не гледам), али су ми се тих дана јавили многи познаници који су били (благо речено) шокирани оваквим одговором и осећали се због тога бедно и преварено.

Vidim da Milos ima poseban problem samnom, jedva skrivajuci mrznju. Ocigledno je da me poznaje ili makar "poznaje", pa se zbog necega nasao uvredjen i samo sipa mrznju i prezir, i to uz super afirmativne reakcije ostatka clanstva Foruma (uz poneke, stvarno retke izuzetke).

Нисам приметио да Милош "сипа мржњу", а за презир сасвим сигурно има довољно повода. Уосталом, у прилог томе говори и ваша реакција када сте чули да је Милош члан овог форума и да сам почео са њим редовно да се дописујем. Ако се не сећате, радо ћу вас на то подсетити преко приватних порука (беше то у стану моје пријатељице пре 3 године).

Zbog takvih kao sto je on, ja se i ne bavim vise javnim delovanjem, bar ne na nacin na koji sam to radio do 1994.

Због вас и таквих као што сте ви, он управо од те 1994. не може да делује ни јавно, ни приватно, осим преко Интернета. Ипак о томе не бих, то су ваше ствари, а сигуран сам да ћете ускоро бити у прилици да се сретнете и све расправите у четири ока.

Znam da je uzaludno sve sto ovde pisem, ali nisam ravnodusan na sve ovo, priznajem, posebno zbog cinjenice da BILO KO moze ovde da uzm nick i kaze BILO STA o nekome

Свиђало се то вама или не, такав је Интернет. И сам сам имао сличних проблема, али ми је било потпуно јасно да је на Интернету то уобичајена ствар. Поготово ако си јавна личност, што са мном није случај, а са вама јесте. Никако да схватите да након што се појавите на ТВ-у или у новинама морате бити спремни на (свакојаке) критике јавности, поготово на Интернету. Проблем наравно настаје, ако мислите да сте непогрешиви и Богом дани и да су сви остали толико испод вас да могу само да вас следе, а не и да преиспитују ваше поступке.

Ovo je moje poslednje javljanje na Forumu

Одувек ме је нервирало када у сред расправе неко, плашећи се одговора супротне стране, унапред најави како се на ту тему (или уопште на форуму) више неће јављати. Морам признати да то од вас нисам очекивао, с обзиром на вашу ерудицију и ораторске способности, због којих не бисте требали да се плашите сучељавања.

Bez pozdrava, sa ogromnim razocarenjem u najnoviju generaciju srskih desnicara, Dragoslav Bokan

И најновија генерација српских десничара се (одавно) разочарала у Драгослава Бокана, тако да је ту ситуација потпуно чиста.

На крају, морам да кажем да сам се осећао мучно читајући у Куриру о дешавањима након Калајићеве смрти, а сада осећам још већу мучнину кад видим на који начин су овде наступили "десничари с педигреом" – Драгослав Бокан, Жељко Познановић и Владимир Максимовић. Какви су нам људи изигравали елиту, још смо и добро прошли...

Налазим се на послу, где немам много слободног времена, па ћу господи Познановићу и Максимовићу одговорити сутра.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
stevand
Посланик

Придружио: 04 Јан 2003
Поруке: 803
Локација: xxx

ПорукаПослао: Пон Авг 08, 2005 5:19 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Kao sto su clanovi foruma primetili u poslednje vreme nisam imao puno vremena da se javljam a i nisam imao puno sta pametno da kazem pa sam se trudio da pratim sta drugi govore i misle.
Ali na ukazivanje mog prijatelja na tekst Dragoslava Bokana moram da odgovorim.

1. Priznanje: VOID-e i VID-e, javno priznajem i pre 3 godine bili ste u pravu a ja sam bio u zabludi do malopre.

2. Suocavanje: G. Bokane ja nikada nikoga ne vredjam. Pored svega jos ste i lazov.

3. Neiskustvo: Do malopre mislio sam da mozda ipak sva Bokanova padanja u veri, u srpstvu, u misljenju i govoru mozda ipak negde u dubini njegove duse ili glave imaju neki smisao. Ja tesko poverujem da je neko nevera i puno puta sam nadrljao zbog toga. Posle Bokanovog egoisticnog govora shvatam koliko sam jos naivan. Hvala mu sto mi je pomogao da i to shvatim.

4. Trenutak istine: Godinama meni Bokanovi govori i emisije od kojih neke imam i snimljene, daju motiv i snagu. Sada mogu samo da kazem praznoslovlje i samoreklamerstvo.

5. Sumnja: Uvek sam sumnjao, ali vec sam rekao da naivno verujem u ljude, kako to da je Bokan bio sve za vreme mire markovic( od ratnog komandanta do tv zvezde) i sada, pravi heroji se nalaze u Hagu(Seselj,Krajisnik,Sljivancanin,Lazarevic.....) ili ih za Hag spremaju(vec uhapseni Mladic,Karadzic....) a ratni profiteri kao Bokan, Jovic ili Mrgud nam drze moralne lekcije. E Srbijo tesko nama.

6. Zakljucak: Onda nisam znao, do skoro nisam verovao ali skoro svaki nas desnicar devedesetih je ili stvoren od strane DB ili je od nje kupljen. Jednom DB uvek ce i biti. Slozicu se sa VOID-m da kakva nam je bila nacionalna elita(gadim se sam sebi kada koristim tu rec za pojedine ljude) odlicno smo prosli. I videvsi kako je danasnja nacinalna ideja prozrela ljude kao sto je Bokan i ostali na vreme budimi se nada.

G. Bokan jos jednom se obracam Vama.
Vi ste razocarenje mnogih pa i mene.
Vi ste ono sto ne zelim da postanem nikada. Niti zelim ikome do koga mi je stalo.
Vi ...........................

Uostalom slozicu se sa Vama samo u jednom:

Gospod sve vidi. Kako mi radili tako nam Bog pomogao.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Пон Авг 08, 2005 11:16 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат:
Bez pozdrava, sa ogromnim razocarenjem u najnoviju generaciju srskih desnicara,

Пошто нисам најбоље упознат са вашим ликом и делом на српској јавној и оној мање јавној сцени, нисам хтео да коментаришем и да упадам у расправу коју сте водили са људима који вас очигледно много боље познају. Међутим, нисам могао да се уздржим после ваших горе наведених речи... Да ли ми (најновија генерација српских десничара) треба да се узбудимо што нас ви (не тако најновија генерација српских десничара) гледате са огромним разочарењем? Који су учинци вашег "србовања" од 91 до 99? Где су нам српске земље? Где су Срби? Ви, као и остале српске вође(било политичке,било војне), да имате имало части би требало у најмању руку извршите самоубиство, а да имате части колико би требало да имате, експлозив око паса па право у главни штаб непријатеља! Ви "српски витезови"... Сами сте изабрали улоге неких вајних националних вођа, научите да сносите пуну одговорност за такву одлуку! 150 000 паравојних формација, три регуларне војске... Коме је то одговарало? Комплекси наполеона,егоизми,себичност, грамзивост... А сада изјаве: "Бели Орлови,шта је то?" Зашто? Али ипак, "нова српска десница" вам се захваљује. Гледајући дела и учинке "старе српске деснице" ми тачно знамо како не треба да се понашамо. И немојте да се бринете и разочаравате у нас. Ви сте ваше показали, а наше тек долази. Ако Бог да можда ћемо ми бити ти који ћемо подићи Србију из пепела, у који ју је убацио милошевићев естаблишмент, заједно са својом позицијом и опозицијом... И на крају, желео бих да цитирам део једног вашег текста, на шта ме је натерао генерални тон који се провлачи кроз ова два поста које сте оставили на нашем форуму:
Цитат:
...Ми заборависмо на онај једини магнетни центар који може да пиљке наших егоизама, индивидуализама, наших стилова, жеља, несрећа личних и појединачних, скупи у једно магнетно поље које је нација и које је држава. То је магнетно поље отаџбинољубља, засновано на јединству правде, нације и Бога и на чојсту и јунаштву.

Можда сте ви господине Бокане били ударени тренутним депримираним стањем док сте писали постове овде, али судећи по њима, изгледа да су ваши пиљци превише тешки за овај магнет... Дошли сте на овај форум, и одмах прекршили основна правила бонтона, како на интернету тако и у правом животу, тако што сте почели да вређате људе и да објављујете приватне информације о њима,као и да им претите. То су ниски ударци, који су недостојни чојства и јунаштва једног српског витеза, господине Бокане.
Назад на врх
Theranda
Посланик

Придружио: 30 Дец 2002
Поруке: 610
Локација: Уједињене Српске Државе

ПорукаПослао: Уто Авг 09, 2005 12:22 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Знате шта је мало чудно? Из неколико постова примећујем да се прича о кућним посетама (код Воида, код Милоша, код СтеванД-а...). Зар је могуће да сви они нису у праву, и да тек тако не би желели неког као госта у својој кући?
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Уто Авг 09, 2005 12:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

1)
Dijasporac ::
Који су учинци вашег "србовања" од 91 до 99? Где су нам српске земље? Где су Срби?

Oвако су после 5. октобра у стотине тв емисија говорили зоран ђинђић,наташа кандић, би серко, чанак, батић, чеда голум, свилановић, кораћ, човић (био у спс-у до 97.), протић и многи други из бившег дос-а и невладиних организација, па чак и људи из СПО-а који је такође имао своју паравојну формацију (Српска гарда). За све њих они су будале (мислим на борце). Они гледају само резултат: изгубљене територије, а то што је хиљаде и хиљаде младих и старих Срба ишло да брани свој народ и дало животе?То се не цени довољно. Не говорим о политичарима, водећим људима, ''интелектуалцима'' говорим о војницима.

Не пишем ја ово због Бокана (који је и мене разочарао својим ''наступом'' на форуму) него уопште због људи који су се борили од 1991. до 1999. Моја 2 брата (од 2 тетке) су мобилисана и ишли су на ратиште и ''србовали'' (ако се то тако каже, мада ми тај израз није најјаснији). Да ли су и они дебили што су ризиковали животе?

Треба показати мало више поштовања према онима који су ризиковали живот и борили се за Србију, па чак и ако је њихова борба на крају била неуспешна.
Можда је боље рећи, привремено, а не на крају, јер она (борба) није завршена, само се сада води на другим пољима где смо такоће прилично неуспешни.

2) Ја Бокана не знам лично, видео сам га само једном на улици, ишао је негде са женом. Гледао сам га у више тв емисија и прочитао 2-3 текста и на мене је тада оставио добар утисак. Стеванд који га лично познаје и има лоше мишљење о њему, такође каже да је раније снимао Боканове емисије и да их је гледао и да су му давали мотив и снагу. Не браним ја њега. Очигледно сам се и ја преварио, као и неки други. Мене је , такође, разочарао са ове две поруке. Верујем Виду, Милошу, Воиду и Стеванду који су га лично познавали и за које мислим да су часни људи. Показало се да приватно Д. Бокан није баш тако сјајна личност и да његови лични поступци нису ускладу са идејама и моралним принципима које је јавно заступао.
Ипак, ово као да се завршило већинском сагласношћу око тога да је Бокан смрда и идиот, само што уместо ових Кшатријиних речи, остали употребљавали финије изразе. Зато ме интересује:

да ли је Драгослав Бокан урадио нешто корисно за ових 15 година или није ама баш ништа? Овако испаде да није ништа, а ја се са тим не могу сложити.

3) Било би добро да свако кад пише користи реч ''ја'', а не ''ми'', односно да свако говори у своје име.

Последњи изменио Neba дана Суб Авг 13, 2005 5:47 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх
Milos
Посланик

Придружио: 01 Јан 2003
Поруке: 3180

ПорукаПослао: Уто Авг 09, 2005 12:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Naravno da je svako od njih trojice uradio i dosta korisnih stvari, pre svega na polju propagande, izdavastva i javnog delovanja. Za uspesno politicko delovanje su potrebni razliciti kvaliteti, jer je veoma lose ako je obrazovan covek nesposoban da svojim primerom sledi ono sto savetuje drugima.
Mi smo na ovom sajtu godinama unazad komentarisali javne istupe, a ne to kakav je ko privatno. Dakle, neke od kritika( ogromna vecina) su se odnosile na javno delovanje i javne stavove.
Назад на врх
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Уто Авг 09, 2005 8:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Цитат:

Oвако су после 5. октобра у стотине тв емисија говорили зоран ђинђић,наташа кандић, би серко, чанак, батић, чеда голум, свилановић, кораћ, човић (био у спс-у до 97.), протић и многи други из бившег дос-а и невладиних организација, па чак и људи из СПО-а који је такође имао своју паравојну формацију (Српска гарда). За све њих они су будале (мислим на борце). Они гледају само резултат: изгубљене територије, а то што је хиљаде и хиљаде младих и старих Срба ишло да брани свој народ и дало животе?То се не цени довољно. Не говорим о политичарима, водећим људима, ''интелектуалцима'' говорим о војницима.

1. Ово су врло озбиљне речи, и молим те да убудуће пазиш са ким ме поредиш.
2. Ако мало пажљивије прочиташ мој пост, видећеш да ја ни у једном моменту нисам ништа негативно рекао о људима који су искрено ишли да бране српске земље и српски народ, него о одређеним "српским војсковођама" који су намерно или из незнања и неискуства губили и људство и територије. Да би неко био добар војсковођа, треба да пре свега искрено и свим срце верује у оно зашта се бори. Треба да буде храбар, талентован за борбу, по могућству искусан,као и рођени вођа. Колико је таквих било код нас, а колико је било криминалаца, слобиних удбаша и пропалих заставника из комунистичке ере јна? Први су ишли да пљачкају шта се опљачкати може,укључујући и сопствени народ,други су саботирали по потреби, док трећи једноставно нису имали појма шта раде. Такве "српске војсковође" су и дале изговор овим сподобама које си горе споменуо да га користе за своје прљаве циљеве.Ја за искрене и праве српске ратнике имам само поштовање, што сам у другим темама и отворено рекао, тако да не желим да се понављам. Уопште нема потребе да "браниш" српске војнике од мене.
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Уто Авг 09, 2005 9:32 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Добро.

Не слажем се са неким твојим ставовима, али нема везе, да не скрећемо са теме.

Нисам те поредио нисаким од људи које сам набројао, али реченице које си употребио, а ја цитирао су они употребљавали, па ме је то у тренутку изнервирало.

Можда сам мало претерао и емотивније раговао. Нисам хтео да те вређам, а ако сам те увредио,извини.
Назад на врх
Odmetnik
Гост

ПорукаПослао: Чет Авг 11, 2005 5:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

...

Последњи изменио Odmetnik дана Уто Сеп 18, 2007 5:21 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пет Авг 12, 2005 7:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

И у данашњем НИН-у је објављен интервју с Боканом на тему Калајића, у коме објашњава свој однос с Калајићем, ситуацију насталу поводом сахране и укратко се осврће на друштвену ситуацију у Србији. У сваком случају, вредно читања. штета што ни НИН ни европа не функционишу у електронској верзији.

Иначе, пало ми је на памет старо правило како је сваки публицитет добар, па и онај негативан. Јесте морбидно, и неукусно према породици и пријатељима, али чини ми се да и ће и овај скандал око сахране допринети да се неки будући читаоци заинтересују ко је био и шта је писао Драгош Калајић. Мој утисак је да нажалост сам одлазак овог великана није сам по себи био мотив за ширу пажњу медија.

Видим да је НИН пар страна посветио теми паганизма, очигледно мотивисан истом причом. јесте да је теккст лош, али ето, и овакви догађаји могу да покрену нека преиспитивања.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
ASterX
Посланик

Придружио: 18 Јан 2003
Поруке: 210
Локација: Мало село које пркосно одолева освајачу!

ПорукаПослао: Суб Авг 13, 2005 9:57 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Vid ::
И у данашњем НИН-у је објављен интервју с Боканом на тему Калајића, у коме објашњава свој однос с Калајићем, ситуацију насталу поводом сахране и укратко се осврће на друштвену ситуацију у Србији. У сваком случају, вредно читања. штета што ни НИН ни европа не функционишу у електронској верзији.

Интевју из НИН-а са Драгославом Боканом постављен је на сајт СНП Светозар Милетић.

Текст у целини налази се на адреси: http://snp-miletic.org.yu/modules.php?name=News&file=article&sid=413&mode=&order=0&thold=0.
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Суб Авг 13, 2005 10:32 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Добар је интервју са Боканом из''Нина'', али је много бољи Боканов текст из ''Европе''. Ако тај текст не може неко некако да набави и постави на сајт, ја ћу га прекуцати кад стигнем.

По свему судећи Калајић није прешао у православље, иако је како Бокан каже био последњих година у блиском и пријатељском односу са неким владикама, пре свега са владиком Порфиријем. Пре неколико година су Калајић и владика Порфирије држали неко предавање у једној галерији у Кнез Михајловој (вероватно ''Прогрес'', нисам био, сећам се само најаве у новинама) под називом ''Уметност и духовност''', тако нешто.
Назад на врх
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Нед Авг 14, 2005 1:56 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ишао сам двије три недеље на одмор и видим да сам доста тога пропустио. Требало ми је неколико сати да прочитам ове бурне постове.

Лијепо је то што су људи попут Максимовића, Бокана и сл. дали мишљење, али је помало ружно што дају паушалне осуде свим људима и цијелом овом форуму који је много дао за ширење идеја и мишљења које си они сами пропагирали. Изузев гос. Бокана, кога су на овој теми напали, па је човјек можда био и револтиран. (Иако немам лијепо мишљење о Бјелим Орловима, не значи да је било и оних који су били мотивисани патриотизмом) Не видим разлог да гос. Максимовића нпр. омаловажава творце и учеснике овог сајта ако мисли да су кренули "погрешним путем". Да је рекао нешто у смислу "...више бих цијенио да радите то што радите, на овај или овај начин...", вјерујем да би људи који су били мета тих опски узели то добронамјерно, па можда и прихватили као савјет.

С друге стране и људи који су се нашли увријеђени, да не набрајам све, могли су "спустити лопту". Ипак, ова (ватрена) тема обилује сујетом.

Иако сам учесник овог формума могу рећи само да сам више посматрач и да немам амбицију да мјењам ничија мишљења и увјерења. Чак себе не бих назвао ни десничаром ни лјевичаром, Laughing већ патриотом. А и то да ли сам "патриота", више могу рећи други који ме знају и који могу процјенити на основу њихових мјерила и опажања. И вјероватно овај форум се не може оцјенити по мени. Тако претпостављам ни по другим учесницима појединачно, бар овај отворени дио.
ASterX
Посланик

Поруке: 210
Локација: Мало село које пркосно одолева освајачу!

ПорукаПослао: Пон Авг 15, 2005 3:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Neba ::
Добар је интервју са Боканом из''Нина'', али је много бољи Боканов текст из ''Европе''. Ако тај текст не може неко некако да набави и постави на сајт, ја ћу га прекуцати кад стигнем.

Велико хвала Драгославу Бокану што је у моменту када је изгубио свог оца Илију (1933-2005) нашао времена да са свима нама подели портрет свога пријатеља, пославиши сајту СНП Светозар Милетић пуну верзију текста чији је скраћени део српски национални недељник ЕВРОПА објавио у свом 70-том броју, 11. августа 2005.

До пуне верзије Бокановoг текста о Драгошу можете доћи на :
Arrow http://snp-miletic.org.yu/modules.php?name=News&file=article&sid=414.

Последњи пут изменио ASterX дана Суб Авг 20, 2005 4:03 pm. изменио укупно 2 пута.
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Уто Авг 16, 2005 9:41 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Астериксе, свака част! Ја сам читао у Европи, ко није требао би да прочита.
------------------------
Бокан у Нину спомиње да је пре кремације прочитао ''химну'' из Калајићевог ''Упоришта'' ( и ''Последњих Европљана'', такође,и тамо је има). Реч је у ствари о песми једног француског легионара која је нека незванична химна француске Легије странаца.У Калајићевом преводу недостају последња 2 стиха, мада сам негде нашао (ако сам добро разумео, пошто сам француски доста заборавио) да су та 2 стиха касније додата, а да их нема у оригинално верзији песме из ( ако се не варам) 1942.

PRIERE DE PARA

Donnez-moi, mon Dieu, ce qui vous reste
Donnez-moi ce qu'on ne vous demande jamais.
Je ne vous demande pas le repos
Ni la tranquillité
Ni celle de l'âme, ni celle du corps.
Je ne vous demande pas la richesse
Ni le succès, ni même la santé.
Tout ça, mon Dieu, on vous le demande tellement
Que vous ne devez plus en avoir.
Donnez-moi, mon Dieu, ce qui vous reste
Donnez-moi ce que l'on vous refuse.
Je veux l'insécurité et l'inquiétude.
Je veux la tourmente et la bagarre
Et que vous me les donniez, mon Dieu, définitivement.
Que je sois sûr de les avoir toujours
Car je n'aurai pas toujours le courage
De vous les demander.
Donnez-moi, mon Dieu, ce qui vous reste.
Donnez-moi ce dont les autres ne veulent pas.
Mais donnez-moi aussi le courage
Et la force et la foi.
Car vous seul donnez, mon Dieu,
Ce que l'on ne peut attendre que de soi.

THE PARATROOPER'S PRAYER

I'm asking You God, to give me what You have left.
Give me those things which others never ask of You.
I don't ask You for rest, or tranquility.
Not that of the spirit, the body, or the mind.
I don't ask You for wealth, or success, or even health.
All those things are asked of You so much Lord,
that you can't have any left to give.
Give me instead Lord what You have left.
Give me what others don't want.
I want uncertainty and doubt.
I want torment and battle.
And I ask that You give them to me now and forever Lord,
so I can be sure to always have them,
because I won't always have the strength to ask again.
But give me also the courage, the energy,
and the spirit to face them.
I ask You these things Lord, because I can't ask them of myself.

By Lt. Andre Zirnheld

http://members.lycos.co.uk/foreignlegiondiary/photoalbum14.html
Назад на врх
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пет Авг 19, 2005 4:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево још једног текста Драгоша Калајића:

http://www.czipm.org/kalajic_03.html

п.с. овај линк би сигурно поставио наш пријатељ Стема који је (привремено?) одсутан са форума
Назад на врх
sulajkovski
Члан

Поруке: 257
Локација: Београд, Србија

ПорукаПослао: Пон Авг 22, 2005 3:20 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Можда се јављам са закашњењем, али што рече један мој познаник: "Касни само онај ко не стигне."

Неозбиљно је тврдити за човека попут Драгоша Калајића да је "умро", јасно је и због чега. У вези сахране - смисао спаљивања тела у прехришћанском обреду јесте тај да дим однесе душу покојника на небо, па су се још пуштала и два орла који треба да припомогну у том чину. Дакле, ни кремација ни сахрана немају везе са прехришћанским обредом.
кора од банане!
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Пошаљи Е-маил Посети сајт аутора
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следећи
Страна 5 од 7

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму