Српски Интернет парламент Форуми Српски Интернет парламент

FAQ/УпутствоFAQ/Упутство   ТражиТражи   Листа члановаЛиста чланова   Корисничке групеКорисничке групе   Региструј сеРегиструј се 
 Профил Профил    Провери приватне порукеПровери приватне поруке   ПриступиПриступи 

Поштовани посетиоци, да бисте остављали поруке на нашем форуму, претходно се морате регистровати. Хвала!

Политичко стање у Српској
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следећи

Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар
Погледај предходну тему :: Погледај следећу тему  
Аутор Порука
Cara
Ветеран

Придружио: 19 Окт 2004
Поруке: 2585
Локација: RS

ПорукаПослао: Уто Нов 02, 2010 12:16 pm    Наслов: Политичко стање у Српској Одговорити са цитатом

Немамо неку релевантну тему за РС, па реко да отворим једну са једном вјести...

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/214723/Montgomeri-Raspad-BiH-je-neizbezan

Cool
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 12:31 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/214645/U-Federaciji-BiH-nestale-milijarde
Пејкан
Ветеран

Придружио: 08 Феб 2007
Поруке: 1301
Локација: Сварга

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 12:37 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Чаро шта мислиш зашто је Бакир кренуо напрасно да се извињава? Можда жели другачију тактику према Србима и Хрватима, јер је Харис баш био забраздио.
Rabotnik
Члан

Придружио: 06 Сеп 2006
Поруке: 358
Локација: Beograd

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 1:35 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Чаро, имам и ја питање.
Колико је искрено приближавање Додика и СДС-а који сад треба да заједно наступе на нивоу БиХ?
И да ли још увек има подела на партијском нивоу типа запад Српске је већински за Додика а источни део углавном за СДС (бар ја тако било до пре неку годину)?
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Yahoo Messenger MSN Messenger
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 1:49 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Ево и ја мало да набацим на ову тему.

http://www.nspm.rs/sudbina-dejtonske-bih-i-republika-srpska/mogu-da-budem-vrlo-koristan-za-rs.html

Интересантан човек. До сада је тотално про српски наступао.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 2:07 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Прво, он је и у току изборне кампање имао доста умјеренијих изјава, и прво обраћање након побједе било је у смислу да се мора са свима сарађивати итд, итд. Био је логистика оцу, прије, у току и после рата... тако да није наиван лик. Рекао бих да је прагматичнији, паметнији и школованији од свог оца. Поред тога доста је богат и има већ годинама добре економске везе у Србији, наводно је већинско његово власништво Интерекса. Доста фирми из муслиманског дјела федерације, послује са Србијом, лакше им се пробити на наше тржиште него код Хрвата, добрим дјелом зато што имају добар економски ослонац у Н. Пазару. Знам пар фирми које се баве производњом намјештаја, пластике, текстила које живе од тржишта Србије. Можда има и ту страха да им се врата не би почела затварати једног дана.

Друго већ сам писао овде, да су тренутно Срби у бољем положају него друга два народа, ослабио утицај Америке, наравно још увијек су они тамо главни, али су се појавили Руси који дају добру политичку основу РС. РС економски је релативно стабилна, није Јапан, али може да покрије колико толико нормално функционисање из реалних извора. У политичком смислу поприлично стабилни, Додик држи чврсто власт, и направио је добар потез, након апсолутне побједе дао је СДС-у понуду да и они учествују у формирању владе у циљу што стабилније политке, да не би губили енергију у међусобном трвењу. Иако том човјеку не вјерујем претјерано, у поседње вријеме ме је купио неким потезима, надам се да не гријешим.
Ови у Федерацији су тоталне будале по том питању, свих ових година су живили од бесконачних донација, и изгубили реално тло под ногама, буквално никад нису имали дана нормалне економије, администрацију имају да би има позавидиле и 10 пута веће земље, у смислу бројности, политички су разједињени. Хрвати су прича за себе, маргинализовани су у Федерацији, већа је тензија између њих и Хрвата, него што имају са Србима, мада рефлекс страха и мржње од Срба је покретачка снага и за једне и за друге. Хрвати покушавају да нађу сад ослонац у Србима, у тражњи за трећим ентитетом. Харис Силајџић и већина, још увијек мисли да је ту Педи Ешдаун, и сурова реалност им се обија о главу већ пар година, да морају да повију реп и да калкулишу са Србима, па се вјероватно појавио други табор у виду СДА предвођени Тихићем и Бакиром који виде да не могу Србима нон стоп прст у око да гурају. Ко би рекао прије само 6,7 година да после свих оних притисака на Србе у БиХ уопште опстати РС а не да ће доћу у ситуацију да су тренутно у најбољој позицији од свих, далеко да је та позиција од идеалне, али потврђује оно што сам раније причао да су у политици невјероватно обрти могући и да се истрајност исплати колико год изгледала немогућа.
Искрено, ни једним ни другим не треба вјеровати нити калкулисати колико год изгледано прагматично. Чак иако би можда неки "савез" са Хрватима донио маневарски простор за поврат овлаштења РС, треба их пустити и једне и друге низ воду и нека се крљају сами.

Трећи резлог је, што су они укапирали да је једна од слабих тачака РС, врло често Србија, да будем прецизнији гарнитуре власти у Србији, тако је било од Слобе па до данас, изузев Коштунице. Кад год им неко са стране понуди неку шаргарепу на уштрб подрше РС они то ураде, мислећи да су много мудрији од ових који им то нуде. Тако да они воле да се додворавају мало Београду играјући на ту карту, додуше овде то неки раде и ван њихових очекивања, тако да једно бланко "извини" и није много.

Hektor ::
Ево и ја мало да набацим на ову тему.

http://www.nspm.rs/sudbina-dejtonske-bih-i-republika-srpska/mogu-da-budem-vrlo-koristan-za-rs.html

Интересантан човек. До сада је тотално про српски наступао.

Да и то у оно најтеже вријеме кад ни најхрабрији Срби нису смјели отворено да имају про српске ставове. Он је био кандидат за предсједника РС сад на последњим изборима, додуше више да распе гласове него са реалним амбицијама.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 2:36 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Сад прочитах чланак, за Емила Влајкија, а и друг ми потврди који је политички активан у РС, да је њему и заправо био циљ да буде потпредсједик по националном кључу, јер се човјек изјашњава као Хрват. Laughing

Последњи изменио Cara дана Сре Нов 03, 2010 3:09 pm. измењено укупно 1 пута
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Hektor
Посланик

Придружио: 01 Сеп 2004
Поруке: 2120
Локација: Нови Сад

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 2:44 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

А скоро нисам прочитао неки интервју да су некоме толико пуна уста српства. Будући да није Србин, можемо му веровати по том питању.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Сре Нов 03, 2010 3:05 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Познат је он у РС одавно и увијек су му изјаве биле на овој релацији, чак и најтеже вријеме. Поред храбрих изјава већином је био у праву и имао добре процјене ситуације.

Цитат:
Уколико је то тачно, може ли стварање коалиције СНСД-а и СДС-а у РС довести међународни фактор у компликовану ситуацију?

Ја бих био пресретан када би се створила патриотска коалиција између СНСД-а и СДС-а. Било би одлично ако би они заједно стали на браник РС, јер је српство, очито, у великом повлачењу у Србији. Практично, остаје само Република Српска, која на неки начин одржава ту идеју српства. Што се тиче ове издајничке екипе на власти у Београду, по њима би српство могло и нестати. Мислим да се Милорад Додик у овом часу ипак сматра лидером и РС и самог српства као појма, а ако би СДС направио коалицију са СНСД-ом у обрани тог српства, мислим да би то била идеална ствар. Наравно, ту ће бити јако пуно проблема економске и социјалне природе. Међутим, ако се двије водеће партије удруже, можда ће заједно бити паметнији и имати одређене резултате.

Хехехе, интересантно ми је да су нам се поклопила нека опажања. Између осталог и ово горе, изузев да бих Додика назвао лидером српства, ту бих био више него опрезан.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Нов 05, 2010 11:19 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.pecat.co.rs/2010/11/cepanje-bosne-i-hercegovine/

Цитат:
No, ono što je alarmirajuće u Ešdaunovoj izjavi jeste njegova ocena da je „Beogradu Brisel danas važniji od Banja Luke, a Zagrebu od Mostara“.
U situaciji kada je uprkos svemu neizvesna skora budućnost država Zapadnog Balkana u pogledu članstva u EU, kada je evidentno da ni 15 godina od stvaranja dejtonske BiH govor mržnje i međunacionalnih tenzija ne popušta, za RS nema dileme da Dejtonski mirovni sporazum mora biti njena biblija, da se ona mora odupreti pritiscima za dalju centralizaciju i oduzimanje izvornih nadležnosti.
I koliko je RS, samo do unazad nekoliko godina, mogla računati na podršku Srbije u očuvanju Dejtona – što je potvrdio i Montgomeri, citiravši reči Vojislava Koštunice: „Imam tri biblije. Jedna je Dejtonski mirovni sporazum, druga Rezolucija 1244 i treća Ustav Srbije“ – toliko se danas RS mora čuvati novih srpskih noževa u leđa. Zarad varljivih evropskih smešaka, pokazalo se, demokratama u Beogradu ne manjkba ideja šta bi sve mogli da potpišu na štetu RS, od Deklaracije o Srebrenici do Istambulske deklaracije.

Мрзим кад сам у праву. Оно што већ написах...

Rabotnik ::
Чаро, имам и ја питање.
Колико је искрено приближавање Додика и СДС-а који сад треба да заједно наступе на нивоу БиХ?
И да ли још увек има подела на партијском нивоу типа запад Српске је већински за Додика а источни део углавном за СДС (бар ја тако било до пре неку годину)?

Извини Работниче, некако нисам видио ову твоју поруку..

И ја се питам што се тиче те искрености, Додику више нису велика опасност обзиром да је апсолутно добио власт на свим нивоима, како сад на државним нивоима, тако и прије двије година на локалним, тако да вјероватно има искрености у тој понуди.

Што се тиче подјеле на Источни и Западни дио, скоро да га нема, Додик је у већини на локалним нивоима и у Источном дјелу. Бјељина је СДС и пар мањих општина. СНСД је доста чврста политичка организација на свим нивоима, надам се само да није у погрешним рукама, за сад како раде, чини ми се да нису али вријеме ће показати.
Neba
Посланик

Придружио: 08 Феб 2005
Поруке: 2657
Локација: Србија

ПорукаПослао: Пет Нов 05, 2010 8:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

Тај Влајки је писао раније за "Огледало", а био је, мислим једнапут, и у "Печату". Био је просрпски орјентисан, писао је о лажима око Сребренице и др.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Нов 25, 2010 1:39 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/219452/Pretnje-smrcu-Dodiku-i-Covicu

http://www.palelive.com/pocetna/aktuelnosti-pale/18528-%C5%A0tampa-%C5%A0uvalija-htio-raznijeti-autobus-za-Ni%C5%A1!.html
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Уто Нов 30, 2010 12:58 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Vikiliks-o-ruskim-ulaganjima-u-BiH-Silajdzicu-Kostunici.sr.html
Velizar
Члан

Придружио: 29 Јун 2010
Поруке: 179

ПорукаПослао: Уто Нов 30, 2010 1:47 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

„Овим се урушава један од основних постулата сваке дипломатије, а то је тајност информација које се преносе својим централама. Ако се то изгуби, онда се губи и сврха те професије и уопште дипломатског деловања у свету”, каже Стефановић.

Да ли заиста неко верује у тајност података и информација са наше стране. Тешко ме је убедити да наши политичари раде нешто а да Вашингтон нема увид у то. Некада имам утисак да прво позову њих и питају "да ли смем да урадим ово или оно, а шта да кажем на данашњем састанку са овим или оним"
Подсећају ме на оне глупе ликове из старих комедија који се стално додворава злом шефу и запиткује га а када сам нешто хоће да уради гори је од шефа сто пута.
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Суб Феб 05, 2011 12:40 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.pecat.co.rs/2011/02/prijateljski-atak-u-banja-luci/
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Нед Мар 13, 2011 2:52 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.kurir-info.rs/vesti/tajni-snimci-mladicevih-razgovora/ako-necete-da-pomognete-neka-ode-sve-kao-krajina-57091.php

Налетио случајно на овај снимак. Тотално занимљив разговор вођен после потписивања Дејтонског споразума, кад је кренуо егзодус срба из Сарајева. Тад су мислили ако пусте Младића под лед да ће све бити ок, испоставило се да су сви отишли прије њега, и да ништа није ок.
Vid
Посланик

Придружио: 31 Дец 2002
Поруке: 5514
Локација: Београд

ПорукаПослао: Суб Мар 26, 2011 10:59 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/republika_srpska/story/155634/%C4%8Covi%C4%87+i+Ljubi%C4%87+nude+Dodiku+da+srede+BiH%21.html
Назад на врх
Погледај профил корисника Пошаљи приватну поруку Посети сајт аутора
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Апр 08, 2011 3:06 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.70.html:326079-Spiskovi-mrznje-opet-kruze-Bosnom

BANJALUKA - Nekadašnji načelnik opštine Trebinje Božidar Vučurević, uhapšen u ponedeljak na graničnom prelazu Karakaj kod Zvornika, takođe se nalazi na obimnom spisku koji sadrži i podatke o ratnoj pripadnosti i vojničkom zvanju osumnjičenih osoba. Na spisku je, kako piše sarajevska štampa, navodno i ime vladike zvorničko-tuzlanskog Vasilija.
...
Spisak od nekoliko hiljada Srba iz Republike Srpske i Srbije osumnjičenih za ratni zločin nad Bošnjacima, koji su napravile bošnjačke nevladine organizacije i predale federalnoj policiji dodatno zaoštrava atmosferu u BiH, a u Republici Srpskoj se doživljava kao nastavak satanizacije Srba u BiH!

Ово није ништа ново, нити је неки периодични испад инспирисан случајем Дивљак, то су игре без граница већ 15 година. Некад се изненаде у последње вријеме, и буду затечени пар дана, зато што их београдски медији претекну у пљувању и ширењу мржње према Србима, али имају стабилан курс, просто им не досади никад. Живи доказ да је могућ перпетуум мобиле.

Еј неколико хиљада, вјероватно због ограниченог простора у авазу нису могли да ставе читав списак ВРС, њих неколико десетина хиљада. И тако, онда дође неко говно 'наше' у Сарајево, и носи мајице Дивљака и сличних, и још је увријеђен што му нисмо аплаудирали за такве испаде космополитизма.

Да би схватили мозгове у муслиманском дјелу БиХ, треба искључити било какав разум. Први мој долазак у Сарајево после рата био је 2006, 10 година од краја рата, не зато што нисам могао раније, него зато што нисам имао жељу. И сад, за сат времена шта човјек може да види... Улазиш у град, велики билборд неког њиховог ратног филма, на билборду цјелу радњу можеш да укапираш, с једне стране зли брадати четници, а с друге доброћудни, браниоци, обријани, са очима као у Бамбија и сл... даље, кад уђеш у град, на свакој улици поред назива, исписано, колико је граната пали и кога су ту четиници убили (не срби, не војска РС, агресори, већ четници ни мање ни више, на табли поред назива улице). Пролазиш поред књижара... наслови књига, сви томови историје бошњачког ослободилачког рата, и наравно древне историје Бошњака, прије Винчанске културе, Сидранови романи, разне исламске књиге, десетине књига о Сребреници, пар ријечника и Хари Потер. Даље улицом идеш, и пролазиш поред киоска и колпоретера којих има много више него у Београду, наслови су, Немања Кустурица (Куста у фотомонатжи на насловној страни као неки епископ и покојни патријарх поред њега), Нека карикатура гдје пореде Милошевића и Додика. Идеш Башчаршијом, уђеш у неку од ћевапџнице, углавном скоро сви имају Алијину слику, сувенири са његовим ликом, бих, погрдне карикатуре Караџића и Младића... али тај дио и носио га ђаво, нека славе своје како хоће, само да видите с којим они запрепаштењем прихвате чињеницу да неко у Бања Луци се дрзне да носи транспаренте са ликом "ратних злочинаца". Генерално, куда год да се окренеш и шта год да видиш или чујеш, углавном има везе са ратом, још увијек гину и ослобађају, и наравно од нас очекују да извршимо колективно самоубиство сви по један, због агресије и ратних злочина. Ово је опажење у излету који је трајао неких сат и по.

Ето чисто за младе београдске европејске космополите кратки туристички опис, уз напомену, поред стандардних ствари које носе да понесу и тубу вазелина за сваки случај да се нађе.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Чет Апр 14, 2011 9:44 am    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=38716

"Народна скупштина Републике Српске усвојила је вечерас одлуку о расписивању референдума у РС на којем би грађани требало да се изјасне да ли подржавају наметнуте законе високог представника у БиХ, посебно о Суду и Тужилаштву БиХ, те њихову неуставну верификацију у Парламенту БиХ.
...
Суд и Тужилаштво БиХ су најнеефикасније и најпристрасније правосудне институције, а чињеница да ни један Бошњак није осуђен по командној одговорности говори да је он искључиво политички мотивисан и да у свом раду настоји да Србе представи као искључиво одговорне за злочине у протеклом рату, навео је Додик.

Према његовим ријечима, сва понашања високог представника након провођења референдума мораће да се ускладе са референдумским резултатима, а сигурно је да ће услиједити значајан број захтјева за укидањем неких раније донесених закона којима су преношене надлежности на ниво БиХ."

Огорченост због хапшења Вучуревића је у РС већа него икад.
Cara
Ветеран

ПорукаПослао: Пет Апр 15, 2011 2:43 pm    Наслов: Одговорити са цитатом

http://www.politika.rs/rubrike/region/Proizvodnja-kontrolisanog-haosa.sr.html

Читам и не могу да вјерујем у чланак, гледам и не могу да вјерујем да је политикин и поред свега. Почиње чланак са изавама посланика СДП-а и сам наслов чланка узима из тог контекста његове изјаве. Слажем се у доста политичке позадине свега, али ово је чист безобразлук, Младен Иванић и Драган Чавић су по политичком утицају тренутно маргине у РС.

На страну сва прича око политичке ситуације и свега... Пар чињеница које сам чуо и успио да запамтим са једног скупа данас гдје је била тема проналажње несталих Срба у БиХ а везано за Суд и Тужилаштво Бих. Немам тачне податке, парафразираћу неколико, до 1.1.2008 године. комисија за нестала лица РС је пронашла и идентификовала 3500 хиљаде несталих Срба током рата од неких 5 и по хиљада Срба који се тражи, више од половине криминалистички документовала са изјавама свједока, патолошким налазима и са индентификацијом директних починилаца за покретање поступака против њих. Број покренутих постопака није ни на нивоу статистичке грешке, и против којих је покренуто казне су безобразно смјешне. Иста комисија РС, пронашла је још 650 тјела у разним гробницама гдје се (основано) претпоставља да су српске жртве који још увијек није идентификовано. Од како је основана ова комисија РС годишње у просјеку је налазила и ријешавала око 300 случајева несталих, од како је преузело надлежност за ово Тужилаштво и Суд БиХ, за три и по године успјело је да ријеши укупно ЈЕДАН случај и да пронађе СЕДАМ тијела настрадалих Срба. О лицемјерним изјавама званичника да и не говорим, чак и не труде се да некоме нешто објашњавају. Нарочито за податке да са спискова лица настрадалих муслимана у Сребреници за које су осуђени већ многи Срби, појављују се као жртве у случајевима који се тренутно воде за злочине у рејону Зворника, Милића, Тузле и других сусједих области за дешавања у разним периодима од 1992 до 1995. Свему овоме су доприњели и Срби који раде тамо и дају легитимитет тој институцији.
--------------------------------------------

Коментари на вијест са којим се у потпуности слажем а и даје потпунију слику вијести:

buca gorstak | 15/04/2011 09:59

Molim Politiku da nas poštedi ovakvih dopisa. Pre svega autor ne zna da navede ono što je primarno u nekoj vesti, odnosno prvo treba piše o odluci koju je usvojila Skupština Republike Srpske a tek zatim da navede i različite reakcije. Naravno , autoru je primarni zadatak da tobože bude objektivna i da zastupa interese međunarodne zajednice a ne srpskog naroda. Šta nas interesuju stavovi Silajdžića i ostalih . Da li ona uopšte poznaje situaciju u BIH i koliko je ugrožen srpski narod u s one strane Drine? Vesti se ne prave prema željama tzv. međunarodne zahednice već objektivno i prema interesima srpskog naroda. Da tekst nije na ćirilici pomislio bih da čitam nekakve zagrabačke novine.

šta kaže Savez logoraša RS | 15/04/2011 10:47

Председник Савеза логораша РС Бранислав Дукић рекао је да су ПДП Младена Иванића и ДП Драгана Чавића, не гласајући за одлуку о референдуму, издали логораше и српски народ због полтронизма према међународној заједници и OHR-у'.

@buca gorstak | 15/04/2011 10:50

У праву сте. Одлуку о расписивању референдума подржало је 66 посланика, два посланика из СДA и СДП-а су била против, а седам посланика ДП-а и ПДП-а било је уздржано. Дакле око 88% посланика је гласало 'за'. Крајње убедљиво. Ради се о убедљивој, плебисцитарно исказаној вољи српског народа.

et tu, mi fili? | 15/04/2011 11:10

Наслови из медија републике Српске: 'Референдум одбрана дејтонских позиција', 'Српска ће стрпљиво чекати одржавање референдума' и у том стилу. А наслов из Политике: 'Производња хаоса' можда постаје јаснији у светлу изјаве Кетрин Ештон: 'подривање поретка'. Добро, Ештонка гледа посла Уније. Али ми? Зашто ми? Тужно је какав је однос званичног Београда према Републици Српској. Изазива тугу, огорчење па и презир.

--------------------------------------------------------------------

http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/Dodik-Necu-prihvatiti-nijednu-sankciju.sr.html

БАЊАЛУКА - Председник Републике Српске (РС) Милорад Додик изјавио је данас да неће прихватити ниједну санкцију коју би међународна заједница могла изрећи због одлуке парламента РС да се одржи референдум о Суду и Тужиластву БиХ.

Он је казао да се не боји никаквих санкција, додајући да „примећује да неки домаћи кругови покушавају да истерају међуународну заједницу да нешто учини”. „Ниједну санкцију нећу прихватити, ако је изрекне било ко. И, идемо даље”, казао је Додик новинарима у Бањалуци.

Коментаришући изјаву бившег високог представника у БиХ Педија Ешдауна да се не искључује употреба војне силе ако ствари у БиХ буду ишле садашњим током, председник РС је казао како би Ешдауну „најбоље било да заћути, јер је у БиХ само отворио, а није затворио ниједан проблем”.

„Ешдаун је једна обична пензионерчина, који користи око два милиона, које је овде по нашем прорачуну зарадио, а ту још треба додати и спекулацију о продаји његове куће”, казао је Додик.
Према његовим речима, БиХ би данас била боља да није било Педија Ешдауна.

Танјуг
објављено: 15/04/2011
Прикажи поруке из последњих:   
Напиши нову тему   Одговори на поруку    Српски Интернет парламент Форуми -> Форум часописа Коментар Сва времена су GMT + 1 сат
Иди на страну 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следећи
Страна 1 од 6

Скочи на:  
Не можете писати нове теме у овом форуму
Не можете одговорити на теме у овом форуму
Не можете мењати ваше поруке у овом форуму
Не можете брисати ваше поруке у овом форуму
Не можете гласати у овом форуму