Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

ТВ емисије
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... 13, 14, 15

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Нед Апр 01, 2012 2:02 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Јел ово за мене због ћирилице и мог става о Вуку, или... ? Very Happy
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Пон Мај 07, 2012 11:05 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сад гледах на ТВ БН интервју са Момиром Булатовићем... најјежих се док сам слушао.

Једна информација која ми уђе у уши је податак да је у мобилизацији 1991 у Црној Гори био одзив 110% док је у Београду био 2%. ... Водитељи и новинари чак и на БН знају бити иритантни... и оно наравно милион пута поновљено питање... па знате санкције, највећа инфлација у историји свјетске економије (што није тачно, у Мађарској 1946 је била далеко већа)... и сад његов одговор, па шта смо требали да радимо, у једном моменту је све стало, у СРЈ је било милион избјеглих, у Црној Гори 12% становништва су биле избјеглице, то је био једини економски начин да некако социјално богатство распоредимо а да не дође до тоталног распада, и успјели смо.... Доста добрих одговора, штета што БН не качи видео садржаје онлајн.
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Пон Мај 07, 2012 11:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Класично црногорско курчење. Наравно да у Београду није био одзив 2%. Реч је о мојој генерацији и мало старијима и ево покушавам да се сетим неког ко се '91 није одазвао и не могу.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Уто Мај 08, 2012 9:01 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Делим мишљење са Видом. Свима је крив Београд, а у Београду највише живе ти 110% јунаци из свих делова бивше државе. НИКО од моје екипе није одбио позив за мобилизацију, и зато булатовићу, ДУВАЈ ГА. И како то 110% одзива функционише? Устајали и они из гроба да ратују код Дубровника, шта?
bane001
Ветеран

Придружио: 26 Нов 2005
Поруке: 1236

ПорукаПослао: Уто Мај 08, 2012 9:48 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Можда то није проценат одзива, него позива. Кажу да су, процентуално, Београђани најмање позивани.
Назад на врх
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Мај 08, 2012 2:15 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Мобилизација не значи да се позивају сви мушкарци који дишу, значи одазвали се велика већина оних који су позвани плус су се пријављивали и они који нису позвани. Имам пријатеља који је у то вријеме радио у Министарству Одбране и баш га питах везано за ово, кажу да је био заиста био преко 100%, не може да потврди да ли је тачна цифра али је био заиста велики, није им фалило војске, како су били кренули вјероватно би за пар дана узели Дубровник и стигли до Неума. Треба имати у виду да ЦГ има 700 хиљада становника укупно. Што се тиче Београда, не зна за тачне проценте али провјерено је био мали, част изузецима. Руку на срце, рекао је да је био мали одзив и у Бањалуци, али оно ипак је то био мјешовит град, било је доста и Хрвата и Муслимана.

И ово је прича само за 1991, тад је једино била мобилизација, која је укупно трајала пар мјесеци, и нешто на почетку 1992 док се званично није расформирала ЈНА. И то је то, следећи пут је било 98 и 99 и тада је био велики одзив, да ли су људи видили да су угрожени заиста па им се јавио борбени дух, ко ће знати.

Не знам што се вријеђате, да ли локал патриотизам или шта је у питању. Било ми је интересатно јер сам нешто гледао корелацију са политичким опредјељењима на претходними изборима. Пратим последњих година, већ милион пута поновљене приче и око српског политичког активизма на факултетима, разни протести... и све се то броји неким малим процентима понекад и промилима. Што се мене тиче у последње вријеме сам равнодушан не мора ни толико.

ВРС је бројала негдје око 90 хиљада војника, из рата је изашла са 21 хиљаду мање и не знам колико рањених.
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514

ПорукаПослао: Уто Мај 08, 2012 5:33 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Када је '91 кретало на Вуковар гардијска бригада је још излазила из касарне 4. јули на Трошарини када је чело колоне улазило у Хрватску. Војске је било и превише.

Прича о 100% је смешна јер би то значило да су се позиву одазвали и сви они Црногорци који су са мном студирали у Београду, као и они који су печалбарили напољу. Не кажем да је тамо ико бежао од војске већ само да се они пословично курче и кад имају и кад немају разлога за то.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Мај 08, 2012 9:59 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сељобера има свуда. И ја сам био свједок разних догађаја, да не идемо у неке расправе, ја сам из контекста истргао ову причу, поента није било курчење, питање је било "да ли је Црна Гора требала да се оцјепи кад и остале републике (91 и 92)?", онда је ово био дио одговора какво је расположење било народа у ЦГ.
gl1723
Члан

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 52

ПорукаПослао: Уто Мај 08, 2012 11:01 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Читава ствар је функционисла отприлике овако некако:
Ако се јединица попуњава из резервног састава и рецимо треба да има 800
људи онда је око 10% било активних војних лица - старешине - око 40 људи и
још рецимо 40 регрута који су у тренутку мобилизације били на редовном служењу војног рока. Остатак од 720 људи се позива са списка резервиста који сачињавају јединицу. Међутим тај списак је у ствари дужи, на њему је више од 720 људи, рецимо 800-820 и СВИ се они позивају, рачуна се да се неће сви појавити из разних разлога. Ако дође тачно 720 онда је то 100%. Мањи одзив од 720 резултира и мањим процентом. Али ако дође више од 720 (до пуног броја од рецимо 800 позваних) онда се то рачуна као више од 100%.
Када се напуни тачно колико треба, остали се региструју и враћају кући. Они чине РЕЗЕРВУ баш те јединице и позивају се као попуна у случају потребе (погибије, болести рањавања и сл.) оних из првог састава. Резервне старешине су (бар у мојој јединици) у "главу" знале састав и тачно су знали кога задржавају а кога враћају.
Моја јединица се одазвала у огромном броју, (све београђани) и сећам се да су многи враћани јер је попуњеност била 100%. Ратни распоред је био у селу Мали Пожаревац, према Младеновцу, дакле доста ван града и пун састав је био окупљен много пре истека рока од 24 сата, после кога се напушта зборно место.
Назад на врх
slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Уто Авг 14, 2012 1:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Понашање старешина - наставни филм
Very Happy
http://vimeo.com/46582654
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Сре Јан 09, 2013 3:30 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

.be
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Нед Јун 23, 2013 10:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

У последње време је окачен већи број емисија "Док анђели спавају" на јутјуб.
njemen
Посланик

Придружио: 05 Јан 2003
Поруке: 4271

ПорукаПослао: Чет Нов 28, 2013 7:26 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Марина Рагуш код Марка Јанковића

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Нед Дец 08, 2013 12:00 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Одлична емисијиа!

Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пет Феб 14, 2014 7:38 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Некакав нови ријалити о руским новобогаташима и другим чудним ликовима почиње да се емитује у недељу: http://www.blic.rs/Zabava/439417/Rialiti-Upoznajte-Ruse-Bogatiji-i-od-engleske-kraljice
njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Јун 07, 2014 11:44 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Професор др Милан Брдар прича о томе какав политичар треба да буде.
http://youtu.be/SVpv17L_yHQ?t=38m56s
Neba
Посланик

ПорукаПослао: Сре Авг 27, 2014 11:24 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Калајић и Мира Бобић-Мојсиловић о масонима, емисија из 1990. године

Neba
Посланик

ПорукаПослао: Пон Сеп 14, 2015 9:37 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Вечерас на РТС 2.

njemen
Посланик

ПорукаПослао: Суб Мар 25, 2017 7:54 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Изгледа да је поново у "лијепој њиховој" догорело до ноктију чим су се сетили словенства, балканског порекла и једног народа с ових простора.

Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Читаоница Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Страна 15 од 15

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму