Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Abortus i svet
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Пет Авг 13, 2010 8:28 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/202469/Rusija-Otkaz-za-radnice-koje-su-abortirale
mpkByk
Ветеран

Придружио: 09 Мар 2005
Поруке: 1731
Локација: Србистан

ПорукаПослао: Нед Авг 15, 2010 1:25 am    Наслов: Одговорити са цитатом

занимљиво је, мада у мору ових данашњих права, не вјерујем да ће му то допустити. и сад како знати које су абортирале. а текст је иѕиѕвао гомилу коментара и распламсала се права борба, ЗА и ПРОТИВ.
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Пон Авг 16, 2010 10:10 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Русија решава демографске проблеме
16.08.2010. - Наталитет скочио за 21%

У Русији је бејби-бум. У последње три године наталитет у земљи је скочио за 21%. Статистика сведочи о прелому врло узнемиравајуће тенденције, која је настала 90-их година прошлог века, када се становништво земље из године у годину смањивало.

Решавање демографског проблема постало је за владу Русије задатак број један. Били су разрађени и усвојени програми подршке материнству, деци и породици. Власти су решиле да материјално стимулишу оне који су се одлучили на рађање другог или трећег детета. И већ од 1. јануара 2007. године приликом рођења малишана родитељи су почели да добијају такозвани мајчински капитал у висини од око 10 хиљада евра. Прве године програма своје право искористило је 580 хиљада родитеља.

Мада се чудо није десило, прогрес се види. Ако је 2006. гдоине у Русији отпадало по 1,2 детета на једну жену репродуктивног узраста, данас статистика показује 1,8 детета по породици. Ради поређења, у Јапану се рађа 1,22 детета по жени, у Пољској 1,27, у Шпанији и Италији 1,3.

Пораст наталитета бележе дечији лекари. По речима педијатра са седамнаестогодишњим стажем Галине Губанове, малишана има све више.

"По мени, данас се наталитет повећао у поређењу са 90-им. При чему се уећао број породица са више деце. Шта бих још желела да истакнем. Последњих година почео је да се појављује већи број породица у којима су деца управо жељена и планирана. То значи да су родитељи спремни да рађају децу, да су унапред спремни не само материјално, већ и физички."

Такође лекар истиче да већина мама тежи да доји децу. Док је још пре неколио година већина новорођених била на вештачкој прехрани, каже Губанова.

90-их година маме су се плашиле да не покваре фигуру приликом дојења. Тренутно у први план већина мама истиче управо здравље малишана. Зато што само дојење даје добру основу детету за читав преостали живот.

То што су Рускиње почеле више да рађају, не плашећи се да доје и да ће због тога покварити фигуру, по мишљењу психолога, говори о томе да оне са већом сигурношћу гледају у будућност. У великим градовима као што су Москва и Иркутск, први пут за последње године наталитет је премашио морталитет. Многи руски грађани су се преоријентисали са каријере на породичне вредности. И узрок бејби-бума, по мишљењу експерата је у дугоочекиваној стабилности која је сменила хаос 90-их, изазван распадом СССР.

Руски програм борбе против демографске кризе срачунат је на 10 година. Коренити прелом ситуације експерти предвиђају већ до 2015. године.

Извор: Глас Русије, фото: © fat dad/flickr.com
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Уто Авг 17, 2010 8:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Свака част Русијо! Што се тиче нашег морталитета ту ипак мислим да би морало да се деси чудо да жене крену да рађају, а мужеви да им буду подршка. Што сада свакако није тренд.
Солунац
Члан

Придружио: 05 Јан 2009
Поруке: 110

ПорукаПослао: Сре Авг 18, 2010 9:34 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Бејби-бум је колико сам ја од неких упућен, захватио углавном несловенско становништво, управо једним дијелом и због тих бенефиција (нпр. бесплатан метро). Росијци, а не Руси су, чини ми се, већински корисници мајчинског капитала. Сами Руси (тј. Рускиње) се, пак, и даље понашају као примадоне. Ипак, да се оградим, ово сам сазнао из личног разговора са неки људима тамо, и ја лично нисам ни гледао, нити правио статистику.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Velizar
Члан

Придружио: 29 Јун 2010
Поруке: 180

ПорукаПослао: Пет Авг 20, 2010 6:17 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Било је крајње време за тако нешто. Кода нас, чини ми се, да свакој породици која добије дете великим залагањем министарстава као и представника владе буду ускраћена сва права и видови помоћи.
Назад на врх
zero
Ветеран

Придружио: 20 Феб 2008
Поруке: 622
Локација: Herceg Novi

ПорукаПослао: Чет Јан 23, 2014 9:11 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://borbazaveru.info/content/view/6460/1/
Мој духовни отац је био против вјештачке оплодње. Кад се прочита овај чланак јасно је и зашто. Иначе број неплодних особа се у задњих 50 година повећао за 300%: http://www.vaseljenska.com/misljenja/rokfelerove-vakcine-za-sterilizaciju/
Солунац
Члан

Придружио: 05 Јан 2009
Поруке: 110

ПорукаПослао: Пон Авг 31, 2015 12:42 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Кафа, енергетски напитци, и алкохол утичу на неплодност мушкараца (међу многим другим разлозима, наравно). С друге стране, просјечна старост младенаца се све више и више помјера на горе. Самим тим се полако смањује могућност зачећа (популацијски гледано).
Назад на врх
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Најбоље дискусије Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страна 6 од 6

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму