Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

група ВОЖД-Пробај да ме не волиш
Иди на страну Предходни  1, 2

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> ТВ Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  

Дали Вам се допада песма и спот _
да
60%
 60%  [ 9 ]
не
40%
 40%  [ 6 ]
Укупно гласова : 15

Аутор Порука
dijasporac
Ветеран

Придружио: 09 Апр 2003
Поруке: 2408

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 9:19 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Искрено речено, нигде нисам видео да је Кордоба поставио питање "Свиђа ли вам се?" Људи су сами почели да коментаришу песму, што је сасвим природно. Али о укусима не вреди расправљати. Као што рекох, мени се лично свиђа и мелос и идеја, али ми прилично боде очи поднаслов на почетку песме и грб из два разлога, а то су три: Да ли то значи да је муп финансирао песму као свој пропагандни спот? Ако није, зашто је песма фокусирана само на полицајце? Сви знамо да је било доста разно разних војних формација које су се бориле на свим ратиштима. Као треће, милиција је генерално синоним радије за одбрану режимске власти унутар земље, него за борбу против спољашњег непријатеља. Пошто је слоба током рата слао све што је носило дугу цев на Косово, наши полицајци су ничим изазвани добили и епитет патриота. Сам чин слања свих расположивих наоружаних формација није споран, али мени лично смета пришивање полицајаца за идеју патриотизма, јер су они у Србији углавном били синоним за сирову одбрану окупаторског режима, почевши од ћопавог загорца па до ових данас.
spartak
Ветеран

Придружио: 31 Дец 2003
Поруке: 2207
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 9:35 am    Наслов: Одговорити са цитатом

dijasporac ::
Искрено речено, нигде нисам видео да је Кордоба поставио питање "Свиђа ли вам се?"

Како ниси видео, тема је отворена анкетом са баш тим питањем. И за песму и за спот.

Притом у оно време и хрвати, и муслимани а поготово шиптари су били (а шиптари и даље јесу) унутрашњи непријатељ и ту милиција има шта да ради. Технички кад смо се раздружили на републичком тј. новодржавном нивоу, сви осим шиптара постали су спољни непријатељ. За мене и даље МУП треба да "третира" Косово, што и ради и хвала им.
Beli
Ветеран

Придружио: 23 Нов 2005
Поруке: 522

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 10:04 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Мени је песма одлична а и спот, само што волим мало жешћи рок.
А што се тиче патриотских бендова који певају на српском, Томсон их све шије за медаљу, штета што је усташки мајмун.

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

КордобА
Почетник

Придружио: 01 Јул 2010
Поруке: 11
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 11:23 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Искрено речено, нигде нисам видео да је Кордоба поставио питање "Свиђа ли вам се?" Људи су сами почели да коментаришу песму, што је сасвим природно. Али о укусима не вреди расправљати. Као што рекох, мени се лично свиђа и мелос и идеја, али ми прилично боде очи поднаслов на почетку песме и грб из два разлога, а то су три: Да ли то значи да је муп финансирао песму као свој пропагандни спот? Ако није, зашто је песма фокусирана само на полицајце? Сви знамо да је било доста разно разних војних формација које су се бориле на свим ратиштима. Као треће, милиција је генерално синоним радије за одбрану режимске власти унутар земље, него за борбу против спољашњег непријатеља. Пошто је слоба током рата слао све што је носило дугу цев на Косово, наши полицајци су ничим изазвани добили и епитет патриота. Сам чин слања свих расположивих наоружаних формација није споран, али мени лично смета пришивање полицајаца за идеју патриотизма, јер су они у Србији углавном били синоним за сирову одбрану окупаторског режима, почевши од ћопавог загорца па до ових данас.

О томе сам причао-пиасо. Спот и МУП су ту, јер сам ја био припадник специјалних јединица полиције, те могу да причам само о ономе што је у мом домену.Нису они ни финансијери нити налагодавци маркетиншке кампање. Ја сам. И написао сам ради кога и чега...
Знате сви, не треба трошити речи да полиција тих година није радила полицијски већ војни посао, а зашто је то тако било нека пишу паметнији... Ја сам лично поносан на чињеницу да сам осим оштећења кичме и десне ноге, "задобио" и пет пријатеља који су ми као браћа, те ме никад ни у чему нису изневерили за ове године...
Слажем се да је полиција увек у служби режима, али да су постали патриоте "ничим изазвано" нисам баш сигуран. Барем је тако из мог угла гледано, сигурно да је било свега. Ту не могу да се генерализују ствари, типа војска јесте - полиција није итд...
Одајем признање сваком човеку који се јавио и борио, без обзира у којој формацији био и шта је радио. Само немам право у њихово име да се потписујем могу само за оно што сам био. Отуда је посвећена полицајцима (спец.јед.), мада је више него добро прихваћена и међу војском и срећан сам због тога...
Срећан сам што се уопште покренула било каква дискусија везана за ову тему, не само на овом форуму... То је помак. Не смемо заборавити шта се десило, макар само кроз песме или уз гусле помињали...

Део из Небесне Литургије Св. Владике Николаја
".... нису Срби кано што су били, лошији су него пред Косовом..."
можда најбоље осликава време у којем смо...

Нека Вас Бог чува браћо!
Сармат
Ветеран

Придружио: 28 Јан 2007
Поруке: 967
Локација: SARMATIA EUROPAEA ET ASIATICA

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 11:30 am    Наслов: Одговорити са цитатом

Пре свега, молим администраторе да јбно склоне овај линк из претходног поста за ову јбну усташку песму са јбног српског форума!!! Ја не знам Бели јеси ли ти пијан био када си ово качио или шта? Мада ни то ништа не објашњава, јер ја када сам и пијан певам неке друге песме...

@dijasporac
Јел имаш некога у породици или фамилији ко је као полицајац ратовао против шиптарских терориста на КиМ?

@ остали
Машите поенту. Није битно који је музички правац када је у питању родољубива песма већ порука коју шаље. Да ли ће бити у хип-хоп фазону, хард рок, панк, па и у фазону Сергеја Ћетковића. Та песма мора да шаље поруку јасну и недвосмислену од које се свака длака на телу родољуба јежи...

@Кордоба
Брате, бићу потпуно отворен јер си овде вероватно и дошао да би отвореност добио. Песма као песма, у смислу аранжмана, начина на који је компонована и све те музиколошке форе (нисам стручан не замери на лаичкој употреби термина) је заиста добра и по мом мишљењу се може мерити са сличним баладама Сергејевим и Георгијевим...
Када је у питању твоја посвета у првом посту, ја на жалост не могу да доживим то на прави начин. Зашто? - Просто је. Да нисам гледао овај спот док сам слушао песму, ја никада не бих помислио на пале борце. Дакле, да ти ниси сугерисао коме је посвећена ова песма, ја не бих ни наслутио.
Очигледно је да је спот рађен уз подршку МУПа и да је интерес тог министарства био да промовише свој рад.
Не сумњам да је твоја намера била да спојиш оно што си хтео и оно што си могао, али ти отворено кажем, да циљ који си поставио (ако је то овај који си овде назначио) ниси постигао у потпуности. Шта више, рекао бих да је домет овог спота понајвише допринео само промоцији Дачићевог министарства.

Када је само спот у питању...Спот нигде не показује ко се против кога ту бори, ко је жртва и за кога се живот полаже (симболи пре свега). По тексту песме и гледајући спот, би се лако могло закључити како је неко натерао овог борца да се одвоји од своје драге.., и невољно погине вршећи дужност...

Дакле, твој циљ (одавање почасти палим борцима) не може да се испуни без две натегнуте интерпретације. Прва је да се текст песме стави у неки несуђени контекст преко спота, а друга је да се контекст спота и песме од стране наратора (у овом случају тебе) стави у контекст одавања почасти палим борцима у борби за отаџбину.

С друге стране, песма ''Молитва за Матеју'', је скроз ок где се промовише православље и то старокалендарско (молитва на руском). Где се промовише молитва за колектив и монашки живот... Рекао бих да ти је друга песма много успешнија од прве (наравно говорећи из ове родољубиве тачке гледишта).

Још једном бих напоменуо, осталим учесницима у овој расправи, да је јако битно да песма носи снажну и недвосмислену поруку! А што више различитих музичких праваца носи ту исту поруку, значи да ће је више људи чути.

Порука у панк форми:
http://www.youtube.com/watch?v=KDI65mMdlI8

Порука у хард рок форми:
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk

Порука у хип-хоп форми:
http://www.youtube.com/watch?v=kLyLfPOd0lo

Порука у етно форми:
http://www.youtube.com/watch?v=CPXBY7Q723g

Порука у нео-народњачкој форми (да не кажем турбо-фолк):
http://www.youtube.com/watch?v=uFhMQ-K0z9M&feature=related

Порука у виду монашког појања:
http://www.youtube.com/watch?v=lo3NEXQMvAg&feature=related

Верујем да наш брат Кордоба има искрену намеру да пренесе праву поруку и ја му од срца желим срећу у даљем раду, па да овој листи јасних порука може да се дода и једна у форми музике којом се он бави Wink

Свако добро.

П. С. Не брини због сумњичавог става људи овде, то је одбрамбени рефлекс. Када и ако виде да си искрен и без задњих намера, биће више пријатељски настројени... Smile

Последњи изменио Сармат дана Суб Јул 03, 2010 4:06 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
slovenac
Ветеран

Придружио: 31 Авг 2006
Поруке: 874

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 2:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Beli ::
Мени је песма одлична а и спот, само што волим мало жешћи рок.
А што се тиче патриотских бендова који певају на српском, Томсон их све шије за медаљу, штета што је усташки мајмун.

Скочи на Youtube Download VideophpBB Plugin

nemogu da ne komentarišem,skupljam patriotske i borbene od 90-te,pa koga će tomson da šije,pa odvratnijeg čoveka nema na planeti,i kako možeš to upšte da uporedjuješ,sa bilo kim(ako si mislio na naše patriotske)...ima on u paklu da šije i to dobro i nemogu da kontam Srbe koji slušaju ustaške pesme Evil or Very Mad
КордобА
Почетник

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 3:17 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сармат ::
Пре свега, молим администраторе да јбно склоне овај линк из претходног поста за ову јбну усташку песму са јбног српског форума!!! Ја не знам Бели јеси ли ти пијан био када си ово качио или шта? Мада ни то ништа не објашњава, јер ја када сам и пијан певам неке друге песме...

@dijasporac
Јел имаш некога у породици или фамилији ко је као полицајац ратовао против шиптарских терориста на КиМ?

@ остали
Машите поенту. Није битно који је музички правац када је у питању родољубива песма већ порука коју шаље. Да ли ће бити у хип-хоп фазону, хард рок, панк, па и у фазону Сергеја Ћетковића. Та песма мора да шаље поруку јасну и недвосмислену од које се свака длака на телу родољуба јежи...

@Кордоба
Брате, бићу потпуно отворен јер си овде вероватно и дошао да би отвореност добио. Песма као песма, у смислу аранжмана, начина на који је компонована и све те музиколошке форе (нисам стручан не замери на лаичкој употреби термина) је заиста добра и по мом мишљењу се може мерити са сличним баладама Сергејевим и Георгијевим...
Када је у питању твоја посвета у првом посту, ја на жалост не могу да доживим то на прави начин. Зашто? - Просто је. Да нисам гледао овај спот док сам слушао песму, ја никада не бих помислио на пале борце. Дакле, да ти ниси сугерисао коме је посвећена ова песма, ја не бих ни наслутио.
Очигледно је да је спот рађен уз подршку МУПа и да је интерес тог министарства био да промовише свој рад.
Не сумњам да је твоја намера била да спојиш оно што си хтео и оно што си могао, али ти отворено кажем, да циљ који си поставио (ако је то овај који си овде назначио) ниси постигао у потпуности. Шта више, рекао бих да је домет овог спота понајвише допринео само промоцији Дачићевог министарства.

Када је само спот у питању...Спот нигде не показује ко се против кога ту бори, ко је жртва и за кога се живот полаже (симболи пре свега). По тексту песме и гледајући спот, би се лако могло закључити како је неко натерао овог борца да се одвоји од своје драге.., и невољно погине вршећи дужност...

Дакле, твој циљ (одавање почасти палим борцима) не може да се испуни без две натегнуте интерпретације. Прва је да се текст песме стави у неки несуђени контекст преко спота, а друга је да се контекст спота и песме од стране наратора (у овом случају тебе) стави у контекст одавања почасти палим борцима у борби за отаџбину.

С друге стране, песма ''Молитва за Матеју'', је скроз ок где се промовише православље и то старокалендарско (молитва на руском). Где се промовише молитва за колектив и монашки живот... Рекао бих да ти је друга песма много успешнија од прве (наравно говорећи из ове родољубиве тачке гледишта).

Још једном бих напоменуо, осталим учесницима у овој расправи, да је јако битно да песма носи снажну и недвосмислену поруку! А што више различитих музичких праваца носи ту исту поруку, значи да ће је више људи чути.

Порука у панк форми:
http://www.youtube.com/watch?v=KDI65mMdlI8

Порука у хард рок форми:
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk

Порука у хип-хоп форми:
http://www.youtube.com/watch?v=kLyLfPOd0lo

Порука у етно форми:
http://www.youtube.com/watch?v=CPXBY7Q723g

Порука у нео-народњачкој форми (да не кажем турбо-фолк):
http://www.youtube.com/watch?v=uFhMQ-K0z9M&feature=related

Верујем да наш брат Кордоба има искрену намеру да пренесе праву поруку и ја му од срца желим срећу у даљем раду, па да овој листи јасних порука може да се дода и једна у форми музике којом се он бави Wink

Свако добро.

П. С. Не брини због сумњичавог става људи овде, то је одбрамбени рефлекс. Када и ако виде да си искрен и без задњих намера, биће више пријатељски настројени... Smile

Хвала брате!
Ценим твоје мишљење и шта више, у праву си...
Ипак, да бих остварио циљ, морао сам да уђем у компромисе, вероватно то зато тако изгледа (без намере да се правдам)...
Покушао сам, па шта Бог да... Имамо намеру да много отвореније и језивије прикажемо кроз спот неке ствари, па ћемо видети како ће то испасти... За сада то можда изгледа сладуњаво, али прављено је за већину, којој је и ово "страшно"...
Нисмо ми у држави која макар и прећутно подржава све што је национално... Нема простора овде за пандам том усташи томпсону...
Нема простора ни за много блаже ствари...

Да би ово дело какво год да је угледало светлост дана, прошао сам и пролазим кроз велика искушења и приватне нападе да будим национализам (не знају ни појмове), да враћам у прошлост и бла, бла, бла...

Тако браћо драга - разумите и праштајте !

ја сам само један од оних који се радовао зори, испијајући кафу из исечених пластичних флаша, док су се око мене мешали мириси барута, паљевине и трулежа...

П.С. Господе Исусе Христе, Сине Божији, подари мир и благостање свакоме ко чита ове постове, не уведи га у искушења већ заштити од свих зала... Молитвама Светих Отаца наших и Духовног Оца мојега Јоила, избаци сваку сумњу, љубомору, сујету и зловољу из срца браће...
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 3:22 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

spartak ::
Искрено речено, нигде нисам видео да је Кордоба поставио питање "Свиђа ли вам се?"

Како ниси видео, тема је отворена анкетом са баш тим питањем. И за песму и за спот.

Притом у оно време и хрвати, и муслимани а поготово шиптари су били (а шиптари и даље јесу) унутрашњи непријатељ и ту милиција има шта да ради. Технички кад смо се раздружили на републичком тј. новодржавном нивоу, сви осим шиптара постали су спољни непријатељ. За мене и даље МУП треба да "третира" Косово, што и ради и хвала им.

Па нисам видео. Сад видим, и гласао сам да ми се свиђа.
Ако хоћеш да улазиш у ситна цревца и бесмислене техникалије, ингеренцију и право интервенције у осталим републикама имао је само савезни суп, никако специјалне јединице мупа републике Србије. Ја лепо рекох да
Цитат:
Сам чин слања свих расположивих наоружаних формација није споран
, што значи да на практичном нивоу треба ударити по непријатељу свим расположивим средствима. Било је на Косову неколико формација из српског мупа, а ко је ведрио и облачио то сви знамо, немојмо да копамо по сопственим рак ранама.. Нит више оружаних формација, нит инфатилније и аматерске организације и сарадње између њих. То одсликава нас као народ, на жалост.

Цитат:
@dijasporac

Не видим поенту овог питања. Шта си хтео да кажеш?
Сармат
Ветеран

Придружио: 28 Јан 2007
Поруке: 967
Локација: SARMATIA EUROPAEA ET ASIATICA

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 3:51 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

@Кордоба
Ја те савршено капирам. Неизбежно је данас правити компромисе, јер нам систем то намеће. Битно је само не правити их око суштине. Сигуран сам да си на почетку пута успеха и да ћеш једном моћи самостално да направиш то што си замислио, на свој начин.

Што се тиче оптужби и негодовања већинске околине, са тим се помири и очекуј их на сваком кораку.
Не причам ово да ти солим памет (није ми место, ни памет да радим то), није ми то намера, него знам како се верованто осећаш када хоћеш да радиш нешто што осећаш да је добро, а оптужују те за зло. Држи се оних који те разумеју и који деле твоје визије и погледе на Свет и само тако ћеш издржати. Тако се ја руководим у својим деловањима.

@dijasporac
Питам зато што ја имам и полицајца и војника који су се клали '99. И могу да ти кажем да нема никакве разлике. Неадекватно је тако генерализовати. Он човек није песму посветио Слобиним батинашима, него онима који су пали у борби. Неукусно је, најблаже речено, те људе називати ''ничим изазваним патриотама''... Верујем да ти то није била намера, али се твоји редови могу тако тумачити...
dijasporac
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Јул 03, 2010 10:20 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Пази, можемо емотивно да гледамо на ствари, да беснимо и да се препуцавамо ко је више имао родбине, пријатеља, или је и сам био у рату или можемо да ствари сагледамо објективно, што је најтежа опција. Ако уложимо напор, чисто да би барем покушали да у будућности не правимо исте грешке, схватићемо да је 95% људи који су послати под разноразним формацијама отишло тамо НЕВОЉНО(што каже Бора "радо Србин иде у војнике, два га туку а тројица вуку"), и радили су шта су радили да би опстали. Неко је у томе успео, неко није. Неко је игром случаја постао херој, а неко погинуо или обогаљен. Пратећи ток догађаја из овог угла, лако ћемо доћи до закључка да они ипак ЈЕСУ ничим изазване патриоте. То је тужна чињеница, али је ипак чињеница. Млади момци су гинули због недовољне обучености. Због неспособности официрског кадра. Због недефинисаних војних и стратешких циљева. Зато што су намерно слати у смрт да би неко могао да пљачка.. И коначно зато што су слати у унапред договорене и изгубљене ратове, специфично у хрватској и на Косову.
За Кордобу:
Иако кажеш да си био у спец. полицијским јединицама, није ми јасан твој порив да пишеш песме које су упућене само њиховим жртвама. Сигуран сам да си и видео тамо, а и чуо о страдањима других војних формација. Немогуће да те је погодило страдање само полицајаца?
КордобА
Почетник

ПорукаПослао: Пон Јул 05, 2010 12:19 am    Наслов: Одговорити са цитатом

За Кордобу:
Иако кажеш да си био у спец. полицијским јединицама, није ми јасан твој порив да пишеш песме које су упућене само њиховим жртвама. Сигуран сам да си и видео тамо, а и чуо о страдањима других војних формација. Немогуће да те је погодило страдање само полицајаца?

Па наравно да поштујем сваког учесника што сам у горњим редовима и рекао, али немам права да причам о нечему што нисам био... Разумеш ?
Горе сам такође навео да имам искушења и за ово што је направљено... Одмах би се јавили неки који би ме питали одакле мени право да у њихово име нешто радим-правим...
Србија је ово, брате... И када говорим о полицији, говорим о спец.јед. не о свима...
mpkByk
Ветеран

Придружио: 09 Мар 2005
Поруке: 1731
Локација: Србистан

ПорукаПослао: Нед Јул 25, 2010 8:24 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

уф, овакву музику не слушам, па не морем ни коментирати ову пјесму.Текст море проћи, овај филмић( неко га зове спот ) уз пјесму , хммм, фали нешто, не знам дали је забрањено, али могла се на униформама поставити која ознака, не мора регуларне полицијске јединице, бар Србска застава, овако...
а добра страна тог свега је ето што се бар неко сјећа мртве браће по оружју...који су као и ја ''заведени'', мада ја бих опет исто да се понови 1991...
Beli
Ветеран

Придружио: 23 Нов 2005
Поруке: 522

ПорукаПослао: Пон Јул 26, 2010 12:27 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сармат ::

Цитат:
nemogu da ne komentarišem,skupljam patriotske i borbene od 90-te,pa koga će tomson da šije,pa odvratnijeg čoveka nema na planeti,i kako možeš to upšte da uporedjuješ,sa bilo kim(ako si mislio na naše patriotske)...ima on u paklu da šije i to dobro i nemogu da kontam Srbe koji slušaju ustaške pesme

Опустите се браћо, хвалио сам аранжман, начин извођења и врсту музике, па чак је и текст добар. Значи углавном неки хард рок са етно мотивма, може се рећи и на трагу Белог дугмета.

Елем, као што рекох, Томсон је усташки мајмун, али његова музика нити језик на коме пева нема везе ни са чим хрватским. Све је то мазнуто од нас. Иначе би у питању биле неке загорске кајкавске попевке или далматинско-приморске чакавске канцоне.
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> ТВ Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну Предходни  1, 2
Страна 2 од 2

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму